Noční recepční (TV seriál)

• Česko

The Night Manager

Nočný recepčný

Krimi / Drama

Velká Británie, 2016, 6x58 min

Špionážní, napínavé, nebezpečné, odvážné, obchodní, poutavé, britské. Přidávám se k ostatním a hodnotím tento seriál jako konverzační bondovku. Aneb jak lze natočit špionážní drama v dnešní době bez litrů prolité krve. Příběh skvělý, vyprávění ještě lepší. Má to šmrnc, je to napínavé jak kšandy, postavy skvělé, zejména herci Hugh Laurie a Olivia Colman byli podle mě naprosto fantastičtí. Tom Hiddleston, ač neskutečně krásný chlap, občas přehrával, přesto své postavě dal co měl. Britsky elegantní, doporučuji. ..prý má být pokračování, já si myslím, že to skončilo jak mělo, ale prachy jsou prachy. Každopádně na Tomíka se zase ráda podívám.. (2.9.2018)

Jeden má vždycky nesmírnou radost, když filmaři sáhnou po le Carrého skvostných knihách, když však pak s hrůzou v očích zjistí, že pracky toho, kdo tady bude adaptovat, patří dánské überkýčařce a nevyzpytatelné režisérce Suzanne "Já od nikoho neopisuju" Bier, to pak všechna očekávání zvláště spojená s luxusním obsazením v podobě Hugha "navždy House" Laurieho, který jako geniální castingový tah coby záporák prostě táhne, a Toma "Lokiho" Hiddlestona zase rychle odezní, zvlášť když post fatálně důležitého scenáristy okupuje naprosto neznámý Brit David Farr.. Nicméně nechci stahovat kalhoty a vystrkovat na Suzzie řiť, když brod je ještě daleko, a tak do téhle zbrusu nové série prostě naskočím.. Jakkoli pilot vypadal hodně nadějně, leč v docela jiném smyslu, protože Bier se prostě nezapře, cítím, že tenhle projekt bude průšvih..(26.2.2016)

• Kaluž

Jediné, co mi z téhle špionážní minisérie zůstalo v hlavě, je naprosto nevhodně obsazená postava Jonathana Pinea. Hiddleston v roli okolnostmi zmítaného agenta v utajení působí zkrátka jako pěst na oko a kvůli té jeho nekonečné přehlídce široce sladkých úsměvů ho od nynějška nejspíš budu mít problém akceptovat v jakékoliv vážné roli. Le Carrého knihu neznám a nedokážu tedy posoudit, nakolik je nezáživnost propírané látky vinou předlohy, co ale vím určitě je to, že většina přednesených hereckých výkonů (včetně Laurieho) je někde na úrovni ochotnického spolku. Britské televizní produkci to občas prostě ustřelí do neskrývaného teatrálna a to je potom peklo. Škoda, na tuhle chuťovku jsem se docela těšil.(25.1.2017)

trošku old-schoolová infiltrační špionážka,aneb Bond bez Bonda...a bez akce.Sám o sobě Night Manager není špatný,Hiddelston hraje solidně,jakkoliv ho na plné čáře válcuje Hugh Laurie (asi takhle by to vypadalo,kdyby Dr.House obchodoval se zbraněmi) a je na co koukat,ale osobně bych uvítal spíš než 6ti dílnou minisérii tak maxímálně trojdílnou,aby se trošku nahustila ta nastavovaná kaše...60%(29.6.2017)

Další takový ten sebemrskačský thriller BBC o tom, jak je bílý muž špatný a bílé vlády zkažené. Žádná akce, samý kecy, jedině to zachraňoval Tom s Hughem. (Hugh mi jako záporák přišel o mnoho lepší, než jsem ho viděla kdysi v nějaké komedii). Jako nahlédnutí do techologie obhodu se zbraněmi to bylo celkem poučné, jako nahlédnutí do života zločinecké smetánky to bylo stereotypní a nudné. Vysoko nad průměr hodnotím úvodní znělku a hudbu. Ale ten Tom, ten Tom !! Za něho dávám i třetí hvězdu.(31.3.2016)

• - Agentka Burrová (Olivia Colman) je v knižnej predlohe mužská postava. (figliar)

• - Tehotenstvo postavy, ktorú stvárnila Olivia Colman, bolo pridané do scenára, keď na prvom stretnutí s režisérom herečka oznámila, že je tehotná. (figliar)

• - V seriálů je několik narážek na filmovou sérii Jamese Bonda. Hlavní hrdina Jonathan Pine (Tom Hiddleston) si například objednává klasický drink vodka martini, kontakt CIA v Londýně má kódové označení "Felix", což odkazuje na postavu Felixe Leitera, který byl CIA kontaktem Jamese Bonda. Telefonní číslo agentury MI6 obsahuje "007", což je kódové označení Jamese Bonda. (Miro_CZ)