Co žere Gilberta Grapea

• USA What's Eating Gilbert Grape (více)

Gilbert Grape nie je z tých, čo by nemal do čoho pichnúť. Aj keď Endora je miesto, kde sa toho veľa nedeje. Jediný raz, čo mestečko navštívila polícia, bolo vtedy, keď sa Gilbertov retardovaný brat Ernie pokúsil vyškriabať na neďalekú vodnú vežu. Dávať pozor na brata je hlavnou úlohu Gilberta, čo vie byť pekne otravné. Najmä, ak Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Potom ale Gilbertovi skríži cestu niekto, kto ho nenecháva ľahostajným. Becky so svojou starou mamou začnú mať problémy s autom práve vo chvíli, keď prechádzajú cez Endoru. Becky je krásna a Gilbert sa práve zaľúbil. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život sa zdá byť pre Gilberta nemožné... (oficiální text distributora)

Weany

Jeden z mých oblíbených filmů, milý a dojemný, se skvělým obsazením. Hrozně mě na tomto snímku baví herecký souboj mých dvou oblíbenců Deppa a DiCapria, přičemž to mladičké DiCapriátko ve vedlejší roli převálcovalo Deppa v hlavní roli na plné čáře. Mazec! ()

Keen.lady

Sladký Depp a ještě sladší DiCaprio. Lewis je tedy také fenomenální, nicméně typově mi zkrátka úplně nesedí. Jednou jsem si pobrečela, občas trošinku nudila, ale jinak pecka :) Neuškodila by trochu kratší stopáž. ()

CrazymanM

Velmi pěkný,dojemný příběh,s několika budoucími hvězdami.Viděl jsem to poprvé až teď,po 26 letech od vzniku!Ostuda!!! ()

RipperTM

Nezbývá než vyzdvihnout dva hlavní hrdiny filmu, Deppa a DiCapria, protože to, co předvedli bylo pozoruhodné. Zvláště mladičký, tehdy ještě filmařsky nepolíbený Leonardo, se vskutku vytáhl, i když jeho startovací pozice byla na hranici propadáku, popral se s tím a působil opravdu věrohodně. Nebál bych se udělit mu Oscara, jenže na to asi akademie ještě neměla odvahu. ()

Eywa11

Mimoriadne precítený film o bežnom živote jednej osudom skúšanej rodiny a chudáka Gilberta, ktorý nesie na chrbte všetku tú ťarchu a zodpovednosť a v zaprdenom meste na konci sveta už ani nevidí nádej na lepšiu budúcnosť. Bola radosť sledovať "starého" Johnyho, nakoľko som s ním poslednú dobu videla len novšie filmy a jeho prejav sa mi už nepáči, tak ako voľakedy. No a Leo...klobúk dole! V 19 rokoch zahrať reťoša Arnieho tak dokonale je skutočne výkon. Škoda, že toho Oscara vtedy nedostal, rozhodne to bolo lepšie ako Revenant. Ešteže sa na scéne objaví svetobežníčka Becky. Jej free-spirit a večný optimizmus, očaria Gilberta natoľko, že sa do nej zamiluje a začne sa po troškách pozerať na svet z iného uhla. Záver bol krásny, aj keď smutný. Bol to koniec, ktorý bol pre všetkých úplne novým začiatkom. :) ()

maverick080

Som spokojný nad úroveň! Johhny Depp, Leonardo DiCaprio a Juliette Lewis to zahrali perfektne, k tomu keď priradím dobrý príbeh, scénar, hudbu a meno Lasse Hallstrom, nemôžem za menej ako 80%. ()

orsinek

DiCaprio nepatří mezi mé oblíbené herce, každopádně tady si roli autisty vystřihl tak realisticky, že mě přesvědčil o jeho hereckém talentu. Jen díky němu přidávám čtvrtou hvězdu, jinak je Gilbert Grape velmi zvláštním filmem. Nepřekvapuje mě to Hallström to předvedl už v Pravidlech mošťárny. Celý film drží dle mého jen skvělé role, ať už zmíněného DiCapria, tak Johnnyho Deppa. Většina lidí tohle bere jako silný emocionální film, tak nevím, jestli mě jen neoslovil jako ostatní nebo už je ze mě naprostý cynik. ()

Bajo.

První a poslední film kdy se jméno Leonardo DICaprio obejví až po názvu filmu a ne před ! 3*jenom kvuli Leovi,nějak mě to nedojalo ani nezasáhlo ,možná jsem to nepochopil ale znovu už si to nedám :D ()

cimrman2.

Arnie je docela stromosloupo lezec! Taky skvěle stvárněný DiCapriem. Nechápu jak to ten tenkrát klouček mohl zvládnout tak dobře. Depp je taky skvělý kromě pirátů jedna z mála jeho rolí která se mi zamlouvá. Příběh je skvěle vykonstruován a v žádném případě nenudí a po celou dobu brnká na naše city. ()

old salt

Jednoznačně nejlepší film Leonarda Dicapria. A pokud jsou na scéně Juliette, Johny a Leonardo pohromadě, má to šťávu. A pokud jde o Hallstroma, tento film považuji za jeho nejlepší. Jeden z nejlepších snímků všech dob. Film, na který se nezapomíná. ()

gu-staff

Víte - tohle je ten film, který Vás buď naprosto otráví a nudí, nebo se Vás dotkne tak hluboko uvnitř, až je Vám z toho úzko. Já patřím k té druhé kategorii, a slzy mi vyhrkly hned na několika místech. Tenhle film má tolik společného s Truman show, nakolik se zároveň naprosto odlišuje. Depp chce taky uniknout, ale na rozdíl od Trumana mu v tom nebrání okolí, ale on sám. Občas jste prostě v pasti takovým způsobem, až se začnete pomalu smiřovat s tím, že z ní neuniknete už nikdy. A pak přijde něco/někdo, kdo Vám ukáže, že to možná jde. A když se k tomu přidá nějaká ta okolnost, nic Vám nebrání a jste volní. Johnny, Leo a Juliette tu rozehráli takový koncert, který mi prostě vzal dech. Hallstroma nemám zdaleka tolik nakoukanýho, jak bych asi měl - budu se snažit to co nejdříve napravit. ()

david666

Jelikož jsem od tohoto filmu očekával víc jsem mírně zklamaný - s výjimkou hereckého koncertu Leonarda Di Capria (ten člověk fakt umí hrát). Filmů s podobnou zápletkou zasazených v typicky americkém venkově je dost. Tady mi to připadalo, že příběh se jen tak pomalu vleče a skoro nic neřeší (ale možná to byl záměr tvůrců). Nebýt skvělých hereckých výkonů tak bych dal tak 2,5*. Za Capria 1,5* navrch. ()

Rock_iTom

Výborný DiCaprio, výborný Depp a skvělý "obyčejný" příběh z "obyčejného amerického městečka...nic víc není třeba dodávat... ()

Kloktaldo

Tenhle film byl pro mne příjemným překvapením a to především výborným výkonem Leonarda DiCapria, kterého jsem předtím moc nemusel, ale teď musím uznat, že ten "klučina" fakt umí :-). ()

tombender

Zajímavá sonda do života jednoho ospalého maloměsta někde na americkém středozápadě. Ve filmu se v podstatě nic nedělo, o to více si můžeme vychutnat jednotlivé postavy, které jsou vcelku dobře vykresleny. Měl jsem však problém uvěřit, že můžou existovat děti, co se bez mrknutí oka, dokonce ještě s pocitem, že nejsou dostatečně výkonní, dokážou postarat o domácnost, postiženého bratra a ještě k tomu obskakovat svou matkou, zatímco ta se úspěšně prožírá do velrybí velikosti... Ale jinak ten DiCaprio hrál vážně skvěle - podle mě jeho nejlepší role. ()

mandella

DiCaprio je PAN herec, táhne celou stopáž v podstatě sám. Přirozená Juliette Lewis je mu oporou, ale Johnny Depp mě nijak zvlášť neoslnil, rozhodně má na kontě i lepší výkony. Film by měl sice na něm stát, ale DiCaprio si ho celý "ukradl" pro sebe. Jinak je to typická hallströmovka...jak to ten člověk dělá, že netočí slabé filmy?? Btw konec s domem mě fakt dostal... ()

Snooper

Jak je možné, že tento snímek tak rychle uteče, když se v něm po dějové stránce téměř nic neděje? To budou ty emoce. V hereckém složení nelze nalézt slabinu. Kromě skvělé ústřední trojice stojí za zmínku hlavně "všeuměl" John C. Reilly a ztrápená Darlene Cates coby Gilbertova máma. Jeden z nejintenzivnějších filmových zážitků, po jehož skončení jsem dlouho přemýšlel o životě svých nejbližších. ()

Normální festival

Normální festival