Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DavidWebb
  ****

  ***Kto má rád rozprávky a fantasy v štýle OUAT, by nemal byť sklamaný***. Za posledné roky holyvúd v žánri fantasy nedokázal vyprodukovať dostatok pozoruhodných vecí bez ohľadu nato, či sa jedná o film alebo o seriál. Preto som po zhliadnutí prvého dielu EC zostal milo prekvapený. Veľmi ľahko som si vypestoval vzťah k jednotlivým postavám, z ktorých niektoré mi boli okamžite sympatické rovnako ako celá séria, čo malo samozrejme vplyv na moje hodnotenie. Určite by som spomenul hlavnú postavu Dorothy stvárnenú atraktívnou Adriou Arjona a možno nie tak atraktívnu ale o to zaujímavejšiu postavu West ktorú si strihla pre mňa úplne neznáma rumunka Ana Ularu, a dostala ma nielen svojím vzhľadom, ale aj herectvom. Ďalej v trochu pre neho netypickej postave Vincent DʹOnofrio atď atď. Neviem čo dodať, po dlhšej dobe opäť niečo čo ma chytilo za srdce, čarodejnice, mágia, iná dimenzia, zaujímavé triky, postavy a veľmi príjemne strávený čas. Plnému hodnoteniu sa bránim pre 2-3 slabšie diely, ale nutkanie sa k EC znovu vrátiť je dosť silné.(5.3.2017)

 • Lockdown
  *

  První díly mi do očí svou debilitou vháněly slzy smíchu. Pochopil bych, kdyby tvůrci tuto debilitu použili záměrně. Po dokoukání celého seroše však můžu říct jen to, že záměrný to není. Seriál se snaží působit tak hustokrutopřísně až to hezký není. To co ale dostáváme my fanoušci je ultrakravina, bez špetky logiky, kdy je opravdu každá postava tak nesnesitelně vlezlá a na ránu až to bolí. Mrzí mě to hlavně u Vincenta D'Onofria, který ač se neskutečně snaží, z hovna prostě koláč neudělá. Jelikož jsem od seriálu zas tolik neočekával, nebudu odcházet ani tak zklamaný. Pro lidi, kteří by si tudle věc chtěli pustit mám jednoduché shrnutí všech deseti dílů. Barevná čas ubírající peachovina, která je sice napsána jako minisérie a měla by mít tedy nějaký konec. Ten však nepřichází a podle sledovanosti první řady už ani nepřijde. Dále nesympatickej cast a příšerný kombinování děje. Toť vše! Rád bych napsal i nějaké pozitivní věci, ale opravdu jich moc není. Jednu hvězdu dám za sympatickou postavu Lady Ev, která mi ze všech vadila asi nejméně. 20%(23.3.2017)

 • DDCC
  ***

  Proč si někdo bere námět z příběhů ze země Oz, když následně každou maličkost obrátí vzhůru nohama? Všichni víme, jak temné Once upon a time dopadlo. Smaragdové město v tomto bezhlavě pokračuje. Vsází na sexy herce, drogy, podsvětí. Vše se snaží být drsné a cool (spíše edgy). No pohádka jedna radost. Tváří se jako veledílo s nesmírně velkým budgetem, jedná se ovšem jen o jemně dramatický příběh schovaný za vizuálem. V tomto ohledu hodně podobné Shannaře. Herecký výkony nějak chybí. Jako vážně, příběh plyne a herci odříkávají řádky jako básničku. Žádné sympatie nebo empatie s postavami. Všechny postavy pak vypadají jako plastické figuríny. Se strašákem a létajícími opicemi se rozlučte. Po pilotu bych to hodnotil někde okolo těch 40% za velké zásahy do původního příběhu, špatně sestříhaný pilot a "strašáka" (herec tedy vážně vypadá jako strašák, nicméně to nic nemění na tom, že je to od první scény prostě člověk). Pokud série skončí bez milostné linky a srdcervoucí smrti, možná hodnocení zvýším.(8.1.2017)

 • noriaki
  **

  Vydržel jsem šest dílů. Doufal jsem že se Emerlad City časem zlepší, ale kvalita naopak stále klesala. A jestli v tom pokračovala i ve zbytku série, tak se zřejmě dostala do záporu. Každá jednotlivá kategorie - mimo vypiplaného vizuálu, je bída. Jestli čekáte na charismatickou a okouzlující zemi Oz, tak na to zapomeňte. Scénář si z předlohy vzal jen drobky a zbytek zmrvil jak to šlo. Navzdory vší lopotné snaze o temnou zápletku chybí seriálu veškerá atmosféra. Dřevění herci a banálně znějící dialogy tomu taky nepomohly. Suma sumárum, tenhle projekt asi nemohl dopadnout hůř. No, mohl, protože i kdyby Tarsem Singh natočil sebevětší blbost, alespoň by vypadala luxusně.(27.3.2017)

 • JohnCZ
  ****

  Navzdory nepříznivým ohlasům mě tahle adaptace Čaroděje ze země Oz nesmírně překvapila. Nějak v tom nevidím tu mnohými zmiňovanou stupiditu. Rozhodně ne větší, než v mnoha jiných seriálech. Naopak Emerald City se na celou pohádku dívá úplně z jiného úhlu. Jednoduché motivy původního příběhu rozvíjí do komplexnějšího celku, postavám tvůrci dávají psychologický profil (dvojice čarodějek je vyloženě lahůdková) a kontext jejich jednání. Je to i navzdory levným hercům velmi dobře zahrané a dost promakané a je škoda, že scénář místy trochu ztrácí a působí to nevýrazně. První série je viditelně dost rozjezdová a je škoda, že se pokračování nedočkáme. Minimálně je totiž na co koukat. Obrazová stránka patří mezi to nejlepší, co jsem mezi TV seriály viděl. Ty prachy jsou v tom skutečně vidět a to nejen na kvalitním CGI, ale hlavně na kostýmech, zvolených lokacích a výpravě celkově.(12.2.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace