Dívka ve vlaku

Dievča vo vlaku

The Girl on the Train

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 112 min

Podla mňa príbeh vôbec nie je zlý, ale samotná realizácia ma moc nebavila. Hneď na úvod ma nezaujala Emily Blunt, ktorá je pekná, ale jej postava ma nebavila. Potom sa ten príbeh začala trošku viac rozvíjať a aj keď to bolo zaujímavejšie a v samotnom závere nakoniec všetko zapadlo do seba, nemalo to na mňa ten správny dopad, to šokujúce odhalenie tam proste chýbalo, ten moment prekvapenie. Prišlo mi to zbytočne rozťahané. Obľúbený soundtrack: The Girl On The Train - Main Titles. 60% - 3*(10.3.2017)

// Poor man's Gone Girl? Jo, žádné překvápko, věděli jsme to všichni už od traileru, ale že to bude až takhle obvious, velké zklamání. Plus Tate Taylor není žádnej Fincher, vyjetá Emily Blunt není žádnej Ben Affleck a přestože Haley Benett svádí a provokuje jak může, ona sama film nezachrání. Druhej a třetí palec pak za skvělýho Therouxe, kterej by měl hrát mnohem častěji. 6/10(17.10.2016)

Zmizelá se stala historicky prvním filmem, který má na ČSFD dva oficiální profily, protože tady se o ní mluví víc než o Dívce ve vlaku. Mně srovnávání zajímá asi jako drátkování, ale musím uznat, že podobnost obou psycháren rušila moji IT základnu. Ta ustavičně vymýšlela takové konspirační teorie, že snad hned zítra natočím svůj vlastní film. Akorát si dám víc záležet na skákání v čase, protože to tady připomínalo koně, který zabloudil na Velké Pardubické. Zamotaná byla nakonec Dívka pěkně, jenže to a) je samozřejmost a b) spíš než "Wow!" mně na konci projelo hlavou "Sakra, stihnu poslední metro?" Rozklíčování nemělo kule, dost možná proto, že veledůležitá postava Phoebe viděla film jen z vlaku... P.S.: Nejlepší faktor filmu je RH obě sexy. Hodně.(14.10.2016)

.... vycházím čistě z obsahovosti filmu (knihu jsem nečetl, což byla chyba) Snímek o dívce ve vlaku jakýmsi novodobým pojetím paparazzi! Alkoholička ve středním věku, která na sexuální orgasmus ani nepamatuje, bžunká svou Staličnaju při jízdě vlakem sem a tam. Vzpomíná, jaké to byly krásné časy, kdy si s manžílkem zašukávala všude v domě. Manžel z ní ale za pár let udělal trosku (prosím neplést si to s Troskami na Berounsku). Jeho pérko bojovalo na více frontách a ani v nejmenším nesympatizovalo s veledílem Marušky Remárkové "Na západní frontě klid". Ne, na žádné frontě jeho pérko nemělo klid. Díky tomu se dostáváme k hlavnímu motivu filmu. Proč Ráchel chlastá? Zaprvé protože může a zadruhé protože jí žádný orgasmus nepřinesl potomstvo. Závist! Zloba! To jsou pocity, které Ráchel cítí, kor když jejímu drahému Pérákovi se potomstvo podařilo splodit. Ráchel cestuje kolem svého bývalého hausu a sleduje dění. Má o všem přehled, ví kde přesně špásují sousedé, její exHasbend apod. Ráchel bžunká na kuráž a každý den se probouzí v totálním BlekAutu. Její ex zas šoustá na kuráž a každý den se probouzí v jiné pindě. To se mu stane osudným - sousedka (rozkošná micinka) mu sdělí krásnou větu "Budeme mít dítě". Je v piči (teda jako není doslova). Co má dělat? Co s ní udělá? Zabije jí? Jak se z toho vyvlékne? Hodí na to svou opilou Ráchel? Hodí to na manžela téhle pindy? Dívka ve vlaku je surový, chladný biják plný chlastu, sexu a domýšlení si situací. Je to spleť vztahů, které dohromady tvoří jasnou a srozumitelnou skládačku. Musíš přemýšlet. Musíš fantazírovat. A dej si k tomu i Staličnaju! Dovolím si vložit plné hodnocení, jelikož nemám srovnání s knižní předlohou a tak nemůžu hanit a kritizovat neduhy tohoto filmu.(31.1.2017)

• Kaka

Tvůrč nápaditost ? Ale kdeže. Zmizelá 2, akorát pro méně zdatné "slunce seno" diváky, kteří mají pramálo nakoukáno a Finchera znaji tak akorat z vlaku. Girl on The Train má díky knižní předloze potenciál být mrazivý a osobitý thriller, ale díky pointě, která se dá odhadnout v půli filmu vyznívá jeho potenciální vztahová výpovědní hodnota vniveč. Druhá věc která spolehlivě nefunguje, je střihová skladba a všechny možne flashbacky a skákání v čase. Někdo musel být pod vlivem drog, protože divák jen velmi složitě dává dohromady co, kdy, kde, jak, přičemž stejně tvůrci v závěru polopaticky a doslovně vysvětlují, přitom by to tak moc chtělo loose ends. Emily Blunt hraje tak, že od půlky doufáte, že svlékne podzimní kabát, ukáže svaly a začně s devítkou v ruce konat dobro. Jenže ono nic.(23.10.2016)

• - V knize je Rachel trochu tlustší, kvůli tomu, že je alkoholička. Při natáčení byla Emily Blunt těhotná, takže nepotřebovala vycpávat. (BlackJoanna)

• - „Dívka ve vlaku“ je první knihou, kterou autorka Paula Hawkins vydala pod svým jménem. Do té doby vystupovala pod pseudonymem Amy Silver. (Novotnak98)

• - Hudba v traileru je předělávka hitu Kanye Westa „Heartless“ kanadskou skupinou Blitz/Berlin. (hendrich6)