Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

Surina

Nevím jestli tenhle film donutí diváky k zamyšlení nad současným (podle rodiny Trockiánů zkaženým) světem, ale alespoň jednoho člověka tedy k zamyšlení přiměl. Během sledování se mou hlavou neustále honily názory PRO a PROTI. Když začnu s negativními věcmi, tak úvodní scéna zabití zvířete dítětem není moc dobrý počin, poté šplhání otce s dětmi v dešti po skalách nebo jak tomu tatínek říká "osvobození jídla" - v naší řeči prosté kradení. Je neskutečné jak osoba, v tomto případě táta, s kterou vyrůstáte tě dokáže v životě naprosto ovlivnit. A cokoliv řekne nebo udělá je pro tebe svaté. V určité fázi filmu je vidět vzdor některých dětí a přání odlišné budoucnosti než kterou pro ně otec plánoval. Velice se mi líbilo jakým stylem se děti učily, a jak na svůj věk byly, co se týče vzdělání vyspělé (nádherně zde byl vykreslen kontrast mezi vzděláváním doma a ve škole). Závěr filmu byl podtržen písní Sweet child o'mine, jež mě naprosto odzbrojila. ()

Lukrecie

Na tento film jsem se ohromně těšila. A jako nic se nemá přehánět.... I když jsem zastánce přírody a přirozeného životního stylu, v životě jde o rovnováhu, prostě nebýt metrosexuál ani exot :), proto nemůžu dát 5*. ()

kolda1990

Příjemný film, který člověka donutí se zamyslet. Život jaký žili hlavní hrdinové, mi byl velice sympatický. Sám bych takhle asi žít nedokázal i když bych třeba chtěl. Ale konzum a společnost vládne světu i tomu mému bohužel, aneb nemám na to koule. Skvělý Viggo a skvělé jeho děti, které mají větší inteligenci a schopnosti než valná většina lidí. Silné 4 hvězdy. ()

JJ.Gibson

Musím říci, že za mě teda ne! Doporučoval bych, vyškrtnout z popisku filmu, že se jedná o komedii, pač to vůbec není pravda. Dostaneme poměrně syrový pohled na to, jak vychovat děti mimo konzumní svět. A je to zajímavý pohled. Dá se říci, že jsou připraveni na svět mnohem více, než jejich povalečtí vrstevníci. Otázka zůstává, jestli je to tak správně? Nejdřív jsem si myslel, že všechny děti budou chtít zmitzet od "tyrana" Mortensena, který je drží od civilizace stranou. K mému údivu jsem dostal úplný opak. Všechny děti byli vlastně "mozkově vymyté" a život v lese je pro ně spása. Podle mě se takto vychovávají psychopati a sériový vrazi. Dle mého pro život v civilizaci jsou absolutně nepřipraveni, ale pro život poustevníků, jsou fakt ready! Řekl bych, že třeba spoiler: vykopání mrtvé matky a následné spálení už bylo moc. Také se mi nezdálo, že 8 roční holčička, se chová absolutně jako dospělá, možná i lépe. To mi přišlo už přitažené za vlasy. Celou dobu jsem měl problém tento snímek dokoukat, ale nakonec jsem to zvládl. Ale bylo to na můj vkus moc mimo... ()

kaylin

Nečekal jsem, že mě tenhle snímek dostane, ale stalo se. Líbilo se mi, jak Viggova postava vychovávala svoje děti, protože si myslím, že by to skutečně mohlo být funkční. Jasně, je to tady přivedeno trochu ad absurdum, ale myslím si, že je fajn, aby zde existovala oproti současnému konsumu nějaká alternativa. ()

Kaluž

Viggo Mortensen si tady střihnul krapet prdlýho tátu od rodiny, jenž v mládí nejspíš nebezpečně ujel na houbičkách a Kiplingově Knize džunglí. Když však té premise výchovy v divočině s příchutí protikonzumní agitky dáte šanci, rozkvete před vámi vcelku originální, vtipný a emocemi nabitý příběh jedné neobvyklé famílie, která je okolnostmi donucena vyrazit na výlet do civilizace. ()

Maq

Je to příliš idealizované, tím to hodně ztrácí na hodnotě. Ale základní myšlenka - pokusit se děti vychovat k něčemu dobrému, světu kolem navzdory - ta svoji sílu má. Cosi o tom vím. Je to náročná, hodně bolestivá cesta, a svět je vždy v přesile... Jen opravdu mohutná dávka americké cukrové vaty z toho může udělat miloučkou podívanou. ()

italka63

Herecky perfektní, jen ta dějová linka pro mne trochu drhla. Asi to bude tím, že vychovávat děti odříznuté od reality, byť v dobré víře, by jednu nenapadlo. Závěr mne dorazil, nadprůměrně inteligentní kluk letí do Namibie, místo aby mazal na vysokou školu. Někdy si říkám, že velká svoboda bez mantitelů je na nic. ()

gegina31

Čekala jsem víc. Je to hodně slabá čtyřka. Jako nebylo to špatný, ale celkem dost se to táhlo. Bylo tam hodně hluchých míst. Strašně dlouho trvalo, než se vůbec vyhrabali z toho lesa a pak se nedělo kdovíco. Doufala jsem, že to tak trochu bude o začlenění dětí do kolektivu a do moderní společnosti. Ale to by nejspíš museli natočit druhý díl. ()

hygienik

Krása! Otázku, či žiť v meste alebo na samote v lese, si aspoň raz za život položil skoro každý, kto bol unavený z každodenného stresu. Je to závažná otázka, na ktorú asi nemožno jednoznačne odpovedať. A práve túto nejednoznačnosť film zobrazuje, síce emocionálne, ale obdivuhodne vyvážene. Film dorazil do kina v beduínskej osade menom Slovensko až 3 mesiace po americkej aj českej premiére. Chápem, Sahara je veľká a karavána ASFK riskovala život, aby sme ho mohli vidieť. A za to jej ďakujem. ()

PP66

Jde žít v našem supermoderním světě v souladu se svými humanistickými ideály, které nás vracejí v přírodě? A jakou cenu jsme ochotni za to zaplatit? Otec šesti dětí toto dilema musí po smrti matky řešit. Střední cestou se dá také kráčet, aniž bychom nutně opouštěli svou pravdu a svobodu. Pěkně plynoucí road movie s nádhernými přírodními scenériemi a příjemnou hudbou. ()

Aleee89

Chvíli trvá, než si k ústředním postavám najdete cestu, ale když se vám to povede, tak si užijete docela pohodovou tragikomedii, ač výstřední, tak vlastně milou. ()

kajas

Tatínek, šest šikovných dětí a... mrtvá maminka. I když se rozhodně neztotožňuji s takovým způsobem života, film mě velmi bavil, Viggo hrál skvěle, děti hrály skvěle a celý příběh přece jenom nutí k zamyšlení. "Co je to Cola?" "Otrávená voda." P. S. Když se Viggo oholí, vypadá na třicet. Jak to ten chlap dělá? ()

marleyy

100% Pohlazení po srdci. Krásná pohádka s ne/reálnými postavami, která lahodila mé dětské, fantazijní a Rikitanovské duši. Děti a Viggo naprosto skvělí. Dialogy velmi ostré, nebojácné a stejně jako film, krásně odvážné. ()

Chrysopras

Silný počin především! Protože člověka chtě nechtě přinutí přemýšlet o "světořádu". To si jistě každý přebere po svém, já jen podotknu, že je vidět, jak hodně se lidstvo posunulo ve vnímání rodiny a jejího práva na, řekněme, sebeurčení, tj. i vybočení ze zavedených pořádků. Pěkně je vystihnuto, jakou zodpovědnost na sebe rodiče berou při cestě alternativy... Viggo je naprosto přesvědčivý a jeho výkon bych nazval až oscarovým. Dětský casting se taky moc povedl a nezklamal ani F. Langella :-). Někde už to bylo přes hranu, zvláště konec jsem úplně nedal, ikdyž chápu, že šlo o zdůraznění kontrastů. Proto nedám plný počet, ovšem ještě jednou: jde o hodně povedený filmový kousek. 51.KVIFF ()

Huntelaar

Nějak se mi po celou dobu promítání nějak nedostavil ten pocit pozastavit se nad životním stylem hlavního hrdiny, ačkoliv v reálném světě by mě to stálo minimálně tázavě pozvednuté obočí. Ale za vinu bych to dal hereckému koncertu celého osazenstva v čele s tradičně skvělým Viggo Mortensenem. To však vůbec nezakrývá představení „nováčků“ z řad jeho potomků ani matadora s tváří Franka Langelly. A když k tomu ve finále přičtu i premisu celého děje, proč a jak se rodinka z divočiny musí dostat popř. začlenit do většinové společnosti a hlavně atmosféru provizorního letního kina u Ostravice, nezbývá mi než dát plný počet. ()

sofiapetra

Za prvé s radostí kvituji, že je zde konečně film s Viggem, na který mocně láká reklama. A to doslova z každé zastávky tramvaje (alespoň tedy v Praze). Příčina je zjevná: snímek dostal ve Varech Cenu diváků, tak se distributor plácl přes kapsu a kuje železo, dokud je žhavé. Za druhé jsem potěšena, že se zase jednou ukázalo, že Viggo Mortensen je skutečně výjimečný. Ani se mi nechce napsat, že je výjimečný herec, protože on je rozkročen do vícero uměleckých oborů - píše poezii, maluje, dělá muziku. Ale hlavně vždycky všechno, co dělal, se s přímočarou komercí dost míjelo. Pro roli umanutého, samorostlého a inteligentního vůdce smečky se tedy hodil jako málokdo. A na filmu je vidět, že si to užil královsky. Jestli si to užili i diváci - to už je jiná. Loni jsem tematicky takřka totožný - a dokonce český dokument - s názvem Stále spolu, poměrně dost rozcupovala. Otec se mi tehdy zdál nesnesitelně manipulativní. Ale jakmile ho hrál teď Viggo, byla ta snaha o jinakost najednou inspirující a sympatická... :). Ale tak snad alespoň platí, že klást si otázky a čas od času provádět revizi aktuálního životního stylu, nemůže být na škodu. ()

ibeh

Život je o častých kompromisech, zvlášť když už má člověk svou vlastní rodinu s dětmi. Myslím si, že tenhle film se snaží s určitým odlehčením ukázat kladné i záporné stránky jak konzumu, tak naprostého odtržení od společnosti. Jakýkoliv extrém není ideální. Občas bych Bena docela s chutí propleskla, ale jeho děti mě naprosto odzbrojovaly, opravdu úžasný výběr dětských herců. Postavy obou otců byly také výborně postavené i zahrané. Některé scény pro mě byly dost na hraně, ale rozhodně jsem celé partě držela palce, aby mamince mohla vyhovět a aby držela při sobě. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz