Učitelka Samantha Caineová byla před osmi lety nalezena na pláži u New Jersey a nepamatuje si nic ze své minulosti. Má osmiletou dceru Caitlin, hodného přítele a najala soukromého detektiva Mitche Hennessyho, aby pátral po její minulosti. Poté, co se objeví v televizi ve vánočním průvodu, je přepadena mužem, který s ní má nevyřízené účty. V ohrožení života ho však ke svému překvapení profesionálně zabije. Ve stejnou dobu objeví Mitch stopu a Samantha najde ve dvojitém dnu svého starého kufru pušku pro odstřelovače. Při dalším pokusu o její zavraždění opět zcela profesionálně zlikviduje útočníky a zachrání sebe i Mitche. Od muže, který tvrdí, že byl její instruktor, se dozví, že se jmenuje Charly Baltimoreová a byla elitní vládní agentkou a nájemnou vražedkyní. Doba se však změnila a pro nové zájmy svých zaměstnavatelů se stala hrozbou. Jenže zabít ji není tak snadné, a proto vrazi unesou její dcerku. Charly je odhodlána zachránit ji a přitom odhalí, že měla být odstraněna. Stojí totiž v cestě zrůdnému plánu, kterým by její pronásledovatelé vydělali miliardy za cenu smrti tisíců nevinných lidí. Aby plán překazila a zachránila dceru, rozpoutá s pomocí Mitche malou soukromou válku. (TV Nova)

SB odpad!

Jako komedie by se to možná uživilo, ale jako drama je to zoufalé káčko. Za obsažené akční scénky dávám automaticky odpad. ()

Idealista

Viděl jsem to 5 krát a nikdy celé, po každé si řeknu teď to musí vyjít a nic- nebaví mě to. A přitom to má velký potenciál- skvělý režisér, skvělý scenarysta s tím že oba dva jedou jen na půl plynu, nepřinášejí nic nového a dokonce vykrádají sami sebe. G.D je zde mizerná , celé dilko nemá žádnou šťávu, taková to latka se musí podat svižněji a moderněji viz. Agent bez minulosti . Prostě Born v sukni se nekoná. ()

rashaverak odpad!

Prvni dve tretiny filmu mohly byt za 3 hvezdy ale za tu posledni..., co to melo byt ? Producent sel servat rezisera ze utrati malo penez a ze by to potrebovalo nejakej ten vybuch ? Vi buh. Des a hruza. ()

rochelka

Koukala jsem na to jako malá a dost jsem to žrala. Přeměna Samanthy na Carlie, Samuel L. Jackson , mučení na mlýnském kole , útěk ze třetího patra a závěr kdy Gina sjede po laně plném barevných žárovek a cestou je praská mě pokaždé dost zaujali. Mělo to to kouzlo zakázaného filmu, na který se nesmíte dívat, protože se rodiče bojí, aby vás to něják nepoznamenalo. Bylo to brutální, drastické, strhující! Teď jsem větší a nebudu si nic nalhávat. Ve scenáři byly díry a hlavní padouch byl vyťunťané pako, ale přeměna Samanthy na Charile, Samuel L. Jackson, mučení na mlýnském kole...:o) To vše mě bavilo i dnes. ()

vladi87

Osvedčený námet veľmi dobre spracovaný, ale posledných 15 minút filmu pripomína sci-fi komédiu... Pri všetkých tých matrix efektoch som sa musel smiať, inak by to bolo za 4 *. ()

david666

Proměna Geeny Davis v blond zabijáka je výborná, k tomu hláškující Jackson. Akce střídá akci ve slušném tempu bez nějakých zbytečných výplní. Jedině můžu vytknout některé rádoby slzotvorné scény s dcerou - ty být nemusely a působí vcelku násilně v kontrastu s jinak chladnou atmosférou. ()

pursuer

Bože, to byla taková nebetyčná ptákárna. Ale vzhledem k výběru rolí Geeny Davis (až na výjimky) se ani nedivím. Spíš nechápu Jacksona, že se něčemu takovému propůjčil. ()

Brogg

Neuvěřitelné, plytké, mnoho klišé, které nefunguje, hlášky, u kterých se nezasměji. Nefunguje to ani jako parodie, ani jako béčko. Rychle zapomenutelný film, který se občas objeví v televizi. Nejhorší scéna: drsná Geena na bruslích. ()

vilusinska

Velice vydařený filmeček, Geena Davis jako tvrďačka s výbušninama,pistolema a Samuel L. Jackson s jemně komickým humorem, který sem přesně pasoval,velice dobrý výběr herců. ()

Enzo555

Pôvodne- v detstve- pri vzhliadnutí v kine to bola bomba najbombovejšia! Na 6hviezd! A Geenina postava bola najccoolovejšia a najdrsnejšia agentka na svete. Včera som to po rokoch videl znova a bol som šokovaný ako ten relatívne mladý film zostarol. Neviem, či to má na svedomí následný trend- akčných hrdiniek, veľmi zlý novácky dabing, občas smiešna práca kaskadérov alebo niektoré extra cheezy scény (rozhovory hrdinky s jej zlým alteregom na pozadí nakľúčovaných búrkových mrakov). Špičkové áčko zmutovalo na béčko a už ho nechcem vidieť ()

Aidina

Mám tento film ráda, taky v něm hraje moje oblíbená Geena Davis. Hodná a milá učitelka Samantha, která trpí amnézií netuší, že kdysi bývala špičkovým agentem zabijákem. Postupně si ale začíná vzpomínat na minulost a nachází v sobě skryté schopnosti vycvičené agentky. Dobrá scéna je, jak v kuchyni pracuje s nožem a při krájení zeleniny si myslí, že asi pracovala jako kuchařka. Na scéně se tak objeví její druhé já Charlie a ta už žádným svatouškem rozhodně není. ()

Ironhead

Mohl to bejt slušnej akčňák (až an scénu na bruslých, ta byla fakt hlopá :_), ale prostě Geena Davis není Charlize Theron a na tu roli drsňačky se tak hrozně nehodí... :oT ()

PTuranyi

Zbesilá akčná jazda v štýle 90-tych rokov s pachuťou Béčkových 80-tok. Šarmantná Geena Davis ma však svojím šarmom nepresvedčila, že je zabijak a scenár jej prichystal priveľa krkolomných kúskov, ktoré boli príliš krkolomné podobne ako "zmŕtvychvstanie" Samuela L. Jacksona. Produkcia je celkom dobrá aj herci sa celkom snažia, ale celková uveriteľnosť nie je veľmi vysoká. Škoda, že vo filme nie je viac vtipných hlášok, lebo tých pár, čo si nechala Charlie na záver stáli za to. Odporúčam hlavne skalným fanúšikom dvojice hereckých predstaviteľov hlavných postáv. ()

daweksan

Na tomhle filmu nechapu spoustu veci - krome neexistence scenarovy a reziserovy soudnosti taky "herecky vykon" slecny Davisove, existenci Samuela Jacksona v takovem "filmu" a v neposledni rade existenci filmu jako takoveho. Ale rozhodne vystizny nazev tomu nelze uprit - mozna bych to jeste trochu vylepsil na "Neuveritelne dlouhy polibek na dobrou noc" ()

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)

Jack Black je nový Bourne

Jack Black je nový Bourne

04.10.2008

Popřípadě Samantha Caineová, pokud si vzpomínáte na Harlinův Dlouhý polibek na dobrou noc. Ano, i Jack Black se jednoho rána probudí na pláži (aby to mělo větší říz, je to pláž na pobřeží Kuby) a… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)