Takže 3, 2, 1, teraz...Knihu jsem se dvakrát pokoušel rozposlouchat a dvakrát se mi to nepodařilo. Netuším, čím to mohlo být, nicméně tento snímek mi dal nový impulz, abych se o doposlouchání pokusil do třetice všeho dobrého. Kamerou i humorem mi to neskutečně připomínalo Borata. Při tomto typu humoru dostává moje bránice zabrat, takže z tohoto pohledu u mě panovala maximální spokojenost. Nejluxusnější byly záběry z ulic, kterých měly být údajně autentické. Z těchto záběrů u mě poté zvítězila Dolfíkova nadějně rozběhnutá kariéra portrétisty. Těžko odhadovat, do jaké míry se tvůrci inspirovali knihou a co dodali z vlastní zahrádky. Každopádně vzniklo dílo, které má mnohem hlubší dozvuk, než se leckomu může na první zhlédnutí zdát. První dvě třetiny je divák ponořen do víru legrácek, kde převládá černý humor a samozřejmě se objeví hromada rasistických vtípků, takže pokud jste například černoušek, radím nekoukat. Jako ve správném německém filmu, dojde samozřejmě i na mrtvého pejska. V poslední třetině, podezírám tvůrce, že zcela záměrně humor kamsi odcestuje. Vše začíná běžet na vážnější notě a je to bohužel takové lehoulince nezáživné. Vše ovšem vyvrcholí naprosto excelentním závěrem s výbornou pointou a velmi vysoko zdviženým ukazováčkem! Vhodné jak pro diváky milující kvalitní humor, tak i pro domácí filosofy - samouky. Z mého pohledu se jednalo o jedno velké překvapení, které je třeba hvězdičkově docenit.(21.4.2016)

• BoPo

Nápad na výbornú. Prevedenie politicky korektne vykuchané. Niečo ako nemecká verzia Borata. Len teda Hitler mal byť drsnejší, mal viac heilovať, mal to byť jednoducho Hitler v dnešnej dobe. Na miesto toho, dostávate presvedčivo pôsobiaceho imitátora, ktorý si zbytočne (na úkor zábavnosti) berie servítky pred svoje árijské ústa. Odvážny pokus, ktorému však odvaha vyprchala s prvou klapkou.(7.10.2018)

Skoro jsem na tenhle kousek zapomněl, ovšem v posledních pár letech jsem se poměrně otevřel německé kinematografii, tak jsem zvědav jak si němci s tímto v Německu velice nepříznivým tématem poradí. Hodně mě překvapilo, že je to zrežírované naprosto bravurně, až jsem si říkal, že tomu nesahá po kotníky nejel česká, ale třeba i francouzská agenda. Rozhodně jsem si první hodinu nesmírně užil, občas se pousmál fórkům a vůbec jinak absurdním situacím a ač je pravda, že tempo není tak vražedné a 10minutovka navíc tomu malinko sráží vaz, velice mile mě film překvapil a řekl bych, že čest své předloze zdárně prokazuje...8/10(7.10.2016)

|79%| Už je tady zas. Ale jo, povedlo se to. Kino jsem nakonec vynechal, ale nevadí, brzo vyšla dobrá kvalitka, tak šup do toho. Film se mi líbil po více stránkách. Opravdu zde nešlo jen o to, že se jedná o komedii. Bylo tu pár scén, kterým jsem se zasmál, hlavně scénka se psem. xDDD To jsem opravdu nemohl. Nebo hned zezačátku, kdy jde Hitler do čistírny. Jak hezky stál ve frontě s tou čepicí. Snímek měl ovšem ale i zajímavou myšlenku, chvílemi to bylo i děsivé. Našlo se tu pár jeho fanoušků, odpůrců atd. Nápad, že si všichni mysleli, že je to pouze dokonalý imitátor Hitlera a využívali ho do televize, byl skvělý. Samozřejmě by se tu dalo co vylepšovat, abych dal plný počet hvězd, přesto mě to bavilo. Herec, který ztvárnil Hitlera, to zahrál výborně.(16.4.2016)

• MessiáŠ

Ve zkratce: pozoruhodný (převážně) fail. Zhruba 3/4 filmu jsou jarmark marnosti: voiceover (knižního) vypravěče-Hitlera, očekávané frky (časové paradoxy), přiblblý styl (kamera, hudba), neschopnost souvisle vyprávět či udržet styl/žánr/tempo. Jinými slovy, filmová adaptace do té doby přejímá většinu z nešvarů své knižní předlohy, převážně ony zmiňované diletantské vypravěčské schopnosti. Závěrečná 1/4 však přijde hned s několika invenčními nápady (reflektování knižní předlohy; její zfilmování a průběh natáčení; širší reflexe hitlerovského fenoménu, tj. ztělesnění jak freudovského id, tak superega) a vůbec celkovou režijní proměnou (že by sofistikovaný koncept, který kopíruje demaskování podstaty Hitlera? spíš ne), že to nejde úplně jednoduše zhejtovat. Rozhodně ale lepší než bezzubá kniha – i dík příznačně aktualizované závěrečné montáži, což je přesně ten satirický (a důležitý) přesah, o který se kniha pokoušela neúspěšně. I když je zapotřebí se k němu protrpět – ale to už je třeba můj boj...(4.3.2016)

• - V predlohe nik nepríde na to, že je to skutočný Hitler. (Jumar)

• - Skutočný Hitler nepil alkohol a bol vegetarián. Tiež sa vyvaroval telesnému kontaktu s inými osobami. Tieto jeho zásady sú vo filme porušené. (Jumar)

• - Oproti predlohe je film oveľa jemnejší. Hitler počas celého filmu nezdraví zdvihnutím pravice a klasickým nacistickým pozdravom heil, pričom v knihe to bol jeho normálny pozdrav. Taktiež komentáre ku černochom a Arabom boli oveľa drsnejšie ako vo filme. (Jumar)