Stopy spravedlnosti

• Česko Nebezpečný cizinec (více)

Jeho rodina se stala obětí IRA. Policie případ neřeší. Je čas se pomstít... (Filmbox)

Puol

Tak trochu dva príbehy v jednom balení a úprimne ten Brosnanov je zaujímavejší, ale JC taktiež nesklamal a celkovo prevláda s filmom spokojnosť. Film by neurazil, ani pri zhliadnutí v kine. ()

Lyžař

Pribeh vymyslen dobre. Pripomina severske thrillery. Bohuzel Jackie Chan tomu sedne daleko min nez treba L. Neeson. Nebo nejaka neznama herecka hvezdicka. Rozhovory jsou napsany az komicky primitivne, nekdy opravdu az hloupe. No, suma sumarum krom nekolika malo scen, kdy zase Jackie Chan predvadi bojove umeni, je to trapny pribeh. ()

HenryIvan

The Foreigner, alebo ako by to nazvali naši „ šikmookí” kamaráti Ying lun dui jue je veľmi zaujímavý projekt. Skĺbuje sa tu život „ obyčajného ” čínskeho imigranta, ktorý stratil všetko a otázka terorizmu, ktorá rozdeľuje „ zelený ostrov ” ( pre neznalých - Írsko ) na dva tábory už veľmi dlhý čas. Jackiemu to stále ide, síce už to nie je to, čo to bývalo, no stále dokáže nakopať zadok „ sráčom ”, skoro o generáciu mladším. Niekomu prekážalo, že to namiesto úplného akčného trileru bola skôr politická dráma s prvkami akcie, no mne naopak, mne to absolútne sedelo. Rád si pozriem akčné filmy, no keď to ešte skombinujete s trochou naozajstnej politiky ( nie len fikčnej ako nám servíruje skoro každý americký prepadák ), ktorá sa niekedy nepriamo dotýkala aj nás, tak mám o zábavu postarané. Pierce Brosnan sa mi so svojím prenikavym írskym prízvukom páčil a celkovo to bolo viac než dobré. Konečne tu máme po dlhej dobe film, v ktorom Jackie Chan nepredvádza komické a až trápne eskapády a celkovo aj niečo hraje. Za mňa kvalitné 4*. 80 %. ()

Ivo

Stačí dodávku trochu potlačit, jejími dveřmi zahýbat a ze sešlého, právem naštvaného vietnamského večerkáře se rázem stává temný detonační Bruce L. (ne, nebylo to od těch vymaštěnců ani trochu pěkné co provedli). A tak v rytmu bublající chemohudby se ninja reloaded nekompromisně plíží ke svému cíli a nikdo se tu s ničím moc nemaže, včetně slizkého soudruha náměstka a jeho družiny speciálně neschopných pochopů (a nešťastně schopných konkubín). Velmi solidní noir jednohubka, u které člověk postupem času ani příliš neusne. Film má v podtitulu "mysteriózní" - pravděpodobně to referuje k Jackieho téměř okultní schopnosti neomylně a bez sebemenšího zdržení se v několika chvílích vždy šmahem ocitnout u těch správných lidi na správných místech :) "Tell me the names ..." ()

Torpid

Jak na ploše dvou hodin vytvořit chytrý, uvěřitelný a přehledný politický thriller s překvapením? Vlastně mě nenapadá příklad, kde se to povedlo. Aby to bylo přehledný, musí tam být málo postav, není čas je představit a do toho ještě narvat nějaký překvápko a vyvarovat se debility. Tady se to moc nepovedlo, ale musím uznat že akce je povedená a Jackie zoufalýho taťku zvládnul perfektně. ()

TheMraca

Další návrat akční legendy. Tentokráte to není žádná komedie, ale pěkně hutné drama, kde Jackieho ty rvačky prostě bolí. Tak má návrat vypadat. Za pět hvězd. ()

Eduardo

Už ani neviem kedy som naposledy videl film s Jackiem, ale teda klobúk dole ako tam aj ako 60-tnik všetkým nakladal v rovnakom štýle, ako v jeho klasikách :) Len škoda, že ho je tam tak málo a ten zvyšok filmu je tak ťažko nezaujímavý, že keby som videl len zostrih s čisto Jackieho scénami, tak by som tomu aj pri jednohodinovej stopáži dal minimálne 4* ()

tomik99

Povedený politický thriller, který skvěle vyobrazuje politické dění nejen v Británii, ale všude po světě – (ne)spolupracování zpravodajských agentur, rivalita, konkurence, odhalování zločinu, milenecké intriky. To vše je na filmu hrozně zajímavé a postava Pierce Brosnana je skvěle napsaná a zahraná. Vůbec to pozadí kolem jeho role je natolik zajímavé, že by klidně uneslo delší stopáž či jiný samostatný film. Těch nápadů na zápletek je hned několik. Proto možná trochu rušivě do toho působí dějová linka Jackieho Chana, která je sice zpočátku dobře vykreslená, ale poté, co si bere většinu stopáže pro sebe Brosnan a jeho politické machinace, začalo mě bavit právě toto dění o mnoho více než prostý příběh s Chanem, kde šlo čistě jen o jeden prostý motiv. Když už ale nic, tak Chan ukázal, že je stále ve skvělé formě a akčními chvilky dobře dokresloval tempo filmu. ()

bararich8

Brosnan zde skvěle využil irskou angličtinu, radost to slyšet. Hezky udělaný kousek, kde se Jackie postaví proti Brosnanovi a docela jim to spolu jde. Akce je stále hodně dobrá a příběh má slušnou úroveň, nabídne i rozumnou zápletku a velmi aktuální téma. Vizuálně taky super. Tohle vůbec nebylo špatný, 5* ()

Torgal

Starý a zlomený Jackie Chan, ktorý prišiel o všetko na čom mu v živote záležalo, na ceste za pomstou za smrť dcéry. Rátalo sa mi, že film sa nesnaží predať Jackieho postavu ako cool drsňáka, ale skutočne ho zobrazuje ako starca, ktorý síce bol v mladosti elitným vojakom, no teraz ide v každom súboji cez bolesť, zaťatý ako buldog. Brosnan mu veľmi dobre sekunduje z druhej strany barikády a hoci politikárčenia je vo filme nemálo, dodáva filmu potrebnú hĺbku. Nečakaná kvalitka. 8-/10 ()

kluzo

Mazec. Zajímavý film. Ani ne tak scénářem, není tady nic, co by už někde nebylo, ale provedením. Takové béčkově (myšleno v dobrém) surová atmosféra. A Jackie Chan... Neskutečný. Tady i herecky, ale v 63 letech dělat to, co tam dělá... Klobouk dolů i s vlasama. ()

geek.ondra

Nečekal bych že mě ještě někdy dokáže Campbell mile překvapit ale podařilo se. Skvěle natočená leč občas strašně zmatená žánrovka která by měla pod dohledem lepšího tvůrce pravděpodobně o dost větší ambice ale to co jsme dostali je svěží žánrová podívaná. Jackie Chan se snaží a Brosnan je po hodně dlouhý době zase boží. 6,5/10 ()

Kingjiri

Začátek je sice utahanej, ale zabavit dokáže utrápenej Jackie Chan v nezvykle vážný roli a s irskym akcentem fuckující PIerce Brosnan. S přibývající stopáží se tempo neustále zrychluje a nakonec si i Chanův důchodce kromě plížení nebo ukládání bomb střihne pár efektních bitek. Docela se mi líbilo, že se příběh nesoustředil jen na Quanovu pomstu, ale velkej prostor dostává i Brosnanův Hennessy řešící svoje průsery. Příběh neni nijak nápaditej, dokázal bych si představit i víc akčních scén, hlášek nebo kratší stopáž, ale za ústřední dvojici Jackie Chan - Pierce Brosnan, díky který nuda fakt nehrozí, přihazuju čtvrtou slabou hvězdu. ()

Franc1s

Jackie Mlátička Chan jde ve stopách 96hodin a L.Neesona. Bombovým útokem je zabita jeho poslední dcera, tak se snaží zjistit, kdo a proč to udělal. Avšak odpověď stále nedostává, tak využívá svého speciálního výcviku a pěkně zatápí jednomu ministrovi (P.Brosnan) u kterého není všechno zlato co se třpytí... Na to kolik J.Chanovi je, tak předvádí efektní bitky, i pár bombiček bouchne. Mezi tím vším se odehrává i politické pletichaření, které mi tomu dodalo ten šmrnc. Já jsem spokojen a za kouknutí to stojí. 8/10 ()