Překvapivě velmi kvalitně natočená příjemná komedie, která může lehce pobuřovat, ale nikdy nezajde až do extrémů, jenž by se šířily veřejností, což je možná trošku škoda. Začlenění Hitlera do současné společnosti je velice vtipné a počet slabších vtípků je téměř mizivý. Ke konci se snímek znatelně oprostí od komediálního žánru a začne převážně filozofovat, přičemž současná situace a reálnost tomu docela vhodně nahrává. Rozhodně vydařený risk. [75%] | Kino(17.3.2016)

• Superpero

Ne úplně špatně to pracuje s Hitlerem, jako popkulturní postavou. Jeho hlášky jsou dost často opravdu vtipné. Jenže se to ubíralo směrem, který mi dějově nevyhovoval a to trajdání v televizi mě moc nebavilo. Navíc mi to přišlo hrozně amatérsky natočené. Největší selhání ale vidím v tom, že se pak Hitler na chvíli znelíbil lidu tím, že zastřelil psa. Každý kdo o vůdci něco ví, chápe, že ten zrovna psy miloval mnohem více než lidi. Když si představím, co by s tímhle tématem dokázal třeba Sacha Baron Cohen, tak nemohu jít výše.(31.7.2016)

Od chvíle, kdy jsem se o tomhle filmu dozvěděl, jsem zahořel touhou ho vidět. Takže když mi v poště přistála pozvánka na novinářskou projekci, měl jsem velkou radost, že se film dostává do českých kin - a ještě větší, že CinemArt film uvádí v původním znění s titulky. Samotná projekce mě hodně bavila, film jsem si užil, výborně se při něm pobavil, a navíc mi to dalo brouka do hlavy, protože je tam pár myšlenek, které se dají dlouho převalovat v hlavě. Takže - ač nedotčen knižní předlohou - za sebe nemám problém napsat, že je to výborný film, který lze rozhodně všem doporučit - kromě toho, že je nápaditý, vtipný a originální, je taky promyšlený a filmařsky invenční a zajímavý. Herecký představitel Ády je výborný a ten film obsahuje minimálně dva (ne-li více) momenty, které mi přišly naprosto geniální - Ádovo první vystoupení v televizi a sekvenci s youtubery. Výborné mi i přišlo vystižení toho, jak to chodí v komerčních televizích - jak se tam chodí přes mrtvoly a jak se tam dělá kariéra. Aniž bych chtěl spoilerovat, snad mohu napsat, že člověku ke konci úsměv nepříjemně tuhne na rtech, protože ten film neuvěřitelně působivě vygraduje do svého mrazivého závěru - message toho filmu je naprosto jasná a je na každém, jak s ní naloží. Za mě velký respekt autorovi knižní předlohy, že dokázal vyhmátnout tak silné a aktuální téma, které je navíc zpracované s tak odzbrojující zábavností.(2.3.2016)

No, komédia, ako sa to vezme...skôr satira s poriadne ostrými hranami. Cestovanie v čase treba brať ani nie ako sci-fi prvok, ale ako metaforu toho, čo sa v súčasnosti v Európe deje a čo sa tu vlastne dialo vždy a asi aj bude. Nie je to len o Nemcoch a sociálnych sieťach. Nakoniec je v tom tento imaginárny AH vinný rovnako ako my všetci, respektíve skôr iba nástrojom našich "chúťok", preto je ho aj nemožné zabiť. Netreba očakávať smršť epizódnych vtípkov alebo slapstick komédiu, ale treba film brať skôr ako celok a na základe toho ho hodnotiť.(16.6.2018)

Náramné plytvanie potenciálom námetu. Snímka sa snaží takmer dve hodiny reagovať na súčasnú politickú klímu v Európe a hovoriť o podstate zla v spoločnosti prostredníctvom kolážovitej série nedotiahnutých gagov, krotkého humoru, trochy sebareflexie a postavy Hitlera, ktorá je skonštruovaná ako Borat vo veľkej miere zriedený s neškodnou komickosťou oslíka zo série Shrek. Záverečné doslovné dotiahnutie Hitlerovej postavy ako symbolu "zla v nás" je dosť nemotorným a zbytočne didaktickým pokusom vyjadriť myšlienku, ktorej sa film celý čas dotýkal len opatrnými ťahmi v sterilných rukavičkách, vyhýbajúc sa satire a naozaj naliehavej konfrontácii. Tie vymenil za topornú vysvetlivku, prvoplánovo sa haliacu do hávu "metafory" ............. Oveľa výpovednejšia než naratívna čast filmu je záverečná, pár minútová montáž záberov z rôznych proti-moslimských, neonacistických a na na všetky možné spôsoby zvrátených demonštrácií a pochodov, podfarbená úvodnou hudbou z Mechanického Pomaranču. Tých pár chladne stupňovaných elektronických tónov v spolupráci s obrazom okamžite, naliehavo a veľmi znepokojujúco evokuje najtemnejšie pohnútky ľudskej mysle, v pár chvíľach dosiahne takmer dve hodiny unikajúci účinok. Záchrana krátkou, jednoducho a náramne efektívne vymyslenou bodkou. .......... P.S. : cením vtípok s Riefenstahlovou.(1.4.2016)

• - Spoiler: Film končí natáčaním celovečerného filmu o Hitlerovi. Na rozdiel od knihy, v ktorej sa dostal Hitler do Strany zelených a dal sa na politickú dráhu, nie na hereckú. (Jumar)

• - Scény, kde se Hitler (Oliver Masucci) prochází po ulici a lidé na něj reagují, jsou skutečné. Tedy jde o skutečné reakce náhodných kolemjdoucích na herce procházejícího se městem. (Totnkopf)

• - V predlohe nik nepríde na to, že je to skutočný Hitler. (Jumar)