Učitelka Samantha Caineová byla před osmi lety nalezena na pláži u New Jersey a nepamatuje si nic ze své minulosti. Má osmiletou dceru Caitlin, hodného přítele a najala soukromého detektiva Mitche Hennessyho, aby pátral po její minulosti. Poté, co se objeví v televizi ve vánočním průvodu, je přepadena mužem, který s ní má nevyřízené účty. V ohrožení života ho však ke svému překvapení profesionálně zabije. Ve stejnou dobu objeví Mitch stopu a Samantha najde ve dvojitém dnu svého starého kufru pušku pro odstřelovače. Při dalším pokusu o její zavraždění opět zcela profesionálně zlikviduje útočníky a zachrání sebe i Mitche. Od muže, který tvrdí, že byl její instruktor, se dozví, že se jmenuje Charly Baltimoreová a byla elitní vládní agentkou a nájemnou vražedkyní. Doba se však změnila a pro nové zájmy svých zaměstnavatelů se stala hrozbou. Jenže zabít ji není tak snadné, a proto vrazi unesou její dcerku. Charly je odhodlána zachránit ji a přitom odhalí, že měla být odstraněna. Stojí totiž v cestě zrůdnému plánu, kterým by její pronásledovatelé vydělali miliardy za cenu smrti tisíců nevinných lidí. Aby plán překazila a zachránila dceru, rozpoutá s pomocí Mitche malou soukromou válku. (TV Nova)

Han22

S bráchou jsme si pustili jeden z akčních filmů 90. let, který jsem osobně neviděl dobrých 15 let. A prostě to fungovalo. Harlin byl v té době ještě ve formě, scénář o mamině s amnézií a minulostí profesionální špionky trošku připomíná Bournovu trilogii. Není to samozřejmě tak propracované, ale odhalování kdo a proč ji chce zabít je poměrně slušné. Na akční thriler nechybí spousta slušných hlášek či komediálních scének, které obstarává neodolatelný zmetek v podání Samuela L. Jacksona a samozřejmě akce. Té není zas tolik, ale je stylová, plná originálních nápadů jak to fungovalo v 90. letech (bruslařská scéna, krytí se sniperkou) a samozřejmě vše končí opravdu monumentální explozí. Já byl spokojen ač na špičku akčního žánru toho roku jako je Skála či Operace Zlomený šíp to nemá, stále jsou to velice slušné 4*. Jen ta Geena Davisová upřimně řečeno nebyla žádná krasavice ani super herečka... ale u akčního filmu je to tak nějak fuk. ()

LEATHERFAC odpad!

Na Harlinovi mě udivuje podobně jako na M. Night Shyamalanovi, jak režisér pár skoro geniálních věcí, dokáže časem zblbnout a zabřednout během pár let k tvorbě až nekoukatelných nudných sraček. Jako že i mistr tesař se někdy utne  a bla bla bla, natočí místo geniálního zářezu průměr - jasně, může se stát. Ale tohle??? Mistr tesař se přece nemůže až tak utnout, aby vám vyrobil židli se třema, nebo jen dvěma nohama? To už není utnutí, ale totální průser. Leda by se totálně ožral, nebo prodělal těžkou lobotomii.  To stejný scénárista Black, autor Smrtonosné zbraně a Posledního skauta - navíc ten ještě za tenhle totální propadák vyinkasoval 4 melouny! Ufff. Prachy vrátit panečku a do klády s tebou! Jinak teda ani ten Alan Silvestri se tady moc nepředvedl - hudby si ani nevšimnete. No a že krom výše zmíněného pohřbívá tento film hlavně nevhodně obsazená Geena D. už tady netřeba po tisící opakovat. Takhle nudný a utahaný akčňák s áčkovými tvůrci jsem už dlouho neviděl. ()

wosho

Velice podařená akční zábava, kde G. Davis nakope prdel kde komu, ale dostává těžké KO charismatem S. L. Jacksona. Navíc Harlin naposledy dostal scénář, který sice niní originální, ale za to má vyšperkované hlášky-jenž navíc většinou pronáší Jackson. A i ona akční část filmu je bez chybiček-Harlin se snažil, co mu síly stačily. Celkově tu máme neoprávněně skoro ztracený fim, jenž si vychutná skoro každý akční fanda a milovníci slova fuck. ()

eagle-eye

Jedna z lepších rolí Geeny Davis pod zkušeným dohledem parťáka S.L.Jacksona. Solidní děj i zápletka. Film, který rozhodně nenudí. ()

cab

Akcni (Geena Davis) neni uveritelna, ale pribeh matky, ktera se snazi s pomoci detektiva vypatrat zapomenutou minulost je poutavy, lec neoriginalni. Pomalemu navraceni vzpominek napomuze autonehoda a deje se tak prave vcas, protoze jeji netusene schopnosti budou nesmirne uzitecne. 55% ()

Hanys_

Ve své době se mi tahle akční vánoční pohodovka líbila dost, i když už tehdy bylo vidět, že prostě je ve stínu svých slavnějších buddy kamarádů. Teď pořád dobré, nahláškované (Black) a akce taky fajn. Holt Harlin v devadesátkách netočil vůbec špatně. ()

pedro33

Charlie: I'm leaving the country, Mitch. I need a fake passport and I need money, lots of it. Mitch: Well why didn't you say so? Hold on a minute while I pull that outta my ass...:))) ()

Michalechal

Pomalé procitání z role milující matky do role elitní vycvičené agentky zabijáka. Za pomoci S.L. Jacksona se Gine Davis opět plně vrátí paměť a ona si pak rozhodně se zkorumpovanou částí tajných služeb nebere servítky. Za záchranu města a záchranu dcery se bije do poslední kapky krve ... ! Občasný humor film ještě vylepšuje. Ale je to takový ten akční průměrný film :-) ()

Haymar

Slabší scénář vyvažují celkem slušně natočené akce... slabou Geenu Davisovou (spíš topornej chlap než ženská herečka) vyvažuje výbornej S.L. Jackson... jinak se ve všech dalších ohledech jedná o naprosto průměrnou záležitost... ()

MkSallam

Trošku zklamání.... Přeci jen člověk očekává akci plnou hlášek a místo toho se furt trapně mluví a pořádná akce žádná. Blackův scénář je zbytečně překombinovaný a nudný, pořádných hlášek je pomálu a záporák je naprosto tragický. Všechny vizuálně zajímavé scény jsou navíc v dostatečně explozivním traileru, ve filmu už pak většinou přebývají jen ty hůře natočené. ()

mirkaaa

Klasický akčňák, který nijak nevybočuje z řady. Jenom ten závěr mi připadal trochu přitažený za vlasy. A také mi ve filmu neseděla Geena Davis. Na jejím místě bych si dokázala představit třeba Angelinu Jolie. ()

.baris. odpad!

"Tell anyone you saw me... I'll blow your fucking head off." A kluk si z toho strachy zmáčí rozkrok... Ach jo, to byla zas jednou blbost! Jsem schopná odpustit leccos, když se dobře bavím, ale tady jeden nesmysl střídá druhý. Navrch má film opravdu hodně slabý scénář, je příšerně nezábavnej a "drsná" Geena Davis je spíš směšná, než drsná. Škoda, z toho nápadu se dalo vytěžit opravdu docela dost a první minuty byly i relativně slušné.. Bohužel jsem však celkově nenašla nic, za co bych dala aspoň tu hvězdičku. Ale faktem je, že jsem asi viděla už i větší blbosti. ()

Prochy38

Jeden z mnoha kulervoucích akčňáků 90. let. G. Davis v celkem pro ni neobvyklé roli. Za mě zvládna na výbornou, jako učitelka věrohodná, jako smrtící špión sexy a dobrá. Já jí to věřil, mně to sedlo. S. L. Jackson v dnes už skoro klasické roli, ale tahle musela být psána přímo jemu na míru. Sedlo mi téma, které nijak ultra tehdy ještě nefrčelo, ale hlavně pojetí super. Škoda možná volby hlavního záporáka. On jako sympaťák byl, ale asi by tam sedl nějaký větší charismák... Za mě ale super, tohle kdykoliv jede, rád k tomu sednu. ()

Skalda

Trochu moc hluchých míst - trochu moc naivních "ohníčků" na závěr. Stupidita s malým dítětem. A Harlin - Ten kterej proháněl Slye po horách v triku a sekal letadlama do asfaltu? Není to sice taková hrůza jako Ostrov hrdlořezů, ale i přesto tenhle film zachranuje Samuel L. a občasné záchvěvy Renyho akční režie - nádraží. ()

Jeržik

Áno. Tak tohle teda můžu. Scénář je překvapivě vyvedený, jiskření mezi herci je bezvadné a hlášky smrtící(S.L.J. má jednu smrtící hlášku za druhou, Brian Cox taky přidá jednu odzbojující...) A ikdyž to Geene Davis vedle S.L.J. sluší, sama tu působí jako pěst na oko a to co předvádí ji ani v nejmenším nežeru. Slušně velká pohoda za 75%. ()

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)

Jack Black je nový Bourne

Jack Black je nový Bourne

04.10.2008

Popřípadě Samantha Caineová, pokud si vzpomínáte na Harlinův Dlouhý polibek na dobrou noc. Ano, i Jack Black se jednoho rána probudí na pláži (aby to mělo větší říz, je to pláž na pobřeží Kuby) a… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)