Sára (Linda Cardellini) kdysi udělala tradiční chybu. Vzala si zlobivého kluka Dustyho (Mark Wahlberg), který byl zábavný a sexy, nicméně jen do chvíle, než se stal otcem. Jako táta zoufale nefungoval. I proto ho později vyměnila za Brada (Will Ferrell), jehož vždy zdobila zodpovědnost a serióznost, které si její děti bohužel neustále pletou s nudou. Brad by se klidně rozkrájel, kdyby ho braly jako tátu, ale ono jim to prostě nějak nejde. Pak se po čase navíc zjeví Dusty, který je pořád tou testosteronovou mašinou přetékající nápady, a rozhodne se Brada zašlapat do země. Brad si záhy uvědomí, že se slušností a zodpovědností by tomhle nerovném souboji neměl šanci obstát, a tak se do Dustyho pustí jeho vlastními zbraněmi, které však zoufale neovládá. I proto se z nenápadného pošťuchování stane regulérní válka, do které se coby rukojmí zapletou i ti, o které probíhá, tedy Sára a obě děti. (CinemArt)

Timak

Vlastně to není tak špatný, jak se to zdá. Ferrell a Wahlberg jsou skvělí a vcelku lehce k nim získáte sympatie. Děj je prosťounký a určitě se nezasmějete tolikrát, kolikrát byste chtěli. ()

VasaX

Být na to v kině, litoval bych každého penízku do vstupenky vloženého. Takhle jsem musel přetrpět jen svůj čas. Je tam pár gagů, co jsou fajn, ale jako celek to hrozně drhne a vlastně to není tak zábavné. A možná i otravné. Víc k tomu nemám co říct. ()

zdenny

Válka mezi biologickým a nebiologickým otcem o přízeň dětí a o výsostné postavení v jejich světě. Biologický má vše u prdele, ale je akční a je s ním zábava, nebiologický je suchar, ale zodpovědný a s výhledem do budoucnosti. Oni jsou dva a hvězdy coby hodnocení taky dvě. ()

VanTom

Dost mi to sedlo, až tedy na těch několik málo fekál vulgarit, protože jinak se jak starostlivý cíťa Ferrell, tak mačo frája Wahlberg drželi v celkem umírněných (rodinných) mezích. Oběma šlo totiž v prvé řadě o dobro dětí, což je dělalo snesitelnými soupeřícími kohouty; a spousta přepálených humorů tak dopadla na úrodnou půdu (včetně pochopitelného smíření, vypointovaného finálního "battlu" a skvostného epilogu). ()

WincKruspe

S filmama Ferrella to jde poslední dobou z kopce. Jeho komedie nejsou vtipné. Tohle není vyloženě trapné, ale ani jednou se nezasmějete. Potenciál to mělo, ale chybí tomu lehkost a trocha stupidity jeho předchozí tvorby. A taky nechápu, proč se Wahlberg obsazuje do komedií, kromě Benga v záloze, je to všechno nucené a nedůvěryhodné. ()

ghatos

Schématická, jasně vyprofilovaná americká (totální USA stereotypy) rodinná komedie. Pár scén pobaví...50%. ()

blackJag

Čekal jsem větší "výprask" :-) Je to skoro až moc standardní, na druhou stranu je potřeba dodat, že závěrečná moralitka je slušně protažená blátem, ve stylu "jó, karma je svině", takže i s ohledem na to, že Wahlberg s Ferrellem jsou super dvojka, to nakonec ten průměr ještě je :-) 55% ()

Georgex

Poměrně zábavná oddechová komedie, kterou táhne ústřední dvojice a pokud máte rádi humor Willa Ferrella, tak ho po dlouhé době dostane v celkem stravitelné formě, přestože hraje již tradičně nesmělého troubu. Na druhou stranu tato role mu sedla daleko lépe než v nedávné Zocelovací kúře a navíc ho tu místo protivného Kevina Harta doplňuje skvělý Mark Wahlberg, který si roli vyloženě užívá, a v konfrontaci s Farrellem tvoří skvělou dvojici. Jen škoda, že film neudrží skvělé tempo, jelikož ke konci již začíná poměrně nudit. Moje hodnocení 60%. ()

Hollohlaway

Přidávám se k názoru , že to mělo na víc. Některé fóry jsou dobré , ale jinak je tu Farrell jako to horší z jeho plejády blekotajících idiotů. ()

P1tr

Povedená komedie, která umně a opatrně kombinuje ztřeštěný humor a rodinné hodnoty. Ujetost naštěstí převládá a v tomto ohledu exceluje Will Ferrell, který se v podobných polohách cítí jako doma a zdatně mu sekunduje Mark Wahlberg, který potvrzuje, že mu komedie svědčí a měl by se v nich objevovat častěji a dohromady s Ferrellem tvoří dobrý tým. U většiny podobných filmů mi rodinná složka a hraní na city připadají rušivé a zbytečně odvracející pozornost od humorné složky, ale v tomto filmu působí rodinné hodnoty přirozeně a jdou přírozeně ruku v ruce s příběhem a humor dobře doplňují. Táta je doma je vzorným příkladem rodinné komedie v podobě, jak je mám nejradši, tedy plné povedených vtipů se špetkou nerušivých dojemností. ()

KR4T4S

Will Ferrell musí být v real životě strašně chytrej a hodnej člověk.___ Komedie překvapivě dost dobrá, několik vydařených vtipů (souboj tancem, čtvrťačky, pes, pohádka, basket), má to i rodinný přesah, který je navíc podaný velmi příjemně. 70% ()

Kaceris

Taká typická americká komédia, všetko je úplne jak keby som videl nejakú inú komédiu, je to preplnené množstvom deja vu momentov. Ale asi to možno tí herci trochu zachránili, keďže sa na to i keď s niektorými strašne trápnymi momentami dalo pozerať. ()

sedm.1

Na rovinu, nebýt opravdu kurevsky cool Wahlberga, kvůli kterému jsem jen tak mimochodem byl vůbec ochoten věnovat této podívané svou hodinku a půl života, tak bych této záležitosti nedal víc než jednu upachtěnou * z milosti. Tohle je prostě další z případů, kdy vůbec nechápu, proč se k tomuto herci v postavení Mark Wahlberga vůbec propůjčují? Úspěch od toho nemohl očekávat v žádném případě, svůj herecký talent zde také zrovna neměl příležitost uplatnit, a kvůli penězům to také asi nebylo. No teď už je to ale stejně jedno, o jednu zbytečnou, nevídaně neoriginální rodinou blbůstku je na světě víc, pár diváků si u toho nejspíš odpočine, možná pár těch zoufalejších i pobaví, mrtvice u toho ale snad nikoho nepostihne, tak co. Abych byl ale k filmu krapet konkrétnější, nevlastní fotřík usiluje o přízeň dvou dětí, když tu po letech brnkne domů jejich pravý tatík, capartíci ho hned bezmezně milují, a tak se z toho vyvine „boj“ o dětské dušičky. Pointa pak musí být jasná hned každému už jen z obsahu, smutné je to ovšem o to víc, že oné pointy je následně dosaženo způsobem více než trapným, možná až zvracení vyvolávajícím. Respektive tu máme další důkaz toho, na jaké dno dokážou někteří tvůrci až klesnout. Co se zábavnosti týče, humor zde dostal devadesátiminutovou dovolenou, což zrovna u komedie považuji za poměrně vážnou absenci, emočně jinak chladné, bez tempa, bez nápadů, ale abych nebyl až tak zlej, až na ten nevkusný happyend jde jinak o poměrně neškodnou podívanou, ale prostě netuctovost a nápaditost zas stejně dostala jednou pořádně na prdel. P.S. John Cena v úplně poslední scéně během pár vteřin zvedá úroveň celého filmu o level výš 8D! ()

herr_carter

Chemie mezi ústřední dvojicí Ferrell Wahlberg podle mě funguje velice dobře, je fajn sledovat zase po nějaké době Ferrella v relativně normální roli normálně artikulujícího člověka. Oba byli do svých rolí vybráni dobře - jeden jako testosteronová časovaná bomba, kterého okolí musí (nejenom kvůli vizáži) milovat, byť je to složitá povaha a na druhé straně klasický límeček, který je tak ctnostný a uhlazený, až například nudí svoje nevlastní děti a působí jako trouba, nebo posera chcete-li. Výbornou tečku dává filmu samotný závěr, kdy místo pěstí mezi rozezlenými tatínky na dětském plese vzpomene Marky Mark na zvláštní Ferrellovu poučku, že místo pěstí se může spor vyřešit tancem, což se také nakonec stane a je to humorné a stylové...téměř 4*......................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

iXtr3m3

Na domácu zábavu skvelé. Ferrel je blázon ako vždy, Wahlberg je borec a občasné preslovy Thomasa Hadena Churcha, tak to stálo za to a "Supermánek" na konci? Tak to hej... :) ()

Sajuska1991

já se protě hrozně dobře bavila :-D není tam nic nového ani speciálního, ale potřeebovala jsem trochu toho sračkového humoru a prostě to sedlo kam mělo :-D ()

misstake

Dlouho jsem se filmu vyhýbal s falešným dojmem, že půjde o rodinnou taškařici. O taškařici se věru jedná, ale o klasickou Ferellovku. Wahlberg i Ferrell si to užívají a je to pro rodinný film několikrát krásně přes čáru. Ferrell never dies. ()

Tom Cruise a další neskutečný kousek

Tom Cruise a další neskutečný kousek

22.04.2015

Studio Paramount právě na CinemaConu představilo svoje nadcházející filmy. Komedie o tom, jestli je lepší táta Will Ferrell nebo Mark Wahlberg, si moc pozornosti neodnesla, stejně ale nešlo o zlatý… (více)