Simon.Mp3

Rabbit jeden z bílých raperů který se narodil v Detroitu a snaží se dostat pryč, jeho cílem se stát slavným rapperem a mít jméno mezi ostatními rappery. Tento film ukazuje každou špatnou část či aspekt Ameriky jako například prázdné domy nebo pouliční gangy. Opravdu se mi líbil styl vyprávění, který byl čistě sledování dialogu téměř bez monologu což dodávalo autentičnost. Možná trochu delší, než by to muselo být však příběh nebo jiné aspekty jako hudba není vůbec k zahození. ()

Loiza

"Three one three - fu*k free world", za mě je to krásné dokončení celkem jednoduchého příběhu, kde se ukazuje, že Eminem jakožto raper a zpěvák umí být i celkem dobrý herec (tento styl muziky přímo nevyhledávám). Film je umístěn do Detroitu, kde Eminem bydlí u své mamky, krásné Kim Besinger. Žijí zde obyčejný život se strastmi, ale i úspěchy. Eminema po celou dobu uhání Mekhi Phifer a Eugene Byrd, Eminem je k tomu vydat "demo" dost vlažný. Občas se jde ukázat do klubu, kde exceluje a nakonec vyhrává s upřímným příběhem, který zarepoval. Závěr nám ale ukáže, že si chtěl jen dokázat, že na to má, jeho život ale půjde zase zpět do starých kolejí a jeho staré práce. Tato myšlenka se mi velice líbí. ()

K1K0

Inšpirovaný životom amerických ulíc mesta Detroit kde realita zužuje mnohých obyvateľov. Eminem si v tomto filme zahral postavu Jimiho ktorú dokonale stvárnil, život mladého muža ktorého sen je rapovať, a dostať sa do rapovej súťaže. Žije v chudobných podmienkach v malom karavane spolu so svojou matkou a malou sestrou. Aj keď ma tento film svoje muchy a miestami je to celkom nudne, herecké výkony obzvlášť Eminema to zachraňujú a dávajú tomu šmrnc. ()

Danik_

8 Mile je klasickým příkladem úspěšného hip-hopového drama, které se odehrává v těžkých uličních podmínkách Detroitu. Hlavní hvězdou filmu je Eminem, který ztvárňuje Jimmyho Smitha Jr., mladého rapera, který bojuje s chudobou, osobními problémy a snem o úspěchu v rapové scéně. Scénář je silný a autentický, a dokonale zachycuje atmosféru rapové kultury v Detroitu. Příběh sleduje Jimmyho cestu, jak se snaží překonat vlastní strachy a vnější překážky a dosáhnout svého snu stát se respektovaným rapperem. Eminem si v této roli vedl velmi dobře, přináší autentičnost a emocionální hloubku do svého charakteru. Režie od Curtise Hansona je energická a podporuje rychlé tempo filmu. Film obsahuje i několik působivých rapových bitev, které jsou vrcholem filmu a ukazují vynikající dovednosti rapu Eminema. Kromě toho je v "8 Mile" kvalitní hudba, která přispívá k celkové atmosféře filmu. Obzvlášť píseň Lose Yourself se stala ikonickou a získala Oscara za nejlepší píseň. Celkově je 8 Mile skvělým hudebním dramatem, který se neomezil pouze na fanoušky rapové hudby. Film poskytuje pohled do života mladého muže, který bojuje s osobními démony a snaží se najít své místo ve světě. Eminem se osvědčil nejen jako rapper, ale i jako herec, což přispělo k celkové kvalitě filmu. Doporučuji tento film všem, kteří mají rádi silné příběhy a autentickou kulturu. ()

555borac555

Za pozornost stojí snímek především, protože hlavní postavu hraje Eminem. Jeho písničky mám velmi v oblibě. Hraje tu k mému překvapení hodně dobře. Film i přesto, že je to jenom příběh kluka, co chce rapovat a dokázat, že v něm něco je, tak umí být velmi inspirátorovi. Tedy, že lide by se neměli nechat zastavit překážkami a jít za svým snem. Dávám 7/10. ()