Kubo a kouzelný meč

• USA Kubo and the Two Strings (více)

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (CinemArt)

ScarPoul

Najväčšia devíza príbehu je zároveň aj jeho najväčšou slabinou. Kubo má prekrásnu animáciu ( asi najlepšia od Laiky) a príbeh zasadený do Japonska ma neuveriteľne potešil - rovnako aj línia rozprávačstva príbehov. Ale rovnako ako sú dejové zvraty zaujímavé a ich kauzalita má originálny a prirodzený priebeh zároveň niektoré citeľne pôsobia ako nasilu napísaný konštrukt. Je to hlavne vidieť na línií rodiny. Inak je to pekná rozprávka s veľmi vymakanými akčnými scénami. Ale to pravé orechové sa stále ešte nekoná. Možno nabudúce. ()

Lacike

Dospelacky pojaty animak. To znamena bez humoru. Okoreneny aziou. Asi to bude trochu v style Miyazakiho filmov. Neviem, videl som od neho iba jeden film, ale nudil ma rovnako ako Kubo. Evidentne toto nie je môj styl. Radsej mam roztomile animaky plne humoru. Co dokazem ocenit aj ja je absolutne uchvatny vizual. Pritom to stalo polovicu toho, co stoji bezny animak a ovela menej ako CGI komixy, ktore vyzeraju ovela horsie. Mna Kubov pribeh nezaujal, ale fanusikovia serioznejsich animakov pravdepodobne budu spokojni. 5/10. ()

malylada

Film se velice pomalu rozjíždí a nikdy nedosáhne nějakého strhujícího tempa, což je škoda. Některé věci v ději působí pěkně, ale prostě na zívačku. Postavičky a jejich přátelství, láska je fajn, ale opět vše na půl plynu. Animace je velice zvláštní, připomíná loutkové scény, skloubené s prvotřídním malůvkami. Tam, kde se něco děje je opravdu slast sledovat a především akce jsou maximálně povedené. Jako celek mě to bohužel nenadchlo a tentokrát s hodnocením nepřivírám oko.......6/10 ()

bouncer

Docela by mě zajímalo, jestli jsem viděl stejný film jako Cervenak nebo jestli tu je více "Kubů", protože moje průměrné hodnocení a stejně průměrné pocity jsou hodně daleko od nej animáku vůbec. ()

Dale

Dobrý príbeh s peknou myšlienkou a zábavnými vložkami, no s neskutočne stupídnym, umelo našrubovaným koncom. Akoby štúdio nesúhlasilo s pôvodným koncom a čaplo si tam svoj. Pokazil mi celý dojem z tohto príjemného animáku. ()

JohnCZ

Jako asi určitě bych mohl mít výtky směřující k zejména trochu jednoduššímu příběhu, kde jsem asi čekal přes všechnu tu unikátní výtvarnou stránku malinko promyšlenější rozuzlení. I tak je to ale fakt krásný animák s duší a snahou odvyprávět netuctový příběh, který sice pohádkový je, ale rozhodně to není klasická šablonovitá animovaná báchorka. Děcka, obzvlášť ta menší, tohle asi moc nedocení (ten českej distribuční název je tradičně úplně blbej). Ani mě nenapadá, kdy jsem naposled viděl co do umělecké stránky takhle nápaditý americký animovaný film (záměrně řikám americký, není vyloučena inspirace japonským anime). Přípočtěme vymazlenou kombinaci stop-motion animace a CGI, překrásný soundtrack dolující emoce snad z každé scény a minimum infantilního humoru a dostáváme film, který si jednou určitě rád pustím znova. ()

joehot

Skvěleskvoucí, okouzlující a výtvarně nádherný snímek, nejlepší animák od prvního cvičení draků. Lehká naivita rozhodně nevadí, jako fanoušek Naruta vím, že to k takovým příběhům prostě patří. Tohle se sakra podařilo. ()

corpsy

Pre deti temné a málo roztancované, či abstinujúce v naivnosti. Fantasy pre minimálne druhý stupeň základnej školy a vyššie. Poetický, dramatický, dojímavý a oslobodený od ( v dnešnej dobe občas už prehnaného ) moralizovania ( ktoré aj tak nefunguje ) a poučovania ( ktoré nedodržujú tí, ktorí ho kážu ). ()

FFilipCZ

Opravdu překrásná originální animace, při které jsem velice často myslel na tvorbu mistra japonských animovaných filmů - pana Mijazakiho. Hezký, napínavý příběh chytře doplněný Origami papírovými postavičkami. Ději trvá celkem dlouho, než se rozjede, ale pak mě naprosto vtáhl a já si jej užil až do konce. Moc hezký kouzelný animovaný film ač je americké tvorby, dýchat na vás bude ze všech stran Dálný východ. ()

hous.enka

Důkaz, že americký loutkový film ještě není úplně odepsaný. Moc hezký rodinný film laděný spíš do tradičních hodnot, než že by se snažil celý film prozpívat. A funguje to výborně. Dialogy sarkastické Opice a roztomilého Brouka stojí zato a minimálně kvůli nim byste film měli vidět. Alespoň jednou. ()

baribal

Animace bere dech (voda, sníh, příroda, prostě všechno), určitě jeden z vrcholů roku. Bohužel když přijde řeč na příběh tak to začne být už docela nuda. Celá řada nepochopitelných zvratů (viz nepozná hlas vlastní matky), stupidních dialogů či monologů to dost sráží. Stojí za vidění, ale Inside Out nebo Zootopia to prostě není (obrazově ano, příběhově ani zdaleka - mysterioznost a nápaditost Miyazakiho to fakt nemá). ()

zdepapepa

Úplně zbytečná změna jména překladem. Když už, tak by to mělo být Kubo a Nezlomitelný Meč a Neprorazitelné Brnění a Nepoškoditelná Helma. Plus díky té změně odpadá symbolika. Zbývá tedy okatá (pun intended) hra s motivy, která ale neruší. Fajn pohádkový příběh, který jako kdyby vypadl z nějaké počítačové hry nebo z dračákové kampaně. Závěrečný "boss" fight jako vystřižený z It's Always Sunny in Philadelphia - Nightman vs Dayman. Anebo z Harry Pottera. Na stop-motion animaci tam byly občas skutečně dechberoucí věci. Vynikající soundtrack přesně odpovídající tomu kde a kdy se film odehrává. Celé to uzavřely kreativní závěrečné titulky, kde jsem se dozvěděl, že film měl skutečně all-star cast v čele s "Rickonem Starkem". Kdo nemá struny, odečtěte si hvězdičku. ()

fannah

Jako dobrý, ale nechápu co tu všichni melou o neobvyklé a netradiční animaci.. Prostě je to orientální animak, no a? ()

Macejko

Vzhľadom na to, aké sračky sú schopní sami napísať, sa osobne nečudujem, že tu poniektorí považujú podobne babrácky storytelling za dokonalosť. ()

MajklCZsk

Poutavý příběh který vyniká zejména v první polovině filmu. Druhá část je už pak spíše vedená k nutnosti dokončit příběh, ovšem i tak by se nedalo hovořit o úplném tlačení na pilu a snímek si i nadále užíváte. Co ovšem mohlo působit rušivě byla někdejší nezručnost v zakomponování postav do scénáře. Nám, divákům, byly tak charaktery jednotlivých figur představovány tak prazvláštně, že vlastně máte jednu chvíli nad sebou obří otazník. To vše však zachraňuje nádherná vizuální stránka, která jde ruku v ruce i s krásně napsaným a magickým příběhem. ,,If you must blink do it now!" ()

kaylin

Krásná animace je první devizou tohoto filmu, ale není jedinou. Je zde ještě nádherná poetika, která se celým filmem prolíná, stejně jako humor, který dovede udeřit v ten správný moment. Do toho všeho je zde ale krásný příběh o hledání sebe sama a o hledání v minulosti, které má překvapivé okamžiky. ()

Mkqp

Bože ta animace, ty barvy a ta procítěnost úvodních scén díky níž mé tělo prožívalo stav jako feťák po první dávce nejkvalitnějšího fetu. Potom už jen chtělo víc a víc toho skvělého pocitu, jenomže jej nedokázaly další dávky dohnat, tak jako to je u pocitů feťáka běžné. Tohle, že je výtvor USA z roku 2016? Nevěřím vlastním očím. Hloubka citů a efekty byly v tak pevné synchronizaci až jsem se téměř vznášel. Škoda jen, že od vstupu do hledání všech komponentů byla uspěchanost dost znát. Určitě by v tomto případě nebylo na škodu protáhnout snímek na 2 hodiny a víc. ()

Bumblebee má novou kámošku

Bumblebee má novou kámošku

02.06.2017

Transformeři se (po vzoru mnoha jiných sérií) rozrůstají do filmového vesmíru. Už za pár týdnů uvidíme klasickou pětku, v níž Michael Bay nakopne nové mytologické podtóny, a pak už přijde spin-off s… (více)

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska