Sto let odpuštění

To Steal from a Thief

Krimi / Thriller

Španělsko / Argentina / Francie, 2016, 96 min

• Malarkey

Takových, co chtějí vykrást banku a pak v ní zkejsnou, protože je u vstupu zaterasí celé policejní komando, které si nechce nechat ujít akci, tu už bylo, že tenhle kousek zaručeně nemůže ničím zvláštním zaujmout.(11.7.2017)

• LIVINGDEAD

Zpočátku to bylo zajímavé, od poloviny filmu se to ale zvrtlo v nudnou politickou hru :-((3.10.2016)

• ARI50

Je to zajímavý deštivý film, ale chybi mu pravá akce napětí, přesvědčivých hercu a humor v dokonalé loupeži nesmí chybět vadilo mi neustále hádaní a nuda někdy.(9.10.2018)

• Britney75

V podstatě je to běžná přepadovka banky, až na to, že tam nikdo nezařval, takže ani napětí, ani nervy, nic, slabý odvar, nuda ...(10.10.2017)

60%.(28.6.2017)

Španělé už mají samozřejmě na kontě i lepší žánrové filmy, ale mě se tahle bankovní loupež, ve které se o peníze hraje až v druhé řadě, líbila. Rozdělil bych to na dvě poloviny. Ta první se věnovala především samotnému přepadení a hledání, kudy z obležené banky ven a druhá hrála především na politickou notu a věnovala se především vyjednávání lupičů se zástupci úřadů. A bavily mě obě stejně. pravda, té ukecanější části občas zahaprovala logika, ale vzhledem k celkově slušnému spádu se to dalo přehlédnout. Herecky film ovládli spolehlivý Luis Toser a mě neznámý Rodrigo De la Serna, kteří si rozdělili vůdcovství zlodějské bandy. Konec byl také podle mých představ, takže není co řešit. 80%(16.3.2018)

• Aljak

Nič extra. Filmov s témou bankovej lúpeže už tu bolo celkom dosť, a už je ťažké vymyslieť niečo originálne. Tu ten pokus celkom aj bol, ale nejako neoslnil. Začiatok bol síce pútavý, a tak som čakal na nejakú parádnu zápletku, v ktorých sú španielski režiséri často majstri. Ale napokon som bol viacmenej z toho trochu sklamaný, lebo zápletka bola dosť podpriemerná. Ja som mal z toho pocit akoby to bol nejaký béčkový americký robbery-thriller :/(17.10.2016)

• PROCESOR

Začátek dobrej, pak se tam vetknou politický sračky a celý to spadne do nicoty.(7.6.2017)

Politici a tajné služby v Španielsku rozohrali vysokú hru, ktorú mal vyriešiť bývalý tajný agent. Ten by ale nesmel mať v tíme s ktorým ide prepadnúť banku a získať dôležité informácie kokotov, ktorí všetko pokazia. Začína sa teda hra s rukojemníkmi, zatopenými tunelmi, nervóznymi vládnymi poradcami a jedným pukovníkom od tajných, ktorý neváha obetovať všetko, len aby ochránil premierku. Miestami pútavé, miestami nezáživné, hlavne veľmi komplikované a zmätočné. Na Španielov ale pozeratelné a s rozumnou minutážov. A riaditeľka pobočky bola na zožranie. 3 z 5(21.8.2017)

Loupežnický thriller s další "originální" únikovou zápletkou. Horší je, že skoro celou dobu od přepadení do útěku je 100 let jen průměrným dramatem, kterému moc nepomohl ani ten politický podtón. Ale na jedno zhlédnutí určitě gut.(26.5.2017)

• Likan7

Jeden velkej guláš, který se v úvodu snaží tvářit jako akční film a ve druhé půle se to zvrhne v politický trhiller, který ve skutečnosti nikoho nezajímá. Nečekal jsem nic, nedostal jsem nic. Za týden nebudete vědět, že jste takový film viděli, vyhněte se mu obloukem, sežere Vám to 90 minut času.(4.6.2017)

Průměr, extra mě to nenadchlo, ale nepřišlo mi to ani moc hrozné. Mělo to nějakou myšlenku, bylo to akční a bylo to taky dobře zahrané, jenže už za týden nebudu vědět, o čem to vlastně bylo. A český název mi v tom rozhodně nepomůže, ten fakt nechápu.(24.5.2017)

Na první pohled si divák řekne,že tohle už jsem viděl a vím jak to většinou dopadne u přepadení bank.Kupodivu to tak úplně zde neplatí.Do děje člověk vklouzne vážně rychle,protože zde se na nic moc nečeká a už jsou lupiči v bance.I na charakteristiku postav tu zbylo pár místa a Cvok se zapamatuje hned jak dostane příležitost.Co vlastně dělá tento film trochu jiné je,že je tu zastoupena politika a to možná až ve větší míře než je zdrávo.Sice to zde jakoby nakopne jiný směr filmu,bohužel se někdy dialogy vážně kopou do zadku a pomalu jsem ztrácel nad vším tím přehled.Bohužel jakmile začne mírná gradace,tak se bohužel ustoupí do pozadí a začne se opět vyjednávat.Nemá to konzistentní tempo,přitom se režisér snaží moc,ale většinou díky střihu na vyjedvání a jedné skříňky,která sice má tu správnou hodnotu dělat tempo filmu,inu co je to platný,když to trochu ztratí svojí tvář.Příběh je spíše postaven na problému skryté politiky,kde jsou nekalé věci denním chlebem,takže konec se mi líbil jak dopadnul,Tosar a jeho obočí a herecký um je tu taky právem,jen tomu chybí prostě něco víc za pozornost.70%(3.10.2016)

„Poznáte príbeh chorého človeka a zubára?“ Osobné hodnotenie: 70% (***) (8.5.2017)

Prima dívatelný film.(25.5.2017)

Zajímavý začátek, který se bohužel dostává do mírně nudné fáze v průběhu filmu. Ovšem když opomeneme tohle, líbí se mi ty všechny zvraty, při kterých ani moc netušíte co se stane. Když se do dění zapletla politika, začalo to pro mě býti celkem nudné. Jsou zde ale hodně zajímavé scény, kdy si například jdou lupiči pro pizzu, nebo kdy prochází okolo všech policistů, jakoby nic. Nedá se říct že je tohle nějaký extra trhák, ale také se nedá říct že by to byl podprůměrný film. Znám ale filmy, které tenhle nepřekoná a mají stejnou tématiku, tedy přepadení bank (Město, Nelítostný souboj a Veřejní nepřátelé). S těmito filmy se to ani z části nemůže rovnat. Jsem i celkem zklamaný že se zde neodehrává skoro žádná akce, a to jako milovník akčních filmů beru jako velké mínus (když už je to o tom přepadení banky). Parádní zakončení filmu, o tom žádná.(22.5.2017)

• fafejt001

NIC nového tohle nepřineslo . Tak půl hodina ušla , pak do toho politika , mlácení téměř prááázdné slámy, mezitím se srocují u vchodu do banky policejní oddíly , téměř po zuby ozbrojené , no a dále rozpory mezi klukama s maskama , odvážná bankovní ůřednice s důležitými informacemi , které vymění za třpitivé kamínky , mezitím stále politika , no a pomalu jdeme k závěru , což jest únik kanalizací , směr metro . Když tohle vše zhodnotím laickým okem , tak dávám slabé dvě .(16.6.2017)

Celkem fajn.(6.5.2017)

Jsou mnohem lpší filmy tohoto tématu, tohle je těžký průměr.(5.5.2018)

Slušnej filmek(5.11.2016)

<< předchozí 1 2