Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Redi
  ****

  S01: H&L je náhodou fajnová odlehčená buddy "fargovina“ se slabšími dialogy, pomalejším tempem a sledováním jediného dění. Určitě to není nic extra utahaného, jak se nám tady nějaký expert snaží namluvit (zase nějaký ko*ot, co rád demotivuje lidi po jednom díle). Pro ty, kdo potřebují akci a hektolitry krve od začátku do konce, no dobře, to nebude, protože toho si užijeme “až“ v druhé polovině. V prvních třech ep. sledujeme plánování a nalezení pokladu, v posledních třech ep. následek toho. Do toho dobová buranská/jižanská atmosféra osmdesátek se stálým debatováním o následcích šedesátek, párek psychopatů, přičemž ona jak vystřižená z nějakého grindhouse revenge BDSM porna a on jak profesor historie... k tomu vděčné obsazení (Ch. Hendricks, M. K. Williams... i ten J. Purefoy)... prostě pohodys. Do další řady snad zapracovali na dialozích, ať je tam ten buddy humor víc cítit a ať jsou ti čtyři bludišťáci stoprocentní.(7.1.2017)

 • milka

  Po 2 dílech: Celkem sympatický chlapácký kousek. Režie s příliš pomalým tempem sice trochu drhne, atmosféra je ovšem správně buranská, obsazení hlavní trojice by snad ani nemohlo být příjemnější a jako rozehrávka na daleko krvavější a vyhrocenější průsery to funguje více než obstojně. Pokud tedy tvůrci v budoucnu lépe uchopí svůj styl a zapracují na humoru a hláškách, mohla by nás čekat poctivá a výživná žánrovka. A to rozhodně není málo. 70%(13.3.2016)

 • Nevada
  ****

  Seriál je zasazený do konce 80. let 20. století do východního Texasu a atmosféra je třetí hlavní postavou. Oběma sériím by hodně prospělo, kdyby byly o jednu epizodu kratší, ale i tak stojí za to vydržet a neodpískat sledování po 1-2 dílech. Druhá série je stylem podobná prvnímu Temnému případu. Obecně, kdo rád Justified, Longmirea a jim podobné, tak si u Hapa a Leonarda své asi najde (i když prvně jmenovaný je samozřejmě nedostižný). Slabší ****(31.12.2017)

 • Davies182
  *

  Zííív! Pokud jste si snad někdy o nějakém filmu či seriálu dovolili tvrdit, že se v něm nic neděje, tak si honem rychle vzpomeňte, o co přesně šlo. To abyste se pak zpětně mohli omluvit jeho tvůrcům, až se prokoušete PILOTEM Hapa a Leonarda. Víc o ničem a útrpněji natahovaný už to snad vážně natočit nejde. Pokusím se na tohle atmosférou wannabe Banshee co nejrychleji zapomenout.(8.3.2016)

 • flu
  ****

  S01: Celá "Savage Season" je takový lietrární "pilot" k ostatním příběhům Hapa Collinse a Leonarda Pinea. Moc se toho neděje a řeší se hlavně minulost obou hlavních hrdinů, jejich pochroumané vztahy a pak taky šedesátá léta a jejich opožděné dozvuky v osmé dekádě minulého století. Pokud se tím ale dokážete prokousat, další "hap&leonardovky" na řadě jsou "Mucho Mojo" (respektive "Two Bear Mambo") a to už je jiná káva. Poslední záběr seriálové první sezóny pak naznačuje, že v druhé (bude?) by mělo být adaptováno právě "Mucho Mojo". Zatím za ***, ale pokud klapne další sezóna a dostane to do ruky schopný showrunner, tahle série by se časem mohla zařadit mezi žánrovou špičku. Ostatně pořádný jižanský "swamp noir" mi tady chybí od dob památné první sezóny "True Detective". S02: "Mucho Mojo" má dle očekávání o jednu hvězdu víc a těším se na další sezónu.(12.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace