poster

Hlas pro římského krále (TV film)

 • anglický

  A Vote for the King of the Romans

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Hlas pre rímskeho kráľa

Historický / Drama / Životopisný

Česko, 2016, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  *

  Sláva už nemusíme před spaním počítat ovečky, stačí si pustit Hlas pro římského krále a máme pokud jde o spánek vyhráno. Scénaristickej terorismus zdatně doplňuje odfláklá práce s postavama a pokud jde samotný dílo, tak scéna..střih..jiná scéna..střih..úplně jiná scéna, to fakt ničemu nepřidá a vojska o velikosti 4 můžů a 4 vlajkonošů. taky nepomáhají úplně přesně vykreslit dobu.(15.5.2016)

 • Britrik
  ***

  Vůbec to nebylo tak špatné, jak se všude píše. Naopak. Odmyslím-li si několik nahých prdelí a vyvalených kojidel, jedná se o výtečný historický film. Trošku mi také vadí obsazování neustále stejných herců, ale v závěrečné scéně Hádek dokazuje, že hrát Karla ve starším vydání by rovněž zvládl. Mayerův Jan je famózní. Tak nějak si ho lze představovat. Pokud by se jednalo o úvodní film k seriálu, vůbec bych se nezlobil.(20.5.2016)

 • FILMOVKA
  *

  Zajisté dobré téma. Po příběhové stránce to posoudit nemohu, protože neznám tak detailně období Lucemburků, nicméně věřím, že mnoho situací mohlo mnoho lidí šokovat, v jakém světle se tyto, pro nás čechy, významné osobnosti představují v tomhle filmu. Čekal bych ale, že si s tím tvůrci dají víc záležet, a že uvidíme něco, co nás dostane do kolen. Je to klasický podprůměrný film od České televize. Ani nevím, jestli to vyčítat tvůrcům, nebo právě zmíněné televizi.(16.5.2016)

 • Katarine
  ***

  Poměrně dobrý nápad, zajímavý scénář, ale dost špatná realizace. V podstatě to zvedají jen výkony herců (tady mi to nedá a musím vyzdvihnout Majera jako Jana Lucemburského), jenže když nemají ani pořádně co hrát, jde to celé dost do háje. Škoda. I kostýmy se vyvedly a hudba byla poměrně netradiční, přesto sympatická. Jenže to už je opravdu vše.(15.5.2016)

 • orkadimenza
  **

  Historicky nepopiratelně přesné. Co tomu ovšem chybělo, byla filmovost. Moc nejde kritizovat nepřítomnost dramatizace, hlavně proto, že se jedná film pro Čechy, kteří (snad) historii své země a Největšího Čecha alespoň trochu znají, tudíž film ztrácí naději na nějaké překvapivé momenty. Mě osobně spíš vadily některé herecké neherecké výkony a nevychytané prolínání dějů- šlo se sem tam, a nikde se moc dlouho nezůstalo, režisér zřejmě nechtěl vynechat nějaký pro historiky důležitý moment, a i proto je nutno chápat tento pokus čistě jako historický hraný dokument, který může sloužit jako osvětlení důležitých chvil v dějinách nejen naší země, ale i celé Evropy. Mě svým pojetím příliš neosvětlil, a ani mou přízeň si nezískal.(15.5.2016)

 • - Svatba Karla IV.(Kryštof Hádek) s Blankou z Valois se točila v bazilice svatého Prokopa v Třebíči. Bazilika je zapsaná na seznamu UNESCO. (Spajda698)

 • - Film se natáčel v mnoha historických objektech, kromě Švihova, na hradech Kost, Cuknštejn, Točník, Zvíkov, Pernštejn či v třebíčské katedrále, a vedle představitelů hereckých rolí se jej zúčastnilo téměř tisíc dalších účinkujících, tedy šermířů, kaskadérů nebo jezdců na koních. Pro snímek bylo navrženo a ušito kolem dvou set kostýmů. (rakovnik)

 • - Představitel filmového otce Karla IV., Stanislav Majer, je ve skutečnosti jen o tři roky starší než jeho filmový syn, kterého hraje Kryštof Hádek. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace