Epizody(10)

Když odnese tornádo Dorothy Gale z městečka Lucas v Kansasu do daleké země Oz, její přílet uvede do pohybu proroctví předvídající katastrofání události známé pod názvem Bestie navěky a vyvolá hrůzu ve všemocném vládci země -- Čaroději. Dorothy se vydá za Čarodějem do Emerald City, chce se s ním za každou cenu setkat. Na své cestě potká čarodějnici, vojáka, který ztratil paměť, chráněného chlapce a mnoho dalších záhadných bytostí, které osudově ovlivní budoucnost země Oz a Dorotina místa v ní. (AMC Czech)

Recenze uživatele DavidWebb k tomuto seriálu (1)

Smaragdové město (2017)

***Kto má rád rozprávky a fantasy v štýle OUAT, by nemal byť sklamaný***. Za posledné roky holyvúd v žánri fantasy nedokázal vyprodukovať dostatok pozoruhodných vecí bez ohľadu nato, či sa jedná o film alebo o seriál. Preto som po zhliadnutí prvého dielu EC zostal milo prekvapený. Veľmi ľahko som si vypestoval vzťah k jednotlivým postavám, z ktorých niektoré mi boli okamžite sympatické rovnako ako celá séria, čo malo samozrejme vplyv na moje hodnotenie. Určite by som spomenul hlavnú postavu Dorothy stvárnenú atraktívnou Adriou Arjona a možno nie tak atraktívnu ale o to zaujímavejšiu postavu West ktorú si strihla pre mňa úplne neznáma rumunka Ana Ularu, a dostala ma nielen svojím vzhľadom, ale aj herectvom. Ďalej v trochu pre neho netypickej postave Vincent DʹOnofrio atď atď. Neviem čo dodať, po dlhšej dobe opäť niečo čo ma chytilo za srdce, čarodejnice, mágia, iná dimenzia, zaujímavé triky, postavy a veľmi príjemne strávený čas. Plnému hodnoteniu sa bránim pre 2-3 slabšie diely, ale nutkanie sa k EC znovu vrátiť je dosť silné. ()