Vzpomeň si

Remember

Thriller

Kanada, 2015, 95 min

Kdyby se někdy vyhodnocovalo, který film potřeboval k naplnění svého děje co nejvíce náhod a šťastných okolností, bojoval by děj filmu Remember o přední příčky. Jako opravdu, že tahle pomsta vyšla víceméně tak, jak byla naplánována, je v podstatě zázrak. Ovšem pokud při hodnocení neuvažuju nad tímto "kritériem pravděpodobnosti", nebo jak jinak bych jej nazval, je ten scénář skvělý. Hilightem návštěva u třetího Kurlandera a pak samozřejmě závěrečné rozuzlení.(4.3.2016)

Wiesenthalovo centrum eviduje čtyřikrát jméno Rudy Kurlander a pod jedním z nich se skrývá nacistický zločinec. Devadesátiletý důchodce trpící demencí a občasnou amnézií se po smrti své ženy vydává najít toho pravého a pomstít svou rodinu, která zahynula v Osvětimi. Egoyan měl tentokrát dvakrát šťastnou ruku a to jak výběrem tématu, při kterém zkombinoval jakousi road movie s motivy pomsty a koncentračních táborů, tak s volbou herce, protože Christopher Plummer byl naprosto fenomenální. Překvapivý závěr pak korunoval celkový výborný dojem. 85%(1.3.2016)

• dr.fish

Nemohu si pomoci, ale celý film od začátku až do poměrně dobře překvapivého konce je jedno velké patetické nic. Neskutečně vlekoucí se příběh o devadesátiletém dementním zabijáku nacistů. Holokaust je věčné téma i nad hrobem. 45% V tomto žánru doporučuji výborný snímek http://www.csfd.cz/film/187530-walk-on-water/komentare/(1.2.2017)

Celou dobu je to na dobré čtyři hvězdičky a pak přijde závěr... a je z toho plná palba jako svině, protože i když jsem vymýšlel všechny možné kombinace, tak tohle mě nenapadlo a bylo to teda kurva něco. Holt když se film točí podle špičkového scénáře, je vždy o co stát. Plummer excelentní, což se vlastně dá říct o celém filmu. 95%(11.8.2017)

Jasně, hlavně je to snímek o tom, jak se starý pán snaží nezapomenout na to, co má vlastně udělat, ale nic z toho se mu nedaří. Christopher Plummer je ale v roli devadesátiletého pomstychtivce skvělý. No, sám na to má už dobrý věk. Ale překvapivě ani scénář tohoto filmu není špatný a jednotlivé události jsou mnohdy opravdu neskutečně náhodné, ale přitom skvěle zapadají do vzorce. Finále skvělé.(26.2.2016)

• - Zev (Christopher Plummer) ve filmu sdělí, že překlad jeho jména do hebrejšitny znamená vlk. Ve stejnojmeném filmu - Vlk (1994) herec Christopher Plummer hrál. (Iktus)

• - Když ve filmu hraje Zev Gutman na klavír, slyšíme skutečně hrát představitele hlavní role Chritophera Plummera. V domově důchodců, kde navštívil Kurlandera č. 2 si zahrál  "Andante z opusu 25 klavírního koncertu č.1 G moll" od Mendelssohna a v domě Kurlandera č.4 úryvek z "Isoldiny smrti z lásky" z Wágnerova "Tristana a Isoldy". (Klot)

• - Pro roli Rudyho Kurlandera, byl zprvu vybrán herec Günter Lamprecht, ale kvůli zranění ho nahradil Jürgen Prochnow. (lllkkk)