Dívka ve vlaku

Kevin Thompson

Kostýmy:

Michelle Matland
  • Kaka

Tvůrč nápaditost ? Ale kdeže. Zmizelá 2, akorát pro méně zdatné "slunce seno" diváky, kteří mají pramálo nakoukáno a Finchera znaji tak akorat z vlaku. Girl on The Train má díky knižní předloze potenciál být mrazivý a osobitý thriller, ale díky pointě, která se dá odhadnout v půli filmu vyznívá jeho potenciální vztahová výpovědní hodnota vniveč. Druhá věc která spolehlivě nefunguje, je střihová skladba a všechny možne flashbacky a skákání v čase. Někdo musel být pod vlivem drog, protože divák jen velmi složitě dává dohromady co, kdy, kde, jak, přičemž stejně tvůrci v závěru polopaticky a doslovně vysvětlují, přitom by to tak moc chtělo loose ends. Emily Blunt hraje tak, že od půlky doufáte, že svlékne podzimní kabát, ukáže svaly a začně s devítkou v ruce konat dobro. Jenže ono nic.(23.10.2016)

Low cost Zmizelá, která boduje výbornými herečkami a ze začátku krásně zmateným nespolehlivým vyprávěním a střídáním perspektiv, ovšem zoufalá předvídatelnost, která filmem prostupuje od začátku do konce, to sráží o úroveň níž, než by to mohlo být. Přesto je to solidní podívaná, která zkrátka není tak chytrá a cynicky zábavná, jako Fincherův masterpiece. Ale co je? 70 %(22.2.2017)

Nevadí mi klidné filmy, kde celá stopáž je, až na menší výkyvy, v jedné rovině. Nevadí mi ani vcelku lehce předpovídatelné filmy. Od "The Girl on the Train" jsem ale čekal dosti více. Sama zápletka byla podána tak nezáživně, že mě její následné řešení tak nějak vůbec nezajímalo. Ještě, když bylo podáno stejně nezáživně. Výsledné rozuzlení neudělalo také nic závratného a já z kina odcházel s pocitem, že jsem vlastně byl na průměrné detektivce á la kříženec Colomba a To je vražda, napsala. Jo, počkat vlastně. Nemělo to být i nějak mysteriózní? Asi jo...(17.11.2016)

„Můj manžel mi říkával, že mám bujnou fantazii. Nemůžu si pomoct.“ Na film jsem se strašně těšil. Asi až moc. Zpočátku jsem byl dost nadšený. Neustálé divákovo tápání, co se hlavní hrdince jen zdá a co je skutečnost, všudypřítomné tajemno, napětí. Postupné odkrývání pravdy a přehodnocování názoru na všechny hrdiny a vůbec celé dění. A aby toho nebylo málo je člověk ještě víc dezorientovaný flashbacky týkající se jednotlivých postav. Potud vše správně. Ale od „zmizení“ to pomalu ale jistě začne skřípat. Nejdřív mě začala dráždit policie (především hlavní detektivka), ta působila jako skupinka mírně zaujatých úředníků, kteří jakoby mimochodem mohou sem tam někoho vyzpovídat a promluvit mu do duše. A od chvíle „prozření“ se už jen kupila klišé, což bohužel vydrželo až do konce (o tom, jak se pak jedna z postav začala z ničeho nic chovat strašně hloupě, snad raději víc psát nebudu). Herecky tomu suverénně vládne Emily Blunt (a to i za vydatné pomoci maskérů), ale na víc než lepší průměr to už nevytáhne ani ona.(28.1.2017)

Dívku ve vlaku jsem vyhlížel pěkně dlouhou dobu, neboť Emily Blunt se postupem času zařadila mezi moje oblíbené herečky. I samotné žánrové zařazení a námět mě lákal. S potěšením mohu po zhlédnutí konstatovat, že film naplnil má očekávání, zaujal mě ve všech ohledech a s klidným srdcem ho mohu hodnotit plným počtem hvězdiček.(13.1.2017)

• - Scotta (Luke Evans) měl původně hrát Jared Leto, ale kvůli časové vytíženosti na jiných filmech nakonec musel roli odmítnout. Stejný případ potkal i Chrise Evanse, který měl ztvárnit postavu Toma (Justin Theroux). (adam9)

• - Emily Blunt (Rachel) byla při natáčení filmu ve 4. měsíci těhotenství, nikomu to neřekla a jediný, kdo to na ní poznal, byl Justin Theroux (Tom). (Streeper)

• - Hlavná postava Rachel nemohla vo filme otehotnieť, paradoxne bola jej predstaviteľka Emily Blunt počas natáčania filmu tehotná. (Fabrinka)