Díky Frodově intervenci probíhají v budově Obecního úřadu plošné odběry DNA, proti Karlovým předpokladům se nikdo nesnaží testování vyhnout, což je pro něj matoucí. Výsledky testů jsou podivně neprůkazné, Karel však projeví nečekanou intuici, která jeho pátrání přivádí na zcela jinou kolej. Policie přijíždí pro Míšina vraha až jako druhá, Rajner se tak může maximálně pokusit zabránit Karlovi v krevní mstě. (Necrotongue)

Trailer

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Uf, tak sme sa dočkali absolútne nečakaného konca. Pričom síce nešlo o nejaký extra šok, len doterajší priebeh skrátka nedával možnosť divákovi uhádnuť skutočné vvyriešenie prípadu. Podstatné a dôležitejšie však je, že záver podporuje myšlienkové vyznenie celého projektu. Opäť ide o emocionálne veľmi vypätú epizódu, ale nič iné sa už na samotný záver tak hutného a temného seriálu ani nedalo čakať. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Moje dedukce byly téměř správné - Pustina je jednoduše tak lstivá, že vás až do samotného závěru vodí za nos a nechce vám nic prozradit, a v tomto ohledu je tenhle seriál takovým mistrovským dílem jaké je - co se alespoň řemeslné kvality a nabízeného tajemna týká ... Nebudu se zde tentokráte výrazně rozepisovat - stručně: Karel je prostě týpek, klučina skončil tam, kde to vše začalo, a dobře mu tak. No a kdo očekával happyend, tak ať si jde plout do vod seriálových konvencí v čele s Ulicí apod... Myslím, že nebudu považován za magora, když budu od nynějška tvrdit, že je Pustina nejlepším český seriálem, jaký byl kdy stvořen... Tento majstrštyk si jednoduše zaslouží více než pouhé jedno zhlédnutí. Simply the best. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Málokdy jsme svědky toho, že má seriál s naprosto vynikajícím průběhem alespoň trošku důstojný konec. O to více bychom si měli užít tuto zářnou výjimku. Závěr byl absolutně dokonalý. Jsem se rád, že jsem trefil pachatele na 80. pokus. V momentě, kdy bylo oznámeno, že se testů DNA zúčastní jen chlapci nad 15 let, tak se můj výběr podezřelých zúžil na přítele Klárky (který byl v té době pryč) a právě Kubíka, který byl takovou tichou vodou a divák neměl příliš mnoho důvodů ho za celou dobu podezírat. Byl stejně jako většina vrstevníků napojen na distribuční drogovou síť. Jediné, co mohlo udeřit do očí byl moment, kdy se ho televizní reportéři ptali na Míšu a on říkal, jaká to byla milá holka a jak ji všichni měli rádi, což se zásadně rozcházelo s tím, jak ji vnímal její nejbližší okruh, který ji měl za nikým nemilovaného outsidera. A celkově se Kubík choval nezvykle úlisně. Každopádně, tvůrci to měli rozehrané vážně dobře a smysluplný konec mohli vytvořit, ať už by si zvolili takřka libovolného vraha. Trošku mě překvapilo, že do závěrečného rozuzlení až tolik nepromluvily těžební události v pozadí. Všichni, kdo se na seriálu podíleli, odvedli mimořádnou práci. Od vynikajícího scénáře, přes fantastický zvuk, až po nezvykle kvalitní herce a hlavně dokonalou psychologii postav a krásnou analýzu mezilidských vztahů (a hlavně jejich vývoj) v jedné zapadlé díře. To vše pod mistrovskou taktovkou režisérského dua. Svěží příjemný vánek na téměř mrtvou oblast českých seriálů. Děkuji za krásně depresivní zážitek a skládám velkou poklonu. Od 4. dílu nebylo možné nacházet jakékoli zásadní chyby. Ono od 4. dílu vlastně nebylo možné ze samého napětí ani volně dýchat a dělat cokoli jiného, než upřeně hledět na televizi. Nezbývá nic jiného, než jen tiše závidět všem, kteří se teprve chystají si Pustinu pustit. ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Jestli ho nenajdou policajti, najdeme ho sami." Tak se nám policie zase jednou ukázala jako stádo pitomců. Kapitána Rajnera omlouvá snad jen to, že několik měsíců nespal, protože byl stále ve službě, ale stejně se to moc nepovedlo. Navíc totožnost vraha byla zjištěna dost dlouho před koncem a pak už se za ním běželo tak pomalu, jak je to jen v Pustině běžné. Já jsem tedy vraha měl natipovaného až jako třetího v pořadí, ale to je jedno. Jsem prostě rád, že už to skončilo a že se bude bagrovat. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A je to tady. Oddalování odpovědí se musí líbit, pozůstalí jsou definitivně v pátrání na vlastní pěst. A my čekáme, na koho ukážou. Musí se ale zamlouvat, jak se tady pracuje s dopadem jedné tragédie na rodinu a lidi v jejím bezprostředním okolí, kteří jsou vesměs bezpáteřními zmetky. Scénář Štěpána Hulíka je dál důmyslný a velmi dobře uchopený, Alice Nellis (na poslední dva díly se zase vrátila ona) je místy poetická, jindy nesmírně dramatická, a znovu vysílá signály, kdy divák může jen tipovat, kdo za tím vším stojí. Vyvrcholení a odhalení vraha je nakonec na oba palce nahoru. A vlastně jsem rád, že žádný z mých (TOP) tipů nevyšel. Ač jsem ho měl mezi podezřelými vysoko. Nechápu ty, kteří minisérii označují za nudnou nebo rutině zahranou. Poklona a maximální spokojenost. ()

• Natáčeno ve Vrbicích, Běsně, Kladně, Praze, Svrkyni a Spořicích. (M.B)