• B!rkof99

Omlouvám se všem, kterým se Pustina líbí, opravdu je to na české poměry silně nadprůměrné. Bohužel, osobně mám s koncem velké problémy. SPOILER Jednoduše se mi nelíbí, že sedm dílů sledujete víceméně famózní tragické a dramatické psychologické vykreslování postav, aby se nakonec ukázalo, že je vrahem kluk a celé se to zamete pod koberec se slovy: "Jsme se pohádali, tak jsem ji chtěl voprcat, ale protože mi nedala, tak jsem ji zajebal do studny." K hereckým výkonům a atmosféře není co dodat, jsem ale sportovně zaměřený a je pro mě důležitý výsledek a finále více než prostředky, jakým byl dosažen. Rozhodně ale času stráveného s Pustinou nelituji!(10.3.2017)

A je to tady. Oddalování odpovědí se musí líbit, pozůstalí jsou definitivně v pátrání na vlastní pěst. A my čekáme, na koho ukážou. Musí se ale zamlouvat, jak se tady pracuje s dopadem jedné tragédie na rodinu a lidi v jejím bezprostředním okolí, kteří jsou vesměs bezpáteřními zmetky. Scénář Štěpána Hulíka je dál důmyslný a velmi dobře uchopený, Alice Nellis (na poslední dva díly se zase vrátila ona) je místy poetická, jindy nesmírně dramatická, a znovu vysílá signály, kdy divák může jen tipovat, kdo za tím vším stojí. Vyvrcholení a odhalení vraha je nakonec na oba palce nahoru. A vlastně jsem rád, že žádný z mých (TOP) tipů nevyšel. Ač jsem ho měl mezi podezřelými vysoko. Nechápu ty, kteří minisérii označují za nudnou nebo rutině zahranou. Poklona a maximální spokojenost.(27.12.2016)

Závěr korunuje dílo. Pustina se držela velmi slušně nad průměrem, byla dostatečně napínavá a herecky silná. Závěrečné rozuzlení je překvapivé, možná trošku zklamávající zároveň - u mě proto, že jsem pachatele neodhalil a jsem zklamaný z toho, že to nebylo tak, jak jsem si sám vymyslel. Ale to nemohu seriálu vyčítat. Připojuji se k názorům, že by byl vhodný díl navíc nebo rovnou celý film - Den Míši Sýkorové - v podstatě bychom napodobili Mistra Lynche a Twin Peaks. Velká poklona Štěpánu Hulíkovi, fandím mu, aby takových skvostných scénářů napsal ještě desítky a velký potlesk ústřední trojici Dušek-Stivínová-Křenková, všichni excelentní od prvního do posledního dílu.(12.12.2016)

Uf, tak sme sa dočkali absolútne nečakaného konca. Pričom síce nešlo o nejaký extra šok, len doterajší priebeh skrátka nedával možnosť divákovi uhádnuť skutočné vvyriešenie prípadu. Podstatné a dôležitejšie však je, že záver podporuje myšlienkové vyznenie celého projektu. Opäť ide o emocionálne veľmi vypätú epizódu, ale nič iné sa už na samotný záver tak hutného a temného seriálu ani nedalo čakať.(25.2.2020)

Já jsem vážně skvělej. SPOILER: První tři díly jsem neřešil, kdo má na svědomí Míšino zmizení. Uprostřed čtvrtého dílu Kuba Masař ukradl chlast. V tu ránu mi přišlo na mysl, že tenhle záběr tu není zbytečný. Čtrnáctiletý kluk, který krade v krámě své matky, jistě nebude slušňák. Napadlo mě, že bere drogy a místo penězi platí kořalkou. To se mi sice později nepotvrdilo, ale jinak jsem měl pravdu v tom ostatním. Začal jsem ho podezřívat, a když na konci čtvrtého dílu našli mrtvou Míšu, věděl jsem, že to byl on. Prostě mi bylo jasné, že téměř v každé detektivce je vrahem ten, do koho byste to vůbec neřekli. A navíc ještě dítě, že? I když vlastně ani nevím, jestli tento věk lze považovat za dětský. Podle mého názoru, kluk, který má chlupatou prdel, už není dítě, avšak zákony v ČR na chlupy nehledí. Jsem moc šťastný, že jsem odhalil vraha. Byl to můj jediný tip. Nikoho jiného jsem nepodezříval, a to se vyplatilo. České seriály nesleduji, ale zde jsem udělal výjimku, protože jsem byl zvědavý na výkon Jaroslava Duška. Byl naprosto famózní. Navíc má seriál pouze 8 dílů, což se nakonec ukázalo jako ideální číslo. Domnívám se, že kdyby to chtěli natáhnout třeba na dvojnásobek, kvalita by uvadala. Důkaz o tom, že méně je někdy více, a to se vyplatí. P.S.: Chudák Masařka. Vychovávala syna v domnění, že je cherubín. Nedokázala se smířit s tím, že je z něj ksindl a mordýř.(26.2.2020)

• - Natáčeno ve Vrbicích, Běsně, Kladně, Praze, Svrkyni a Spořicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)