Bunkr

• Velká Británie The Bunker (více)
všechny plakáty

Ustupující zdecimovaná německá četa nachází úkryt na německo-belgické hranici. Objekt se zdá být ideální i velmi rozsáhlý. Jenomže nic není tak, jak na první pohled vypadá. To, že bunkr není nejen vhodný, ale velmi rychle se z něho může stát past, na sebe nenechá dlouho čekat. Německá jednotka se sice ukryla před nepřáteli, kteří zemi osvobozují, ale skutečný nepřítel se skrývá jinde. (PROCESOR)

Pan.Antonin

Tak tohle se nepovedlo, film je velmi levná, nudná a hlavně zmatená podívaná a i přes zajímavý námět je nakonec jeho jediný plus temné prostředí podzemních tunelů (podobně jako novější Trench 11). Z herců zaujme akorát mladý Lee Pots, režijně i scénáristicky to nestojí za řeč. Ztráta času. ()

Kosta

Začátek filmu nabízí celkem dusivě mrazivou atmosféru, která se však postupem času vytrácí a vysvětlením PROČ .......?, které je až trochu komické i když by nemělo, strácí vše pevnou půdu pod nohama. Námět má silné klišé, skupina lidí je uzavřena v jistém prostoru (v tomto případě je to skupina prchajících Německých vojáků uzavřená ve skoro opuštěném komplexu - bunkru) a je ohrožována něčím nadpřirozeným. ()

Tomiczekk odpad!

Tak to byla opravdu velice velká nuda, to je zase tip "hororu" kde není opravdu nic vidět pouze jeden popálenej skopčák a rádoby "mrtvý vojáci" kteří jsou znetvoření asi jako když si dám přes oči pásku :-O a jdou vidět za celej film tak 30 sekund. Na chuť si přijde asi jen opravdovej labužník pro mě o ničem. ()

jizvoun

Skupina německých vojáků ve Francii ustupuje a stahuje se do prázdného bunkru. Postupně zjišťují, že v podzemním poměrně dost rozlehlém komplexu nebudou asi sami. Začátek mě upoutal, ale nakonec jde jenom o klasickou duchařinu, kde všichni přítomní magoří. Je to škoda, čekal jsem víc. ()

Martin.Proko

Výborný evropský horror, minimalistické kulisy, minimum efektů. Přesto se podařilo dosáhnou tíživého dojmu, že to zlo tam je všude.... Gradující symptomy "ponorky" mezi vojáky zavřenými v bunkru.... Znamenitý flash-back do minulosti postav umocněný zvukovou kulisou cvrčků na louce, která byla víc děsivá než to uvnitř bunkru.... Ona mysterióznost je možná postavená na parafrázi Gott mit uns a že spravedlivý trest čeká... ....film neměl velký rozpočet, nesází na extra hvězdy , ale nedopustil se nějakých zásadních přešlapů. Podzemně pro fanoušky horrorů to je velice dobrý počin. ()

b0bo

Podobnost se Záhadou Blair Witch? Vůbec ne. Prvních deset minut filmu super, ale poté slabší, slabší..., ()

STATIC_X

Nesmírně zajimavý film, první dojem na **, ale po čase sem si to pustil hned 2x za sebou a musím řict, že scénář je buď genialní nebo nehorazně slaboduchý. Je na Vás na jakou stranu se přikloníte. Dokonale dusná atmosféra, strach z něčeho nadpřirozeného avšak ne hmotného.... na konci jsem nevěděl čemu věřit, o to je to možná lepší, protože film ponechává pracovat fantazii na 120%. ()

BOIKOT

Úžasné dílko která zaujme a to především díky nevšednosti příběhu,úžasnému MILITaRI prostředí,hereckým výkonům a skvělé atmosféře. Nejedná se ani tak moc o horor jako o psycchologický válečný snímek o vině,svědomí,strachu,a frustraci k neznámému podzemí kde se odehrály brutální události . CHtěl bych nyní řící něco k ději : malá zdecimovaná jednotka Německého wehrmachtu se schová a snaží se udržet bunkr do kterého se uchílili před jsou tam jenom velice starý podivín a mladý Hitlerjugendák který je tak trošičku snílek a blázínek. Spojencům ( nebo temným silám ) se mezitím co jsou němci v bunkru podaří odříznout telefoní spoj a tím je definitivně odříznout od jejich posil a jednotek Při rozmýšlení co podniknout se vojáci od starce dozvídají že dole kde jsou údajné katakomby a spleť tunelů které museli němci zavřít a nechat je nedokončené by se dalo uprchnout . Dozvída se to i několik pološílených vojáků a tak se leckdo začne ztrácet někdo po někom pátrá a tak to jde až do konce mezitím si film buduje velice slušnou atmosféru a pořádnou dějovou linku během niž nepřežije zkoro nikdo . celý film buhužel trošičku přizabil nešťastný konec kdy jeden zmutovaný Fritz se snaží zabít ostatní ale to už byl úplný konec a tak to do mého hodnocení nezasáhne .Bunker si určitě zaslouží 5 hvezdiček. ()

Junis07

Když chcete mít divoké sny, doporučuju pustit před spaním :-) Ne, vážně, je to hodně povedené, takový syrový strach z toho čiší, zajímavé je zejména to, co není vidět. Konec to má sice takový divný, že i po opakovaném shlédnutí nevím, co si o tom mám vlastně myslet, ale jinak je to dobré. ()