Noční recepční (TV seriál)

• Česko

The Night Manager

• Česko

Noční manažer

(neoficiální název)

The Night Manager

Nočný recepčný

Krimi / Drama

Velká Británie, 2016, 6 h (Minutáž: 6x58 min)

Kdybych měl nějak seriál shrnout, tak to bude slovo "nuda". Seriál je sice hezky zpracovaný, ale příběh jako takový je zbytečně zdlouhavý a v celku o ničem. Celou dobu žijeme v tom, že to má být o překupníkovi zbraní a přitom se na ně podíváme až v předposledním díle a skoro pořád se neřeší nic jiného než hovno. Problém tohohle seriálu je hlavně ten, že má každej dl více jak padesát minut a přitom by mu stačilo dvacet. A i těch dvacet by byla nuda. Asi největší seriálové zklamání roku.(30.3.2016)

Za mě velice podařená minisérie, občas pravda s malinko pomalejším dějem, ale přes to neztrácející svojí rozmanitost. Skvělé lokace ala James Bond, podtrhují náročnost a finance, které do tohoto projektu byly vložené, co díl, jiná krajina, a to mě moc bavilo.. O obsazení zde není absolutně vůbec o čem diskutovat. Lauriemu padouch slušel, velice překvapil v roli nemilosrdného obchodníka se zbraněmi a Loki ala Hiddleston zdárným protihráčem za stranu dobra. Ve skrytu duše doufám, že se dočkáme nějakého volného pokračování. Stanice AMC rozhodně zabodovala.(15.5.2016)

Ne perfektní, ale přesto nadprůměrný seriál se špičkovým obsazením. Vizuál lahodící mému oku stejně jako to bylo třeba u Krycí jméno U.N.C.L.E. Jde o ten typ seriálu, kdy šlape vše tak, jak má, tj. kamera, audio, režie. Soundtrack, který provázel po celé sérii je bez chybičky. Děj pokulhává, to je ale jediné minus tohoto seriálu. A i když každá episoda měla 50 minut, nenudila jsem se ani jednou, byť by ten obsah jedné episody bylo možné zkrátit na polovinu. Ale i přesto jsem se každý týden na těch dlouhých 50 minut s Tomem a Lauriem těšila.(30.3.2016)

Úprimne čakal som väčšiu hru na mačku a myš. Prvý diel bol perfektný. Potom sa to začalo vyvíjať celkom predvídateľne a to potrebné napätie, čo je podľa môjho názoru najväčším ťahúňom špionážnych filmov ustupuje vzťahovým prepletancom. Herci v pohode, hoci som čakal démonickejšieho zločinca. V zásade v pohode, hoci le Carré ma na konte omnoho lepšie sfilmované adaptácie. Omnoho hútnejšie a v mnohom pôsobivejšie. Tým nechcem dávať Night Managera do nejakého zlého svetla. Stále je to veľká škola filmárčiny, len ma nechala v mnohom chladným.(26.6.2016)

• Merkin

Přímočarý mistr Roper, jehož inteligenci a ostrovtip by si ostatní protagonisté mohli plnými doušky nabrat a ještě by mu dostatek zbyl, zachraňoval všechen scénář. Člověk by se až divil, jak by mohl někdo tak opatrný naletět na pel Janathanovi. Ponechám-li stranou, že tvář a charakter "agentu" Pinovi propůjčil nenapodobitelný Tom Hiddleston, neobjevila jsem na postavě nic atraktivního, nic mimo dílnu prvoplánovosti a patosu. Co se týče ženských rolí, agentka Burrová je samozřejmě ranařka první třídy. Myslím, že si ji brzy vezmou za vzor světové feministické organizace. Děcko se předpokládám narodí už rovnou s křídly a ideálně poroste mnohonásobně rychleji než ostatní. Jed je zase mistryní v protiřečení si. V jednu chvíli hořekuje, že přeci není manželovým majetkem, načež se svěřuje budoucímu milenci, že přece nemůže doma přiznat své nemanželské dítě, protože Roper si jí koupil kvůli mládí a kráse...Nicméně opět zjišťujeme, že největšími podporovateli válek jsou vlády dvou nejmenovaných zemí, proti čemuž je těžké se bránit a možná nakonec nezbude nic jiného, než kontaktovat takového pana Richarda a vybaveni vyjít do ulic (ačkoliv na defenestraci stačí okno!).(20.5.2017)

• - Ve čtvrté epizodě první série se v cameo roli objeví autor předlohy John le Carré; a to sice v michelinské restauraci jako host, kterému se hlavní hrdina omlouvá za způsobené potíže. (DaViD´82)

• - V seriálů je několik narážek na filmovou sérii Jamese Bonda. Hlavní hrdina Jonathan Pine (Tom Hiddleston) si například objednává klasický drink vodka martini, kontakt CIA v Londýně má kódové označení "Felix", což odkazuje na postavu Felixe Leitera, který byl CIA kontaktem Jamese Bonda. Telefonní číslo agentury MI6 obsahuje "007", což je kódové označení Jamese Bonda. (Miro_CZ)

• - Agentka Burrová (Olivia Colman) je v knižnej predlohe mužská postava. (figliar)