Starší paní najde na venkovském hřbitově zavražděnou mladou ženu. Leží v polorozpadlé márnici a v ústech má zmuchlaný kapesník. Někdo ji uškrtil a znásilnil. Majoru Koutnému, šéfovi klatovské kriminálky, to připomene rok starý případ, který měl podobné atributy. Bohužel zůstal nevyřešený. Zřejmě jde o stejného pachatele a tak se Koutný intenzivně zapojí do vyšetřování... (TV Nova)

otík

Napětí v počátečním záběru vystřídá zcela rutinní vyšetřování vraždy ženy na hřbitově, které se očekávaně spojí se starým nevyřešenými případem majora Koutného. A tak je mladý Tomsa poslán na dovolenou, aby mohl Satoranský pátrat jako za mladých časů. Začínají mi vadit střihy na odlehčení (Boušková, Medvecká, Čárová), ale i tak jde o slušný, i když průměrný díl. ()

rakovnik

Pachatel se nabízel tentokrát celkem brzy. Volavka byla trochu naivní, vykradená chata naopak potěšila, stejně jako soused Hraběta. Počasí a roční období se mění rychleji než podezřelí, ale pohoda, občasný vtip a Šumava opět bodují. ()

• Scéna, ve které kameník ověřuje, kdy na jakém hřbitově pracoval, se natáčela na hřbitově ve Velharticích. (a-ja)