Vzpomeň si

Remember

Thriller

Kanada, 2015, 95 min

Nic si nečtěte, mrkněte na to! Kdo přece jen chce aspoň trochu naznačit, do čeho jde, což je ale na škodu, tak je to Harry Brown vs. Apt Pupil vs. demence. Doporučuju!(21.3.2016)

Vzpomeň si nácku špinavej! 100 letý stařík unikl z domova důchodců, opatřil si bouchačku a když ho nesloží a nezastaví infarkt, stařecká demence a pochcaný kalhoty, tak se máš na co těšit!!! Tohle byla jízda, tahle gerontofilní story o pomstě mi fakt až nečekaně sedla a pak, že už se nedá dneska natočit originální film s kvalitní námětem... ale hovno dá se to a nepotřebujete k tomu super efekty nechutně vtipný hlášky ani superkokota v super kostýmu stačí pár starých dědků, jedno nedořešené trauma z minulosti a jedna kurevsky vousatá pomsta se solidním překvapením na samotný závěr. Co se Plummera týče netušil jsem ani, že je ještě naživu, natož že dokáže i v 88 letech takhle hustě zahrát Jinak samotnej název filmu není vůbec náhodnej, akorát, že to Remember (vzpomeň si) funguje úplně jinak než by jste na začátku očekávali. Přiznám se bez keců tu pointu jsem neuhádnul a nebudu ji vykecávat. Koukněte se na to. Fakt velmi slušný psycho.80%(13.3.2016)

Jednorozměrná anekdota pro sentimentální publikum, kterou kritici přijali po právu chladně (Metascore 52%). Poutavé (až strhující) vyprávění nabízí jinak dosti nepravděpodobný a plochý příběh, který bohužel semtam dost zaskřípe a zašustí papírem. Road movie je to atraktivní hlavně díky Plummerovi a výborně zvolené hudbě, která graduje napětí, avšak rozuzlení (které navíc není ani dobře načasované, neboť se divák vše dovtípí nejpozději těsně před celým tím nechtěným teatrálním coming outem) jen potvrdí psychologickou plytkost scénáře. Ale nemíním lhát, snímek mě fakt bavil, nicméně někdo tu musí zůstat kritický, protože zdejších 80% je strašně moc. Chtěl jsem dát 3 hvězdy, ale nedokážu to. 70%(19.5.2016)

Zvláštní film se skvělým výkonem Christophera Plummera, především ale s výborným scénářem, dělajícím z něj velmi dobrý konverzační film se stupňující se atmosférou a zajímavým příběhem o snaze doručit ještě před smrtí „spravedlnost“ bývalému příslušníkovi SS, který jako jeden z mnoha soudu po válce utekl.(8.8.2016)

Kdyby se někdy vyhodnocovalo, který film potřeboval k naplnění svého děje co nejvíce náhod a šťastných okolností, bojoval by děj filmu Remember o přední příčky. Jako opravdu, že tahle pomsta vyšla víceméně tak, jak byla naplánována, je v podstatě zázrak. Ovšem pokud při hodnocení neuvažuju nad tímto "kritériem pravděpodobnosti", nebo jak jinak bych jej nazval, je ten scénář skvělý. Hilightem návštěva u třetího Kurlandera a pak samozřejmě závěrečné rozuzlení.(4.3.2016)

• - Když ve filmu hraje Zev Gutman na klavír, slyšíme skutečně hrát představitele hlavní role Chritophera Plummera. V domově důchodců, kde navštívil Kurlandera č. 2 si zahrál  "Andante z opusu 25 klavírního koncertu č.1 G moll" od Mendelssohna a v domě Kurlandera č.4 úryvek z "Isoldiny smrti z lásky" z Wágnerova "Tristana a Isoldy". (Klot)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3. (Stanley619)

• - Pro roli Rudyho Kurlandera, byl zprvu vybrán herec Günter Lamprecht, ale kvůli zranění ho nahradil Jürgen Prochnow. (lllkkk)