Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(12)

Jonathan Pine (Tom Hiddleston) je hotelový recepční, který dříve sloužil v armádě. Důstojnice britské tajné služby, agentka Burrová (Olivia Colman) ho přiměje ke spolupráci. Má za úkol zjistit, co má anglická a americká tajná služba společného s ilegálním obchodem se zbraněmi. Jako krytý agent se musí dostat do co nejtěsnější blízkosti mocného obchodníka se zbraněmi Richarda Onslowa Ropera (Hugh Laurie), jeho přítelkyně Jed (Elizabeth Debicki) a jeho společníka Corcorana (Tom Hollander). (AMC Czech)

(více)

Videa (10)

Trailer

Recenze (239)

Gemini 

všechny recenze uživatele

A pak že nejde pořádnou špionážní podívanou natočit jinak než jako retro nebo bez adrenalinových přestřelek a bitek muže proti muži. Jde, a když se to vezme hezky od podlahy v intencích posledních několika let, kdy televize pochopily, v čem tkví jejich výhoda proti filmovému médiu, a dodá se slušný rozpočet a prvotřídní herecký materiál, nemůže to dopadnout špatně. Hugh Laurie opět dokazuje své herecké chameleónství, Tom Hollander předvádí dalšího vymazleného psychopata, a Tom Hiddleston vedle očekávané kvality charakteru a "uměleckého dojmu" i odporně vysportované tělo, díky čemuž stoupají akcie jeho Nočního Manažera jako Bitcoin... a na rozdíl od Bitcoinu se tam nahoře také drží;) 90%, alespoň pro první řadu. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Kdybych byla kamarádka Toma Hiddlestona, tak bych se ho někdy tak u čtvrtýho piva zeptala: "Hele, jak jsi snášel, že z tebe v tomhle seriálu udělali ženskou?" Protože tou on tady jednoznačně je. Romantický, podléhající emocím, neohlížející se na racionálno, jednající z náhlých popudů. I zobrazovaný je jako žena, jasný sexuální objekt. Leží v posteli malebně rozhozený jen s prostěradlem přes bedra, nebo ho muži nechají oblékat do krásných šatů, aby ohromil a slušelo mu to. Taky o něm mluví, jak krásný je a jak je žádoucí. ___ Tom Hiddleston je vynikající herec, ale tady je především za krasoně. Došlo mu to při čtení scénáře, nevadilo mu to? Ať tak či onak, tahle poloha seriálu mě bavila. Otočení rolí, slušný zásek feminismu!___ Seriál jako takový jsem rozdívala s nadšením a dosledovala v utrpení. Nebýt Hiddlestona (jo, na mě jeho role sexuální hračky zapůsobila), tak dám jen dvě hvězdy a možná se ani nedodívám. Slušně načaté špionážní drama se změnilo v pseudoromantický špionážní kýč velmi rychle. Špionské pasti jsou na úrovni filmu pro děti, hrdina se chová tak naivně a okatě, že by ho prokoukla i městská policie Brno, hlavní záporák (Laurie mě v téhle roli nepřesvědčil) se projevuje neskutečnou důvěřivostí a nabubřelými teatrálními řečmi. Je to nepřesvědčivé a prostinké. ___ Myslím, že se v tomhle seriálu utkávají ženská a mužská podstata a boj o nadřazenost. Zatímco žena-režisérka se docela úspěšně snaží o zobrazení hlavního hrdiny, děsně cool, tvrdýho chlapíka, co všechno zvládne - jako křehké ženy, tak předloha a scénář - obojí dílo mužů - ji tlačí k tradičnímu pojetí, tedy mužské dominanci a ženské submisivitě. Asi právě proto je hlavní hrdina vlastně zvrhlík, který se miluje jen se zraněnými ženami. Pouze, když na sobě nesou stopy násilí, tak v něm vzbudí opravdovou vášeň. Užívá si milování se zbitými ženami, nebo ho vzrušuje, že jsou to ženy, které před pár chvilkami patřily jinému muži? ____ Sexuální zvrhlost tohoto seriálu je jediné k přemýšlení, předstíraný špionážní příběh je jen ubohá kamufláž, která nestojí za nic. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Červená knihovna v oblasti špionážních filmů...ani jsem netušil, že to taky existuje. 1) Načechraný příběh natáčeli v Zermattu, v Londýně, v devonském Hartlandu, v Marakéši a na Mallorce._____ 2) Zbytečně udýchaný závěr by potřeboval ještě tak deset minut navíc._____ 3) Prozradím vám přísně utajovaný děj druhé řady. Jonathan spolu s Jed se nemohou spolehnout na ochranu britské tajné služby a tak mizí v zámoří s novou identitou a 300 000 000 dolary na účtě. Roper přesvědčí své arabské únosce, že za krach posledního obchodu nemůže a vydá se pod jejich dohledem pátrat po Jonathanovi. Dromgoole se dá na politiku, stane se ministrem obrany. Nechá zabít Angelu Burrovou i s jejím čerstvě narozeným potomkem, zamete všechny stopy, které by ho mohly usvědčit a znovu naváže spojení s Roperem. Společně se podílejí na miliardových obchodech (v dolarech) při prodeji zbraní různým diktaturám po světě. S Dromgoolovou pomocí Roper zlikviduje Hamidovu organizaci, najde Jonathana a Jed a po srdceryvném mučení je nakonec vlastnoručně zabije. Seriál končí pohledem na dojatou Roperovu tvář na pozadí hořících vesnic po útoku napalmem._____ 4) 35letý Tom Hiddleston s pěkným úsměvem a sexy postavou (titulní role - Jonathan Pine) je hlavním tahákem minisérie. Zdatně mu sekunduje i jeho protihráč 57letý (řekli byste to?) charismatický Hugh Laurie (obchodník Roper). ()

hrona 

všechny recenze uživatele

Za mě velice podařená minisérie, občas pravda s malinko pomalejším dějem, ale přes to neztrácející svojí rozmanitost. Skvělé lokace ala James Bond, podtrhují náročnost a finance, které do tohoto projektu byly vložené, co díl, jiná krajina, a to mě moc bavilo.. O obsazení zde není absolutně vůbec o čem diskutovat. Lauriemu padouch slušel, velice překvapil v roli nemilosrdného obchodníka se zbraněmi a Loki ala Hiddleston zdárným protihráčem za stranu dobra. Ve skrytu duše doufám, že se dočkáme nějakého volného pokračování. Stanice AMC rozhodně zabodovala. ()

Belbo 

všechny recenze uživatele

Tak hned z kraje: 3 blýštivé dávám jen kvůli předchozímu nevšednímu zážitku s tajemnou hloubkou pubertální psychologií v 13 Reasons Why. ... První tři díly celkem paráda, nějak to jede, dialogy a vztahy postav celkem fungují, a obecně to v rámci žánru šlape (zabili mi nejkrásnější ženu, utekl jsem, se štěstím potkal po letech nějakýho kápa, po haluzi se dostal k němu, zabouchl se do jeho ženy, ojel ji, začal kápat trollit až jsem s ním vytrollil a odcházím v klidu kopulovat s jeho bývalou). Druhá půlka to bere hopem, velkej kápo se chová jako nevím, ale připomíá to nemyslícího debila s velkou zásobou mouder... Je to takový opak Rosemundi Pilcher, ale pro muže. Jak hloupý Honza k pěkné kosti a k 300 000 000 přišel. ()

Galerie (146)

Zajímavosti (20)

  • Roperova (Hugh Laurie) vila se jmenuje Sa Fortaleza en Pollensa, je postavená na Mallorce a jedná se o nejdražší prodanou nemovitost ve Španělsku, kterou v roce 2015 koupil britský bankéř za 40 miliónů eur. Vila byla původně postavená v roce 1628 jako pevnost, která měla pomoct v obraně proti pirátům. Do podoby luxusní rezidence ji nechal přestavět argentinský malíř Roberto Ramauge kolem roku 1920. Kromě původní pevnosti nabízí rezidence dalších 6 samostatně stojících domů. (Miro_CZ)
  • Podľa režisérky Susanne Bier chcel Hugh Laurie pôvodne hrať Jonathana Pinea (Tom Hiddleston) a nemyslel si, že je pre rolu Ropera vhodný. Laurie mal dokonca zoznam hercov, o ktorých si myslel, že by boli pre túto rolu lepší, kým ho Bier nepresvedčila o opaku. (Arsenal83)

Související novinky

Koruna našla princeznu Dianu

Koruna našla princeznu Dianu

17.08.2020

Tvůrci seriálu Koruna od Netflixu pokračují v obsazování budoucí páté a šesté série a po oznámení Jonathana Pryce v roli prince Filipa nyní přichází pravděpodobně ta nejzásadnější castingová novinka.… (více)

Režisérka Susanne Bier a Nicole Kidman spojí síly

Režisérka Susanne Bier a Nicole Kidman spojí síly

08.11.2018

Susanne Bier (Druhá šance, Bird Box) naposledy vyhrála Emmy za režii všech dílů oceňované televizní minisérie Noční recepční. Po dvou letech a celovečerním filmu pro Netflix se teď vrací, aby spolu s… (více)

Noční manažer má následovníka

Noční manažer má následovníka

17.01.2017

Loňská špiónská minisérie The Night Manager si odnesla domů tři Zlaté glóby. Televizní stanice AMC a BBC proto neváhaly a oznámily adaptaci dalšího románu Johna le Carré. Tentokrát se bude točit… (více)

74. Zlaté glóby - výsledky

74. Zlaté glóby - výsledky

09.01.2017

Bezkonkurenčním vítězem letošních Zlatých glóbů se stal muzikál La La Land. Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu film sedmkrát nominovala a sedmkrát ocenila. Nejlepší film - komedie nebo… (více)

Reklama

Reklama