Špionážní, napínavé, nebezpečné, odvážné, obchodní, poutavé, britské. Přidávám se k ostatním a hodnotím tento seriál jako konverzační bondovku. Aneb jak lze natočit špionážní drama v dnešní době bez litrů prolité krve. Příběh skvělý, vyprávění ještě lepší. Má to šmrnc, je to napínavé jak kšandy, postavy skvělé, zejména herci Hugh Laurie a Olivia Colman byli podle mě naprosto fantastičtí. Tom Hiddleston, ač neskutečně krásný chlap, občas přehrával, přesto své postavě dal co měl. Britsky elegantní, doporučuji. ..prý má být pokračování, já si myslím, že to skončilo jak mělo, ale prachy jsou prachy. Každopádně na Tomíka se zase ráda podívám.. (2.9.2018)

Na seriál jsem se začal dívat jen proto, že v něm hraje Hugh Laurie, jinak jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu. Špionážní hra plná intrik a pochopitelné paranoie mě od začátku bavila, i když mi některé momenty přišly dost naivní a mohutně mě zklamal úplný závěr, čekal jsem více reality a méně pohádkového příběhu. Celkově jsem byl každopádně spokojen, líbilo se mi, jak se tvůrcům průběžně dařilo stupňovat napětí.(27.6.2017)

Pohledný portýr jde undercover ke zbraňovému magnátovi a vy budete bez dechu sledovat, jak ho s klukovským úsměvem zkouší dostat do lochu. Místy je seriálu potřeba odpustit trocha naivity a takového toho špiónsky komiksového zjednodušení (tady sem klikněte a tři sta milionů bude na vašem účtu), ale jinak je to svižná, zábavná a napínavá podívaná.(25.5.2016)

• gudaulin

Série spadá do žánru, který mám rád, a jméno autora předlohy mělo být když ne zárukou, tak aspoň předpokladem pro solidní zábavu. Měl bych být natěšený, k projektu jsem nicméně přistupoval s nedůvěrou spojenou se jménem Susanne Bier. Přezdívám ji ironicky Rosamunde Pilcher festivalové scény a považuji ji ve světovém měřítku za přeceňovanější než je v malém českém rybníčku Alice Nelis. Nočního recepčního bych si představoval jako špionážně kriminální drama s dobrodružnými prvky o krtkovi nasazeném do ilegální organizace. Umím si představit, že by to skvěle fungovala pod taktovkou Kathryn Bigelow, obstojně v režii Agnieszky Holland, ale se Susanne Bier to jde do háje. Seriál není strhující ani působivý a už vůbec není přesvědčivý. Poslední, co bych mu vyčítal, je nedostatek akce a upovídanost seriálu. Problém mám ale se stylem, výrazovými prostředky a emocemi, na které sází. Bier režíruje nikoliv kriminálku, ale romantickou minisérii natáčenou ženou pro ženy, kde hlavní hrdina působí spíš jako sexuální objekt než tajný agent. Motorem jeho činů jsou milostná vzplanutí a obecně emoce. Zdánlivě nepochopitelná srovnávání s Jamesem Bondem mají svá opodstatnění, jakkoliv akční prvky byste v seriálu hledali marně. Rozdíl je v tom, že bondovská série je sexistická, natáčená z pohledu dominantního alfasamce, kdežto Noční recepční působí genderově obráceně. Středobodem není sex a akce, ale vztahy. Nejen milostná vzplanutí hrdiny, ale i třeba jeho vztah k synovi hlavního padoucha. Sérií nemusím nic měnit na odmítavém postoji k tvorbě Susanne Bier, nesedí mi její práce s postavami, ani její podání příběhu. Celkový dojem: 45 %.(12.5.2017)

Hlavně ze začátku poměrně náročné za zorientování (např. jmenování hned několika britských organizací, u kterých vůbec netušíte k čemu jsou). Hlavním lákadlem je tu Hiddleston, ale popravdě, jeho postava není moc zajímavá, ani nijak extrémně dobře zahraná. Stále jsem viděla jen hrajícího Hiddlese, ne jeho postavu. To Hugh Laurie jako "nejhorší muž na světě", zbraňový baron Ropper, exceluje. Jeho nebezpečného a inteligentního asociála mu věříte. A pak tu máte krásné exotické lokace, na televizní minisérii až neslýchané. V podstatě se jedná o pomalý, pozvolna budovaný špionážní film rozdělení do šesti hodinových dílů. A vyplatilo se to. Ač já osobně bych klidně o hodinu krátila, i tak se jedná o kvalitní podívanou.(16.9.2016)

• - Alistair Petrie a Jonathan Aris si už spolu zahrali v televíznom seriáli Sherlock (od r. 2010). (figliar)

• - Tehotenstvo postavy, ktorú stvárnila Olivia Colman, bolo pridané do scenára, keď na prvom stretnutí s režisérom herečka oznámila, že je tehotná. (figliar)

• - Natáčelo se v anglickém hrabství Devon, Maroku a Španělsku. (M.B)