Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

bowow

Tak nevim, cekala jsem vice. Jediny zajimavy aspekt je vlastne i jediny zvrat a jedine cosi co se v tim filmu odehraje. Jinak nic, nuda, koukani z okna vlaku do nikam, tudum tudum tudum....konec filmu. Emily to sama cele nezachrani. Fakt ne. Ne. ()

perteus

Dost lidí to napsalo. Nelze to nesrovnávat se zmizelou. Tenhle film má dobrý námět, ale provedení je trochu víc špatné. Nudné. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická a nic na tom nezměnila celá ta změna všeho. Ve skutečnosti jsem jí ten její osud přál a tímhle mě nakrkli. Faktem, ale je, že jsem se nudil a čekal na konec, abych už to měl za sebou. ()

Nuskatch

Slušné herecké výkony, slušná kamera, scénář podle bestselleru, přesto tomuto komornímu thrilleru něco chybí. A to jakýkoliv zajímavý nápad. Je to jen režisérská rutina, pásová výroba, bez nějaké vlastní invence. A ani děj, spoléhající se z velké části na náhodu, není kdovíjak zajímavý. Ještě než Emily zaplní všechna svá alkoholická okna, víte kdo je vrah. Otázkou však zůstává, jestli se vůbec dalo z knižní předlohy dostat více. Další Zmizelá to rozhodně není. ()

Maratonec

Kniha o dva levely výše.Pro neznalého může být neustálé vracení příběhu tam a zpátky obtížnější. Opět mé očekávání předčilo výsledek. ()

Jirkacek

Dívka ve vlaku mne prvně oslovila z rádia, kde na knihu Paula Hawkinse běžela reklama hlásící, že se jedná o nejlepší román toho roku. Jaké bylo moje překvapení, když jsem o něco později zahlédl plakát, oznamující že do kin přichází film pod stejným názvem a dokonce se sympatickou Emily Blunt v hlavní roli. O důvod více se na tento snímek podívat a dalším lákadlem pro mně byl také onen vlak, které mám rád od malička. A právě hned v úvodu filmu hrál hodně důležitou roli, neboť v něm denně jezdila do práce již zmíněná Emily jako Rachel Watson a rád pozorovala dění za oknem. Projížděla také okolo domu, v němž předtím bydlela se svým bývalým manželem Tomem, který v té době obýval již se svou novou ženou Annou a malým dítětem. O kousek dál v jiném domě sledovala další sympatickou dívku Megan s manželem a vypadalo to, že mají na rozdíl od ní svůj život šťastný a jejich štěstí jim Rachel upřímně záviděla. Rachel se totiž už během manželství stala notorickou alkoholičkou s častými výpadky paměti a kvůli tomu se s ní manžel rozvedl. Režisér nás tak seznámil se třemi dívkami, jejíž osudy se vzájemně složitě propletly - Rachel, její nástupkyni Annu a Megan, která u druhé jmenované dělala chůvu. Zde musím podotknout, že ten úvod byl tak složitý, že jsme ho nikdo moc nechápali a trvalo nám, než jsme si poskládali střípky dohromady. V jednu chvíli jsme dokonce přemýšleli, že film vypneme a podíváme se na pěkné sci-fi. Nicméně vydrželi jsme a konečně se začalo něco dít, protože jednoho dne si Rachel všimla, že se Megan na terase svého domu líbala s jiným chlapem. Její romantické představy o ideálním manželství tak vzaly za své a protože byla zase opilá, vystoupila z vlaku a o kousek dál v tunelu potkala Megan. Ráno se vzbudila na gauči, špinavá, ruce od krve, s kocovinou a vůbec nic si nepamatovala. Navíc se z televizních zpráv dozvěděla, že se Megan pohřešuje. O něco později ji už vyslýchala policie, protože byla viděna na místě zmizení, ale i když jí komisařka nevěřila, zatím ji nezatkla. Od té doby začala samotná Rachel pátrat po tom, co se vlastně stalo a kam Megan zmizela. Bála se, že ji sama zabila, ale protože si nic kvůli alkoholu nepamatovala, její pátraní bylo velmi složité a nás doma moc nebavilo. Spíše než mysteriózní snímek se jednalo o psychologixký thriller, trochu připomínající film Zmizelá, jehož však byl pouhým stínem. V dalších minutách nám režisér namíchal vzpomínky všech tří dívek, čímž nám zkomplikoval už tak složitý děj. Když už jsme si vše poskládali, nebylo to všechno dění už tak zamotané, ale pořád jsme netušili, jestli se Megan ještě někde objeví nebo jestli je mrtvá. Závěr potom nabral rychlé tempo a vše nakonec bylo jednoduché jako facka, i když hodně překvapivé. Ale než jsme se k němu prokousali, chtělo to hodně trpělivosti, museli jsme dávat pozor, aby nám neunikla nějaká souvislost a mozek si neodpočinul ani na chvíli, i když hlava nudou padala. O dva a půl roku jsme se na tento mysteriózní snímek podívali znovu, když jsem si Dívku ve vlaku koupil v lednu 2020 za velice výhodnou cenu na blu-ray disku a tentokrát mne jeho průběh docela zaujal. Samozřejmě mi pomohlo, že jsem si leccos pamatoval z prvního shlédnutí, ale pro mne bylo velké plus, že jsem nevěděl, kdo to všechno měl na svědomí. Až asi půl hodiny před koncem, jsem si na osobu vraha vzpomněl, ale i tak byl ten závěr filmu převratný a šokující. Skvěle jsem si dvě hodinky u tohoto snímku užíval a byl jsem spokojen, i když pohled na opilou Emilku nebyl moc pěkný. Takže zatímco napoprvé mne Dívka ve vlaku docela zklamala, po druhém sledování jsem byl více spokojen a investice do modré krabičky jsem tak nemusel litovat. Sum sumárum, za celek jako takový si ty tři dívky zaslouží každá jednu hvězdu, čili film ve vlaku ode mne získal celkem tři dívčí hvězdy ***. () (méně) (více)

Kateeerina

Kniha byla podstatně lepší. Film rezignoval na jakékoliv vykresení postav. Bez detailů z knihy by člověk těžko chápal motivace jednotlivých postav. A navíc totálně špatný casting, zejména ženské hrdinky. Hvězda navíc za neuchopitelného Justina. ()

eexDon

Für mich - 70%, - /finále ve stylu "je tam nějak moc postav, musíme to protřídit" bylo takový účelový, prostě je to erkovej thriller, tak tam musí bejt divokej konec, to skákání v ději bylo občas otravný a taky docela nepřehledný/, + /Emily s bandaskou a brčkem vypadala moc dobře, rozhodně nejlíp vypadající alkáč ve filmu za poslední dobu, atmosféra byla slušná, děj, i přes průměrnou pointu kdo že je zabiják, ušel, docela/, hodnocení - takový slušně průměrný thriller s přepísknutým finále, věčně sťatou Emily a slušnou atmosférou, tak, ušlo, to docela, ale kdovíjaká hitparáda to není ()

Unlikelyhero

Bylo to tak zamotané asi proto, aby hned nevylezl na povrch naprosto banální příběh, pozitivní byla jen chlastající Emily Blunt, dvě další hrdinky, typově stejné vnášely do již dostatečného chaosu ještě nadchaos. ()

Lazy87

Nejsem teda velkej fanoušek, ale už jsem zvládl i knihu a teď už i film. Nebudu se moc zabývat obsahem tohoto filmu, nebo knihy, to je vcelku jedno. Prostě je to trochu dojeb, ta moc chlastá, ta moc šuká, ta málo šuká a chudáci chlapi, kteří jsou spíš psychycky baby už neví, co maj dělat a chovaj se jak zoufalé manželky. No a jedna má nápad na řešení svých problémů se sexuální potencí. Kdyby si debil raděj zašel do bordelu. Ale to jsem trochu odběhl od toho, co mě vlastně zajímá. Kdo vlastně říká, co je a bude bestceler? Nějak mi to hlava nebere. To to prostě někdo musí koupit, dostat, nebo ukrást a doporučit to někomu jinému. Pak se k tomu dostane hafo dalších lidí, co si řeknou, že tam za rohem se to hodně prodávalo, tak to musí být hodně dobré. tak si to koupí. No a je asi bestceler na světě. A nebo se hodně lidí prostě nudí. ()

JerryPilsen

Výborný thriller,pro člověka nezasaženého knihou i plný překvapení.Postupně vyprávěné tři osudy se skvěle proplétají se současným dějem a závěr je i vlastně není překvapivý. ()

SafaJ

Když první čtete knížku, a pak se povíváte na film, tak to zřídka dopadne dobře. Dívka ve vlaku patří k těm lepším. Nečíst knížku, dám určitě o * víc, ale člověku to nedá a furt musí porovnávat. To podstatné, co tam mělo být , tam bylo, ale chyběly tam detaily. Hlavní problém byla ústřední postava. V knížce to byla nechutná alkoholička, která byla úplně blbá a nebylo jí pomoci. Ve filmu byla tato postava celkem sympatická ženská, co si občas potřebuje nakapat do strojku. Taky počet problémů a blbostí, co tato hrdinka provedla, byl mnohonásobně zmenšen a to je škoda - změnilo to pohled na tuto postavu (v knížce jsem ji neměl rád). Jinak je to ale fajn drama. 60% ()

Coumway

Film v ktorom prevladalo slovko ŠUKAT mi ponukol estrogenom nabitu thrillerovu prepletenku (vianočku) v ktorom ženská nadržanost zvitazila nad tou muzskou.Snímok pri ktorom ste sa nenudili,ale i tak mal svoje nezrovnalosti 75%. ()

Kubas1994

Tenhle film mě fakt vtáhnul do děje, mě zajímavou zápletku a i když se toho tam vlastně moc neděje, tak jsem si užil psychologickou složitost děje a postavy byli taky dobrý. Takže tři a půl, ale doporučuju.. ()

RoKar

Autorka knihy měla opravdu vynikající nápad ztvárnit příběh, který se děje dnes a denně a přidat mu trochu na zajímavosti. Přeci jen, kolik lidí jezdí vlakem a pozoruje okolí. Ale na druhou stranu, kdo se vžívá do životů ostatních a když se něco stane se snaží řešit jejich problémy? Film je zpracován dobře, ale příběh by mohl být více souvislejší. Za nápad autorky, ale ne ztvárnění filmu přidávám jednu hvězdičku navíc. Snad se najde někdo kdo i opilci uvěří takovýhle příběh kdyby se stal. ()

krasava

Četla jsem knihu, nebyla špatná, prolínání životů několika žen, zajímavé rozuzlení. U filmu - obrovská bublina, velkohubá reklama.... Napětí z knihy, vnitřní prožitek a uvažování hlavní hrdinky do filmu nebylo přeneseno. Ano, skvělé obsazení. Plytké zpracování. ()

BigJohn02

Tak tohle má být ten slavný bestseller? Díky mnoha nadbytečným flashbackům docela zmatek. Tři ženské a jedno dítě. První by ho chtěla, ale nemůže a navíc má vychlastanej mozek. Druhá ho má, ale i když je celý dny doma, dělá jí problémy se o něj starat. Třetí je děvka, která děti nechce. (Ta hodně připomíná Vejmělkovou zamlada, a to jak vizuálně, tak svým bezvýrazem a toporností) Divák by je nejraději kopl do prdele všechny tři. Nakonec jsou ony ty chudinky, protože hajzl je chlap. Nic, co by člověk nečekal od románu pro ženy... ()

Sicilius

První půlhodinka zmatená, děsivá a těžce překonatelná, jak alkoholikova rána. Pak to začne bavit a dávat smysl ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest