Reklama

Reklama

Epizody(10)

Obsahy(1)

Když odnese tornádo Dorothy Gale z městečka Lucas v Kansasu do daleké země Oz, její přílet uvede do pohybu proroctví předvídající katastrofání události známé pod názvem Bestie navěky a vyvolá hrůzu ve všemocném vládci země -- Čaroději. Dorothy se vydá za Čarodějem do Emerald City, chce se s ním za každou cenu setkat. Na své cestě potká čarodějnici, vojáka, který ztratil paměť, chráněného chlapce a mnoho dalších záhadných bytostí, které osudově ovlivní budoucnost země Oz a Dorotina místa v ní. (AMC Czech)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Slabulinké tri hviezdy. Premýšľal som aj o dvoch, ale k tej tretej ma presvedčil fakt, že to v sebe skrývalo veľký fantasy potenciál, ktorý síce zostal trestuhodne nevyužitý, ale bolo ho tam vidieť. Tie odlišné pohľady na staré známe postavy, to bola vcelku parádička, čarodejnice, obri, mágia vs. pokročilá technika ( fantasy androidi), škoda veru, že to tak skoro uťali. Jasné, že to nemalo príliš veľké ohlasy, ale ešte jednu sériu mohli urobiť. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Navzdory nepříznivým ohlasům mě tahle adaptace Čaroděje ze země Oz nesmírně překvapila. Nějak v tom nevidím tu mnohými zmiňovanou stupiditu. Rozhodně ne větší, než v mnoha jiných seriálech. Naopak Emerald City se na celou pohádku dívá úplně z jiného úhlu. Jednoduché motivy původního příběhu rozvíjí do komplexnějšího celku, postavám tvůrci dávají psychologický profil (dvojice čarodějek je vyloženě lahůdková) a kontext jejich jednání. Je to i navzdory levným hercům velmi dobře zahrané a dost promakané a je škoda, že scénář místy trochu ztrácí a působí to nevýrazně. První série je viditelně dost rozjezdová a je škoda, že se pokračování nedočkáme. Minimálně je totiž na co koukat. Obrazová stránka patří mezi to nejlepší, co jsem mezi TV seriály viděl. Ty prachy jsou v tom skutečně vidět a to nejen na kvalitním CGI, ale hlavně na kostýmech, zvolených lokacích a výpravě celkově. ()

Reklama

drkaldj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Má to světlé momenty a pár dobrých nápadů. Předpokládám že znalcům (fanouškům) předlohy se toto líbit nebude. Je to dobrý seriál nebo ne? Za mě vizuálně ano ale scénářem ne. Scénář je to co tento seriál táhne ke dnu průměru (všímavý nebo nároční diváci si jistě všimnou opravdu hodně různých chyb). Kdyby byla druhá série, je možné že by se to částečně zlepšilo a seriál by se mi zalíbil. ()

DDCC 

všechny recenze uživatele

Proč si někdo bere námět z příběhů ze země Oz, když následně každou maličkost obrátí vzhůru nohama? Všichni víme, jak temné Once upon a time dopadlo. Smaragdové město v tomto bezhlavě pokračuje. Vsází na sexy herce, drogy, podsvětí. Vše se snaží být drsné a cool (spíše edgy). No pohádka jedna radost. Tváří se jako veledílo s nesmírně velkým budgetem, jedná se ovšem jen o jemně dramatický příběh schovaný za vizuálem. V tomto ohledu hodně podobné Shannaře. Herecký výkony nějak chybí. Jako vážně, příběh plyne a herci odříkávají řádky jako básničku. Žádné sympatie nebo empatie s postavami. Všechny postavy pak vypadají jako plastické figuríny. Se strašákem a létajícími opicemi se rozlučte. Po pilotu bych to hodnotil někde okolo těch 40% za velké zásahy do původního příběhu, špatně sestříhaný pilot a "strašáka" (herec tedy vážně vypadá jako strašák, nicméně to nic nemění na tom, že je to od první scény prostě člověk). Pokud série skončí bez milostné linky a srdcervoucí smrti, možná hodnocení zvýším. ()

DavidWebb 

všechny recenze uživatele

***Kto má rád rozprávky a fantasy v štýle OUAT, by nemal byť sklamaný***. Za posledné roky holyvúd v žánri fantasy nedokázal vyprodukovať dostatok pozoruhodných vecí bez ohľadu nato, či sa jedná o film alebo o seriál. Preto som po zhliadnutí prvého dielu EC zostal milo prekvapený. Veľmi ľahko som si vypestoval vzťah k jednotlivým postavám, z ktorých niektoré mi boli okamžite sympatické rovnako ako celá séria, čo malo samozrejme vplyv na moje hodnotenie. Určite by som spomenul hlavnú postavu Dorothy stvárnenú atraktívnou Adriou Arjona a možno nie tak atraktívnu ale o to zaujímavejšiu postavu West ktorú si strihla pre mňa úplne neznáma rumunka Ana Ularu, a dostala ma nielen svojím vzhľadom, ale aj herectvom. Ďalej v trochu pre neho netypickej postave Vincent DʹOnofrio atď atď. Neviem čo dodať, po dlhšej dobe opäť niečo čo ma chytilo za srdce, čarodejnice, mágia, iná dimenzia, zaujímavé triky, postavy a veľmi príjemne strávený čas. Plnému hodnoteniu sa bránim pre 2-3 slabšie diely, ale nutkanie sa k EC znovu vrátiť je dosť silné. ()

Galerie (401)

Reklama

Reklama