Barry Seal: Nebeský gauner

• USA American Made (více)

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí. (Cinemart)

Konev

Pro víc hvězdiček tomu prostě něco chybělo. Kdyby tam hrál místo Cruise Borat, tak bych to bral jako komedii. Takhle to je prostě film. Škoda toho konce.... ()

alKalda

Ja nevim, prislo mi to takove nemastne neslane.... Hlavni postava sympaticka, ne ze ne, ale celkove jsem se nejak nedokazal vtahnout do pribehu a cele mi to proste prislo nejak "vlazne a nezajimave". ()

Mar.Fo

Postava Barry Seala se mihla již v první řadě Narcos, kde byl ve velmi omezené míře vyobrazen trochu jinak, určitě ne tak vtipně jako v podání Cruise. Tahle role mu docela sedla, jeho nechápavý kukuč když se mu něco děje je na Oscara ;) naprosto zasloužené lepší čtyři hvězdy. ()

floppy4

Mne osobne takýto rozprávačský štýl nesadol, na môj vkus trochu zbrklé a povrchné, námet by si zaslúžil oveľa viac. Celý príbeh nezašiel vôbec do hĺbky a tak neponúkol žiadnu emóciu či napätie. Vkuse vysmiaty Barry Seal nebol ani trochu autentický a ani cool pokiaľ by to chcel hrať ako Dicaprio toho blbečka z Wall Street, lebo tak nejak mi to pripadalo, ale skôr taká beta verzia štýlu rozprávania. ()

majorzeman13

Kriminálně, životopisné retro zábavné + skvělý Tom Cruise+ inspirováno skutečným příběhem = lehce nadprůměrná podívaná ! Rozhodně stojí za to vidět snímek a vřele doporučuji všem ! Atmosféra let 80 je ve filmu znát ! Tandem Doug Liman + Tom Cruise přece nemohou natočit špatný film né? ()

Fiffty

Tom Cruise ako Barry Seal, myslím, že výborná voľba. Bolo to podané skôr komediálnym spôsobom čo som teda nečakal, aj keď by sa možno k tomuto príbehu hodilo trochu vážnejšie poňatie, nevadilo mi to a bolo to celkom fajn. Čo mi trochu vadilo bolo to miestami chaotické a niektoré udalosti si myslím zaslúžili viac priestoru ako dostali. Každopádne to funguje a je to také osvieženie medzi dramatickými filmami zobrazujúcimi udalosti z obdobia Pabla Escobara. ()

Kakraholt

Ten malý zakrslík tu neláme stokilové obludy, takže do role zapadl a je to celkem zábavný a nenáročný film o naivním submisivním blbci, co se nechá využívat jak od Escobara tak od CIA, takže nakonec musí zemřít, ale nějak mu to vůbec nevadí. Předtím si pár let života užije tak, že penězi podestýlá i koně. ()

eRGeBe

No nevím. Na tento film jsem se opravdu těšil. Byl jsem však poněkud zklamán. Tom už je na tohle bohužel starej. Navíc to celý bylo odvyprávěný tak jakoby z rychlíku.65% ()

Vestor

Cruise se nám tady zase o 15 let omladil a není vůbec podobný skutečnému Barrymu Sealovi, ale nakonec to vlastně nevadí. Film nemá moc hluchých míst, lokace i postavy jsou věrohodně podané. Není nouze o vtipné scény, historka hezky odsýpá. Není nad to, pracovat zároveň pro CIA i Pabla Escobara. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /docela průměrné, vlastně ani dobré, ani zlé a Barry taky vykreslen jako kladnej hrdina, což teda moc nebyl/, + /filmy podle skutečnosti mě dycky docela bavily, Tom jede a docela to odsejpá a baví/, hodnocení - průměrná životopisná krimikomedie o gringovi, co dycky dodá, docela to šlo, ale kdyvíjaká hitparáda to zrovna taky není, na druhou stranu je to lepší než The Mummy ()

KcarlosK

Ani se mi nechce věřit, že by se něco takového mohlo stát. Ale nakonec možné je všechno, takže proč ne. Filmu ovšem dost škodí ta přílišná zkratkovitost. Celkově to působilo spíš jako dokument. ()

karmalat

Ma neskutecny spad, je to zabavne, Tom Cruise hraje jednu ze svych lepsich roli. Nejhorsi na to tom vse je, ze to byla pravda. Moc dobre si pamatuji tehdejsi udalosti ve Stredni Americe zprostredkovane pres TV. ()

JerryPilsen

Svižně natočený životní příběh u něhož sice můžeme mít pochybnosti o jednotlivých okolnostech,ale který nás dobře vnáší do doby a praktik narkoprůmyslu,potažmo studené války. ()

Denzen

Tomovi proste tieto úlohy agentov (či už neskúsených, alebo drsných) sedia. Hlavne jeho sympatická postava a réžia Limana to vyťahujú na slušných 70%. Len som čakal, že to bude oveľa šialenejšie. Bohužiaľ sa tvorcovia snažili ťahať nejaké emócie zo vzťahu medzi Sealom a jeho manželkou, čo vôbec nefungovalo. ()

megacik

Mohlo to byť lepšie. Malo to potenciál gangsterky Kasíno, možno ak by tento kvázi životopis prikrášlili viacerými mŕtvolami a lepšou akciou...Trochu horšie ako film Kokaín (2001). ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Liman a vesmírný Tomb Raider

Liman a vesmírný Tomb Raider

09.06.2017

Doug Liman (Na hraně zítřka) utekl od x-menovského Gambita a DCčkové Justice League Dark a momentálně se soustředí na dystopickou sci-fi Chaos Walking, v níž se po boku Daisy Ridley (Star Wars: Síla… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (více)