Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nový hudební pořad kombinující záznam koncertů nejzajímavějších a nejprogresivnějších českých kapel s dokumentárním pohledem do zákulisí muzikantů. Vydáme se v něm i mimo pódia hudebních klubů, do nahrávacích studií, na festivalové scény či zkušeben, kde se setkáme s muzikanty, producenty, manažery, vydavateli, promotéry, hudebními dramaturgy a publicisty a dozvíme se to nejzajímavější, co se v daném žánru děje. Čtrnáctideníkem provázejí herečka a zpěvačka skupiny Kyklos Galaktikos Johana Matoušková a hudební publicista a zakladatel Ceny české hudební kritiky Apollo Pavel Kučera.

Jednotlivé díly:
1. J.A.R. v Lucerně - Jak slavil své 25. výročí založení J. A. R. v Lucerně?
2. Lake Malawi v Parníku - Nový projekt Lake Malawi zaplavil ostravský klub Parník ambiciózním britpopem.
3. Tata Bojs v Arše - Tata Bojs se po 12 letech vrátili do Archy s velkou výpravnou show a novým singlem.
4. Mucha v Hudebním klubu - Svérázný femipunk v podání brněnské Muchy tentokrát v ostravském Hudebním bazaru.
5. Zrní v Meetfactory - Osobitý svět něžného artbrutu kladenské formace Zrní tentokrát v nejvýpravnějším koncertě z pražské Meetfactory.
6. Tvrdý/Havelka U Olinka - Hity českého undergroundu předělali do moderní elektronické podoby rapper Bonus a frontman kapely Please The Trees a vystoupili s nimi v legendární hospodě U Olinka ve Lhotce u Přerova.
7. Vojta Dyk a B-Side Band v Sono Centru - Pěvecká ekvilibristika Vojty Dyka ve spojení s B-Side Bandem kapelníka Josefa Buchty a zábavné pojetí swingu a jazzu na pódiu brněnského Sono Centra, jedné z nejmodernějších zvukových hal u nás.
8. Aneta Langerová ve Škoda Muzeu - Intimní obrazotvorný pop Anety Langerové z poslední desky Na radosti, inspirovaný folklorem a přírodou, rozezní pozoruhodný multifunkční sál Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi.
9. Ben Cristovao v Kofola Music Clubu - Strhující hip hopová show Bena Cristovaa, fenoménu generace Y, který se vrhnul na vyhledávání talentů, ve vyprodaném legendárním Kofola Music Clubu v Krnově.
10. Smack v Roxy - Největší osobnost českého grimu křtí s řadou hostů v legendárním pražském klubu Roxy svou druhou desku P´s a Love, která vyhrála žánrového Anděla v kategorii hip hop.
11. Hentai Corporation v Divadle pod lampou - Nejvýraznější mladá domácí kapela oscilující mezi trash metalem a jazzem proslulá svými koncertními excesy.
12. Floex na Flédě - Nejprogresivnější domácí multiinstrumentalista mixující jazz, elektroniku a vážnou hudbu, který skládá i pro počítačové hry, koncertující tentokrát v nejvýznamnějším klubu moravské metropole.
13. Adrian T. Bell na Budějovickém Majálesu - Vítěz ceny Apollo 2014 za nejlepší album, Angličan žijící v Čechách, který rozjel sólovou hudební kariéru, tentokrát na jedné z nejambicióznějších studentských akcí u nás.
14. Wohnout na Slavonice festu - Tentokrát to skupina Wohnout, bratrů Homolových, rozbalila na multikulturním Slavonice festu.
15. Mydy Rabycad na United Islands of Prague - Z podhoubí pražské electroswingové scény se vypracovala až na headlinera United Islands of Prague mladá talentovaná formace Mydy Rabycad.
16. Kieslowski na Colours of Ostrava - Vrcholní představitelé tuzemského urban folku Kieslowski na Colours of Ostrava, největším hudebním festivalu u nás.
17. Lenny v přírodním amfiteátru v Lokti nad Ohří - Vycházející hvězda českého popu, dcera úspěšné zpěvačky se skladatelským talentem a majitelka charizmatického hlasu Lenny na koncertě v jedinečném romantickém podhradí hradu Loket.
18. Vypsaná fiXa v Zach's Pubu - Jedna z nejúspěšnějších tuzemských kapel zažila personální otřes, který ji ale nerozložil. Naopak se vrací v plné síle v klubovém prostředí plzeňského Zach's Pubu a její frontman Márdi dnes píše texty i pro další populární interprety.
19. PSH na Nákladovém nádraží Žižkov - Legendární parta PSH, jejíž kariéra lemuje vše podstatné, co se na české hip hopové scéně událo, a její velkolepá rapmasters show v industriálním prostoru Nákladového nádraží Žižkov.
20. Prago Union v Melodce - Hiphopový projekt skladatele a osobitého textaře Kata, který na koncertech spojuje samply a beaty s živou kapelou, tentokrát v jejich oblíbeném brněnském klubu.
21. Ondřej Ruml a Matej Benko Quintet v Jazz Docku - Zpěvák a hudebník Ondřej Ruml spolu se svými hudebními přáteli hraje a zpívá písně klasiků Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha v úchvatném prostředí pražského klubu Jazz Dock plujícího na Vltavě.
22. Kryštof třikrát jinak - Tři svébytné a zcela rozdílné koncertní podoby jedné z nejúspěšnějších současných tuzemských kapel, které vygradovaly zatím největším halovým turné v její historii.
23. Boris Carloff ve Staré střelnici - Přední tuzemský hudební producent Boris Carloff se vrací do rodných Hranic na Moravě s vlastním repertoárem, v němž propojuje elektronickou hudbu se symfonickým zvukem.
24. Vložte kočku v La Fabrice - Alternativní rocková skupina Vložte kočku experimentuje s nástrojovým obsazením i s podobou živého vystoupení v multifunkčním holešovickém prostoru La Fabrika.
25. Ecstasy of St. Theresa v Arše - Legendární česká skupina, která se jako jedna z mála významně prosadila v zahraničí, vystoupila po letech zcela ojediněle u příležitosti oslav čtvrtstoletí vzniku pražského Rádia 1.
26. Monkey Business v Lucerna Music Baru - Patnáct let existence na hudební scéně bilancuje superkapela Romana Holého Monkey Business, která tentokrát slaví v pražském Lucerna Music Baru.
27. Bára Poláková v Malostranské besedě - Populární mladá herečka, známá také z účinkování v pořadu Stardance, se prosazuje čím dál více i jako zpěvačka a dnes jí představujeme na koncertu, na kterém pokřtila své debutové album.
28. Mandrage ve Foru Karlín - Plzeňská pop-rocková kapela Mandrage se od lokálních talentových soutěží propracovala mezi nejhranější interprety českých rádií a slaví velké úspěchy i na koncertních pódiích. V moderním multifunkčním prostoru Fora Karlín pokřtila ve velkolepé show svou nejnovější desku.
29. Light & Love v 15 Minut music clubu - Jejich singly hrají nejposlouchanější rádia u nás, přesto kapela bratrů Balcárkových má zatím koncertní ambice spíše klubové, kde dokážou strhnout publikum skvělou atmosférou, tak jako při vystoupení v olomouckém 15 Minut music clubu.
30. Please The Trees v Jazz Tibet Clubu - Výherci cen Apolla 2015 tentokráte v olomouckém Jazz Tibet Club. Živelní muzikanti nejen zahráli, ale i v hanácké metropoli zasadili strom.
31. The Prostitutes v Klubu Újezd - Populární pražská kytarová kapela v sobě po vydání poslední desky, která vznikla spontánně v jejich vlastní produkci, našla znovu syrovou energii, jež je vrací na špičku tuzemské indie scény, což potvrdila také vystoupením v legendárním Klubu Újezd.
32. Vltava v Paláci Akropolis - Pražská skupina Vltava slaví 30 let koncertem v Paláci Akropolis s řadou populárních hostů a hostujícím bubeníkem Petrem Čtvrtníčkem.
33. Priessnitz v Tančírně v Račím údolí - Po desetileté tvůrčí pauze natočila jesenická skupina Priessnitz nové album Beztíže, které má být jejich poslední a na kterém se vracejí do časů i míst svých začátků. Totéž platí i pro jejich koncert v unikátní secesní Tančírně v Račím údolí v rychlebském podhůří.
34. Midi Lidi - Brněnská kapela Midi Lidi a její roztančený optimistický elektro underground protkaný humorem, odlehčenými texty a nadsázkou ve vystupování. Brno je pro kapelu důležité, protože právě tady se muzikanti dali před víc jak dekádou dohromady, a proto se sem rádi také vracejí, což byl i případ beznadějně vyprodaného koncertu v Kabinetě Múz.
35. Visací zámek - Legenda českého punku, která ovlivnila celé generace tuzemských muzikantů, si nadělila k oslavám 35. výročí vystoupení ve Velkém sále pražské Lucerny.
36. Skyline - Pražští Skyline oslavili 20 let na hudební scéně. Od undergroundu se přitom vypracovali až na špičku dnešní české elektronické taneční hudby, což potvrdili i vystoupením v brněnské Flédě.
37. Kill The Dandies! - Osobitý indie rock pražských Kill The Dandies! inspirovaný psychedelií a angloamerickými hudebními vlivy, se kterým překročili už také české hranice. V pražském klubu Café V lese, který je pro kapelu domácím, neboť jen kousek od něj mají svou zkušebnu, pokřtili své páté album Ron! Ron! Ron!
38. Slza - Pouhá dvě alba stačila skupině Slza k tomu, aby z hraní v klubech dokázala vyprodat halové turné. Co vše stojí za masovou popularitou pražské dvojice, která válcuje tuzemský střední proud? Lukáš a Petr se nám svěřili, jak vznikají jejich hity, a jejich kapelu Slza jsme pak doprovodili do vyprodané Ostravar Arény na jednu z koncertních zastávek z jejich úspěšného turné k albu Holomráz.
39. Xavier Baumaxa - Osobitý folk se sarkastickými texty v podání jednoho z nejvýraznějších domácích písničkářů nového tisíciletí, mosteckého rodáka Xaviera Baumaxy. V roce 2017 Baumaxa vydal své zatím poslední album Idueto, na něž navázal koncertním turné. A jednou z jeho zastávek byl i liberecký klub Bunkr, kde jsme jej navštívili.
40. Dan Bárta & Illustratosphere - Zpěvák čtvrtstoletí se vrátil na tuzemská koncertní pódia s vlastním projektem, v němž se setkává pět špičkových muzikantů s hudbou, která nabízí přesahy do jazzu i world music. My jsme zavítali v rámci turné Mezi vrcholy na koncert, který odehráli v pražském Paláci Akropolis v jemně obměněné sestavě s věhlasným bubeníkem Martinem Valihorou. Během vystoupení navíc zaznělo též několik nových písní, které kapela připravuje k vydání na svém už pátém albu.
41. Chinaski - Jedna z tuzemských nejúspěšnějších skupin po 30 letech výrazně obměnila svou sestavu. Jaké to je restartovat kapelu na vrcholu popularity a jak to formaci v novém složení klape, nám prozradí sami muzikanti, ale i jejich koncert v plzeňském klubu Depo.
42. Květy - Brněnská skupina Květy je v posledních letech pojmem české alternativní scény. Jejich ústřední postava, zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Martin E. Kyšperský, je navíc člověkem mnoha talentů. Za Květy jsme se vydali jak do jejich domovského Brna, tak i na koncert do královehradeckého klubu Kraft.
43. Chaozz - Pražská skupina Chaozz sice nebyla první českou hiphopovou formací. Byla ale rozhodně první skupinou, která dokázala pro u nás do té doby spíše okrajový žánr nadchnout skutečně široké publikum. Jejich debut „…a nastal Chaozz“ z roku 1996, s hity „Policie“ či „Planeta Opic“, bodující v tehdejších tuzemských hitparádách, rozpoutal doslova mánii. Nečekaný raketový úspěch však kapelu převálcoval, a ta se o šest let a tři alba později rozpadla. S padesáti tisíci prodanými nosiči však drží rekord, který už patrně žádná domácí, nejen hiphopová, kapela nepřekoná. Po patnácti letech se Chaozz vydal na krátké comebackové turné s názvem „Ale už“, během kterého formace v původní sestavě ovládla i ostravský klub Brickhouse. A my jsme s Kombem byli při reunionu této legendy. (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Richard Krajčo a Kryštof. Medvídkoidní 38letý Richard Krajčo v těsných džínách předvádí pohodu, profesionalitu a inteligentní mainstream. Většinu textů i hudby si píše sám nebo ve spolupráci s dalšími členy kapely. Abych nezapomněl, Krajčo je také výborný herec, deset let byl členem činohry Národního divadla. 4*.__________ Ondřej Ruml zpívá Jaroslava Ježka. Zjazzování Ježkových melodií se mi líbí u některých více, u jiných méně, jak už to tak bývá. Nelze upřít že odlišná instrumentace dává vyniknout dalším tvářím této české klasiky, někdy i takovým, na jaké asi tvůrce sám asi ani nepomyslel (Život je jen náhoda). Ačkoli nejsem zvláštním milovníkem jazzu, u obrazovky jsem vydržel a docela si pěkný a zajímavý koncert vychutnal. Největší podíl na mé spokojenosti mají samozřejmě geniální písničky, ale i Ondřej Ruml a Matej Benko Quintet odvedli svoje. Čím déle koncert trval, tím se mi líbil víc. 3* 11.7.2018. ()

blezg 

všechny recenze uživatele

Tak já začnu :) Nevím kolik pořadů to bude, natož kolik jich uvidím, nicméně podle obsazení muzikantů nahoře ve výpisu se jedná o zatím jediný odvysílaný díl z koncertu J.A.R. z Lucerny se zcela famózníma glosama Oto Klempíře, Romana Holého, Michaela Viktoříka (a dalších zúčastněných). Výborný, takhle si představuju hudební dokument. Jestli to bude pokračovat, zůstane i plný plátno hvězd. ()

Reklama

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Podobnej pořad mi v TéVé chyběl, přeci jen na takové Noci s Andělem nebo na Ladí neladí či na Na plný pecky jsem vyrostl a povídání o muzice si vždycky moc užíval. Kombo je zatím posledním z řady obdobných pořadů a jde na to dobře (umístit ho na Art je taky fajne nápad). Bohužel se mi zdá, že v dnešní době už něco takového lidi moc nebaví. Ale tvůrcům držím pěsti, byť Pavel Kučera je pozér už od časů Ladí neladí a od té doby se očividně nic nezměnilo :-) (hodnocení za díly s Vypsanou fiXou a Wohnouty, zkusím dohledat nějaké další části). ()

Lukin413 

všechny recenze uživatele

Vynikající koncept prokládání živého záznamu s rozhovory, případně obrazy z kapelní rutiny. Záznamy pak často vznikají v zajímavých prostorách, malých nezávislých klubech, přírodních amfiteátrech, na festivalech, přičemž provozovatelé také dostávají v dokumentu prostor. Rozptyl vystupujících je opravdu obdivuhodný, od mainstreamu (Chinaski, Mandrage) po brněnskou alternativu (Mucha, Květy). ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Výborný pořad, naposledy jsem viděl famózní Priessnitz. To je ta kapela, co ji nepokrytě vykrádají Chinaski, ale nikdy lepší stejně nebudou. Vrátil jsem se do začátků kapely, kdy vyšla z kořenů gothického rocku, který pak v horách přetavila k obrazu svému. Těším se moc na novou desku! ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama