Dívka ve vlaku

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 112 min

Začátek mi přišel trochu zmatečný, jak se film potom rozplétal, tak jsem chápala víc souvislostí a lépe jsem se zorientovala v ději. Rozpletení mi pak nepřišlo až tak překvapivé, protože jsem to odhalila nějakou tu chvilku před koncem. Neubráním se srovnáním se Zmizelou, která byla o třídu lepší. Tady herecké výkony většiny herců vyvažovali místy předvídatelnou zápletku. Nenudila jsem se, ale taky to ve mě nezanechalo hlubší dojem. Lepší 3*(9.10.2016)

Jedna nemohla otěhotnět, druhé se to povedlo a třetí ani pořádně netuší, kdo je otcem. Jedna má velký problém s alkoholem, druhá se začíná obávat o dosud spokojené manželství, třetí se pohřešuje. Tyhle dámy se tak nějak znají, zjišťujeme, kdo měl co s kým, a než dojdeme do finále, bude to poměrně příjemné luštění. Není to sice tak osobité a šokující, jak by mohlo být, ale tři vypravěčky, které matou diváka a poměrně komplikovaně strukturovanému ději dávají sympaticky mrazivý opar, se mi tak nějak trefily do nálady. Už románová předloha Pauly Hawkins zaručila, aby se po rolích zaprášilo, nejvíc z trojice tak trochu labilních žen ukrojila zubožená a nemilosrdně snímaná Emily Blunt, která znovu zaručuje, že když si vybere kvalitní roli, dokáže přikovat k sedačce. Zoufalá alkoholička a stalkerka s výpadky paměti by si tak možná nějakou hereckou nominaci zasloužila. Velmi solidní je i promiskuitní mrška Haley Bennett, i další role jsou obsazené velmi slušně. Ano, místy neobratný Tate Taylor se očividně nechal perfekcionistou Fincherem, jeho Zmizelou a nespolehlivým vypravěčem dost inspirovat, ale tohle vodění za nos má i kus z jeho režijních kvalit. Ač byla samozřejmě opora v podobě tvůrce Sedmi nebo Klubu rváčů někde jinde. I když jsem se zorientoval poměrně rychle, tenhle důstojně odvyprávěný thriller jsem si nadmíru užil.(26.10.2016)

• Oktavianus

Knižní předlohu neznám, nemohu porovnat, ale po zkušenosti s tímto filmem ji ani znát nechci a nehodlám. Režisér Tate Taylor se pokusil o mrazivý atmosférický thriller plný flashbacků, překvapivých odhalení a nečekaných zvratů. Vyšlo mu to jen tak napůl - některé zvraty sice šokující jsou, jenže jiné se zase dají snadno předvídat a působí dost lacině, včetně těch, které se pokoušejí relativizovat dosud viděné. Nemluvě o vyvrcholení celého příběhu, jež i méně vnímavému divákovi musí být jasné dlouho dopředu. Obrovský klad filmu je v atmosféře: je chladná a mrazivá, film jí je doslova nabitý, za což může nejen roční období, ve kterém se Dívka ve vlaku odehrává, ale i nepříjemné prostředí laciných bytů a toho industriálního, chudšího New Yorku. Mnohem hůř jsem vnímal herecký ansámbl. Kromě Haley Bennettové mi nějak vadili všichni, včetně Emily Bluntové hráli prkenně, bez života, o ničem. A další problém je, že Dívka ve vlaku se pokouší tvářit jako mrazivý thriller, ale zároveň chtěl, aby na něj do kina přišlo co nejvíc lidí, a tak jsou některé typické žánrové scény podány velmi decentně. Sexuální scény jsou nesmírně cudné, násilí se odehrává mimo obraz, takže to nejagresivnější je facka od muže ženě. Tím se z už tak bezživotného, toporného filmu vytrácí většina vzrušujících scén, které střídá pomalá, plíživá nuda. A nezájem o osudy dobře myšlených, ale hůř podaných postav. Při všech vysvětlujících flashbacích se vytratilo tempo, při statických scénách život. Zůstalo jen studené feel-bad movie, které mohlo ohromit originalitou, ale uvízlo daleko před cílem.(17.3.2018)

Byl jsem fakt napjatej, ale že bude vyústění všech těch událostí tak nepravděpodobné, jsem vážně nečekal. Pak už jsem příběh nebral jako vážné vyprávění o tří různých typech žen, které takové do té doby bylo. Svoje psychologické momenty film má, ale koncem vše padá jak domeček z karet. Chtělo ubrat na retrospektivních a vizuálních kudrlinkách a jít příměji k thrilleru. Dost atmosféry dodává Danny Elfman. Přesto tenhle film z hlavy nedostanu déle, než jsem si původně myslel. 70%.(13.10.2016)

• Asia_Power

Jak já se na to těšila a ono je z toho takový hovno !! Osobně nechápu co na tom komu připomíná Zmizelou. Zmizelá měla záporačku chytrou psychopatku, která nakonec dosáhla svého. Tohle má záporáka kokota, kterej nedosáhne ničeho.Kladný hrdina ve Zmizelé byl týpek, kde člověk dumal, jestli to spáchal a byl sympatickej. Kladná hrdinka v tomhle se chová jako totální píča a od začátku je jasný, že to neudělala jelikož sotva stojí. Co Vám na tom přijde podobný? Mně teda absolutně nic, pusto prázdno. Knihu jsem nečetla (a asi ani nebudu po tomhle zážitku) takže jsem nevěděla dopředu co , kdo, jak a proč. Nevadí. Nejdéle do půlhodiny je už jasný co , kdo, jak a i proč. Pokud jste lehčí debil dojde vám to za hodinu pokud vám to nedojde vůbec, tak tenhle komentář nečtete jelikož, hádám, neumíte číst, serete pod sebe a říkáte hovnu papu. Kromě toho, že je snímek nudnej, předvídatelnej, feministickej, skáče se v něm furt dopředu a dozadu v čase a tak dále tak má jedno plus. Emily Blunt hrála tu vychlastanou krávu dokonale a i zbylé dvě holky si poradily se svejma postavama dobře. Herecký výkony teda paráda, ale je to hovno platný, když je to kolosální píčovina. Za ty herečky dám hvězdičku, ale film je sračka kolosálních rozměrů.(11.3.2017)

• - Scotta (Luke Evans) měl původně hrát Jared Leto, ale kvůli časové vytíženosti na jiných filmech nakonec musel roli odmítnout. Stejný případ potkal i Chrise Evanse, který měl ztvárnit postavu Toma (Justin Theroux). (adam9)

• - Hlavná postava Rachel nemohla vo filme otehotnieť, paradoxne bola jej predstaviteľka Emily Blunt počas natáčania filmu tehotná. (Fabrinka)

• - Hudba v traileru je předělávka hitu Kanye Westa „Heartless“ kanadskou skupinou Blitz/Berlin. (hendrich6)