Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V opuštěném lomu nedaleko Brna objeví náhodní bruslaři tělo regionálního politika Karase. Toho někdo po dlouhém mučení dovlekl do lomu, kde ho napíchl na kůl, probodl mečem a jeho tělo omotal mrtvým černým hadem. Případu se ujímají jihomoravští kriminalisté v čele s majorem Michalem Remešem (J. Langmajer). Do vyšetřování této neobvyklé vraždy se brzy připojí také kriminalistka z Bratislavy Tamara Berkyová (Z. Kanócz). Ta přijíždí na Moravu krátce poté, co se o zvláštní vraždě u Brna dozvídá z médií. Na Slovensku totiž nedávno vyšetřovala případ zavražděné dívky Gábiky Uhorčíkové, kde pachatel použil podobný způsob usmrcení oběti. Kriminalisté intenzivně sbírají vše, co by mohlo vést k dopadení pachatele.

Hlavní šéf brněnské kriminálky Petr Oliva (M. Donutil) potřebuje mít rychle co nejlepší výsledky vyšetřování zvlášť, když jde o takto vysoce postaveného muže, jako byl Karas. V tuto chvíli ale nikdo z policistů netuší, jak moc chytrého a také krutého mají před sebou soupeře. Michalovi Remešovi a jeho lidem se totiž už v počátku řešení případu připlete pod ruce další zločin. Navíc u něj nejde po prvním ohledání zjistit, zda s případem týraného a zavražděného politika souvisí nebo je pod ním podepsán jiný pachatel. (Česká televize)

(více)

Recenze (11)

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na začátek musím konstatovat, že komentuji až při druhém zhlédnutí, navíc po zhlédnutí druhé série. I přes vše, co si pamatuji - a je toho pohříchu málo - zůstanu snad neovlivněn prvotními dojmy. Rozjezd seriálu vypadá nadějně, příběh je pěkně zamotaný a závěr dílu nepotěšil žádného z diváků. Až na ráznou policistku od našich východních sousedů (nějak tyto typy žen nemusím, až na Kláru Melíškovou), jeví se mi také obsazení povedené. Na další díl se těším. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neobyčajne trýznivá vražda, neobyčajný prípad a nečakaný koniec úvodnej časti. K profesionálne pôsobiacemu českému tímu prichádza ako posila sebavedomá vyšetrovateľka zo Slovenska. Dobrý rozbeh seriálu, len aby mal zvyšok trochu lepší spád deja. –––– Vrah má prachy, nechodí do práce a má čas vymejšlet takovýdle kraviny. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Oni si od ní chvíli určitě rádi odpočinou a my se posereme." Tak nám na úvod slovenská vyšetřovatelka Hrónská předvedla své turbomotory a převálcovala rozvážnou brněnskou kriminálku. To se mi líbilo a taky mě bavilo, jak se nám případ pěkně rozvětvuje z lesa přes panelák, kostel až po soudní síň. Trochu mi tedy nesedí, že kriminalisté nevyndali nýbrž uřezali kůl, na kterém visel Karas a taky to, že ohraničili páskou a jedním obvoďákem hektary lesa, ale celkově mě ten rozjezd federální kriminálky dost bavil. ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na úvod nás čeká velmi zajímavá vražda. Herecké duo kriminalistů a výpomoc ze Slovenska prozatím sedí dobře. Seriál působí jako obyčejná kriminálka, ale minimálně obsazením vyčnívá. Otázek po prvním díle je celkem dost, rozhodně nebude problém jít dál. Po prvním díle nadšením neskáči, ale seriál má mou pozornost. ()

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vila Dorfových je Bakešova vila v Brně Pisárkách, Lipové 28. Výrazný příklad samostatně stojící vily je hodnotnou ukázkou anglického pojetí architektury tzv. cottage stylu, doplněné o secesní prvky. Stavba je cennou součástí památkové zástavby této městské lokality. Jaroslav Bakeš (1871 – 1930), který ve vile bydlel,byl primář a přednosta III. chirurgického oddělení Moravské zemské nemocnice u sv. Anny. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Brně, Lomu Seč v Rudlicích, Slévárně UXA v Brně, hradu Boskovice, Ochozu u Brna, Doubravníku, léčebném ústavu v Jevíčku. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Vila Dorfových je Bakešova vila v brněnských Pisárkách, Lipové 28. Výrazný příklad samostatně stojící vily je hodnotnou ukázkou anglického pojetí architektury, tzv. cottage stylu, doplněného o secesní prvky. Stavba je cennou součástí památkové zástavby této městské lokality. Jaroslav Bakeš (1871–1930), který ve vile bydlel, byl primář a přednosta III. chirurgického oddělení Moravské zemské nemocnice u sv. Anny. (sator)

Reklama

Reklama