• B!rkof99

Omlouvám se všem, kterým se Pustina líbí, opravdu je to na české poměry silně nadprůměrné. Bohužel, osobně mám s koncem velké problémy. SPOILER Jednoduše se mi nelíbí, že sedm dílů sledujete víceméně famózní tragické a dramatické psychologické vykreslování postav, aby se nakonec ukázalo, že je vrahem kluk a celé se to zamete pod koberec se slovy: "Jsme se pohádali, tak jsem ji chtěl voprcat, ale protože mi nedala, tak jsem ji zajebal do studny." K hereckým výkonům a atmosféře není co dodat, jsem ale sportovně zaměřený a je pro mě důležitý výsledek a finále více než prostředky, jakým byl dosažen. Rozhodně ale času stráveného s Pustinou nelituji!(10.3.2017)

"Jestli ho nenajdou policajti, najdeme ho sami." Tak se nám policie zase jednou ukázala jako stádo pitomců. Kapitána Rajnera omlouvá snad jen to, že několik měsíců nespal, protože byl stále ve službě, ale stejně se to moc nepovedlo. Navíc totožnost vraha byla zjištěna dost dlouho před koncem a pak už se za ním běželo tak pomalu, jak je to jen v Pustině běžné. Já jsem tedy vraha měl natipovaného až jako třetího v pořadí, ale to je jedno. Jsem prostě rád, že už to skončilo a že se bude bagrovat.(31.5.2017)

A je to tady. Oddalování odpovědí se musí líbit, pozůstalí jsou definitivně v pátrání na vlastní pěst. A my čekáme, na koho ukážou. Musí se ale zamlouvat, jak se tady pracuje s dopadem jedné tragédie na rodinu a lidi v jejím bezprostředním okolí, kteří jsou vesměs bezpáteřními zmetky. Scénář Štěpána Hulíka je dál důmyslný a velmi dobře uchopený, Alice Nellis (na poslední dva díly se zase vrátila ona) je místy poetická, jindy nesmírně dramatická, a znovu vysílá signály, kdy divák může jen tipovat, kdo za tím vším stojí. Vyvrcholení a odhalení vraha je nakonec na oba palce nahoru. A vlastně jsem rád, že žádný z mých (TOP) tipů nevyšel. Ač jsem ho měl mezi podezřelými vysoko. Nechápu ty, kteří minisérii označují za nudnou nebo rutině zahranou. Poklona a maximální spokojenost.(27.12.2016)

Český seriálový zázrak roku (nebo několika let), který se nemálo inspiruje z tolik oblíbených severských kriminálek. K tomu jim velmi přispěla šeď a zpustlost Lomu ČSA a jeho okolí. Herecký kralují J. Dušek (ta přirozenost je až děsivá) a Z. Stivínová. Režijně vyhrává I. Zachariář, díly A. Nellis byly podstatně mírnější, méně trýznivé a depresivní a proto je velká škoda, že dostala na paškál i poslední díl. Příběhově bych možná čekal víc zvratů, nadruhou stranu to lehké nakousávání divákova úsudku bylo velmi efektní a závěrečné rozuzlení celkem překvapivé, i když bohužel ne tak vygradované a působivé, jak by si seriál zasloužil. Mnoho příběhových linií a postav se v průběhu seriálu vytratilo a neuzavřelo, což ve mě zanechalo pocit neukončeného příběhu. Možná by si přeci jen seriál zasloužil o jeden, dva díly navíc. Jen tak dál HBO.(19.12.2016)

• Solverino

Hrozná plytká slabota... na začátku pěkně našlápnuto, na konec ale jen rozplizlá sračka. Nekonečné manýristické záběry na krajinu přeoranou těžbou, staré olezlé hnusné kutlochy místních socek atd. atd. - na film je to strašně málo. Ke konci už jen bezbřehá nuda a škoda času na tu slátaninu koukat. Pořád to samé dokola a dokola. Byl by z toho slušnej celovečerní film (na ten stejně určitě dojde - aby se "vytěžil formát") ale jako seriál to stojí vyloženě za hovno. Herečtí rutinéři taky nijak neoslovili.(12.12.2016)

• - Natáčeno ve Vrbicích, Běsně, Kladně, Praze, Svrkyni a Spořicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)