• claudel
  *****

  Závěr korunuje dílo. Pustina se držela velmi slušně nad průměrem, byla dostatečně napínavá a herecky silná. Závěrečné rozuzlení je překvapivé, možná trošku zklamávající zároveň - u mě proto, že jsem pachatele neodhalil a jsem zklamaný z toho, že to nebylo tak, jak jsem si sám vymyslel. Ale to nemohu seriálu vyčítat. Připojuji se k názorům, že by byl vhodný díl navíc nebo rovnou celý film - Den Míši Sýkorové - v podstatě bychom napodobili Mistra Lynche a Twin Peaks. Velká poklona Štěpánu Hulíkovi, fandím mu, aby takových skvostných scénářů napsal ještě desítky a velký potlesk ústřední trojici Dušek-Stivínová-Křenková, všichni excelentní od prvního do posledního dílu.(12.12.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Jestli ho nenajdou policajti, najdeme ho sami." Tak se nám policie zase jednou ukázala jako stádo pitomců. Kapitána Rajnera omlouvá snad jen to, že několik měsíců nespal, protože byl stále ve službě, ale stejně se to moc nepovedlo. Navíc totožnost vraha byla zjištěna dost dlouho před koncem a pak už se za ním běželo tak pomalu, jak je to jen v Pustině běžné. Já jsem tedy vraha měl natipovaného až jako třetího v pořadí, ale to je jedno. Jsem prostě rád, že už to skončilo a že se bude bagrovat.(31.5.2017)

 • Heisenberg_
  *****

  Ksakru, já jsem si říkal, jestli to neudělal on, jenže Pustina je taková, že vás až do závěru vodí za nos a nechce vám nic prozradit, a v tom je tenhle seriál tak perfektní, v tajemnu... no, nebudu se rozepisovat, Karel je prostě týpek, a klučina skončil tam, kde to v uvozovkách vše začalo, a dobře mu tak. No a kdo čekal happyend, tak ať si jde pustit Ulici a podobný bejkárny... tohle je možná nejlepší český seriál jaký byl kdy stvořen... Pustina si určitě zaslouží víc, než jen jedno zhlédnutí. Simply the best.(12.9.2017)

 • Saur.us
  ****

  Český seriálový zázrak roku (nebo několika let), který se nemálo inspiruje z tolik oblíbených severských kriminálek. K tomu jim velmi přispěla šeď a zpustlost Lomu ČSA a jeho okolí. Herecký kralují J. Dušek (ta přirozenost je až děsivá) a Z. Stivínová. Režijně vyhrává I. Zachariář, díly A. Nellis byly podstatně mírnější, méně trýznivé a depresivní a proto je velká škoda, že dostala na paškál i poslední díl. Příběhově bych možná čekal víc zvratů, nadruhou stranu to lehké nakousávání divákova úsudku bylo velmi efektní a závěrečné rozuzlení celkem překvapivé, i když bohužel ne tak vygradované a působivé, jak by si seriál zasloužil. Mnoho příběhových linií a postav se v průběhu seriálu vytratilo a neuzavřelo, což ve mě zanechalo pocit neukončeného příběhu. Možná by si přeci jen seriál zasloužil o jeden, dva díly navíc. Jen tak dál HBO.(19.12.2016)

 • castor
  *****

  A je to tady. Oddalování odpovědí se musí líbit, pozůstalí jsou definitivně v pátrání na vlastní pěst. A my čekáme, na koho ukážou. Musí se ale zamlouvat, jak se tady pracuje s dopadem jedné tragédie na rodinu a lidi v jejím bezprostředním okolí, kteří jsou vesměs bezpáteřními zmetky. Scénář Štěpána Hulíka je dál důmyslný a velmi dobře uchopený, Alice Nellis (na poslední dva díly se zase vrátila ona) je místy poetická, jindy nesmírně dramatická, a znovu vysílá signály, kdy divák může jen tipovat, kdo za tím vším stojí. Vyvrcholení a odhalení vraha je nakonec na oba palce nahoru. A vlastně jsem rád, že žádný z mých (TOP) tipů nevyšel. Ač jsem ho měl mezi podezřelými vysoko. Nechápu ty, kteří minisérii označují za nudnou nebo rutině zahranou. Poklona a maximální spokojenost.(27.12.2016)

 • - Natáčeno ve Vrbicích, Běsně, Kladně, Praze, Svrkyni a Spořicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace