Reklama

Reklama

Hap & Leonard

(seriál)
  • USA Hap and Leonard
Trailer
USA, (2016–2018), 14 h 28 min (Minutáž: 42–60 min)

Předloha:

Joe R. Lansdale (kniha)

Hudba:

Jeff Grace

Hrají:

Christina Hendricks, Bill Sage, Michael Kenneth Williams, James Purefoy, Don Yesso, Florence Young, Garrett Kruithof, John L. Armijo, Pollyanna McIntosh (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(18)

Děj je zasazen do pozdních osmdesátých let. Hap and Leonard patří k žánru noir a je záplavou temné šibeniční komiky, kterou poskytují dva velmi dobří přátelé, jedna femme fatale, skupina odepsaných revolucionářů, páreček vraždících psychopatů, jistý ztracený lup a chlupy. (AMC Czech)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

EdaS 

všechny recenze uživatele

1. série 70% Četl jsem všechny knížky, takže je jasné, že pro Hapa s Leonardem mám slabost (a hodlám jim trochu nadržovat, když bude potřeba). Jim Mickle si s Lansdalem rozumí, jak potvrdil už v Cold in July, a nejinak je tomu tady. Casting se povedl výborně a i když by to celé mohlo být trochu svižnější a sevřenější, bavil jsem se velmi dobře. Už aby tu byla další série. ()

Nevada 

všechny recenze uživatele

Seriál je zasazený do konce 80. let 20. století do východního Texasu a atmosféra je třetí hlavní postavou. Oběma sériím by hodně prospělo, kdyby byly o jednu epizodu kratší, ale i tak stojí za to vydržet a neodpískat sledování po 1-2 dílech. Druhá série je stylem podobná prvnímu Temnému případu. Obecně, kdo rád Justified, Longmirea a jim podobné, tak si u Hapa a Leonarda své asi najde (i když prvně jmenovaný je samozřejmě nedostižný). Slabší **** ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Zííív! Pokud jste si snad někdy o nějakém filmu či seriálu dovolili tvrdit, že se v něm nic neděje, tak si honem rychle vzpomeňte, o co přesně šlo. To abyste se pak zpětně mohli omluvit jeho tvůrcům, až se prokoušete PILOTEM Hapa a Leonarda. Víc o ničem a útrpněji natahovaný už to snad vážně natočit nejde. Pokusím se na tohle atmosférou wannabe Banshee co nejrychleji zapomenout. ()

Redi 

všechny recenze uživatele

S01: H&L je náhodou fajnová odlehčená buddy "fargovina“ se slabšími dialogy, pomalejším tempem a sledováním jediného dění. Určitě to není nic extra utahaného, jak se nám tady nějaký expert snaží namluvit (zase nějaký ko*ot, co rád demotivuje lidi po jednom díle). Pro ty, kdo potřebují akci a hektolitry krve od začátku do konce, no dobře, to nebude, protože toho si užijeme “až“ v druhé polovině. V prvních třech ep. sledujeme plánování a nalezení pokladu, v posledních třech ep. následek toho. Do toho dobová buranská/jižanská atmosféra osmdesátek se stálým debatováním o následcích šedesátek, párek psychopatů, přičemž ona jak vystřižená z nějakého grindhouse revenge BDSM porna a on jak profesor historie... k tomu vděčné obsazení (Ch. Hendricks, M. K. Williams... i ten J. Purefoy)... prostě pohodys. Do další řady snad zapracovali na dialozích, ať je tam ten buddy humor víc cítit a ať jsou ti čtyři bludišťáci stoprocentní. ()

flu 

všechny recenze uživatele

S01: Celá "Savage Season" je takový literární "pilot" k ostatním příběhům Hapa Collinse a Leonarda Pinea. Moc se toho neděje a řeší se hlavně minulost obou hlavních hrdinů, jejich pochroumané vztahy a pak taky šedesátá léta a jejich opožděné dozvuky v osmé dekádě minulého století. Pokud se tím ale dokážete prokousat, další "hap&leonardovky" na řadě jsou "Mucho Mojo" (respektive "Two Bear Mambo") a to už je jiná káva. Poslední záběr seriálové první sezóny pak naznačuje, že v druhé (bude?) by mělo být adaptováno právě "Mucho Mojo". Zatím za ***, ale pokud klapne další sezóna a dostane to do ruky schopný showrunner, tahle série by se časem mohla zařadit mezi žánrovou špičku. Ostatně pořádný jižanský "swamp noir" mi tady chybí od dob památné první sezóny "True Detective". S02: "Mucho Mojo" má dle očekávání o jednu hvězdu víc a těším se na další sezónu. ()

Galerie (728)

Reklama

Reklama