Co žere Gilberta Grapea

• USA What's Eating Gilbert Grape (více)

Gilbert Grape nie je z tých, čo by nemal do čoho pichnúť. Aj keď Endora je miesto, kde sa toho veľa nedeje. Jediný raz, čo mestečko navštívila polícia, bolo vtedy, keď sa Gilbertov retardovaný brat Ernie pokúsil vyškriabať na neďalekú vodnú vežu. Dávať pozor na brata je hlavnou úlohu Gilberta, čo vie byť pekne otravné. Najmä, ak Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Potom ale Gilbertovi skríži cestu niekto, kto ho nenecháva ľahostajným. Becky so svojou starou mamou začnú mať problémy s autom práve vo chvíli, keď prechádzajú cez Endoru. Becky je krásna a Gilbert sa práve zaľúbil. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život sa zdá byť pre Gilberta nemožné... (oficiální text distributora)

Prankster

Napsalo to tady už asi 1000 lidí ale ten výkon DiCapria byl prostě neuvěřitelný. Samotný příběh byl dost deptající, ale hodně vychytaný... ()

Bigfuckman

Skvělé, 1 slovem prostě skvělé. Johny Depp je pan mistr herec a Leo již jako skoro dospělej, zahrál retardovaného pubescenta na 1 geniálně. Juliette a její chřaplavinkej hlas je zárukou zasazení erotického napětí mezi ní a hlavním protagonistou. Jen ta mamča pozerala nějak moc uměle a vycpaně. Jinak bez chyb. Prostě !!! MAJSTRŠTYK !!! Lidé s velkým srdcem tohle prostě musej vidět. ()

RobbieM@N

Nevšiml jsem si data vydání a za Arnieho sem celou dobu považoval Emila Hirsche, ale Leonardo DiCaprio...zahrané je to geniálně, kvalitou hereckého výkonu podobný Rain Manovi, opravdu a Johnnyho Deppa sem viděl poprvé bez nánosu makeupu nebo bez pirátskýho ohozu. Od prvních sekund filmu režisér jasně ukazoval, jak dokáže mluvit k divákovi skrz filmové plátno, záběry občas řeknou více než dialog. Škoda, že se film v druhé části odvíjel jinak než sem očekával, nepřišlo žádné vyhrocení. Skvěle lidsky natočený film, který tu tíhu života v takové rodině dokázal vyjádřit výborně a díky bohu za můj snadný život. ()

jprmusic

Na tenhle typ filmů zrovna nejsem, ale něco takhle dobrého člověk jen tak nevidí. Tenhle film patří už 10 let do mého top ten a silně pochybuju, že to něco změní. ()

xxlch

Jestli nikde jinde,pak tady v tomdle filmíku dokázal DiCaprio že něco přece jenom umí.Velice zvláštní a opravdu silný příběh,který bude né každému sedět,nicméně zahrát retardovaného mladíka takhle dokonale je obdivuhodné.DiCapria nemusím leč tadydlenc je to vyjímka opravdu zasloužená.Skvělý námět,skvělí herci, úžasná atmosféra maloměsta a dechberoucí lidskost jednotlivých postav,dává dohromady pětihvězdičkový požitek,který doporučuji každé citlivé duši. ()

Wolfenzi

Mám rád Foresta i Rain Mana, ale Arniemu bych dal po držce hned. Vy tomu řikáte hereckej koncert - Já dával volume down protože jsem to řvaní nemohl vydržet. ()

boombang

Po krátkém váhání dávám maximum bodů. Depp výborný, DiCaprio vynikající - i když kupodivu jeho Arnie není tou nejpodivnější postavou filmu, tou je jeho matka. Pro J. Lewis jsem měl kdysi slabost, ale tady mne moc neoslnila. Tento film je nutno vidět několikrát, pokaždé bude překvapovat. ()

Winise

Jeden z mála filmů, který chyběl do sbírky filmů s Leem a Johnnym. Čekala jsem hodně, vždyť je tam jeden lepší než druhý. Až konečně přišel osudný den a já Hallströmův film viděla. Naprosto perfektní myšlenka, nad kterou se prostě musíte zamyslet. Jsem strašně ráda a děkuju za tento film, protože mi dal hodně a vryl se mi do paměti. ()

Slunik

Silně emotivní film, u kterého snad nikdo nemůže zůstat chladný. Veškeré postavy jsou ztvárněny dokonale přesvědčivě a celou dobu jsem měla pocit, jako bych se nějakým oknem koukala na živou realitu. Především Johnny Depp v roli Gilberta je naprosto neodolatelný, během těch 118 minut jsem se do něj dokázala zamilovat a opravdu závidím Juliette Lewis, že ho nakonec urvala pro sebe. (I když bych určitě obrečela, kdyby se pro něj na konci filmu nevrátila.) ()

oasismanik

Nesúhlasím s tým, že by Dicaprio Deppa v tomto filme nejako výrazne predbehol. Obidvaja predvádzajú dokonalý herecký výkon, obidvom som všetko veril a to základ kvality tohto filmu a obidvoch hercov považujem za to absolútne najlepšie, čo vyprodukoval Hollywood, a to aj napriek tomu, že som sa istého času tiež radil do klubu antiDicaprio...je hádam jasné prečo. 75% ()

cress

Celkom ma zaskočilo vysoké hodnotenie, pretože som si nemyslel, že až toľko ľudí dokáže oceniť tento film. Mimochodom uvedený žáner komédia mi nejako nesedí. ()

kubas369

Teda pro mě docela zklamání a celkově docela nudnej film, kterej zachraňuje můj neoblíbenec DiCaprio (ale komu čest tomu čest) bohužel z nějakýho důvodu se až nepochopitelně Depp drží u zdi a snad poprve je pro mě nezajimavej a nudící. Filmek, kterej měl rozhodně navíc. ()

Saesulkun

Očekával jsem výborný film s výborným DiCapriem a ani jednoho se mi nedostalo. Film byl pouze dobrý a pro Leův výkon je termín výborný naprosto nedostatečný. I za takovým Forrestem někde v dáli toho Hankse pořád vnímám, ale tady prostě žádný DiCaprio nebyl, tady byl jenom duševně opožděný Ernie Grape. Podobné totální rozpuštění herce do postavy jsem zažil snad jen u Gándhího. Takže suma sumárum, jeden z nejlepších hereckých výkonů v historii v jinak celkem tuctovém filmu. ()

Tominni

Vynikající film Lasse Hallströma, na který se můžu znovu a znovu podívat. Film stojí na trojici vycházejících (tehdy) mladých herců. Leonardo DiCaprio předvádí svůj asi nejlepší herecký výkon, to, jak zahrál Ernieho opravdu bere dech a těžko se mi nachází srovnání. Ještě dnes nerozumím, jak je možné, že svoji nominaci na Oskara neproměnil v zisk sošky....... ()

katuuuska

Mlátim se do hlavy, jak je sakra možný, že jsem se k tomuhle filmu dostala až teď, a to ještě úplnou náhodou! Johnny jako vždy vynikající a DiCaprio? Netřeba komentovat. ()

Behind

Až se někdo zmíní, že viděl film "Co žere Gilberta Grapea", řeknu "taky jsem to viděl". Víc mě k tomu bohužel nenapadá. Nevím, jestli mě to mělo příjemně naladit, dojmout, naplnit štěstím nebo nedej bože šokovat. Nebýt tam Depp a DiCaprio, nikdo by ten film neznal. ()

miligretchen

Na světě skutečně existuje jen velice málo herců, kteří by dovedli tak precizně zahrát nějaký typ nemoci či dysfunkce a byli přitom tolik uvěřitelní, jako je v tomto filmu právě Leo! Je nutno také poznamenat, že tento snímek je skvost, jenž vás přiměje přehodnocovat a operovat s vlastními zkušenostmi. ()

Normální festival

Normální festival