Noční recepční (TV seriál)

• Česko

The Night Manager

• Česko

Noční manager

The Night Manager

Nočný recepčný

Krimi / Drama

Velká Británie, 2016, 60 min

Kdybych měl nějak seriál shrnout, tak to bude slovo "nuda". Seriál je sice hezky zpracovaný, ale příběh jako takový je zbytečně zdlouhavý a v celku o ničem. Celou dobu žijeme v tom, že to má být o překupníkovi zbraní a přitom se na ně podíváme až v předposledním díle a skoro pořád se neřeší nic jiného než hovno. Problém tohohle seriálu je hlavně ten, že má každej dl více jak padesát minut a přitom by mu stačilo dvacet. A i těch dvacet by byla nuda. Asi největší seriálové zklamání roku.(30.3.2016)

Séria dáva dôraz na postavy a dialógy a tie sú výborné napísané aj obsadené. Laurieho Roper, aka "najhorší muž na svete", je záporák per excellence a Hiddleston je geniálny ako agent typu tichá voda brehy melie. Ale ani ostatné postavy nezaostávajú. Tempo príbehu je síce pomalé, ale preto dáva vyznieť všetkým jeho detailom. Navyše na to, že jeho námet má skoro 25 rokov, je pomerne aktuálny. Lokácie sú zaujímavé, krásne a vierohodné a úvodné znelka a titulky sú veľmi štýlové. Keby mi niekto povedal, že sa dá natočiť výborný špionážny seriál s minimom akcie či napätia, tak mu neuverím a napriek tomu, tu ho máš.(23.2.2016)

Bavila jsem se. Skvělé herecké obsazení, exotické lokality a špionážní příběh umně naroubovaný na celosvětový problém - kšeftování se smrtí. Škoda jen, že se Jonathan Pine infiltroval do Roperovy organizace příliš jednoduše, a že se občas choval jako pěkný idiot. Škoda, že se jeho šéf, ostřílený a podezřívavý boss, nechal oblafnout až neuvěřitelně snadno. Jako zábava to postačí, skutečnost ale bude mnohem, mnohem drsnější. A jedna maličkost - moc se mi líbily úvodní titulky, ten graficky čistý a srozumitelně propojený svět luxusu a zbraní. Project 52 Films by Woman.(4.9.2016)

Seriálová jednohubka, která rozhodně stojí za to. Zvlášť, pokud máte rádi špionáže, gansgstery, černý trhy a všechno s tím spojený. Tady se to i mírně odkazuje a stylizuje do série J. Bonda, ale nečekejte žádnou akci. Spíš jde o vyjednávání, vyčkávání, plánování a napínavý situace. Ale všechno vymyšlený a natočený tak, že se divák nenudí, takže o nějakou konverzačku taky nejde. A vlastně ani nevadí, že se jedná jenom o jednu sérii o pár dílech, aspoň se tam pak nevymýšlí nějaký kraviny. Všechno tak, jak má být. Jo, najdou se občas scény na přivření jednoho oka, ale nic dramatickýho, co by děj nebo zážitek pokazilo. P.S.: H. Laurie je pekelník, záporný role mu neskutedčně sedí.(28.4.2017)

• sulimo

Moc nepobírám zdejší 82% vlhnutí. Kdyby se tohle natočilo tak před 20 lety, asi bych si řikala, že má Bond velkou konkurenci, jenže on je rok 2016 a tohle je tak jeden z nejzbytečnějších seriálů minimálně posledních 10 let - jo, tak dlouho je ten naivní, stereotypní, nepochopitelně natahovanej, devadesátkovej příběh out.(22.5.2016)

• - Ve čtvrté epizodě první série se v cameo roli objeví autor předlohy John le Carré; a to sice v michelinské restauraci jako host, kterému se hlavní hrdina omlouvá za způsobené potíže. (DaViD´82)

• - Natáčelo se v anglickém hrabství Devon, Maroku a Španělsku. (M.B)

• - Tehotenstvo postavy, ktorú stvárnila Olivia Colman, bolo pridané do scenára, keď na prvom stretnutí s režisérom herečka oznámila, že je tehotná. (figliar)