Dívka ve vlaku

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 112 min

Škoda peňazí na kino. Človek sa teší na mysteriózny thriller a dostane akúsi BABSKÚ DRÁMU. Síce pekne natočenú, ale miestami fakt iritujúcu, blbú, predvídateľnú... Neviem či aj ten slávny worstseller je taký povrchný patos, nedomyslene kolísajúci medzi feministickou a mizogýnnou stránkou, ale zisťovať to určite nebudem. Nebyť Emily v hlavnej úlohe, tak hodnotím oveľa nižšie.(27.12.2016)

• silentname

Akosi tento film vo mne nezanechal nadšenie, ktoré tu niektorí diváci zdieľajú. Skôr mám pocit, že ma to naplnilo neskutočnou salvou nudy v prvých dvoch tretinách a istým záujmom až skoro pri konci filmu v posledných pár minútach. Nemyslím si, že by z toho bola absolútna tragédia ako v Return To Sender ale tiež nečakajte od filmu Gone Girl. "The Girl On The Train" sa snaží byť neskutočne psychologický film, ktorý odhaľuje o našej hlavnej hrdinke Rachel asi viac než je nutné a zabijeme tu často veľa času zbytočnou psychologizáciou postáv. Lebo potrebujeme im dať hĺbku a potrebujeme film urobiť dramatickejší. Na mňa to ale nefunguje a v tomto filme to cítim počas celého filmu. Pretože je tu len veľmi málo postáv, o ktoré som sa reálne zaujímal. A naša hlavná hrdinka sa do kategórie dobrých postáv tiež nedostáva. Väčšinou sú to maličké postavy, ktoré sú tu objavia len na pár minút ako je Martha, detektívka, alebo psychiater Megan. Toto sú reálne postavy, ktoré ma zaujali a mali v sebe aj dobrý charakter. Ale čo sa týka našej ženskej trojky, tak mám pocit, že sme tieto postavy už videli. Možno nie pokope, ale sólovo poznáme už každú jednu. Exmanžel tiež nie je žiadna novinka a celé to pre mňa používa známe momentky, ktoré som videl milónkrát a chce ich urobiť znovu. Vo filme ako "Gone Girl" to fungovalo skvele a prichádza tam obrovské množstvo dobrých prekvapení a z filmu mám pocit, že je ucelený a sústredí sa správne na jednotlivé scénky. Tu mi to prišlo miestami tak strašne rozhádzané, že som sa absolútne nevedel orientovať čo sa deje. Mohlo by to byť zaujímavé, keby postavy na mňa viac zapôsobili, a keby sa v tom človek dokázal orientovať, ako to bolo napríklad minulý rok vo filme Dark Places. Jediný dojem, ktorý tu ale mám je fakt, že je to zbytočne moc psychologické. A keď sa konečne začneme dozvedať viac o vražde, tak je film odrazu oveľa zaujímavejší. Len problém je, že to trvá asi 70 - 80 minút, kým sa konečne začneme niekam dopracovávať a skladať pomaly toto puzzle. A nevedel som zobudiť svoj záujem o film. Ak ste fanúšikom knižky a chcete to vidieť, tak choďte. Inak by som navrhol počkať, kým film vyjde na DVD. Pre mňa veľké sklamanie. Hodnotenie: C-(9.10.2016)

Velice mě film překvapil, kdysi jsem v kině viděl trailer, ale jinak nic moc nečekal. Na film samotný mě upozornil až kámoš (on ví) a vidina další Gone Girl se začala rychle naplňovat. Tate Taylor ale bohužel není David Fincher, takže jeden konstatní ohromený zážtek se nedostavil, ovšem skoro by se dalo říct, že se Emily Blunt probrečí k nějaké té ceně a Rebeccu Ferguson jsem v té blond verzi vůbec nepoznal. příjemné překvapení na úrovni Mužů, kteří nenávidí ženy (té verze od Finchera) a velice (ne)příjemný zážitek..hlavně když se vybarví onen pachatel je opravdu nechutné pokoukání...8/10(11.1.2017)

Mám podobně laděné thrillery rád. I z toho důvodu jsem hodnocení dal o hvězdičku víš, než by si film vůbec zasloužil. Po většinu stopáže jsem totiž byl rozpolcený v myšlení a nevěděl jsem, co si myslet o ani jediné hlavní postavě, která se ve filmu objeví. Film měl těžký základ v předloze od Pauly Hawkinsové a tak jsem se babral minulostí, přítomností a následně i fikcí a alternativními fakty. Nakonec se ale rozjela poslední půlhodina, která začala mít koule a rozklíčovala mi celou řadu postav, což mě osobně dost uspokojilo. I když jsem to vlastně tipoval tak trošku jinak. Přesto ale musím uznat, že tento film má něco do sebe a i když jsem byl takových 90 minut jak pod alkoholovým oparem, pořád se to vyšplhalo na solidní čtyřhvězdu.(22.1.2017)

Podla mňa príbeh vôbec nie je zlý, ale samotná realizácia ma moc nebavila. Hneď na úvod ma nezaujala Emily Blunt, ktorá je pekná, ale jej postava ma nebavila. Potom sa ten príbeh začala trošku viac rozvíjať a aj keď to bolo zaujímavejšie a v samotnom závere nakoniec všetko zapadlo do seba, nemalo to na mňa ten správny dopad, to šokujúce odhalenie tam proste chýbalo, ten moment prekvapenie. Prišlo mi to zbytočne rozťahané. Obľúbený soundtrack: The Girl On The Train - Main Titles. 60% - 3*(10.3.2017)

• - Emily Blunt byla pro roli Rachel moc pěkná, proto ji maskéři museli zošklivět. (Novotnak98)

• - Tom Watson (Justin Theroux) nosí hodinky Rolex Submariner. (Liqid)

• - Emily Blunt se kvůli věrohodnému ztvárnění své role ve filmu setkala s řadou lidí závislých na alkoholu. Při samotném natáčení maskéři ladili různé fáze opilosti její postavy kontaktními čočkami: růžovými pro lehkou podnapilost, krvavými pro těžší a nažloutlými pro kocovinu. (raininface)