Reklama

Reklama

Smrtonosná past 2

  • USA Die Hard 2 (více)
Trailer

Policista John McClane čeká na letišti ve Washingtonu, až přiletí jeho žena. Ve stejnou dobu je v jiné zemi za přísných bezpečnostních opatření do letadla naložen svržený diktátor generál Esperanza, který má být předán k soudu do USA. Nedaleko washingtonského letiště přijedou ke starému kostelu ozbrojení muži, zabijí správce a vysílačkou dají někomu zprávu, že vše probíhá podle plánu. V letištní hale se pohybuje několik mužů jednajících podle stejného plánu. Dvou z nich si všimne John a začne je sledovat až do zázemí pro personál. Když po nich chce doklady, dojde k přestřelce, při které John jednoho z mužů zabije. Když pronásleduje druhého, je zatčen letištní policií a muž uprchne. Přidá se ke zbytku skupiny, kterou vede plukovník Stuart a která si základnu vybudovala ve starém kostele... John jde za kapitánem letištní policie, aby pořádně místo činu vyšetřili, ale ten si je jistý, že jen někdo kradl kufry, a případem se odmítá zabývat. John si provizorně sejme otisky mrtvého muže a pošle je faxem Alu Powellovi, aby mu je prověřil. Powell zjistí, že muž je podle záznamů mrtvý už dva roky a pravděpodobně se jedná o žoldáka. John předpokládá, že má něco společného s příletem Esperanzy, největšího drogového obchodníka...  Venku se zatím strhne silná bouřka, hlavní letiště je uzavřeno a letadla čekají na přistání. Stuart se svými muži zřídili v kostele řídící letové centrum, odpojí celou řídící věž a zhasnou všechny přistávací dráhy. Pak Stuart zavolá řídící věž a oznámí jim, že když nechají Esperanzovo letadlo přistát dle jeho pokynů a dají mu letadlo s plnou nádrží, odletí a vrátí jim řízení letiště. Technik Barnes přijde na způsob, jak lze zprovoznit komunikaci na letišti z nového terminálu ve výstavbě, a spolu se zásahovou jednotkou se tam vydává. I tam však čekají teroristé a celou jednotku postřílí. Barnese zachrání John McClane, který se zde objeví. Uvědomí si, že vše byla jen návnada k odvedení pozornosti a k tomu, aby letiště obětovalo své nejlepší muže. Stuart zavolá velení řídící věže a oznámí jim, že svým pokusem o obnovení komunikace nedodrželi jeho podmínky. Jako trest nechá spadnout jedno letadlo tak, že mu překalibruje výšku, kterou ukazují pilotovi přístroje. John se pokusí letadlo varovat světlicemi, ale marně... Vláda posílá na letiště speciální protiteroristickou jednotku vedenou majorem Grantem. Barnes dostane nápad, že by mohli ke komunikaci s letadly využít navigačních majáků a teroristé to nezjistí. Opravdu se to povede, a tak o situaci na letišti mohou informovat všechny piloty. V letadle, ve kterém je McClaneova manželka je ale ambiciózní reportér Thornburg, který frekvenci odposlouchává také a chce to pro sebe využít... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (738)

Ainy 

všechny recenze uživatele

Jak je možné, že se v každém, v každičkém díle najde nějaký uniformovaný pablb, který zavírá oči a arogantně odkazuje hlavního hrdinu do patřičných těch ... mezí? Copak v řídích funkcích na povolaných místech fungují hlavně lidé s klapkami na očích, které si sundají těsně před závěrečnými titulky? Člověk se u každého zhlédnutí musí vždycky tááák rozčílit ... A taky mohli na Brjůse použít kvalitnější kečup s vyšším procentuálním podílem rajčat a ne to zředěné, světle červené cosi. Jinak samozřejmě považuji celou akční sérii o neohroženém policistovi Johnu McClanovi za kultovní a nestárnoucí zábavu. ;-) ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Další vánoce u McClaneů znamenají další dávku mrtvých teroristů na už tak dlouhý fraglist. Plocha letiště je sice trchu rozlehlejší než pár pater v mrakodrapu takže stísněnost a dokonalé využití prostředí z jedničky je to tam, ale John je pořád stejný cool hláškař který se plazí potrubím a přitom nadává na svou zkurvenou smůlu. Pocit z dokonalého filmového zážitku jako z jedničky tedy Harlinovo pokračování nenabízí, ale zatraceně dobrou akční zábavou je určitě. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Znova jsou tu Vánoce a detektiv John McClane čeká na letišti na přílet manželky Holly, s kterou se dal znovu dohromady. Letiště však obsadí teroristi, plánující osvobození zatčeného kokainového mafiána, generála Esperanzu. V sázce jsou životy stovek lidí, pasažerů letadel, které musí kroužit nad odstaveným letištěm ve sněhové bouři. John se znovu ocitá v krizové situaci, protože v jednom z letadel sedí i jeho žena a palivo brzy dojde. I přes nepochopení vedení letiště, se John na vlastní pěst pouští do nerovného boje s teroristy. Druhý díl si nic nezadá s jedničkou, pravda, postrádá její sevřenost, ale v akčních sekvencích ji rozhodně překonává, protože režii má tentokrát na starost akční specialista Renny Harlin. Jednička asi zůstane navždy nepřekonána, ale dvojka je jejím důstojným nástupcem. Dojem kazí jen pár nepovedených speciálních efektů a kaskadér zaskakující za Bruce Willise, který byl poznat. 80% ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Harlin to vzal za správný konec a jeho podání „diehardovské poetiky“ je oproti předchozímu dílu úplně jiné, dějově rozprostřenější a formálně mnohem rozmáchlejší, než jak tomu bylo v předchozím díle. Akce v jeho podání sice notně ztratila z elegatní realističnosti McTiernana, ale kvantita protentokrát boduje na plné čáře a McLane je poslán do akčního nášupu, který nemá na míle daleko protivníka. Na druhou stranu však nutno podotknout, že John McLane už přece jenom ztratil to prvotní své kouzlo osobnosti, kterým svého času oslnil fanoušky akce, ale Bruce Willis je prostě frajer no. 1, který když ze začátku nevěřícně pronese „How the same shit, happened the same guy twice?“, musí každému dojít, že Harlin to všechno bere se zdravým nadhledem, občas na správně naladěného diváka ironicky zamrká a s plným hodnocením tak není třeba váhat. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ako sa môže niekomu niečo také stať dvakrát?“ Jednotka ma extrémne nebavila, čakal som viac, takže dvojka (so štvorkou) je mojou najobľúbenejšou časťou série. Tvorcovia zjavne šli na istotu. Vedeli, čo fanúšik chce vidieť a tak mu to dávkujú v obrovskom množstve behom viac ako dvojhodinovej stopáže a s na tú dobu patrične vysokým rozpočtom 70 miliónov. Dvojka ich na celom svete následne zarobila 240 a ako nasledujúci Harlinov film, taktiež výborný Cliffhanger, i ona sa môže pochváliť vynikajúcou snežnou atmosférou. Po zuby ozbrojených záporákov pribudlo, čím sa dostatočne vykompenzoval fakt, že im napriek snahe Franka Nera a Williama Sadlera chýba vodcovská autorita á la Rickamn z jednotky. Filmári idú na doraz, akcia je krvavejšia (cencúľ) a drsnejšia (vtedy ešte bolo v amerických filmoch bežné vyhadzovať do vzduchu lietadlá plné desiatok nevinných civilov), prostredie letiska (a jeho zákulisia) neopozerané a teda osviežujúce. Poteší množstvo rôznych ksichtov vo vedľajších rolách, či už na strane teroristov, alebo zamestnancov areálu (John Amons, Robert Patrick, John Leguizamo, Vondie Curtis-Hall, Colm Meaney, Mark Boone Jr., Dennis Franz, Art Evans). Triky čiastočne zostarli (katapult), ale to je údel všetkých filmov pracujúcich s efektmi. Scenáristi to občas prehnali (vcelku ťažkopádny návrat manželky), inokedy sa ale vytasia s momentami, ktoré ma prekvapia aj keď film vidím po dvadsiaty raz ("ten" zvrat s protiteroristickou jednotkou). ()

Galerie (48)

Zajímavosti (55)

  • Na přání diváků bylo do tohoto dílu přidáno více hlášek, které pronáší Bruce Willis (John McClane). (DEXTER099)
  • Komando majora Granta (John Amos) je označované ako "Blue Light." Bol to názov skutočného amerického vojenského protiteroristického tímu, ktorý bol vytvorený v rámci americkej armády v 70. rokoch 20. storočia. Neskôr ho nahradila jednotka "Delta Force," ktorá prijímala personál z celej armády, nie len príslušníkov zelených baretov. (WalterIK7)
  • Súboj medzi Johnom (Bruce Willis) a Stuartom (William Sadler) na krídle lietadla sa natáčal niekoľko nocí. Hlavným problémom bol nedostatok skutočného snehu. (WalterIK7)

Reklama

Reklama