poster

Noční recepční (TV seriál)

 • Česko

  The Night Manager

 • Česko

  Noční manažer

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  The Night Manager

 • Slovensko

  Nočný recepčný

Krimi / Drama

Velká Británie, 2016, 6 h (Minutáž: 6x58 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  I nadále platí, že le Carrého látky mají již několik desítek let neobyčejné štěstí na zdařilé adaptace. A Noční recepční není výjimkou, byť díky změnám v tom nezbylo příliš prvků, které dělají le Carrého le Carrém. Což ovšem není žádný velký problém, protože zdejší zatraktivňující změny v rámci zvolené stylizace této adaptace fungují a nejsou pouhou úlitbou většinovému divákovi. Oproti předloze je ty tam chladná odosobněnost, hlavní hrdina co by šedá myška/ tichá voda co břehy mele i důraz na procedurální stránku věci či jsou obroušeny hrany ambivalentnosti zainteresovaných stran, zde se v tomto ohledu jede spíše na okatě okázalé bondovské vlně; jakkoli komorně konverzační. Ovšem jak již bylo zmíněno, na škodu to není, protože to tu funguje, ne že ne. Co se povedlo výtečně je napasovat zápletku na současnou situaci, obsazení stěží mohlo být lepší a napětí ani tempo tomu rozhodně neschází. Prostě vynikající žánrovka, proti které stěží lze mít zásadnější námitky. Snad jen tu, že předloha přeci jen není "pouze" vynikající žánrovkou a ničím více.(23.4.2016)

 • M.i.k.e
  ***

  trošku old-schoolová infiltrační špionážka,aneb Bond bez Bonda...a bez akce.Sám o sobě Night Manager není špatný,Hiddelston hraje solidně,jakkoliv ho na plné čáře válcuje Hugh Laurie (asi takhle by to vypadalo,kdyby Dr.House obchodoval se zbraněmi) a je na co koukat,ale osobně bych uvítal spíš než 6ti dílnou minisérii tak maxímálně trojdílnou,aby se trošku nahustila ta nastavovaná kaše...60%(29.6.2017)

 • adam9
  *****

  WOW! Silná katarze. Pořádně napínavý thriller od začátku až do konce. Prostor vymezený na šest epizod tomu padl náramně, neboť tempo se tady nezastaví ani na chvíli. Neustále se něco děje a vy jste napnutí jak špagát. K tomu podmanivý tón hudby a herecký duel par excellence mezi Lokim a Housem. Tom Hiddleston mě jako potenciální James Bond stoprocentně nepřesvědčil. Ne, že by mě hereckým výkonem zklamal, ba naopak, ale osobně jsem tam tolik 007 rysů v postavě Jonathana Pinea nezahlédl, takže v tomto polemizování stále vidím trochu, byť už mnohem méně, neznámou. Na druhou stranu však vím, že jeho případný výběr trefou vedle určitě nebude. Ani nevím, jestli si přeji druhou sérii. Zkrátka vše po nervydrásajícím konci dopadlo tak, jak jsem si přál a i přes zjevná otevřená vrátka bych to nechal už na pokoji. Ona šestihodinovka totiž byla natolik dokonalá, že mě jako diváka nasytila na všech frontách a o případný propad ve druhé sérii, který může, ale i nemusí nastat (příběh jde určitě i bez knižní předlohy dál rozvinout) nemám nejmenší zájem.(5.6.2016)

 • Slarque
  *****

  John le Carré jako vymalovaný. A do šesti hodin už se převod jeho románu vejde. Tom Hiddleston a Hugh Laurie jsou báječná dvojka, a v minisérii se toho děje dost i na začátku, než druhý jmenovaný vstoupí do děje, takže nuda nemá šanci. Od Susanne Bier jsem zrovna takovouto variaci na bondovky nečekal, ale zvládla ji bravurně.(10.5.2017)

 • bloodcountes
  ***

  Další takový ten sebemrskačský thriller BBC o tom, jak je bílý muž špatný a bílé vlády zkažené. Žádná akce, samý kecy, jedině to zachraňoval Tom s Hughem. (Hugh mi jako záporák přišel o mnoho lepší, než jsem ho viděla kdysi v nějaké komedii). Jako nahlédnutí do techologie obhodu se zbraněmi to bylo celkem poučné, jako nahlédnutí do života zločinecké smetánky to bylo stereotypní a nudné. Vysoko nad průměr hodnotím úvodní znělku a hudbu. Ale ten Tom, ten Tom !! Za něho dávám i třetí hvězdu.(31.3.2016)

 • - Tehotenstvo postavy, ktorú stvárnila Olivia Colman, bolo pridané do scenára, keď na prvom stretnutí s režisérom herečka oznámila, že je tehotná. (figliar)

 • - Seznam objednávané výzbroje v první epizodě seriálu obsahuje i americké stíhací letouny F-22 Raptor. Na tyto letouny se však vztahuje naprostý zákaz exportu jiným zemím a to včetně spojeneckých. Tak to schválil kongres USA. Tím pádem je absolutně nemožné, aby kdokoliv na světě kromě U.S. Air Force získal letouny F-22. (Miro_CZ)

 • - Alistair Petrie a Jonathan Aris si už spolu zahrali v televíznom seriáli Sherlock (od r. 2010). (figliar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace