Dívka ve vlaku

• Austrálie

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 112 min

• Jara.Cimrman.jr

"Facebook a opilý exmanželky nejdou moc dohromady." Rachel pije, aby zapomněla na to, že pije a všichni společně čekáme na to, až se její výstavní okno zaplní dějem. Pro mne to tedy bylo čekání nekonečné, poměrně nepříjemné a ve finále i naprosto zbytečné. A to nepíšu proto, že jsem se v jednu chvíli ztratil a nevěděl jsem, jestli je zrovna současnost, rok předtím nebo pozítří odpoledne. Ty časy se totiž měnily příliš často, drncání vlakem mě poněkud nudilo a opilá Rachel, dobrovolnická Anna ani znuděná Megan ve mně neprobudily, nezažehly ani nepostavily nic, co by stálo za nějakou tu hvězdu navíc.(27.5.2017)

Nevěděla jsem, že "divkou" se mohou označovat i rozvedené alkoholičky ve středním věku, ale nebuďme hnidopiši.:D Knihu jsem nečetla, tak třeba onu dívku kvůli filmu postaršili? ... Měla jsem chuť na kriminálku s překvapivým rozuzlením, takže mi tenhle film strašně sednul do nálady. Je pravda, že ve finále se o nic extra originálního nejedná, ale mě to chytlo. Film drží hlavně obsazení, které se podle mě vážně vyvedlo, ačkoliv bylo celkem těžké s hlavní "hrdinkou" sympatizovat, protože ruku na srdce, vožralí lidi mi lezou na nervy a neni na ně hezkej pohled, natož když si myslíte, že je to nějaká duševně chorá stalkerka, z níž se dokonce vyklube vrah a celá zápletka bude trapně předvídatelná. Nakonec to tak naštěstí úplně nebylo.(16.3.2021)

Misery porn s didaktickou režií a komicky průhledným scénářem, ze kterého vrah vyplyne asi po dvaceti minutách. Takže nezbývá, než se kochat přehráváním všech zúčastněných, roztomile chtěnou ponurostí a exploatační koncovkou, která by v rukou schopnějšího režiséra mohla vyznít provokativně. Je to taková Zmizelá pro mamky v domácnosti a wannabe psychologické sonda do vztahové mizérie. Jako thriller ne, jako nezáměrně cheesy chick flick z provenience tmavě červené knihovny? Ale jo.(6.10.2016)

• JohnnyD

Alternatívne sa tváriace Lifetime movie s mizernými hercami (Emily Blunt kolosálne nezvláda rolu), riedkou zápletkou a otrasne napísanými dialógmi a ešte horšími monológmi akoby od pätnásťročného debutanta, ktorý zažil život len medzi reklamami na Hallmarku. Najprekvapujúcejšie na celom filme nakoniec je, že bol nasadený do kín a nie o polnoci na káblovku.(24.4.2017)

Nie som príliš sklamaný, ale od filmu som čakal viac, vzhľadom na to, aký bum bác narobila kniha. Za najväčší problém považujem ľahkú predvídateľnosť deja, čoho dôsledkom bolo, že snímok pomerne skoro upadol do miernej nudy a nezaujímavosti. Žiaden nápad alebo zaujímavejšie rozuzlenie sa nekonalo, skrátka chcelo by to trochu oživiť scenár. Ale aspoň kamera bola pekná a herci slušne zahrali, takže sa to dalo s ľahkosťou prežiť. Druhý krát by som si to ale už nepustil. 65/100(9.1.2017)

• - Scotta (Luke Evans) měl původně hrát Jared Leto, ale kvůli časové vytíženosti na jiných filmech nakonec musel roli odmítnout. Stejný případ potkal i Chrise Evanse, který měl ztvárnit postavu Toma (Justin Theroux). (adam9)

• - Celosvětová premiéra proběhla 20. září 2016 v Londýně. (Varan)

• - Emily Blunt byla pro roli Rachel moc pěkná, proto ji maskéři museli zošklivět. (Novotnak98)