Noční recepční (TV seriál)

• Česko

The Night Manager

• Česko

Noční manager

The Night Manager

Nočný recepčný

Krimi / Drama

Velká Británie, 2016, 60 min

Ne perfektní, ale přesto nadprůměrný seriál se špičkovým obsazením. Vizuál lahodící mému oku stejně jako to bylo třeba u Krycí jméno U.N.C.L.E. Jde o ten typ seriálu, kdy šlape vše tak, jak má, tj. kamera, audio, režie. Soundtrack, který provázel po celé sérii je bez chybičky. Děj pokulhává, to je ale jediné minus tohoto seriálu. A i když každá episoda měla 50 minut, nenudila jsem se ani jednou, byť by ten obsah jedné episody bylo možné zkrátit na polovinu. Ale i přesto jsem se každý týden na těch dlouhých 50 minut s Tomem a Lauriem těšila.(30.3.2016)

Dlouho se mi nestalo, abych jakoukoliv minisérii slupnul jako polárkový dort na posezení. Ale je vidět, že producenti moc dobře věděli, do čeho jdou. Do režisérského křesla totiž vpravili severskou legendu z oboru - Susanne Bier a té nabídli evropské herecké jedničky - Tom Hiddleston, Hugh Laurie a na plno se rozjíždějící Elizabeth Debicki. To vše zabalili do aktuálně nesmírně atraktivního příběhu, který posledně načal snad Obchodník se smrtí před deseti lety. No a pokud si přičtete i skutečnost, že se tato šestihodinová minisérie odehrává jak v rozbouřeném Egyptě, v nejmenované rezidenci na Mallorce nebo na jihovýchodní hranici Turecka, tak vězte, že lepší a atraktivnější prostory pro natáčení byste nesehnali. K dokonalosti mi pak chyběl epičtější závěr, který na to vysloveně najížděl, ale nakonec ho tvůrci utnuli rychlostí světla. Škoda. Každopádně když už nic jiného, tak všem po shlédnutí tohoto příběhu musí být jasné, kdo má být příští James Bond...(1.6.2016)

Skvělá konverzační, špionážní jednohubka, která je z počátku trochu pomalá, ale v závěru úročí každou atmosféru vykreslující minutu. Lauriemu role obchodníka se smrtí sedí jako ulitá. Fotky s černými dětmi, z něj málem dělají humanistu. A Hiddleston se z počátku nezdál, ale blíže závěru prokazuje své kvality. Asi bych si ho jako Bonda dokázal představit. Poslední dva díly jsou dokonalost sama. Na le Carrého poměrně nečekané finále.(23.5.2016)

Obchod se zbraněmi špatný, špionáž dobrá. Ale koho zajímá etika. Hlavní je násilí, brutalita a dostatek vražd. Nu, násilí tu je, ale svět jeho dodavatelů je velmi dekorativní a šéfové si neradi špiní ruce tělními tekutinami. Obchodník se smrtí nezabíjí sám, mučení nařizuje a sníží se tak maximálně k opatrné facce. Špionek je naopak chlapec pro všechno. Prostředek na špinavou práci, boxovací pytel, spojka i hodinový manžel. Lokace jsou nádherné, taková cesta kolem světa za šest hodin a obsazení? Kdyby Pinea hrál Daniel Craig, měla bych problém, Tomík Hiddleston je ale zatím jen takový Bond-batole. Roper, to je jiné kafe. Sponzoruje válku a jeho druhé jméno zní jako ruský osel, ale co má být? Jeho podezřívavý pohled by mě rozbrnkal mnohem víc než teplý korkorán nebo nějaká gorila. (Toma Hollandera nemám ráda z mnoha závažných důvodů. Máme narozeniny ve stejný den a jsme stejně velcí.) A pak tu máme Roperovu šťastnou ženu, která se bůhvíproč chová jako týraná, i když jí lze ledacos závidět, a agentku, která je těhotná, abychom se o ní báli (a protože je těhotná). Vzhledem k tomu, kolik seriál posbíral cen, mě konec nepřekvapil, ale aspoň potěšil jistou uhlazeností, která je ostatně pro noční recepční typická. Snesla bych pár sérií navíc.(11.5.2017)

První dva díly nic moc, jelikož nejsem zarytá fanynka "bond" žánru, další dva díly si prakticky uzmulo charisma Toma Hiddlestona, poslední díl byl tak trochu spletitou zákrutou než vytříbenou zápletkou k podivnému, dost oškubanému konci. Přesto všechno psí pohled hlavního hrdiny dokázal uhranout natolik, že vše popsané v podstatě ztrácí na významu...😆😚(17.5.2017)

• - Roperova (Hugh Laurie) vila se jmenuje Sa Fortaleza en Pollensa, je postavená na Mallorce a jedná se o nejdražší prodanou nemovitost ve Španělsku, kterou v roce 2015 koupil britský bankéř za 40 miliónů eur. Vila byla původně postavená v roce 1628 jako pevnost, která měla pomoct v obraně proti pirátům. Do podoby luxusní rezidence ji nechal přestavět argentinský malíř Roberto Ramauge kolem roku 1920. Kromě původní pevnosti nabízí rezidence dalších 6 samostatně stojících domů. (Miro_CZ)

• - Seznam objednávané výzbroje v první epizodě seriálu obsahuje i americké stíhací letouny F-22 Raptor. Na tyto letouny se však vztahuje naprostý zákaz exportu jiným zemím a to včetně spojeneckých. Tak to schválil kongres USA. Tím pádem je absolutně nemožné, aby kdokoliv na světě kromě U.S. Air Force získal letouny F-22. (Miro_CZ)

• - Agentka Burrová (Olivia Colman) je v knižnej predlohe mužská postava. (figliar)