Listopadoví vrazi

November Criminals

Krimi / Drama

USA, 2017, 85 min

• Jara.Cimrman.jr

"Někdo by měl něco udělat." Zabili Kevina, parchanti. A nikdo nechce, aby to jouda Addison vyšetřil? Nechce to policie, Kevinovi rodiče, ředitel školy, drogoví dealeři a hlavně to nechci já. Trapnější a nudnější pátrání jsem totiž asi ještě neviděl a dost se divím tomu, že jsem to dokoukal. Stejně jsem to patrně udělal jenom proto, že jsem doufal v přítomnost alespoň jedné další slušné scény, jakou byl první sex Addisona s Phoebe. Jenže nic takového se nestalo a já jsem si přitom nudou ukousal nehty na nohou.(28.2.2018)

Slabé, herci dobří, ale příběh jaksi chybí..(18.1.2018)

Zajímalo mě, jak to bude klapat dvojici Chloë / Ansel a docela jim to spolu sedělo. Trochu mi to připomínalo dějem film "I Don't Feel at Home in This World Anymore", ve kterém se také dva parťáci snaží vypátrat zloděje na vlastní pěst. Tohle už taková komedie nebyla, bylo to už větší drama, ale že by film měl nějaké originální rozzuzlení to se říci nedá. V tomhle směru to bylo spíš podprůměrný. Bez snahy o nějakou zákrutu v ději. Prostě nic, co bychom už v jiném filmu neviděli.(7.12.2017)

• Rominator

Středoškolák Addison (Ansel Elgort) má pocit, že policie nedělá vše proto, aby chytla vraha, který zavraždil kamaráda Kevina (Jared Kemp) a proto začne pátrat na vlastní pěst... Ztracená hodina a půl času, protože příběh není vůbec originální a nad chováním hlavních postav divák nevěřícně kroutí hlavou. Ansel Elgort a Chloë Grace Moretz (Phoebe) si snad příště vyberou zajímavější filmový projekt.(31.12.2017)

Já myslím, že si tyhle dvě dětšké hvězdičky zaslouží ocenit. Jak Chloe, tak Ansel mají něco do sebe a vždycky mě potěší, když jsou v nějakém filmu a tohle je snímek stvořený jen pro ně dva, což oceňuji. Story taky dobrá, takže já jsem spokojená.(11.2.2018)

• ARI50

Na dva dobré herce dost nudný škoda.(28.12.2017)

Výborný atmosferický snímek s relativně jednoduchým ale řemeslně dokonale zpracovaným příběhem. Herecká dvojice Chloe a Ansel sedli perfektně. Není co dodat. :)(10.11.2017)

Mám ráda Chloë Grace Moretz. Sedí mi ve spoustě divných filmů, protože je prostě taková úplně jiná. Ale Listopadoví vrazi jsou divný takovým tím způsobem, kdy čekáte, co z toho bude. A ono z toho není vůbec nic. Žádná složitá zápletka, žádná facka divákovi... Prostě osmdesát minut pátráte po tom, kdo toho baristu ze Starbucksu (protože to byl jasně Starbucks) zabil. Nuda. Ani Cloe a ztráta jejího nečiní film nijak výjimečný. Je to takový ten film, co za pár let půjde na Nově, a když v půlce usnete, nic moc se nestane.(8.1.2018)

Solidní, dějově vcelku jednoduchá, ale docela sympatická krimoška šmrncnutá teen romantikou. Takovej ten typ filmu, co se v reálu může prostě stát. Není to dramaticky přepálené, ani zbytečné vykonstruované, ale pořád dostatečně zajímavé a napínavé. Elgortova postava mi nepřišla vůbec otravná, naopak jeho zapálení pro věc chápu i přes jistá blbá rozhodnutí s ním člověk lehko soucítí. Chloe tu je spíš na ozdobu, ale ono to nijak zvlášť nevadí.(10.12.2017)

• ben666

Ansel Elgort a Chloë Grace Moretz si dobře sedli, ale jinak film nuda.(9.2.2018)

• Morholt

V bistru je zastřelen student a policie jeho smrt označí za součást vyřizování si účtů mezi gangy. S tím se nechce smířit jeho kamarád a začne pátrat po vrahovi na vlastní pěst. Z mého pohledu zápletka plavala na vodě a hlavní hrdina mi svým umanutým chováním lezl neskutečně na nervy. A neomlouvala ho ani dokolečka omílaná smrt jeho matky.Jeho nesnesitelnost částečně vyvažovala Chloe Grace Moretz, ale nepodařilo se jí to úplně. Dalším negativem je tempo, které je nulové a chybělo mi i alespoň minimální napětí. Zklamání. 30%(3.12.2017)

Chloë Grace Moretz a Ansel Elgort fungují dobře, ale příběh nehraje v jejich prospěch. Ještě tak do poloviny stopáže to vypadá, že by to mohlo být docela dobré, napínavé, že by tu mohla být docela zajímavá pointa, ale k tomu překvapivě vůbec nedojde a rozuzlení je hodně o ničem. To je velká škoda.(29.1.2018)

• viperDavid

Kriminální drama se nekonalo. Vůbec se to teda nepovedlo, až na to že Chloe je kočka. Jinak ostuda(7.1.2018)

• bourec

Jedinej světlej bod filmu je Grace,která se docela vyklubala.Zato Elgort v Baby driver děs,a tady je na zabití.Film pomalej,krimi linka se jaksi ztrácí,takže kdyby v popisku bylo vztahový drama na jehož pozadí někde v rohu běží pátrání,tak se vo to ani nevotřu.Možná za zmínku stojí ještě hudba.40%.(10.2.2018)

• Figusek

Extra přehlídka top nudy! Nevěřil bych, že mě filmek o 85ti minutách dokáže dostat do stavu, kdy si budu říkat "kolik ještě zbývá do konce?".... To se mi snad stalo prvně... Nicméně pan Elgort po velmi solidním Baby Drive padá opět do říše mého zapomnění a slečnu Moretz jsem snad ještě neviděl víc odpočatou... Ano, Chloe naprosto zbytečná a nevyužitá a je trochu na škodu, že holka s takovým patenciálem ztrácí talent v této kokotině... Zklamání! 35%(19.3.2018)

• silentname

"November Criminals" bol filmom, na ktorý som bol úprimne zvedavý. Možno ako jeden z mála som do toho dával isté nádeje, no v realite som ostal sklamaný. Ale aby som ten film hneď nezakopal, tak sa poďme pozrieť na to, čo je na ňom dobré. Myslím si, že sú tu scénky, ktoré sú milé, napriek istej rozpačitosti, ktorá z nich plynie. Ako napríklad prvé milovanie Phoebe a Addyho. Pekné zábery, na ktoré sa pozerá príjemne. Len tie dialógy ich kazia. Ako som povedal, pôsobí to veľmi rozpačito a vôbec nemám pocit, že chémia medzi Chloe a Anselom funguje. Skôr mám pocit, akoby ani nevedeli ako sa jeden k tomu druhému majú správať. Neviem, či to tak bol spracované v scenári, no tá chémia sa medzi nimi absolútne nepretláča a nefunguje. Rodičia hrdinov sú okey, hoci som z Catherine Keener mal pocit, že jej postavu nebudem mať rád, nakoniec sa v nej niečo skrývalo. A čo musím oceniť je fakt, že sa predsa len niečo dozvieme o obeti a dôvodoch, prečo bol zavraždený. Možno by som chcel, aby to nebolo tak priamočiare, no na druhú stranu, nie je to film, kde máme policajné vyšetrovanie, ale len kamaráta, ktorý to poníma veľmi laicky. Ale dostane sa k tomu čo potrebuje. No okrem nefunkčnej chémie sú aj s filmom ďalšie problémy. Chloe má jeden veľký problém vo svojom herectve. Vždy keď ju vidím, tak vidím Chloe ako herečku. A nie postavu, ktorú by prezentovala. Častokrát pôsobí, že hrá tú istú rolu a dosť jej to uberá kredit. A v tomto filme tým dosť trpí. Hoci je pravda, že jej postava je celkom okey, tak mám neustále pocit, že vidím len Chloe. Pri Anselovi mám problém, že často robí úplne nezmyselné rozhodnutia, ktorým úplne nerozumiem. Najmä, keď ohrozujú jeho vlastný život. Snaží sa nám to vysvetliť, no jeho myslenie je v mnohom prevrátené a zaslúžil by si občas facku, aby sa konečne zobudil. A keďže sa film sústredí hlavne naňho, musíte si na to buď zvyknúť, alebo odtrpieť. To sú vaše 2 možnosti. Dialógy vo filme sú tiež podľa mňa často nasilu vtláčané, aby zneli poetickejšie. Občas je to fajn a môže to byť milé, no na druhú stranu si neviem predstaviť nikoho, kto by takto rozprával. A ani vizuálne toho film moc neponúka. Je to film na jedno pozretie, no neviem, či by ho človek pustil viackrát, alebo či by ho vôbec aspoň prvýkrát zaujal. Zvážte si a rozhodnite si sami. Hodnotenie: C-(8.11.2017)

• Sfinkter

Dvojice středoškoláků vyšetřuje vraždu - na tom není nic špatného, kdyby styl filmu nešel naproti právě pubertálním jedincům a nebyl tolik naivní. Před 20 lety bych dal plný počet, dnes ocením alespoň soundtrack.(18.3.2018)

• Johnny.ARN

Taký nezaujímavý žvást, ktorý vôbec neodpovedal svojmu názvu. Elgort sa radí na čiernu listinu hercov, dopozeral som to len kvôli Moretz. A tomu jeho baworčatku. Našťastie to bolo krátke, bez zbytočných vedľajších keksov. Aj keď ten rozbeh bol úmorný. Ultraslabá 1 z 5(7.1.2018)

• luksky

Čekal sem mnohem více :-( Za mě velké zklamání. Ono ale filmy Elgortem jsou vždy nic moc..:-((31.1.2018)

• drake31

80 minútový film bez tempa, energie a emócií, ktorý je sterilne natočený, a s neodpustiteľne nevýraznými postavami. Sledovať sílene otravne emotívneho Ansela by bolo fajn vidieť v lepšom filme, a roztomilosť Chloë nepozná hraníc, takže aspoň tá obmäkčila moje srdce. Inak vcelku strata času, a to má ten film 80 minút!(13.11.2017)

<< předchozí 1 2 3