Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda. (Falcon)

VanTom

První králičice u policejního sboru Zootropolis se s lišáckým podvodníčkem dostává na stopu komplikovanému zločinu, který bude mít dopad na celou zvířecí společnost. A činí tak ve vybroušené, relativně temné detektivce se sympatickými postavičkami (a jejich parťáckou chemií), povedenými vtípky (lenochodští úředníci na dopravním inspektorátu :-)), detailně a nápaditě vymyšleným světem, ale také se závažnými myšlenkami o stereotypech, předsudcích či integraci. Dost bych se divil, kdyby jeho "bajkovské" podobenství (a vlastně i samotnou zápletku) dokázaly pobrat menší děti, ale u mne za něj získává bod k dobru. ()

Yoda sama

Vôbec nič som o tom nevedel (videl som len tú epizódku s leňochmi asi pred rokom), no rozhodne som nečakal tak originálne živú, pohodovú a zábavnú buddy comedy. Nábeh na animák roku. ()

Master19

Já bych si tohle dovedl představit v nějaké NEňuf-ňuf grafice a "dospělé" animaci a bylo by to na pět hvězd. Tady je velmi nosná myšlenka zabalená do hromady zábavy pro děti a výsledek je sice silný, ale trochu nerozhodný. Každopádně pěkná podivaná. ()

Allenka

Zootropolis tak nějak pohladí po náročném víkendu. Odpočinkový film, u kterého jsem se pobavila (na dopravním úřadě jsem se pobavila až královsky) a hrozně se mi líbilo vykreslování jednotlivých zvířecích charakterů. Jen by všechna ta zvířátka mohla mít o něco menší oči, abych neměla po shlédnutí neutuchající potřebu jít si koupit koťátko. ()

majkl44

Bylo to velice zábavní, poučné a dobrodružné. Záporák byl poznat celkem brzo, ale nevadí :-) Jen smysl toho českého překladu názvu moc nechápu... ()

Nyck

Konečně zpestření na poli animáků! Konečně film, který pobavil od začátku až do konce, neztrácel dech a nedoplácel na klišé. Nesmírné množství úžasných detailů, narážek (kmotr, Jesse a Walter!), slovních a zvířecích hříček. Výborné postavy, nadprůměrný děj (kdy jsem naposledy viděl animovanou detektivku...?), parádní animace a v neposlední řadě sympatické poučení. Takhle si představuju kvalitní animované filmy a zdá se, že to není až taková ootopie... ()

VasaX

Velmi hezký a povedený animák, takové Orwellovské Město zvířat bez přílišného nihilismu. Velmi zábavný, humor tu není ani infantilní, ani intelektuální, ale je tam přiměřený balanc jak klasických vtípků, fórků a gagů, tak i těch méně nápadných, narážek a odkazů. Detektivní prvek je skvělý a velmi přiměřený formátu animáku. Přiznám se, že jsem nečekal moc, začátek mi přišel poněkud infantilní a pak trochu megalomanský, ale pak se zaměření zúžilo a zacílilo na to správné tak, že to skvěle funguje a dobře baví. ()

ZeroCZ1233

Tohle je něco neskutečného. Podle mě to je jeden z nejlepších filmů od studia Disney. Postavy jsou výborné, lokace jsou výborné, animace je přímo excelentní, příběh je taky super, a i když je malilinko (ale vážně hodně málo) předvídatelný, tak dokáže i překvapit. A samozřejmě nesmím zapomenout na scénu z dopravního inspektorátu, která byla taky excelentní! Tohle prostě není jen obyčejný "animáč", ale něco, co se může v klidu rovnat mezi nejlepšími filmy roku 2016. ()

fefee

Najlepšia scénka celého animáku-leňochod :) úžasné, celok príjemný animák ale videl som aj lepšie. ()

sskrblik

Animáci to mají poměrně složité, neboť valná část diváků z řad dospělých k těmto typům filmům přistupuje jako k další infantilní Disneyho inscenaci. Pak je tu ale skupina animaků, které o sobě dávají vědět už od začátku, že se bude jednat o něco více. Zootropolis spadá do té prvni zmíněné kategorie a sice těch filmů ke kterému jsem přistupoval skepticky, ačkolivě ba naopak překvapil přesahem a dobrými nápady + “krimi“ zápletku. ()

Lukyn007

To, co v ukázkách vypadalo jako velké riziko či disneyovský fail, nakonec fungovalo daleko lépe, než by kdokoliv čekal. Animace je nádherná, vydařené vtípky ale hlavně vydařené společensko - kulturní téma, které se v animovaných filmech moc často neobjevuje. A když už ano, pak právě v disneyovkách, respektive v pixarovkách. ()

Guzo

Příjemné překvapení letošního roku. Trošku mě mrzí, že jsem viděl nejlepší scénu filmu už v traileru (lenochodi prostě vládnou), ale i jinak je to fajn animák a doufám, že někdy vznikne druhý díl. Musím pochválit povedenou animaci i scénář, nicméně trošku to zazdil český dabing. Hlavní postavy jsou dabovány dobře, ale některé vedlejší jsou na tom hůř. Po druhém zhlédnutí zvyšuji na plný počet. Zootropolis je u mě nejlepším animákem za poslední roky. ()

Kurikmoon

Na Zootropolis sa dobre pozerá. Také milé, vtipné, hlavné postavy sympatické. Keby som nevidel trailer a nečakal tak od toho viac, bolo by vyššie hodnotenie. ()

vyfuk

Zootropolis pro mne byl jen další animák od Disneyeho. Nějak mi přijde, že tyhle filmy nejvíc přehlížím a přitom jsou nejlepší. Určitě je něco na tom co píše POMO. Krimi jako od Shane Blacka. Tenhle film je hodně zvláštní už tím, že opět je zde spousta věcí, které pochopí spíše dospělý. Sám o sobě... krtek jako don Vito Corleone a nebo Walter a Jesse vařící modrý kytky. To je prostě něco. Film má originální nápad, je dojemný a i zábavný. Skvělý zážitek. ()

ghatos

"Udělám ze světa lepší místo". Jako abych chtěl vypnout film po 95 sekundách, to se opravdu neděje běžně. Prvních 48 sekund proběhla znělka Disneyho (starý myšák palec hore) a 47 sekund to byla noční multikulturní můra toho nejtěžšího kalibru :) . Bohužel utopii chtějí mocní lidé současného světa převádět do praxe a počty (nevinných) mrtvých masivně rostou nejen v Evropě. Ne, že bych to neviděl v takových animácích poprvé (např. drak), ale zdejší míra multikulturního šílenství se vyšplhala do nevídaných výšin. Vidíte to každou minutu - podpora menšin, gender, propaganda dokonalé společnosti, boj proti předsudkům, latentní rasismus, nárůst populace. Jediné s čím nepočítají tvůrci v budoucnosti je náboženství...krásné :) .Hraní si a moralizování s utlačovateli a utlačovanými má ten správný korektní rámec. Každý si musí uvědomit své poslání a hlavně tu vyšší myšlenku! Nakonec mě napadlo proč si ty civilizované zvířátka mezi sebou nezačali rodit bastardy. To je přece cíl téhle neomarxistické idologie - SPOJIT NESPOJITELNÉ. 40%. ()

drackula

Mám veľmi rád originálne animáky plné dobrých nápadov. Najmä keď sa v poslednej dobe všetko recykluje až do 15. pokračovania. Leňochody sú top! Za mňa plný počet. 100% ()

Dagoussek

Neskutečná nádhera. Pěkný detektivní příběh s vtipnými momenty, ale i s napínavým dějem. Zamilovala jsem se do lenochodů :-D ()

mirec88

Tak toto bola sila. Jeden z najkrajších animovaných snímkov poslednej doby a úžasná ukážka toho, čo dnešná animácia dokáže. Perfektná Judy Hopkavá, výborný český dabing a skvelé 3D. Najlepšia je jednoznačne už viackrát tu spomínaná časť s leňochodmi. Som sa smial jak už dlho nie :-) Skvelý kriminálny príbeh s úžasnou pointou. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté