Noční recepční (TV seriál)

• Česko

The Night Manager

• Česko

Noční manažer

(neoficiální název)

The Night Manager

Nočný recepčný

Krimi / Drama

Velká Británie, 2016, 6 h (Minutáž: 6x58 min)

První dva díly nic moc, jelikož nejsem zarytá fanynka "bond" žánru, další dva díly si prakticky uzmulo charisma Toma Hiddlestona, poslední díl byl tak trochu spletitou zákrutou než vytříbenou zápletkou k podivnému, dost oškubanému konci. Přesto všechno psí pohled hlavního hrdiny dokázal uhranout natolik, že vše popsané v podstatě ztrácí na významu...😆😚(17.5.2017)

Obchod se zbraněmi špatný, špionáž dobrá. Ale koho zajímá etika. Hlavní je násilí, brutalita a dostatek vražd. Nu, násilí tu je, ale svět jeho dodavatelů je velmi dekorativní a šéfové si neradi špiní ruce tělními tekutinami. Obchodník se smrtí nezabíjí sám, mučení nařizuje a sníží se tak maximálně k opatrné facce. Špionek je naopak chlapec pro všechno. Prostředek na špinavou práci, boxovací pytel, spojka i hodinový manžel. Lokace jsou nádherné, taková cesta kolem světa za šest hodin a obsazení? Kdyby Pinea hrál Daniel Craig, měla bych problém, Tomík Hiddleston je ale zatím jen takový Bond-batole. Roper, to je jiné kafe. Sponzoruje válku a jeho druhé jméno zní jako ruský osel, ale co má být? Jeho podezřívavý pohled by mě rozbrnkal mnohem víc než teplý korkorán nebo nějaká gorila. (Toma Hollandera nemám ráda z mnoha závažných důvodů. Máme narozeniny ve stejný den a jsme stejně velcí.) A pak tu máme Roperovu šťastnou ženu, která se bůhvíproč chová jako týraná, i když jí lze ledacos závidět, a agentku, která je těhotná, abychom se o ní báli (a protože je těhotná). Vzhledem k tomu, kolik seriál posbíral cen, mě konec nepřekvapil, ale aspoň potěšil jistou uhlazeností, která je ostatně pro noční recepční typická. Snesla bych pár sérií navíc.(11.5.2017)

Nevím, kdo tomu dal nálepku "Bond bez akce". Protože premisa typická pro bondovky: "Ahoj, ja jsem Bond. James Bond. A makám pro královnu. Takže mě všecko vyklopte ať to tu mužu vyhodit do luftu." se nekoná. Tady se musí vytvořit krycí historka se vším všudy a jakýkoliv únik informací je smrtící. Předlohu jsem nečetl, ale soudě podle předchozích děl u Carrého většinou vyhrála mašinérie kolem než spravedlnost, takže tady konec trochu překvapil. Kvalitní série a možná docela přesně vystihujicí neochotu jít po těch, co vyzbrojují nežádoucí skupiny.(5.6.2016)

Ne perfektní, ale přesto nadprůměrný seriál se špičkovým obsazením. Vizuál lahodící mému oku stejně jako to bylo třeba u Krycí jméno U.N.C.L.E. Jde o ten typ seriálu, kdy šlape vše tak, jak má, tj. kamera, audio, režie. Soundtrack, který provázel po celé sérii je bez chybičky. Děj pokulhává, to je ale jediné minus tohoto seriálu. A i když každá episoda měla 50 minut, nenudila jsem se ani jednou, byť by ten obsah jedné episody bylo možné zkrátit na polovinu. Ale i přesto jsem se každý týden na těch dlouhých 50 minut s Tomem a Lauriem těšila.(30.3.2016)

• Merkin

Přímočarý mistr Roper, jehož inteligenci a ostrovtip by si ostatní protagonisté mohli plnými doušky nabrat a ještě by mu dostatek zbyl, zachraňoval všechen scénář. Člověk by se až divil, jak by mohl někdo tak opatrný naletět na pel Janathanovi. Ponechám-li stranou, že tvář a charakter "agentu" Pinovi propůjčil nenapodobitelný Tom Hiddleston, neobjevila jsem na postavě nic atraktivního, nic mimo dílnu prvoplánovosti a patosu. Co se týče ženských rolí, agentka Burrová je samozřejmě ranařka první třídy. Myslím, že si ji brzy vezmou za vzor světové feministické organizace. Děcko se předpokládám narodí už rovnou s křídly a ideálně poroste mnohonásobně rychleji než ostatní. Jed je zase mistryní v protiřečení si. V jednu chvíli hořekuje, že přeci není manželovým majetkem, načež se svěřuje budoucímu milenci, že přece nemůže doma přiznat své nemanželské dítě, protože Roper si jí koupil kvůli mládí a kráse...Nicméně opět zjišťujeme, že největšími podporovateli válek jsou vlády dvou nejmenovaných zemí, proti čemuž je těžké se bránit a možná nakonec nezbude nic jiného, než kontaktovat takového pana Richarda a vybaveni vyjít do ulic (ačkoliv na defenestraci stačí okno!).(20.5.2017)

• - Hugh Laurie napísal v roku 1996 knihu „Obchodník so smrťou“, ktorá sa odohráva v prostredí obchodníkov so zbraňami. V tomto seriáli si jedného z nich rovno zahral. (Sociopath)

• - Seznam objednávané výzbroje v první epizodě seriálu obsahuje i americké stíhací letouny F-22 Raptor. Na tyto letouny se však vztahuje naprostý zákaz exportu jiným zemím a to včetně spojeneckých. Tak to schválil kongres USA. Tím pádem je absolutně nemožné, aby kdokoliv na světě kromě U.S. Air Force získal letouny F-22. (Miro_CZ)

• - Natáčelo se v anglickém hrabství Devon, Maroku a Španělsku. (M.B)