Noční recepční (TV seriál)

• Česko

Nočný recepčný

Krimi / Drama

Velká Británie, 2016, 60 min

• MartinezZ

Nenadšen. Dobří herci, dobře rozehraná partie, zbytečně neskutečně zdlouhavé a natažené tak, že právě ta zajímavá partie byla ve výsledku neskutečně uspávací a i když jsem už měl všechny zbývající díly připravené ke zkouknutí, ani se mi po prvních třech nějak extra nechtělo na koukat, protože mi bylo jasný, že se zase budeme jen hodinu babrat v grandiózní operaci nadpozemské myši honěné zkorumpovanou a bezmocnou kočkou. A najednou zvrat v poslední minutě vycucaný z prstu. Nevím, jak je na tom kniha, ale jestli to všechno v ní také končí až na poslední stránce a všechno předtím je jen rádoby thrillerová břečka, tak e to skoro až smutné. Pět dílů je o něčem, co mělo zabrat tak maximálně dva, při zbabrané dramaturgii tři díly.(3.4.2016)

Další takový ten sebemrskačský thriller BBC o tom, jak je bílý muž špatný a bílé vlády zkažené. Žádná akce, samý kecy, jedině to zachraňoval Tom s Hughem. (Hugh mi jako záporák přišel o mnoho lepší, než jsem ho viděla kdysi v nějaké komedii). Jako nahlédnutí do techologie obhodu se zbraněmi to bylo celkem poučné, jako nahlédnutí do života zločinecké smetánky to bylo stereotypní a nudné. Vysoko nad průměr hodnotím úvodní znělku a hudbu. Ale ten Tom, ten Tom !! Za něho dávám i třetí hvězdu.(31.3.2016)

Night Manager má skvělou zápletku, kterou kazí fakt, že postavám jsou vnucovaná rozhodnutí ne na základě logického vývoje, ale opravdu jen proto, že to zápletka přesně takhle vyžaduje. Příkladem budiž chování Roperovy metresy Jed, která dlouhé roky žije ve vztahu, ze kterého se snaží dost zoufale utéct ve stylu týrané manželky (což není), nebo zásadní rozhodnutí hlavní postavy se do celé akce zapojit. Ano, dostanete jakási vysvětlení, ale příliš realistická nejsou. A přitom tohle téma propojení politiky a špinavého byznysu by si realističtější zpracování tolik zasloužilo... Nepřidá tomu ani fakt, že je zbytečně primitivně dál potvrzovaná divácká averze vůči obchodníkovi se zbraněmi Roperovi (je rasista, třeba), čímž tvůrci zbytečně couvají z šedých odstínu postavy do černé. Jako celek je ale tenhle seriál lepší než soubor mých výtek, už díky pomalu budované atmosféře a skvělému Lauriemu, jehož obsazení byl vynikající castingový tah.(20.9.2016)

Na seriál jsem se začal dívat jen proto, že v něm hraje Hugh Laurie, jinak jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu. Špionážní hra plná intrik a pochopitelné paranoie mě od začátku bavila, i když mi některé momenty přišly dost naivní a mohutně mě zklamal úplný závěr, čekal jsem více reality a méně pohádkového příběhu. Celkově jsem byl každopádně spokojen, líbilo se mi, jak se tvůrcům průběžně dařilo stupňovat napětí.(27.6.2017)

Mnoho lidí přirovnává tento seriál k Bondovi kvůli tomu, jak je seriál zpracován. Proto jsem se rozhodl, že se něj podívám. Anglických seriálů jsem viděl už mnoho, ale Night Manager patří mezi ty lepší. Sice jsem se zde nedočkal velkého množství akčně vypjatých momentů jako v Bondovi, ale o tom to tady není. Do hlavní role byl obsazen možný budoucí nástupce nejznámějšího britského agenta, tudíž bylo zajímavé, jak se se svou rolí popasuje. Podle mě si Tom Hiddleston počínal excelentně. I Olivia Colman si počínala na jedničku. Kdyby se v seriálu neobjevil Hugh Laurie v roli hlavního padoucha, tak by seriál sám o sobě spadl do průměru. Takto do byla velmi dobrá podívaná s gradujícími momenty. Za mě dávám 80%(12.6.2016)

• - Ve čtvrté epizodě první série se v cameo roli objeví autor předlohy John le Carré; a to sice v michelinské restauraci jako host, kterému se hlavní hrdina omlouvá za způsobené potíže. (DaViD´82)

• - Seznam objednávané výzbroje v první epizodě seriálu obsahuje i americké stíhací letouny F-22 Raptor. Na tyto letouny se však vztahuje naprostý zákaz exportu jiným zemím a to včetně spojeneckých. Tak to schválil kongres USA. Tím pádem je absolutně nemožné, aby kdokoliv na světě kromě U.S. Air Force získal letouny F-22. (Miro_CZ)

• - Hugh Laurie napísal v roku 1996 knihu „Obchodník so smrťou“, ktorá sa odohráva v prostredí obchodníkov so zbraňami. V tomto seriáli si jedného z nich rovno zahral. (Sociopath)