• pold

Celý závěr dost devalvuje předchozí díly - ono bylo velmi zábavné sledovat, kdo se taky ukázal jako svině, feťák, kurva, dealer nebo úchyl, jenže to bylo zábavné TÍM OČEKÁVÁNÍM co se z toho vyvine, a jaký to bude mít vliv. Takže tím, že vše, co se dělo v průběhu prvních šesti dílů, na konci nemělo vlastně moc velký význam, to dost ztratilo smysl, respektive zůstala z toho zajímavá sonda o rozhodnutích a úpadku některých lidí, ale jako celek to už smysl nedává. Navíc postava J. Duška se nakonec natolik nepochopitelně transformovala, že to vlastně smysl taky nedávalo. Co je ale nejhorší na posledním dílu, a co z něj dělá nejhorší díl celé série, je tohle: o pachateli nic nevíme, jeho motivace byla odbyta "sígrovským" šklebem a dvěma větami, konec. Navíc - oběť zfetovaná, neřešeno. Škoda. Odfláknutý závěr scénáře celý detektivní rozměr tohohle seriálu zabil.(23.1.2017)

S01E08 - Pachatel neurazil ani nenadchl - byl jedním z hlavních podezřelých na mém seznamu :-) O pachatele ovšem v seriálu "Pustina" vůbec nešlo.. A když mi konečně na závěr došlo, o co se tvůrci seriálu snažili, tak mi najednou celý přišel geniální.. :-D Vůbec tu nejde o zkrachovalou vesničku odřízlou takřka od okolního světa.. Nešlo tady ani o těžařskou společnost.. Minimalistickou politiku venkova.. Sousedské šarvátky.. Nebo pamateného manžela.. Našlo tu o vraždu.. Nešlo tu o emoce.. Nešlo tu ani o atmosféru.. Celou dobu šlo o to nenásilnou a neprvoplánovou formou přiblížit člověku jak je snadné vydat se na rozcestí nesprávnou cestou.. Jak jsou mladí lidé mamonem, rodinnou a jinými okolnostmi snadno ohroženi kriminalitou.. Jak je těžké přežít pasťák.. Celou dobu se utahovala vyčůránkovi smyčka kolem krku, až se nakonec dotáhla.. Věci nejsou tím, čím se zdají být.. Takhle kriminálka je totiž více sociálním seriálem než cokoliv jiného.. Ta detektivní zápletka je spíše "zajímavou" linií filmu, hlavní zápletka se točí kolem společnosti samotné.. Nehodnotí, pouze pozoruje a ukazuje, že svět není černobílý a to je geniální..(16.12.2016)

"Jestli ho nenajdou policajti, najdeme ho sami." Tak se nám policie zase jednou ukázala jako stádo pitomců. Kapitána Rajnera omlouvá snad jen to, že několik měsíců nespal, protože byl stále ve službě, ale stejně se to moc nepovedlo. Navíc totožnost vraha byla zjištěna dost dlouho před koncem a pak už se za ním běželo tak pomalu, jak je to jen v Pustině běžné. Já jsem tedy vraha měl natipovaného až jako třetího v pořadí, ale to je jedno. Jsem prostě rád, že už to skončilo a že se bude bagrovat.(31.5.2017)

Ksakru, já jsem si říkal, jestli to neudělal on, jenže Pustina je taková, že vás až do samotného závěru vodí za nos a nechce vám nic prozradit, a v tom je tenhle seriál tak perfektní - v tom mistrovském tajemnu... no, nebudu se rozepisovat, Karel je prostě týpek, a klučina skončil tam, kde to v uvozovkách vše začalo, a dobře mu tak. No a kdo čekal happyend, tak ať si jde pustit Ulici a podobný bejkárny... tohle je možná nejlepší český seriál jaký byl kdy stvořen... Pustina si určitě zaslouží víc, než jen jedno zhlédnutí. Simply the best.(12.9.2017)

Pustina je opravdový skvost české televizní tvorby za uplynulé dvě dekády...Konkurovat jí může jen Mamon a Hořící keř....Závěrečná pointa skvěle zapadla do stylu celého seriálu a podtrhla beznaděj hlavních protagonistů...Líbilo se mi i neuzavření příběhů některých postav,což dodalo dílu na intenzitě prožitku...Pochvala hercům a herečkám(především Dušek,Stivínová,Křenková,Gregor a Noha hrají mimořádně skvěle)...100%(18.12.2016)

• - Natáčeno ve Vrbicích, Běsně, Kladně, Praze, Svrkyni a Spořicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)