Poslední loupežníci byli chyceni a pro výstrahu zazděni. Ve Spessartu bude na věky klid. Tedy aspoň do té doby, než při stavbě dálnice rozkopnou nedobrovolný žalář loupežníků. Jejich duchové se rozkoukávají po světě a zamíří do nedalekého zámku. Tam ve finanční nouzi přežívá komtesa Charlotta (Liselette Pulver) s příbuznými. Snaží se svůj zámek ubránit před dluhy a spekulanty. Návrh na ubytování arabského prince jí tedy přijde vhod. Ale jeho příchodem se teprve dostane do maléru. Přičinlivá strašidla ve snaze jí pomoci prince okradou a Charllota putuje do vězení. Loupežnické čarodějce se podaří namíchat lektvar na zhmotnění, a tak se mohou strašidla vydat do Bonnu osvobodit Charlottu. (Jezinka)

Prochy38

Sice se mi více líbila Hospoda ve Spessartu, ale i tento filmek byl hodně dobrý. Němci se nezdají, ale tyto pohádkové příběhy jsou opravdu povedené a hlavně vtipné! Krásná L. Pulver, tentokrát nejen ona a spousta legrace. Písničky nebyly tak zlé, i když to moc nemusím... ()

Vesecký

Jedna z nejlepších komedií co znám. Bývalí loupežníci zazdění do starého sklepení se při stavbě autobahnu dostanou na svobodu ve formě strašidel a pomáhají komtesce zachránit její majetek. Muzikál s řadou pro mne velice nostalgických, ale krásných a melodických písní, skvěle přeložených do češtiny a mistrně interpretovaných. "My vám píchnem ve všem", "Na to musí být dva, jedině dva" a především "Myslíte, že v Bonnu nejsou strašidla". V době militarizace bývalé NSR (s tou dírou na Rýně jako hlavním městem) to byla odvážná satira hodná skutečně demokratického státu. Nebo ta závěrečná ukázka americké povahy, která se rozhodla strašidel ze Spessartu využít k prvnímu letu na Měsíc ("přidej plyn, Rusové nás chtějí předhonit"). Směju se tomu celý život. ()

miron

Je zvláštní , že nějaký film vidíte jako malé dítě a hrozně se vám líbí . Po letech máte možnost ho vidět znovu , hrozně se těšíte a ono to zas takové není - **** ale z nostalgie pro možná můj vůbec první film . ()

zdeny99

Tohle je film, který se mi líbil už před 25 lety a jistě se mi bude líbit i za dalších 25 let. Strašidla jsou roztomilá a kouzelná. Někdy vypadají jako šmoulové, když si více loknou. Hned se naučí řídit auta a buldozer, ačkoliv pochází z první třetiny 19. století. [1461. hodnocení, 56. komentář, 73%] ()

hazdrova

Veľmi príjemný gruzikál, ktorý zahŕňa veľa politických otázok, ktoré na prvý pohľad nepoznáte, ale aj veľa dobrej hudby a hereckých výkonov. 4* ()

brzozin

Celá sága ze Spessartu mi jako malému klukovi připadala až neskutečná. Možná to bylo tím, že člověk hleděl jen na jevovou stránku a filmařského řemesla si moc nevšímal. Navíc tenhle díl je bezkonkurenčně nejlepší. Na německou filmovou produkci určitě špička. Pak to ale šlo s celou sérií prudce z kopce a zejména poslední díl se blížil úrovni německého porna 70. let. Tady bych rozhodně hodnotil originální nápad, lehkou satiru a v celku uspokojivé herecké výkony. I některé hlášky stály za to. Ale především hudba, což je u muzikálu klíčová věc, se opravdu povedla. Dodnes si pamatuji, že jsme svého času tyhle písničky docela žrali. ()

Bumerang

Tomuhle filmu obrovsky pomohl náš skvělý dabing, na kterém se kompletně všichni herci opravdu vyřádili. V bunkru pro atentáto, mačky sexy bomby, formy klasiky... Tohle si člověk pamatuje pořád, x-let po tom, co tenhle film běžel naposledy v televizi. Navíc přidejte nenáročný příběh, pohodové písničky pro dětičky a pár narážek pro dospělé (hákový kříž nad řvoucím soudcem nebo decentně, ale trefně podaná skutečnost, že když se chce, prosouložíte se k pěknému majetku) a máte tady tři a půl hvězdy jako když vyšije. ()

Gig

Takové prvotní cestování v čase. I když trošku jinak :) Chudáci, musí strašit. Ale co by neudělali pro komtesku. ()

VideoTuti

Kdoby to řekl, že Němci natočí takou skvělou komedii. Věk filmu neuškodil a určitě se dá vidět i víckrát než jednou. Komteska hraná Lisette Pulver je úchvatná. Písničky povedené a lehce vtíravé. ()

A.lis

„My vám píchnem ve všem“, „Však to chce vždycky dva, nejméně dva“, „Hlavní věc zkrátka je výsledek, čiky čiky čiky čik“. Mám tuhle pohádku strašně ráda. Jediná ryze německá pohádka, kterou si s chutí pustím i v dospělosti a u které se od srdce zasměju. Ať žije komteska! ()

robzombie

z toho mála německých filmů této doby, které jsem viděl, je tento opravdu velmi povedený... zábavný a pěkně udělaný muzikál. Dobrý dabing. Chvíli si připadáte jako v americkém west side story.... p.s.část, kdy se v soudní síni objeví hákový kříž je dost drsná parodie.... ()