Dívka ve vlaku

Dievča vo vlaku

The Girl on the Train

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 112 min

.... vycházím čistě z obsahovosti filmu (knihu jsem nečetl, což byla chyba) Snímek o dívce ve vlaku jakýmsi novodobým pojetím paparazzi! Alkoholička ve středním věku, která na sexuální orgasmus ani nepamatuje, bžunká svou Staličnaju při jízdě vlakem sem a tam. Vzpomíná, jaké to byly krásné časy, kdy si s manžílkem zašukávala všude v domě. Manžel z ní ale za pár let udělal trosku (prosím neplést si to s Troskami na Berounsku). Jeho pérko bojovalo na více frontách a ani v nejmenším nesympatizovalo s veledílem Marušky Remárkové "Na západní frontě klid". Ne, na žádné frontě jeho pérko nemělo klid. Díky tomu se dostáváme k hlavnímu motivu filmu. Proč Ráchel chlastá? Zaprvé protože může a zadruhé protože jí žádný orgasmus nepřinesl potomstvo. Závist! Zloba! To jsou pocity, které Ráchel cítí, kor když jejímu drahému Pérákovi se potomstvo podařilo splodit. Ráchel cestuje kolem svého bývalého hausu a sleduje dění. Má o všem přehled, ví kde přesně špásují sousedé, její exHasbend apod. Ráchel bžunká na kuráž a každý den se probouzí v totálním BlekAutu. Její ex zas šoustá na kuráž a každý den se probouzí v jiné pindě. To se mu stane osudným - sousedka (rozkošná micinka) mu sdělí krásnou větu "Budeme mít dítě". Je v piči (teda jako není doslova). Co má dělat? Co s ní udělá? Zabije jí? Jak se z toho vyvlékne? Hodí na to svou opilou Ráchel? Hodí to na manžela téhle pindy? Dívka ve vlaku je surový, chladný biják plný chlastu, sexu a domýšlení si situací. Je to spleť vztahů, které dohromady tvoří jasnou a srozumitelnou skládačku. Musíš přemýšlet. Musíš fantazírovat. A dej si k tomu i Staličnaju! Dovolím si vložit plné hodnocení, jelikož nemám srovnání s knižní předlohou a tak nemůžu hanit a kritizovat neduhy tohoto filmu.(31.1.2017)

Nevedel som sa rozhodnut, ci mam dat 3 alebo 4 hviezdicky, ale nakoniec s prizmurenim oka predsa len dam 4, kedze podobne psychologicke thrillery mam rad. Len skoda, ze sa reziserskeho zezla neujal David Fincher, lebo si myslim, ze on je na to ako stvoreny. Hudba Dannyho Elfmana ma chvilami hypnotizovala skor k nude, alebo k premyslaniu, ze uz by som sa rad dockal rozuzlenia minimalne o polhodinu skor, kedze som mal pocit, ze dej filmu ide ako z chlpatej deky, ale tak nakoniec moja trpezlivost zvitazila, vsetko zapadalo do seba ako puzzle a mohol som odist z kina z pocitom, ze na Fincherov GONE GIRL (2014) sice nema, ale bavil ma.(31.10.2016)

• Asia_Power

Jak já se na to těšila a ono je z toho takový hovno !! Osobně nechápu co na tom komu připomíná Zmizelou. Zmizelá měla záporačku chytrou psychopatku, která nakonec dosáhla svého. Tohle má záporáka kokota, kterej nedosáhne ničeho.Kladný hrdina ve Zmizelé byl týpek, kde člověk dumal, jestli to spáchal a byl sympatickej. Kladná hrdinka v tomhle se chová jako totální píča a od začátku je jasný, že to neudělala jelikož sotva stojí. Co Vám na tom přijde podobný? Mně teda absolutně nic, pusto prázdno. Knihu jsem nečetla (a asi ani nebudu po tomhle zážitku) takže jsem nevěděla dopředu co , kdo, jak a proč. Nevadí. Nejdéle do půlhodiny je už jasný co , kdo, jak a i proč. Pokud jste lehčí debil dojde vám to za hodinu pokud vám to nedojde vůbec, tak tenhle komentář nečtete jelikož, hádám, neumíte číst, serete pod sebe a říkáte hovnu papu. Kromě toho, že je snímek nudnej, předvídatelnej, feministickej, skáče se v něm furt dopředu a dozadu v čase a tak dále tak má jedno plus. Emily Blunt hrála tu vychlastanou krávu dokonale a i zbylé dvě holky si poradily se svejma postavama dobře. Herecký výkony teda paráda, ale je to hovno platný, když je to kolosální píčovina. Za ty herečky dám hvězdičku, ale film je sračka kolosálních rozměrů.(11.3.2017)

• verbal

Ještě nevím, ale asi bojler, tak bacha! Zkvašená pícnina pro blahoslavené čtenářky Padesáti odstínů zhrzené hysterie, lesby a militantní exmanželky. Emilka neEmilka, tuhle tendenční, neinventivní a nudnou slepičí krávovinu, s důrazem na -pičí, a natráveným tofu poblité Okno do dvora tentokrát nevythla ani ona! Já chtěl vidět tajuplný napínač, a ne otravné estrogenové monology tří zpruzených tupých vagín – notářky, jebky prosté a jebky s motorovým pekáčem – psychicky tolik sužovaných fuj fuj odporným šovinistickým obšoustem. Ale vše se nakonec naštěstí v dobré obrátilo, kunda, byť iracionální a hloupá, zvítězila nad testosteronovým zlem a tisíce afektovaných čtenářek po celém světě se zase nemusí pár let holit. Jinak bestselerovost tohoto plesnivějícího kuřince fuckt nechápu.(20.11.2016)

Knížka mi leží ve skříni, tudíž nemohu porovnat s originálem a čekal jsem detektivku ala Zmizelá. Té se rovnat nemůže, jedná se o průměrnou záležitost, s předvidatelnou zápletkou a vraha jsem uhodl po první půl hodině. Vynikající je Emily Blunt, které se nedá nic vyčíst a alkoholičku hraje parádně. Asi chápu, proč knížka musí být zajímavá, neboť je zde plno flashbacků, vracení se do minulosti a celé se to tváří jako velké mystery. Ve filmu to tak úplně nefunguje a neměl jsem za celou dobu pocit napětí. Pokud by měl někdo chuť kouknout na kvalitní detektivku, tak bych mu raději doporučil cokoli od Agathy Christie......6/10(8.10.2016)

• - Natáčelo se v lokacích New Yorku, ačkoliv děj knižní předlohy se odehrával v Londýně. (adam9)

• - Autorka knižní předlohy Paula Hawkins původně chtěla, aby roli Rachel (Emily Blunt) získala herečka Michelle Williams. (Streeper)

• - Spoiler: Když Tom (Justin Theroux) křičí na Rachel (Emily Blunt) a rozbije golfovou holí zrcadlo, je jasně vidět, že se celé vysype, v pozdějším záběru je však z poloviny zaplněno. Obdobně to je i ve scéně opačné (odehraje se dříve ve filmu), kdy Rachel křičí po Tomovi a rozbíjí při tom golfovou holí zrcadlo, a při prvním bouchnutí jej rozbije, ale vysype se jen malá část. Po střihu je však vysypáno celé, byť se jedná o jednu nezrychlenou scénu, jen snímánu ze dvou úhlů. (pemap)