Skvělí chlapi

• USA Wonder Boys (více)

Grady Tripp je usedlý univerzitní profesor, který má problém. Kdysi napsal vynikající knihu, ale teď neví, jak zakončit druhou. A nepovede se mu to ani tento víkend, protože ho čekají perné chvíle - setkání s nadaným studentem a notorickým lhářem Jamesem. Odstartuje se série nečekaných událostí, které převrátí jeho doposud klidný život úplně naruby. Hned ráno ho opustí manželka, pak do hry vstoupí těhotná milenka, shodou okolností šéfova žena, její zprvu zlostný a pak mrtvý pes, svůdná mladá studentka, bisexuální literární agent se svou transvestitskou přítelkyní a objeví se i svatební šaty Marilyn Monroe, takže tento víkend bude opravdu nezapomenutelný... (oficiální text distributora)

chef

Pohodovy filmik s pohodovym Douglasom, ktory nam dozrel do veku kedy si moze dovolit hrat takychto pohodakov uz len kvoli svojej charizme. A ked to doplni aj svojim hereckym umenim a dokoreni ho Meguire vznika nam dielko, plne malickych odkazov pre zivot, hodiace sa na prijemny vecer pri telke s kolacikmi, cajom a niekym blizkym :) ()

Rudinsky

Nemusím nijako extra ani jedného z hlavných protagonistov, ale tu sa hodia a celý tento nenápadný filmík s výbornou titulnou pesničkou Things have changed od Dylana je skvelo zrežírovaný a skvelo zahraný. Delikátna chuťovka! ()

Devadesát Dva

Nejprve to na vás dýchne jako iluze letního vánku v největším vedru, ale pak to ihned ustane. Film je to vlastně dost jednoduchý a přímočarý, život do něj dost vnáší vedlejší role (Downey, McDormand, Maguire). Michael Douglas na sobě nemá oblek a jeho postava je jako zmačkanej papír, od kterýho nemůžete čekat nic jinýho, než že se možná trochu roztáhne do původního tvaru. Ale i tak, jedna z mých nejoblíbenějších oddechovek. V době, kdy jsem psaní bral dost vážně to pro mě byl film jako stvořený. ()

Hopper

Tento film je nenápadný, čo je veľká škoda, pretože ide skutočne o veľmi dobrú záležitosť. Už len kombinácia dráma/komédia hovorí o tom, že niekedy je ťažké rozhodnúť sa, či sa budete smiať alebo plakať. Zďaleka suverénne najlepším prvkom je Michael Douglas, ktorý dokáže vyzerať veľmi šupácky, až by mu človek najradšej dal päťkorunu do klobúka. Maguire štandardný, Frances McDormand je klasika a Katie tu je len epizódka. Jo a zabudol som na prihriateho Downeyho, čo dohromady dáva pomerne svojskú skupinu ľudí a trochu bizarný príbeh o spisovateľoch. Nezabúdam ani na výborný hudobný podmaz (pesničky) = ďalšia Hansonová klasika. ()

bila.tecka

Asi jsem si měl dát trochu travky, abych docenil kvality téhle psychedelie. Atmosférou mi film připomněl výraznější Ledovou bouři (nejen účastí Tobeyho Maguiera), oproti ní zde nejsou dobře napsané postavy, o nějakém fungujícím propojení mezi nimi nemůže být řeč. Michael Douglas rozehrává docela nosnou figurku vyšumělého spisovatele, ostatní spíš levitují kolem něj, než aby smysluplně zapadli do děje. Nejzajímavější na tom všem mi připadl bonusový videoklip Boba Dylana k oscarové písni Things Have Changed... ()

Rapikk

Naprosto roztomilý film. Příběh sice jednoduchý a přímočarý, ale bezchybná režie a geniální herecké výkony vytáhly tento snímek z průměrnosti ke čtyřem hvězdičkám. Zhulený Douglas a přiteplený Downey jr.? Co na tom nelze milovat? Jo, toto je film, ke kterému se zase rád vrátím. ()

Bohemák

Ani přítomnost opravdových amerických filmových "hvězd" nepřerazila civilnost a lehkou sdělnost příběhu o tom, jak si lze půvabně a zábavně zkomplikovat život během jednoho dne. ()

Pat.Ko

Michael Douglas ako upadajúci spisovateľ pod veľkým stresom, Tobey Maguire v roli cvoka-klámara a Robert Downey Jr. ako vždy muž s veľkým egom. Veľmi dobré herecké obsadenie. Malo to hoci slabšie uvedenie do príbehu, ale nie je to zďaleka zlý film. Najviac chcem vyzdvihnúť výkon Tobeyho Maguira, bol fascinujúci, už z tohto filmu bolo vidno, že je to veľmi kvalitný herec. 8/10. ()

Bouřňák

Dávám ***1/2. Příjemný film, ovšem nevím proč, ale chvílemi jsem se cítil trochu zmatený (prostě jsem občas přestal rozumnět ději a hlavně dialogům - mírná dezorientace) - trochu přeplácaný scénář. Ale celkově jsem se příjemně pobavil. ()

Ještěřák

Je spousta znamenitých malých dramat jako THELMA & LOUISE nebo FALLING DOWN, naprosto vzrušujícím způsobem sledujících osudy malých lidí tak, že je člověk vcucnut do filmu od začátku až do jeho konce. WONDER BOYS, naneštěstí, není tenhle případ, neboť při vší snaze (a že jí není málo - tuhý čokl v kufru aj. rozkošnosti) zaujmout nedovede, což je o to tristnější, když M. Douglas hraje jako o život. O zbytku údajně nadupaného hereckého ansámblu už nejsem zdaleka tak přesvědčen, snad vyjma mého oblíbence R. Downeyho Jr. Že film tak trochu žere hlínu vinou (pod)průměrného skriptu je celkem jasné, ještě bych ale vypíchnul překvapivě otravné, spánek dráždící dialogy, zejména mezi Douglasem a Maguirem. ()

DannyBoy80

Solidní film s nádechem černé komedie se skvělým chlapem Douglasem a ženou McDormand. Bavil jsem se královsky, hlavně když byl Douglas na scéně v růžovém županu s kulichem na hlavě. Herecky zvládnuté, snad až na Maguiera, který ma snad v každém filmu stejný výraz v ksichtu a žádné emoce, tentokrát odpuštěno, protože přesně takového magora měl hrát. Perfektní oddychovka, doporučuju. ()

peetriss

Nahořklá komedie, která zcela minula česká kina a naší distribuční sítí prošla zcela v tichosti a téměř nepovšimnuta... a podle mě zcela neprávem. Režijně skvěle natočený počin o tom, jak vám může setkání s jedním člověkem zcela rozházet život. Herci hrají s přehledem a především u Michaela Douglase jde vidět, že mu role rozporuplných a rozházených osobností sedí dokonale, což už dokázal především v úžasném Volném pádě. ()

angloumene

Sílou i slabinou filmu je jeho odlehčené podání vcelku tragických životních situací. Na jednu stranu dodává Wonder Boys odlehčení potřebnou přístupnost a namísto depresivního ladění se jedná spíš o příjemnou podívanou. Na stranu druhou by mě bližší přiblížení stinné stránky některých nadnesených témat možná přimělo k 5 *. I tak se ale jedná o chytrý a zábavný snímek. ()

kritiklon

Velmi rozporuplná záležitost. Film mě ani chvilku nenudil ale byl poněkud strohý a působil vlažným dojmem, nicméně v dobrém slova smyslu. Přišlo mi, jakoby to herci hráli na pohodu někde na dovolený jen tak pro zábavu. Takový film tedy musí působit dobře a svěže! Ale je zde velmi tenký led mezi humorem a dramatičností který se místy prolomí a to co mělo být vtipné či vážné jaksi vyšumí do ztracena. Tyto chvilky jsou zde ale situované pouze místy. Wonder Boys bych označil jako pseudotragikomedii. Ačkoliv mé pocity jsou smíšené, jako celek to musím po uvážení všech aspektů zhodnotit kladně. 3,5* za 73% a myslím, že se na to rád podívám někdy ještě jednou! ()

bobstock

Profesor spisovatel, obojetný vydavatel a velmi podivínský a zřejmě velmi nadaný student si jednou tak o víkendu zašpásují a s notnou dávkou trávy a literární prózy zkombinové v opětovný úspěch všech protagonistů, ztrastiplně napravují své nešikovné chyby, které nakonec vyústí v rozhodnutí o dalším životě. Oceňuji lehkost, úroveň, výkony, přesto to nebyl úplně můj šálek, který bych si dal ke knížce. 70% ()