Český seriálový zázrak roku (nebo několika let), který se nemálo inspiruje z tolik oblíbených severských kriminálek. K tomu jim velmi přispěla šeď a zpustlost Lomu ČSA a jeho okolí. Herecký kralují J. Dušek (ta přirozenost je až děsivá) a Z. Stivínová. Režijně vyhrává I. Zachariář, díly A. Nellis byly podstatně mírnější, méně trýznivé a depresivní a proto je velká škoda, že dostala na paškál i poslední díl. Příběhově bych možná čekal víc zvratů, nadruhou stranu to lehké nakousávání divákova úsudku bylo velmi efektní a závěrečné rozuzlení celkem překvapivé, i když bohužel ne tak vygradované a působivé, jak by si seriál zasloužil. Mnoho příběhových linií a postav se v průběhu seriálu vytratilo a neuzavřelo, což ve mě zanechalo pocit neukončeného příběhu. Možná by si přeci jen seriál zasloužil o jeden, dva díly navíc. Jen tak dál HBO.(19.12.2016)

Závěr korunuje dílo. Pustina se držela velmi slušně nad průměrem, byla dostatečně napínavá a herecky silná. Závěrečné rozuzlení je překvapivé, možná trošku zklamávající zároveň - u mě proto, že jsem pachatele neodhalil a jsem zklamaný z toho, že to nebylo tak, jak jsem si sám vymyslel. Ale to nemohu seriálu vyčítat. Připojuji se k názorům, že by byl vhodný díl navíc nebo rovnou celý film - Den Míši Sýkorové - v podstatě bychom napodobili Mistra Lynche a Twin Peaks. Velká poklona Štěpánu Hulíkovi, fandím mu, aby takových skvostných scénářů napsal ještě desítky a velký potlesk ústřední trojici Dušek-Stivínová-Křenková, všichni excelentní od prvního do posledního dílu.(12.12.2016)

SPOILER..no ty krávo..seriálový bestof česka..aspoň pro mě..pachatele jsem neuhodl..překvapil mě..dávám tedy plný počet a dávám 5 hvězd i větě z komentu Bernyze "bohužel poukazuje na realitu, kde za tyto činy někdo nikdy nebude trestán a co je nejhorší - nikde to o něm nebude uvedeno" , jelikož to sedí..(13.12.2016)

• pold

Celý závěr dost devalvuje předchozí díly - ono bylo velmi zábavné sledovat, kdo se taky ukázal jako svině, feťák, kurva, dealer nebo úchyl, jenže to bylo zábavné TÍM OČEKÁVÁNÍM co se z toho vyvine, a jaký to bude mít vliv. Takže tím, že vše, co se dělo v průběhu prvních šesti dílů, na konci nemělo vlastně moc velký význam, to dost ztratilo smysl, respektive zůstala z toho zajímavá sonda o rozhodnutích a úpadku některých lidí, ale jako celek to už smysl nedává. Navíc postava J. Duška se nakonec natolik nepochopitelně transformovala, že to vlastně smysl taky nedávalo. Co je ale nejhorší na posledním dílu, a co z něj dělá nejhorší díl celé série, je tohle: o pachateli nic nevíme, jeho motivace byla odbyta "sígrovským" šklebem a dvěma větami, konec. Navíc - oběť zfetovaná, neřešeno. Škoda. Odfláknutý závěr scénáře celý detektivní rozměr tohohle seriálu zabil.(23.1.2017)

• Solverino

Hrozná plytká slabota... na začátku pěkně našlápnuto, na konec ale jen rozplizlá sračka. Nekonečné manýristické záběry na krajinu přeoranou těžbou, staré olezlé hnusné kutlochy místních socek atd. atd. - na film je to strašně málo. Ke konci už jen bezbřehá nuda a škoda času na tu slátaninu koukat. Pořád to samé dokola a dokola. Byl by z toho slušnej celovečerní film (na ten stejně určitě dojde - aby se "vytěžil formát") ale jako seriál to stojí vyloženě za hovno. Herečtí rutinéři taky nijak neoslovili.(12.12.2016)

• - Natáčeno ve Vrbicích, Běsně, Kladně, Praze, Svrkyni a Spořicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)