MrKrahujec

Tohle by bylo jasně na pět hvězdiček, nebýt jedné jediné věci, u které žasnu, že si jí nikdo ani tady nevšiml. Nehrála mi zpočátku ani psychologicky, to konec sice vysvětlil, ale technicky tedy rozhodně vysvětleno nebylo, jak mohla americká policie klidně nechat jít dál třebas i silně přestárlého, ale přece jenom pachatele, který za bílého dne zastřelil jejich kolegu? Snad mi nechce Benjamin August namluvit, že jim stačilo, když jim vysvětlil, jaký byl jejich kolega vlastně nácek? Samozřejmě, že divák vidí, že toho policajta není proč litovat, ale on osobně snad nikoho nezabil, ne? Navíc se tam na vteřinku mihne policejní vůz, což mělo asi naznačit, že se to nějak řešilo, ale stejně pak Plummer v pohodě pokračuje ve své cestě. Pardon, ale tohle je závažná logická díra ve scénáři. Navíc šla v pohodě obejít, kdyby to jejich setkání skončilo jinak, než střelbou. Škoda, věčná škoda... ()

Tomas_PO

Ťažší, pochmúrny film, ktorým sa počas celej doby tiahne pocit blížiacej sa smrti, či už kvôli zasadeniu do prostredia domova pre seniorov a skvelým autentickým 90-nikom Christopherom Plummerom, alebo samotnou témou filmu. Plummer to hraje skvele, uveriteľne, a napriek 60 ročnému odstupu od druhej svetovej vojny sa podarilo tieto doby prepojiť. Detektívkový záver mi až tak skvelý neprišiel, no bez neho by bol dej zas príliš priamočiaro predvídateľný. ()

Dvojirakri

Kanadský thriller, s téměř stoletým hlavním hrdinou, který má své nemoci. Tedy, myslím tím spíš ten film. Říkal jsem si, že se to snad vůbec nerozjede. Christopher Plummer se šourá a zapomíná tak otravným způsobem, že jsem začal pochybovat o tom, jestli má cenu snímek dokoukat. Vlastně až v policistově domě se začne něco dít a pak už to člověka k obrazovce přiková a rozuzlení to všechno vynahradí. Přesto nemůžu jít na plný počet a i o těch čtyřech hvězdách jsem musel dlouho uvažovat... ()

PTuranyi

Výborná dráma s perfektným príbehom a hlavne prekvapivým rozuzlením, Je totiž ťažké byť židom, ktorý prežil holokaust, ale ešte ťažšie je byť nacistom, ktorý prežil porážku. Produkcia je kvalitná takže atmosféra a pocity hlavného hrdinu dokonale zapadajú do deja. No a skvelý herecký výkon Christophera Plummera to ešte viac zvýrazňuje. ()

frenkie

Atom Egoyan nám předhodil naprosto úchvatný příběh demencí postiženého staříka jdoucího neochvějně za svojí pomstou. Christopher Plummer nám zase předvedl, že i v pokročilém věku lze odvést kvalitní hereckou práci. Byl ve své demenci naprosto uvěřitelný, až jsem měl podezření, zda jí opravdu netrpí.No a závěr? Ten je naprosto famózní, k němu se nedá nic říci, to se musí vidět. No, asi jsem to tu trošku vyhypoval, ale faktem je, že se jedná o skutečně výborný film, který nemá hluchých míst. Za mě je to plný počet *. ()

Hoffmanos

Jeden z těch lepších loňských thrillerů, takové jednoduché stařecké memento s nečekaným a docela povedeným koncem. ()

Motherlovebone

Jak je možný, že dicaprio dostal oskara za tu svoji sračku s medvědem a tadyk nic? Se neví. Skvělý napínágo, kterýmu pátou hvězdu sebrala vysvětlivka od maxe v uplnym závěru. Heil fucking Bruno Ganz! ()

psycho.ta

Snadná ovladatelnost seniora postiženého demencí ze strany pomstychtivého Žida a závěr dovedly finální hodnocení k počtu dvou hvězd. Nicméně i 95 minut bylo přespříliš dlouhých na to, aby bylo možno tento snímek dokoukat bez znuděných přestávek...2** ()

joker211

Od tohto filmu som veľa nečakal, avšak výrazne prekvapil. Christopher Plummer sa svojej role zhostil geniálne a dementného starca zahral ako sa patrí. Čo sa týka deja, bol miestami nudný, ale neurazil a nakoniec to vynahradil nečakaným záverom. ()

Mates Hradecky

Atom Egoyan je opět ve vrcholné formě! Po úžasné sérii filmových klenotů- Exotica, Světlé zítřky a Feliciina cesta- upadl režisér do jakéhosi Stand-by režimu, kdy točil nenápadné snímky, ničím nevynikající, aby po 16-ti letech povstal z popela s titulem Remember. Vynikající scénář, dechberoucí výkony stařičkých hereckých es a úderný konec. Velmi silný příběh. ()

Martens14

Tak to můžu. Velice ale velice povedený filmeček. Pro mě paráda se vším všudy. I když je vám zcela vzhledem k vývoji filmu jasné jak to dopadne, tak to tak nedopadne. Vynikající drama, vynikající herci a vynikající režisérsky zvládnuto A. Egoyanem. ()

luboss822

Thriller-dráma z prostredia domova dôchodcov? Áno prosím. Plummer oscarový výkon. Film tak senilný, že záverečný zvrat by ste od takých deduškov naozaj nečakali. Nečítať obsah filmu spraví začiatok filmu ešte o niečo zaujímavejší a záhadnejší. ()

franti11

Právě teď jsem to dokoukal a stále sedím s otevřenou hubou...Chce se to obrnit trpělivostí a počkat si na konec, ten vás rozseká. Až mě z toho rozbolela hlava. Naprosto neuvěřitelný film, takhle má vypadat drama. 100% ()

Vopice2

Nebýt nechápu proč posledních deseti minut, kdy mě zklamal nevím jestli blbý herecký výkon nebo blbý dialog, tak by to bylo za pět jen to švihne. ()