Mike i Dave sháněj holku

• Česko Mike i Dave shánějí holku (více)
Trailer 1

Tento film byl natočen podle skutečných událostí. Nečekejte ale žádné soudní drama, osudy válečných hrdinů nebo, nedej bože, životopisný film nějakého politika či excentrického umělce. V tomto případě se jedná o katastrofickou komedii, protože vypráví příběh bratrů Mikea a Davea Stangleových (Zac Efron, Adam DeVine), kteří byli vždy skálopevně přesvědčení o tom, že jedině oni umí rozjet na rodinných setkáních tu pořádnou zábavu. A to ať už se jedná o svatby, narozeninové oslavy, pohřby apod. Ostatní přímí účastníci těchto rodinných událostí to rozhodně viděli jinak. Hlavně proto, že příspěvek obou bratrů ke společné zábavě většinou, vlastně vždycky, končil nějakou naprostou katastrofou: rozsáhlým požárem, těžkými zraněními, infarkty, demolicí slavnostní tabule apod. A tak když jejich sestra (Sugar Lyn Beard) začne plánovat svatbu na Havaji, nastane pochopitelné zděšení a milí bratři dostanou od rodičů podmínku. Na svatbu si musí sehnat partnerky, které je udrží na uzdě. Make i Dave proto začnou přes internet shánět holky, které by je doprovodily na havajskou svatbu jejich sestry. Takové nabídce odolá málokteré dívčí srdce a tak se jejich nabídka rychle rozšíří. Mladí flamendři tajně doufají, že si vyberou dvě slušné dívky a sami si pak užijí divoké dovolené. Ale tvrdě se přepočítali, ze slušných dívek se vyklube nekontrolovatelné dívčí duo (Anna Kendrick, Aubrey Plaza), které jim nejen vytře zrak, ale dokonce je předčí i ve flámování a katastrofách všeho druhu. (CinemArt)

Trailer 1

Shakers

Efron to v tomto roku celkom rozbehol, ale tu už mu došla pára. Klasická komédia s tupým humorom, kde sa dvaja týpci snažia zohnať baby na svadbu. Príbehom to určite neoslní, počasím skôr, postavy a ani ten spomínaný humor za veľa nestoja, ale koniec koncov som to dopozeral do konca a pár krát som sa na nejakej stupídnej kravine zasmial, takže áno dá sa to pozrieť. Raz. 60% - 3* ()

VasaX

Tohle vypadalo zajímavě a tak jsem se docela těšil, až se k tomu někde dostanu. A musím říct, že nejsem zklamaný. Bohužel ani nadšený - comedy gold se nekoná, tahle parta jede komediální klasiku, jejíž variaci vidíme v kde jaké komedii a příběh je šablona více jak tucetkrát jetá. Ale primární záměr - odpočinková zábava - to splní. A to bez výrazného použití násilí na dobrý vkus diváka. Za mě velké splachovací OK. ()

TheDon

Zeky vyměnil Rožéna za Dývajna a funguje to zhruba stejně, ať je jeho parťákem kdokoliv. Vůbec. Pokaždé se těším, že by se mi mohl pozvednout v nuceném úsměvu aspoň koutek huby, ale spíš mi ty koutky směřujou dolů, protože přemejšlím o tom, proč se takhle dobrovolně sebemrskám a nepustím si něco, u čeho bych se aspoň nenudil. Příště si vypíchnu oči u Ohnivýho kuřete, nebo nějaké podobné produkce pro široké (rozumněj idiotické) masy. Brutálně nesympatickej mimózní kást, o něco víc nesympatická pičoidní Kendrick a totálně trubkoidní Dývajn. No cement kurva. 30% P.s.: prvních deset minut je bezva...zbytek spektáklu je děs běs.... ()

noriaki

Zabít toho kdo psal scénář. A nebo ne, protože zbytek filmu není o nic lepší. Humor stojí na stupiditě postav a jejich potýkání s realitou, což by mohlo fungovat jen v případě, že by dialogy nebyly stejně hloupé jako ony. Takže bohužel. Většina slovních výměn je buď příliš dlouhá a bez pointy, nebo rozpačitá, nebo mi při jejich sledování bylo trochu trapně. K hercům se nedá moc co říct. Anna Kendrick vypadala ve své roli úplně přirozeně, Aubrey Plaza se snažila ale nehodí se k ní, zato Adam DeVine a Zac Efron působili jako jelita. A tím nemyslím jako dobří herci co skvěle předstírají jelita, ale jen jako jelita. Alespoň kamera je slušná a záběry na havajskou přírodu vypadají luxusně. ()

IZFNP

Neskutočná konina, ale tak zábavná! Celú prvú polovicu filmu som si hovorila, že tie vtipy majú z mojej hlavy, presne tento štýl hovadín sa mi v nej totiž rojí. A že som sa celú stopáž smiala tak, že sa ľudia otáčali, mi vôbec nie je blbé. Film mi proste sadol do momentálnej nálady, vypla som hlavu a len si ho užila. Szymanski našťastie neskĺzol k utápaniu sa v stupidite, miesto toho ponúkol kopec gagov, situačnej komiky i pár nápadov, dokonca i nejaká ta spoločenská satira sa tu dala objaviť. Efron si trošku nudne hrá to svoje, DeVine sa dá vydržať, naplno ich ale prebíjajú baby. Plaza síce občas trošku prkenná, ale úloha jej sadla, Kendrick mi tu bola sympatická ako nikde. Milé, blbé, zábavné, čo viac od tohto žánru chcieť. ()

• Natáčení probíhalo v Honolulu a Oahu na Havaji. (ČSFD)
  • Ve scéně kdy se Alice (Anna Kendrick) vrhne na Dava (Zac Efron) na stole, jde vidět v jednom záběru, že má na nohou žabky, i když předtím žádné boty neměla. (moznazitra)