Co žere Gilberta Grapea

• USA What's Eating Gilbert Grape (více)

Gilbert Grape nie je z tých, čo by nemal do čoho pichnúť. Aj keď Endora je miesto, kde sa toho veľa nedeje. Jediný raz, čo mestečko navštívila polícia, bolo vtedy, keď sa Gilbertov retardovaný brat Ernie pokúsil vyškriabať na neďalekú vodnú vežu. Dávať pozor na brata je hlavnou úlohu Gilberta, čo vie byť pekne otravné. Najmä, ak Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Potom ale Gilbertovi skríži cestu niekto, kto ho nenecháva ľahostajným. Becky so svojou starou mamou začnú mať problémy s autom práve vo chvíli, keď prechádzajú cez Endoru. Becky je krásna a Gilbert sa práve zaľúbil. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život sa zdá byť pre Gilberta nemožné... (oficiální text distributora)

Jenda1

Skutečně silný a povedený film a můžete mi věřit. DiCapria fakt nemůžu, ale roli duševně jednoduchého chlapce, o kterého se stará starší brácha mu sedne, že by člověk skoro řekl, že to ani nehrál :-) doporučuji pro ty, kdo si myslí, že Dicaprio neumí hrát... ()

Phex

Film jsem si sehnal protože je na cfd.cz v top 200 a náležitě se na něj těšil už kvůli svému oblíbenci J. Deppovi. Po zhlédnutí, ale musím říct, že to bylo pro mě spíše zklamání. Děj filmu plyne značně líně. Všechno je zajeté, poklidné i zápletka taková fádní...až dokonce jsem se u něj udržel hlavně kvůli, říkám to nerad :-), Di Capriovu výkonu (asi to nej co jsem od něj viděl). ()

Klemi

Chytlavý příběh, šťastný konec a výborné herecké výkony. Zejména DiCaprio byl bez diskuzí skvělý! ()

Titleist

Dávám 4*, ale jen za Deppa a hlavně DiCapria, bez nich tomu filmu cosi chybí. Ze smrti matky jsem měl spíš radost a to je špatně. ()

moviepill

Úprimne podané emócie bez tlačenia na pílu. To, čo tu predvádza vtedy ešte pomerne neznámy Leonardo DiCaprio, je na zamyslenie. Aký sakratalent sa v tomto maníkovi ukrýva! Keby som nevedel, že je to Leo, myslel by som si, že do filmu obsadili skutočného zaostalého chlapca s hereckým nadaním. Klobúk dole pred štýlom, akým Hallström servíruje príbeh celkom nenápadnej, a neobvyklej rodiny. A za tie konkrétne sugestívne zábery a vetu "Je to zvláštní, jak je ten dům malý, když si pomyslím co je v něm..." dávam čestnú piatu *. Filmový počin na dlhé rozmýšľanie ešte dlho po premietnutí. ()

Charlinka

Tenhle film se chtěla vidět kvůli Deppovi ale během prvních dvou minut mě naprosto odboural DiCaprio. Lasse je výtečný režisér, což vím už od doby co jsem prvně viděla Čokoládu. Dokáže ve filmu vystihnout city tak upřímně, že ani na okamžik nezapochybujete. A že to v Gilbertovi je potřeba. Mladý DiCaprio ani na vteřinu nevypadl ze své role. A tak přesto, že film je v hlavní roli s Johnny Deppem byl to Leonardo DiCaprio, kvůli kterému jsem na konci brečela. Nejhorší pro mě pak byla scéna, kdy Leonardo přijde k mámě do pokoje a říká jí aby se vzbudila a přestala hrát na schovávanou. ()

megajalec

Tak ja neviem, nebol som z toho nejako strašne unesený, ako by som očakával. Pre mňa obyčajný, priemerný film, ktorý mal dosť múch ()

natalanka

Z výkonu Leonarda jsem byla unesena. To co tady předvedl je úžasný výkon. Dokonalé pohyby, gesta, mimika. A Deep je druhý v pořadí, který tento film prosvětluje. Je to neobyčejný příběh. Ve skrytu duše však vím, kolik takových rodin existuje. Pro mě, jak už jsem napsala v jiném komentáři, Hallstram je psycholog obyčejných životů a za to má můj hluboký obdiv. Jo a Leonardo za tuto roli taktéž. :-)) ()

katvond

Jeden z filmov, ktorý ma nenechal zaspať aj po maximálnom fyzickom vyčerpaní. Ani neviem posúdiť, či DiCaprio prekvapil alebo nie - proste zahral Arnieho perfektne. Pripomína mi to obdobie, keď som bola malá a na filmy som pozerala naivnými očami ako Arnie na svet a v tej dobe by som neverila, že ten chlapec, čo ho hrá, je skutočný, zdravý, normálny herec. Romantická záležitosť medzi Gilbertom a Becky u mňa zabodovala najmenej. Už romantickejší mi prišiel jeho vzťah s Betty. Nečudujem sa tomu, len mi je trochu ľúto, lebo by pravdepodobne stačilo obsadiť o niečo talentovanejšiu a sympatickejšiu herečku než Juliette Lewis. ()

kraeos

Po pár dnech zvyšuju ze 3 hvězd na 4 a to díky Leovi, jehož výkon mám stále před očima. Nebýt něj, je to prostý pěkný film o pár prostých lidech, který nezklamal ani nenadchnul. Díky Leovi však bude vyčnívat. ()

Martanecek007

DiCaprio je můj oblíbený herec, ale i přes to jsem se k jeho prvnímu zazáření ve filmu dostala až nyní. I přes to, že tím nehlavnější hrdinou tohoto filmu má zřejmě být Johny Depp, musím nejvíc vyzdvihnout právě DiCapria. Jeho herecký výkon je tak neuvěřitelně přesvědčivý, že člověku přijde, že to snad ani nehraje. To ale neznamená, že Depp na tom není hůř, avšak DiCaprio tu má výraznou roli, kterou nelze přehlédnout. Utvrzuje mě to akorát v tom, že DiCaprio prostě talent má a nepochopím někoho, kdo to nevidí. Je to Herec s velkým H. Nicméně, když se vrátím obecně k celému filmu, už od první minuty jsem ho hltala a nepřestala jsem až do konce. Zasloužených 5 hvězdiček ode mě získává a řadí se mezi filmy, které jsou pro mě výjimečné a bezkonkurenční. Né příliš složitý děj i přesto ve mně vyvolával všechny možné pocity, emoce... a to správné drama vyvolávat má. ()

Weany

Jeden z mých oblíbených filmů, milý a dojemný, se skvělým obsazením. Hrozně mě na tomto snímku baví herecký souboj mých dvou oblíbenců Deppa a DiCapria, přičemž to mladičké DiCapriátko ve vedlejší roli převálcovalo Deppa v hlavní roli na plné čáře. Mazec! ()

Normální festival

Normální festival