Brimstone

(festivalový název)
  • Nizozemsko Brimstone (více)

Brimstone je epický thriller z dob starého Západu. Je příběhem ženy vzdorující své minulosti, která se jí neustále připomíná. Liz (Dakota Fanning) je mladá žena, která žije spolu s manželem a dvěma dětmi. Je porodní asistentkou a komunikuje prostřednictvím znakové řeči. Její vztah se čtyřletou dcerou by mohl být lepší, ale celkově se Liz cítí ve svém životě spokojeně. Když však poprvé uvidí v kostele nového reverenda (Guy Pearce), Liz ihned ví, že ona a její rodina jsou v nebezpečí. Postupně se reverend snaží vzít Liz všechno, co miluje. Do jejího života se vrací minulost, na kterou se snažila zapomenout... (mac000)

hujerita

Guy Pearce je famózny hnusák. nemal som ho rád od začiatku a keď som to pozeral so ženou tá len nadávala na neho, hneď by ho bola odkrágĺovala :-) Dostalo ma tiež prehodené kapitoly a človek bol stále v strehu Dakota to strhla na svoju stranu od úvodných minút a bolo my jasné odkiaĺ vietor fúka. koniec "akože" potešil, bo nebol klasický Hollywoodsky. Parádna zábava. ()

marek.fajer3

Tento film mi trochu pripomína režiou Tarantína. Inak je to velmi dobre spracované. A asi tomu aj pomohlo, že pri tvorbe nebol Hollywood. ()

alphatown

Film připomínající filmy Q. Tarantina, ale v mnohém je lepší. Netváří se tak samolibě a je riskantní, jestli bude divákem přijat. Jde veskrze o depresivní příběh mladé ženy vyprávěný retrospektivně, na jehož konci jsem byl v jakémsi rozporuplném pocitu, protože jsem nevěděl, co mi měl film říci a na to jsem si odpověděl až z jistým časovým odstupem. Pro mě to bylo podobenství o škodlivosti nastavování druhé tváře za všech okolností. Druhou tvář není zdravé nastavovat vůči protistraně, která opustila veškeré mravní zásady. Má snad smysl tam, kde se k sobě lidé chovají více méně morálně, ale pokud jedna strana rezignuje na pravidla společnosti zcela, v tom případě je nastavování tváře škodlivé. Toto si myslím, že film vyjadřuje. Také jsem v něm viděl , že osvobození se od uzurpátora je priorita číslo jedna, uzurpátor nesmí dostat ani kousek toho po čem touží - je třeba se mu vzepřít i za cenu vlastního života. Jinak zpracování filmu je prvotřídní včetně hereckých výkonů. Přítomnost herců z Her o trůny byla sympatická. ()

Magnomous odpad!

2 a pol hodiny natiahnuta, totalne nudna sracka. Boze, preco som to vobec dopozeral. Keby to bolo tak na 1 hodinu, mozno dam aj 3*. Ale takto... strasna nuda. ()

lineker

Tak tenhle kousek by si zasloužil slavnostní premiéru na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. Všechnu ta ohavnost vycházející z choré mysli, ukryvajíc se přitom za to nejčistší podobenství víry, by si všichni ti lidé co toto posvátné místo dnes a denně plní, zasloužili vidět. Pearce si zřejmě role těch nejhnusnějších perverzáku náležitě užívá a je v tom vážně dobrej. Celý film je jedna velká gradující depka. Nevím zda jsem někdy, někomu přál pomyslné peklo. To peklo jehož největším mínusem je absence lásky. ()

hoffo

Úžasný film, ktorý mi opäť potvrdil, že najlepšie westerny sa už dávno netočia za veľkou mlákou. Čisto v Európskej koprodukcii šiestich krajín D, F, NL, B, S, GB najlepšia westernová dráma, snáď od čias Unforgiven (1992). Surovo, naturalistický obraz ponižujúceho postavenia žien v období kolonizácie Ameriky európskymi prisťahovalcami v druhej polovici 19. storočia. Až po vzhliadnutí tohoto filmu (ktorý určite "nepotešil" feministické spolky), som si uvedomil, že súčasným obdobím radikálneho islámu, zodpovedného za násilie voči "neveriacim" a podradné postavenie žien v moslimských krajinách, že rovnakým obdobím si v minulých storočiach prešla, aj ako to radi zdôrazňujeme, vyspelá kresťanská civilizácia. Resp., že akékoľvek náboženstvo v akejkoľvek podobe, práve vďaka svojej forme priťahujúce pozornosť úchylov, psychopatov, pedofilov a "svojských vykladačov" svätého písma, je v ich rukách ničím iným, iba obyčajným zlom v tej najrýdzejšej forme. Z mňa jednoznačne plná paľba - 5* "MNOHO LIDÍ VĚŘÍ, ŽE BůH NESCHVALUJE NÁSILÍ. NEČETLI BIBLI. NÁSILÍ VYDRHNE ŠPATNOST, OČISTÍ SRDCE." "JAK PRAVÍ PÁN, ŽENA NEMÁ SVÉ TĚLO PRO SEBE, ALE PRO SVÉHO MUŽE." "TAKOVÝ JE ÚĎĚL ŽENY." "ŘÍKÁ KDO?" "TAK TO STOJÍ V BIBLI." -amen- ()

9FilMMan9

Brutálne, smutné a agresívne, tento film v skratke. U mňa by to bolo za 3 ale za Chapter 4 - Retribution a Jona Snowa dávam aj 4 hviezdičku. ()

SandroCZ

Celkem i dobrej film, ke konci jsem se teda už musel smát jakej je to Guy Pearce vlastně nezničitelnej terminátor a super padouch, ale naštěstí se vše v dobré zvrátilo i když vše vlastně ne, ten úplnej závěr na voru mi přišel dost blbej. ()

stret

Pozor, spojlery. Jediným pozitívom je postava psychopata, ktorá sa sama o sebe správala tak, ako sa od psychopata očakáva. (Pokiaľ pominieme že mu podrezali hrdlo a zhorel v hoteli, ale to mu nevadilo pokračovať v príbehu). To ostatné zráža (uráža) výsledok do pásma podpriemeru. Scénár je katastroficky blbý. Nelogické až debilné správanie postáv. Napríklad - Liz si išla dať vyrezať jazyk, aby sa mohla zameniť za kamarátku s vyrezaným jazykom - u neznámeho človeka. Lebo keby došla tam kam mala a povedala "poslali mňa miesto tej bez jazyka" tak tatík by iste povedal NIE, že? Alebo by sa mohlo stať, že Liz s vyrezaným jazykom by prišla k novému tatíkovi a ten by povedal "už mám náhradu, už to nie je aktuálne" - a tupej Liz by ostal akurát vyrezaný jazyk. To by bol trapas, čo? Alebo dcérke Liz hrozil psychopat zabitím, tak Liz nenapadlo nenapadlo nič rozumnejšie ako zaviazať dcérke oči a ísť sa dať zavrieť do stodoly. Tá nekonečná blbosť scenára. Ona tá Liz nie je tak tupá, ako je tupý európsky režisér Koolhoven, ktorý si scénár vymyslel a tá amatérskosť scenára je zjavná na každom kroku. Trapný záver, ktorý mal z nás akože vycediť emóciu je postavený na tej istej blbosti - že Liz si išla dať dobrovoľne vyrezať jazyk, lebo Koolhoven nemá na to napísať konzistentný príbeh. ()

lulundia

Hnus. Fantastické. Hnus a zimnice. Kopřivka. Adrenalin. Vztek. Deprese. Máte chuť uspořádat minutu ticha za všechny ženy všech předchozích staletí. Máte chuť vyběhnout do ulic a okamžitě bojovat za práva žen a všechny chlapi pochytat a zavřít. A poznáte hlavní herečku? Hrála Jane ve Stmívání, krvežíznivou upírku:). Tady by jste ji ale okamžitě nechali bydlet u sebe doma a nejspíš by jste i porušovali zákon, pokud by jí to pomohlo. Film, na který asi vůbec nikdy nezapomenu a to už jsem jich viděla a ještě uvidím....Nic pro slabé povahy... ()

Penta odpad!

Jeden z nejhorších filmů, které jsem vůbec kdy viděla. Zbytečná brutalita má asi prvoplánově šokovat a zastřít fakt, že samotný děj filmu je zcela plochý a nudný. Popravdě nechápu, jak tohle ''dílo'' může mít zde hodnocení 80%. Asi obraz dnešní doby, kdy divák baží po krvi a násilnostech a podle toho hodnotí kvalitu filmu, jinak si to nedovedu vysvětlit. Dějové trhliny scénáře, jako je dvojí zabití reverenda, nebo fakt, že Dakota pokračuje v cestě do chaty jejího tchána, i když ví, že hned za ní cválá reverend a tím pádem je jasné, že u tchána asi nebude v bezpečí nikdo z nich, to už jsou jen další maličkosti, které z tohoto filmu v mých očích vytvořily odpad. To je přesně to slovo,které tento film dokonale vystihuje. ()

mdf

Film,který stojí za to, se na něj podívat,protože takový druhý se hned tak nevidí.Čtyři kapitoly,které se zajímavě prolínají,sice je dlouhý,ale i přesto vás dovede udržet v napětí.Filmařsky a herecky jsem byl mile překvapen. ()

molies

VAROVANIE !! Tento mimoriadne silný príbeh nie je pre slabé žalúdky. Vo filme sú viaceré kruté scény na hrane znesiteľnosti a niektorí z vás si určite počas filmu v duchu povedia, nech to utrpenie mladej ženy a jej dcérky už preboha skončí. Zlou správou je to, že tieto desivé scény nie sú do filmu samoúčelne vložené režisérom, ale len zobrazujú aký bol kedysi život na divokom Západe, ( a na mnohých miestach na Zemi ešte stále je). Priznám sa, že po filme som bol dosť otrasený, ani nepamätám, že by ma nejaký film tak dostal (možno „Prelomiť vlny“ od Lars von Triera) Celý film je filmársky skvost, od výberu hlavných postáv, cez hudbu až po atmosféru. Získal viacero ocenení, ale v USA mal dosť nepriaznivých ohlasov v súvislosti s brutalitou. Brimston je v preklade Síra, ale lepšie by mu pristalo Fire & Brimstone. ()

im8

Už dlouho jsem ve filmu neviděl tak odpornou postavu, jakou zde ztvárnil Guy Pearce. Toho natahovaného incestního zla bylo na mě až moc, přeci jen se dvě a půl hodiny koukat na film, kde jedinými kladnými postavami jsou (ne)dobrovolné kurvy z místního nevěstince, našince úplně nepotěší. Film by mohli z fleku dávat místo psycho-testu při vstupním pohovoru do semináře. ()

Soldier_666

Původně jsem chtěl napsat že se konečně někdo odhodlal překopat zažitá westernová klišé a natočil bezchybný psychologický thriller který je jen zasazen do období divokého západu, přičemž jeho pointa je stejně aktuální jako byla kdykoliv předtím a bude dokud budou lidé bezmezně věřit jen tomu co je kde psáno, a ne svému rozumu. Hodnocení udělím nižší kvůli účelovosti některých scén, v kterých bylo do očí bijící že mají diváka šokovat a tím si udržet jeho pozornost. Neřešil bych feministický podtext - v mnoha snímcích je to daleko horší. Nebýt skoro až Tarantinovské přehnanosti dal bych plný počet, takhle to je za sakra silný 4. ()

cergina

3 hviezdy. Možno preto, že mi to prišlo celé zbytočne naťahované a chýbala akcia. Prvá polovica filmu bola nuda, potom sa to rozbehlo a začalo to pravé orechové. Nehovorím. Film mal dobré momenty, ale keď kvôli tým ťažko stráviteľným a pozerateľným udalostiam, kde keď zasiahne istá postava a tešíte sa čo konečne... a nie... zachová sa ako totálne naivný človek, ktorý mohol zabrániť všetkému, nezabránil však ničomu. Ozaj je to asi "You know nothing..." ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět