Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

LEFTFLANK

Emily Blunt v roli opitej trosky? sem s tým! :) Porovnávania s Gone girl chápem, hlavne kvôli navodeniu atmosféry ale samotné zápletky sú podľa mňa dosť rozdielne nato aby fungovala girl on train samostatne bez pocitu - to som už niekde videl. Pri tomto filme ľutujem, že som naň do kina fakt nezašiel, tieto hmlisté predstavy a myšlienky rozvíjajúce sa z viacerých postáv do nie vždy zapadúceho príbehu mi berú; nopodobovanie Finchera snímok naznačuje, ja som ale neznalý predlohy,no v prípade vinníka je to dosť predvídateľné, zato som sa bavil až dokonca kvôli vyhroteniu súboja kto z koho. Nie je to tak uhladené, ale nadpriemer určite 75% ()

PanIncognito

Citově vyčerpaná, plná zlomu a zhýralá... Emily Blunt je na výši. Studené zbarvení a vhodná atmosféra přidávají na alarmujícím nádechu a hrozivém tlaku. Finále je nečekané a surové. Jde o podařenou podívanou! :) (viděno s dabingem a v původním znění) ()

Van_Stajpen

Ale ji šlo to...sice jsem se první půlku celkem nudil, z herců mě nikdo moc nezaujal kromě Emily, ale konec byl hodně slušně napínavý... takže úvod 3, konec 5 průměr 4 hvězdy... film si určitě pusťte... ()

Kellyyy

Tento film hodnotím *** Neurazí - nenadchne. Knížku jsem nečetla, ale díky recenzím jsem se na film velmi těšila. Bohužel mě zklamal, začátek filmu mě moc bavil a těšila jsem se jak se to vyvine. Zklamalo mě to především tím, že žena, která se v zármutku utápí v alkoholu kvůli rozvodu a že její bývalý si našel novou a má s ní dítě je nakonec padouch a zabije svojí sousedku, která je zároveň jeho milenkou. Konec byl až směšný, to že svojí bývalou praští, která poté upadne a ztratí vědomí (zde jsem si řekla, "konečně se něco bude dít") a ono nic, on si v klidu sedí na sedačce a čeká až se probudí - zde jsem se začala smát (bohužel). Zápletka filmu byla moc jednoduchá až místy směšná. ()

phoebinka

Ocenuju atmosferu a to, ze vas neustale zajima, jak to bude/bylo. Herecke vykony vsech 3 herecek super. Ale videt bych to znova nemusela. ()

walsidal

Určitě thriller jak má být. Je založen na kompozici „nespolehlivé vypravěčky“, kdy hlavní postava sice divákovi předkládá svoji „ich“ verzi, ale způsobem, kterým v něm cíleně budí pochybnosti. Labilní alkoholičku Rachel, která je zmatená ze všeho kolem sebe i ze seba sama, ztvárnila Emily Blunt naprosto dokonale do posledního detailu, jako je třeba třes rukou. Také její pohled dokonale signalizuje, kdy je Rachel střízlivá a kdy je málo nebo hodně opilá. Film na ní doslova stojí a to až do té míry, že ve scénách, kdy se „vypravěčkou“ stává Megan nebo Anna, divák podvědomě netrpělivě čeká, až bude příběh zase pokračovat z pohledu Rachel. Lze souhlasit s Timem Robey, který v „The Daily Telegraph“ uvedl: „Rachel hraje – díky bohu – Emily Blunt, která se vrhá na každou sporadickou kapku citu a porozumění, kterou jí tato role umožňuje.“ Očekával jsem, že Oscarová nominace ji za tuto roli nemine, ale minula. Za zmínku stojí také stavba filmu, kdy míchání různých vypravěček a zdánlivě nesouvisejících retrospektivních záběrů může být pro toho, který nečetl knihu, trochu matoucí, ale to bych filmu nevyčítal. Naopak: Pro diváka je zajímavé, jestliže si může sám postupně skládat střípky vzájemných souvislostí. Pokud bych tedy měl filmu něco vytknout, pak je to odhadnutelnost pachatele v momentě, kdy vyjde najevo, že Megan nečekala dítě ani se svým mužem ani se svým terapeutem. Zatímco u klasické detektivny by to znamenalo rapidní pokles vnitřního napětí, v tomto případě se daří držet ho více méně i po té. Je to dáno především psychologickým aspektem, kdy diváka zajímá nejen „jak to bylo“, ale i „jak to vnímá Rachel“. Jistě by se dalo filmu vytknout i pár dalších věcí, jeden moment je však z mého pohledu docela zásadní: Je to scéna, kdy Anna začne „šroubovat“ do manžela zabodnutý otvírák. V kině se při této scéně ozvalo pár uchichtnutí – a podle mě zcela oprávněně. V daném okamžiku to totiž svým způsobem degraduje vážnost scény i seriózní tajemnost celého příběhu. Nechci spekulovat, do jaké míry bylo třeba držet se v této scéně literární předlohy, protože ji neznám, ale tenhle moment podle mě ve filmu být neměl. Oč působivěji je zpracována třeba scéna vraždy Megan, kdy vidíme, že zraněná žena ještě žije, ale není schopna se jakkoliv bránit a následně jak Tom buší kamenem… V komentářích k filmu mě zaujalo časté srovnávání „Dívky ve vlaku“ se „Zmizelou“. Upřímně řečeno, moc takovému srovnání nerozumím. „Zmizelá“ je o fingované vraždě zaranžované pomstychtivou manželkou a o důvodech, které ji k tomu vedly. Naopak „Dívka ve vlaku“ je o skutečné vraždě, jejíž okolnosti jsou hlavní postavě zastřeny kvůli jejímu alkoholismu. Oba filmy mají společné jenom to, že se v nich pohřešuje žena, a to není námět nijak ojedinělý. Pokud bych to měl shrnout: Všem, kteří chtějí vidět démony, můžu „Dívku ve vlaku“ vřele doporučit. ()

funesfilm

V podstate televízny film. Takých existuje veľa a je len málo výnimočného v Dievčati vo vlaku. Téma podobná, ba až rovnaká. Tri hviezdičky, len tak tak... ()

evita_

Ten nápad mal naozaj potenciál, ale to, čo z toho urobili, je žalostné...Úvod úplne o ničom, ťahavé, pre mňa zbytočné, potom kúsok rozbeh a kdesi v polovici ma asi prvýkrát napadlo, že možno exmanžel nie je až taký v pohode čávo. Ale teda že nechám sa prekvapiť.... Rachel mi išla miestami dosť na nervy tým jej chlastaním - bolo toho moc, myslím že by sme pochopili tak či tak že je alkáčka. Reálne som celkom čakala kedy sa to už skončí. Takmer v každom prípade, kedy bol film natočený podľa knihy som hneď po pozretí začala po knihe pátrať s tým, že si ju chcem prečítať. Po tejto nemám vôbec chuť siahnuť a myslím, že ani nesiahnem. Pre mňa hodne sklamanie... ()

LenaSovi

Bohužel moc roztahané, 3/4 filmu nic moc, prolínání minulosti a přítomnosti moc nedává smysl.. konec super, ale jinak docela nuda. Škoda. ()

zonoro

Mnoho povyku pro nic. Dlouho jsem čekala, dlouho se těšila. Film je podle mě úplně marný, nic na tom nezměnila ani skvělá hlavní hrdinka. ()

bonsetti

Jje to takové divné, zdlouhavé, nedal jsem to až do konce, asi ztracený čas, zbytek už se ani nebudu snažit dokoukat. Souhlas s: 666Carnage ()

vinson003

Na první pohled se zdálo, že to vypadá trochu chaoticky, ale na druhý se z toho vyklubal pěkný thriller s hodně brutální vraždou. Hlavní představitelka za jedna a podle růže v obličeji tu vodka snad doopravdy pila. Odnesl jsem si z tohoto filmu jednu věc, že bych se mohl začít věnovat kreslení, začínám zítra. Tak brutální vraždy se snad mohou stát jenom v tak složité společnosti, jako je USA, nebo jiných velkých státech. Tak pěkný zážitek, je to čistých 70 procent bych řekl. ()

SNCIS

Čekal jsem mysteriózní thriller, dostal jsem nudný film s nechytlavým příběhem, který se vlekl skoro dvě nekonečný hodiny. - 20%. ()

Richard768

Zamotané je to teda poriadne. Priznám sa, neočakával som takú dusnú atmosféru ani surové násilie, ktoré v závere prevládalo. Nesvedčí to poetickému názvu filmu. Ale ak to bolo už v predlohe... Rozhodne však treba oceniť verné herecké podanie aj celkové kvalitné spracovanie. ()

simsalabim55

Ačkoli ve své závěřečné pointě poměrně nudné a strašlivě černobílé až nabubřelé (chlapi jsou špatní, ženy jsou úžasné!), do té doby se jedná o formálně vytříbený (velice povedená kamera, obraz a atmosféra), dobře napsaný (kromě jednoho solídního logického lapsu) a výtečně odehraný snímek. Emily Blunt hraje jak z partesu, ostatní jí zdatně sekundují. Herecká sestava je sympatická a příjemná na oko, ale nepůsobí povrchně či lacině. Hollywood s vkusem. ()

wollfy

Emily Blunt takže co jako? Jen koukat na ní je zážitek. Film zajímavej, trošku feministickej, Ne každejc chap je hajzl co vomele vše co má frndu a dejchá a když se na to přijde tak to řeší zabíjačkou. Hezky ztvárněná manipulace člověka a problematika alkoholismu. Film je krásně zamotanej a nakonec se půvabně rozmotá. Happyend included. ()

Somewheres

Dívka ve vlaku je povedený psychologický thriller, který sleduje osud tří odlišných žen: zničené alkoholičky Rachel, které se rozpadalo manželství a zhroutil celý život, makléřky Anny, která byla milenkou manžela Rachel Toma a teď je jeho ženou, a ředitelky galerie Megan, která je v manželství nešťastná a tak střídá zaměstnání (jednu dobu dělala i chůvu dcery Anny a Toma) i muže. Jednoho dne Megan zmizí a Rachel se probudí zašpiněná od krve - nabízí se tedy logický závěr, že to ona má se zmizením Megan něco společného. Rachel si ale na nic nepamatuje, protože byla jako vždy opilá. Spřátelí se tedy s manželem Megan a doufá, že mu pomůže jeho ženu najít. Brzy je ale Megan nalezena v lese mrtvá, a co víc - zjistí se, že byla těhotná. Pokud se nad těmito ženami zamyslíme, zjistíme, že jednu věc mají společnou - Toma (exmanžela Rachel, současného manžela Anny a milence Megan). Film je to napínavý, atmosféru má dobrou a děj odsýpá rychle, tudíž se nudit nebudete, a nabízí se spousta podezřelých osob, takže není jasné hned od začátku, kdo je vrahem. Za mě povedené a dávám 3 hvězdy. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest