Dívka ve vlaku

Dievča vo vlaku

The Girl on the Train

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 112 min

Rozpočet $45miliónovTržby USA $75,395,035Tržby Celosvetovo $173,185,859 Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,810,117Tržby za predaj DVD v USA $4,539,536║ dejovo dosť zauzlené až je to roztrúsené, chápem že Tate Taylor to chcel pojať čo najviac prekvapivo ale ten efekt tu nemá až také správne miesto a to správne podanie, ktoré by diváka odpálilo /60%/(25.2.2017)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 2.11.2016) Dívka ve vlaku hned na první pohled asociuje k předloňské Zmizelé - je zde vyobrazena problematika mezilidských vztahů, které jsou nadmíru dysfunkční. Emily Blunt se role pozorující a smutné alkoholičky lpící na minulosti zhostila opravdu skvěle a její herecký výkon byl vskutku přesvědčivý, stejně tak i atmosféra a s(y/u)rová autentičnost některých scén. Nicméně oproti Zmizelé to postrádá nějaký větší WOW-efekt na závěr, ze kterého zamrazí na zádech, tvůrci mohli jít možná ještě dál. Navíc mi bylo asi od poloviny filmu jasné, kdo je zodpovědný za onen zločin. Zkrátka snímek, u kterého je viditelný potenciál, který však nebyl naplno využitý.(5.11.2016)

Velice mě film překvapil, kdysi jsem v kině viděl trailer, ale jinak nic moc nečekal. Na film samotný mě upozornil až kámoš (on ví) a vidina další Gone Girl se začala rychle naplňovat. Tate Taylor ale bohužel není David Fincher, takže jeden konstatní ohromený zážtek se nedostavil, ovšem skoro by se dalo říct, že se Emily Blunt probrečí k nějaké té ceně a Rebeccu Ferguson jsem v té blond verzi vůbec nepoznal. příjemné překvapení na úrovni Mužů, kteří nenávidí ženy (té verze od Finchera) a velice (ne)příjemný zážitek..hlavně když se vybarví onen pachatel je opravdu nechutné pokoukání...8/10(11.1.2017)

Taková normální detektivka. Dokud rozvádí psychickou narušenost hlavní hrdinky tak dobré, Emily Blunt hrát umí, ale pak se přijde s debilní deus ex machinou která ukáže kdo je vrah a celé to jde úplně předvídatelně do kopru. Fincher to není. A to přitom i ta Zmizelá patří k jeho nejslabším kouskům. 7/10(6.10.2016)

Tak je ten film špatnej, nebo není? Co já vím... Konec trochu přitláčí na pilu, tak už nemám potřebu hejtovat, ale během první ultradepko-drama půle jsem se celkem proklínal, co jsem si to za sranec pustil. Hnusná Emily Blunt se vypitá poflakuje v depce od ničeho k ničemu a kde može, tam nařve tak, že to jeden mop nepobere. Hnus. Naštěstí druhá krimi půlka dojem napravuje, takže sem i lepší průměr dám, ale doporučit se neodvážím, protože jsem přesvědčenej, že spoustě diváků se tento film podaří nedokoukat. 65%(30.12.2016)

• - Emily Blunt se kvůli věrohodnému ztvárnění své role ve filmu setkala s řadou lidí závislých na alkoholu. Při samotném natáčení maskéři ladili různé fáze opilosti její postavy kontaktními čočkami: růžovými pro lehkou podnapilost, krvavými pro těžší a nažloutlými pro kocovinu. (raininface)

• - „Dívka ve vlaku“ je první knihou, kterou autorka Paula Hawkins vydala pod svým jménem. Do té doby vystupovala pod pseudonymem Amy Silver. (Novotnak98)

• - Natáčelo se v lokacích New Yorku, ačkoliv děj knižní předlohy se odehrával v Londýně. (adam9)