Brimstone

(festivalový název)
  • Nizozemsko Brimstone (více)

Brimstone je epický thriller z dob starého Západu. Je příběhem ženy vzdorující své minulosti, která se jí neustále připomíná. Liz (Dakota Fanning) je mladá žena, která žije spolu s manželem a dvěma dětmi. Je porodní asistentkou a komunikuje prostřednictvím znakové řeči. Její vztah se čtyřletou dcerou by mohl být lepší, ale celkově se Liz cítí ve svém životě spokojeně. Když však poprvé uvidí v kostele nového reverenda (Guy Pearce), Liz ihned ví, že ona a její rodina jsou v nebezpečí. Postupně se reverend snaží vzít Liz všechno, co miluje. Do jejího života se vrací minulost, na kterou se snažila zapomenout... (mac000)

Mukade

Keby som vedel... tak to ani nezačnem sledovať. Ubíjajúca (ako celok) xujovina s jedným z najmizernejších zadosťučinení, naviac "obohatená" negatívnym koncom. Skutočne "potešujúci" zážitok. Koolhoven (scenár, režia) je ponurý tragédofil. ((Keby to malo lepší širší záver - horiaci debil ani nekvíkne ale znáša to stoicky, wtf??, plus dostane naviac "ranu z milosti" + nepravdepodobná smola za smolou na koni (nevedela že tá zapichla pasáka, preto nevedela že bude hľadaná plus ten chuj ju naviac vďaka obrovskej náhode náhodou nájde) - tak som sa chystal tomu dať minim 4**)) ()

TOPmoovie

shit. pekne zkur...eny pribeh. za originalitu davam 4. aj ked som to skoro vypol po 20min. kto to dopozera nebude mat dobru naladu. ()

Snakefinger

Western takových kvalit se fakt často nevidí. On to vlastně western ani nebyl. Každopádně film, který vám hodně bude strašit v hlavě nebo chcete li pod kůži. Normálně si nevydechnete. Paráda. ()

Agnostik

Nečekaně dobrá úchylárna a Guy Pearce je demonický hovado v herecky dobrém slova smyslu.Dějová skládanka je opravdovým překvapením.Skvělé! ()

RavenSpector

Opravdu hodně silný a drsný příběh. Srovnávání s Revenantem není na místě, jelikož tomuto snímku nesahá ani po příslovečné kotníky. ()

Conancon

Film na kapitoly..jasně to už tu stokrát bylo..presto udrží zájem právě pro ne posloupnost.. Samotný film se snaží šokovat.. Dle historických záznamů ženy na západě možná divokém možná jen obyčejné přistěhovaleckem to neměly asi lehké.. Ale az tak? Když už čekal bych syrový a co nejvíc objektivní popis podmínek tehdejšího života na onom místě.. To se úplně nepodařilo. Jinak příběh: zvracenost sama ..netusim komu se to opravdu!!! Může líbit a zejména proč? Ano ději a děly se různé věci a osudy lidí jsou jako na kolotoči tehdy teď v budoucnu...ovšem to čeho je divák svědkem je trochu nad rámec ...drama? Film pro uchyly? Tři hvězdy za to co jsme v jiných filmech už viděli tedy..nepředvídatelný závěr díky časově prohozenym kapitolam. Málokdy vidím film na jeden zátah.. Ani tento nebyl výjimkou místy lehká nuda. ()

RoyBatty444

Zaujímavá žánrovka. Síce trochu moc násilia ako by som ocenil ale divoký západ ako má byť. Dobrý herci, prostredie, kamera. ()

gatuso

Epicke movie majici hlavu a patu, vyborne herecke vykony, a jake pouceni z filmu plyne? Ze v kazde dobe se vyskytuji perverzni hovada, vyuzivajice instituci k zakryti svych perverzi. Bohuzel, v 19.stoleti se tito schovavali a vyuzivali krestanske prostredi, zejmena v Americe v podobe ruznych odnozi krestanstvi a sekt. Deje se to i ted, nastesti v mensim mnozstvi a lidi o tom muzou mluvit a natocit film. Ted by bylo fajn, kdyby se pozornost upnula na konkurenci krestanstvi - islam. Tam nyni probiha tezky stredovek, ktery prevysuje to, co popisuje tento film mnohonasobne. Sam jsem zvedav, kdy se nekdo odvazi o tomto problemu mluvit nebo natocit film.... ()

skrob

Takový pomalý film z divokého západu. Ze začátku (první epizoda) jasných 5*. Herci hrají jak o život, kamera, výprava všechno výborné. Ale postupem času scénáristovi začaly docházet nápady a na úplný závěr filmu si vzal scénárista dovolenou a dopsal to za něho nějaký nástěnkář. ()

d_stirling

Nemohu sdílet nadšení většiny zdejších diváků ani poroty v Benátkách, za mě si Brimstone zaslouží slabší tři hvězdy, a to jen za dobře odvedené řemeslo. Snímek jako celek nemá pražádný důvod k existenci vyjma explicitní ventilace vnitřních běsů svého autora. Děj je sice dobře chronologicky poskládán do kapitol, ale slouží jen jako nedovyvinutá páteř držící chatrně pohromadě sled toho nejhoršího, co by se mohlo hlavní protagonistce v životě přihodit. Chyba je možná v žánrovém zařazení. Být to horor, nekladl bych si pořád dokola otázky proč a marně nehledal význam, smysl nebo poselství. Šokovat nestačí. ()

zekon

Western pouze díky době a prostředí jinak perfektně nafilmovaná uvěřitelná leč šíííleně utaháná nudná věc. Kdyby to někdo prostříhal na snesitelných 1:30 tak by to bylo určitě stravitelnější. Tento film si 145 min. určitě nezasloužil i když příběh byl velmi slušný. ()

mullerad

Príbeh z Divokého západu, veľmi drsný a presvedčivý, kde ženy mali len jediné právo, poslúchať! Život hlavnej hrdinky je rozdelený do niekoľkých kapitol idúcich retrospektívne. Vinikajúce kostými, prostredie, atmosféra, príbeh svojou otvorenou krutosťou nenechá nikoho ľahostajným, ja som mal pocity ako z kvalitného hororu. Uff, ešte, že je tá doba preč, a to hovorím ako muž. P.S. Objavia sa aj charaktery z Game of thrones! ()

Mr.Sock

Absolútne nechápem tie vysoké hodnotenia. Film sa ku mne dostal ako odporúčanie na dobrý western. Miesto toho som dostal pedoincestnú feministickú zlátaninu s neporaziteľným záporákom zbytočne natiahnutú ako sopeľ. Chcel som dať 3 hviezdičky ale posledné minúty filmu ma tak znechutili (SPOILER : najmä nadobudnutie superschopností s vlastnými kĺbami u Dakoty ) že je to na 1 hviezdičku. ()

hanca.uh

To byl teda nářez! Od doby, kdy jsem si zamilovala režijní styl natáčení Q. Tarantina, tak tyhle podivné temné brutální westerny fakt můžu. I když samozřejmě jsem ráda, že ten návrat o dvě století zpět mám jen na plátně. Super temná podívaná, hudba i příběh, na který by se neměly koukat citlivější povahy. Bez dalšího komentáře 100%. ()

Gravediggger

V tom filmu je tolik zvrácené logiky, že by jeden blil. Fakt jsem chtěla dát pět hvězd, ale vlastně mě to nakonec trochu nasralo. Tolik blbostí, podivných, až superhrdiských schopností na obou stranách... Možná kdyby byly některé okolnosti líp vysvětlené (jak to udělal, jak se tam dostal, jak přežil, jak může někdo střílet s vykloubenou rukou...), dala bych plný počet. Takhle je tam ale až moc otazníků. Na to, jak byl film dlouhý a kolik prostoru bylo k trochu lepšímu podání věcí, tak až moc hluchých míst. Jinak super, lidi jsou hovada, náboženství je ten nejhorší vynález lidstva. Doufám, že peklo existuje. Aby se v něm mohli tihleti "křesťani" smažit až navěky, tak jak si to celá ta staletí přejou. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět