Epizody(8)

Osud je spojil. Nebezpečné síly se je snaží rozdělit. Geralt a Yennefer dělají, co mohou, aby byla Ciri v bezpečí, zatímco se na kontinentu schyluje k válce. (Netflix)

iXtr3m3

UPDATE PO TRETEJ SÉRII: Tak nám teda Witcher skončil a neskončil veru v najlepšom. Scény s Cavillom sú stále samozrejme najlepšie, ale jednak dostal menej priestoru, keďže sa tvorcovia pripravujú na prechod od Witchera v hlavnej úlohe na Ciri a jednak sa niekam vytratila gulervúcosť niektorých scén, ako to bolo v prvej sérii. Časť s Lovecraftovským monštrom ála Thing bola fajn, taktiež na lodi a pár ďalších, ale vyradenie Geralta tým podrazákom od čarodejov, tak to som nečakal. Ak ak aj hej, tak na konci, čím by ako tak vysvetlili zmenu herca. Ale nie, oni si ho nechajú odísť do diaľky ako v nejakom westerne, dobre že nie do západu slnka. Veru, čakal som viac. OK, dostali sme zasa nejaké tie intrigy, ale na GoT to nikdy nemalo, dostali sme klasicky po Netflixovsku homozložku v podaní barda, dostali sme podľa mňa mdlejší príbeh a menej akcie, časť s Ciri v púšti bolo varenie z vody, nečudujem sa Cavillovi, že opustil potápajúcu sa loď. Netvrdím, že si ďalšiu sezónu nepozriem, ale neviem si predstaviť, čím pozitívnym môže prekvapiť a to nie je dobrá vizitka pre tvorcov. ()

Free_player

První série byla dost špatná a nikdy jsem nevěřil, že druhá může až o tak moc horší. To, že by třetí měla být lepší tomu by mohl věřit jen naprostý a naivní blázen. A opravdu nebyla. Z hlediska akce byla sice možná nejvýživnější, ale z hlediska logiky a porovnáním se zaklínačským byť herním nebo knižním světem to byl čistokrevný odpad způsobující mentální a vizuální muka, který nepůsobil ani už snad skoro jako parodie.  Když pročítám zdejší nadšené a zhlouplé komentáře tak se musím smát jak moc jsou lidi netflixem zdegenerovaní a nemají ani špetku vkusu pro slovanskou mytologii.  Za tohle zmrvení takového kultu jakým Zaklínač je, byl a bude by ta dotyčná osoba, která má na starosti celý tenhle z blitek umíchaný guláš  měla být okamžitě zbavena svéprávnosti !!! Koncem třetí serie se "příběh" měl dostat do opravdu hodně zajímavé fáze a o to víc mě šokuje co jsem viděl např. puč na Thaneddu, postava Milwy nebo celá hanza Potkanů :D :D :D.  No nic no nedivím se vůbec Harrymu, že od toho šílenství utekl což doufám, že bude poslední hřebíček nebo spíš kolíček do pr .... tohoto paskvilu, protože on byl ten jediný co to aspoň trošku držel nad hladinou močůvky. ()

Flopik

Tak tretia séria za nami a musím povedať, že už tu cítiť mierne sklamanie. Mne sa oproti väčšine, prvých 5 častí dosť páčilo, súboje sú fantastické, dostali sme aj monštrá začo som veľmi rád a do toho skvelá hudba, ktorá v tomto svete pasuje na výborná. Horšie je však zistenie : No Geralt, no party. Všimol som si to už aj predtým ale teraz ešte viac, ako náhle je na scéna Henry tak to ohromne baví, ako náhle idú do popredia iné postavy , je to "zývačka". Za mňa je Henry srdce seriálu a neviem si predstaviť ako sa stým Liam popasuje. Celkovo som sa však bavil, Henry dostal krásny súboj na konci aj keď krátky, potešil jeho súboj s príšerami, čarodejom, masaker na začiatku. Rozhodne Henry a jeho Geralt ostanú v srdci. ()

TostTom

Mám pocit, že to jde z kopce s tímhle seriálem. S první a dokonce i tou druhou sérií jsem byl spokojený a můžu říct, že i dost nadšený. Ale to o téhle sérii už říct nemohu… Ubylo monster i akce a v příběhu se začínám fakt ztrácet, je tam plno nesmyslů a věcí co vůbec nesedí. A to že odchází Cavill snad asi ani nechci komentovat, protože pro mě je to zrovna on kdo to celé táhne. 6/10 ()

peetrejr

Bude ťažké byť nevulgárny, ale aspoň som to skúsil. Ako sa spieva v jednej piesni: "mně snad jebne". Preste takto by som asi opísal tretiu sériu Zaklínača od Netflixu. Prvá séria ma bavila, druhá tiež a na tretiu som sa tešil. Medzitým som si zahral hru a takmer prečítal aj jednu knihu. Ale nechcel som byť neslušný, tak som si pozrel nezrovnalosti s knižnou predlohou. Kto je Voleth Meir? Neviem a asi ani nebudem. Alebo prečo je tak polka čarodejníc vykŕmené černošky? Nechcem nikomu kaziť ideály krásy alebo byť rasistický. Ale myslím, že niekde by mali byť hranice. Ja ani neviem či je to príbeh Geralta, alebo skôr príbeh S Geraltom. Lebo on úprimne vyzerá ako vedľajšia postava. A akokoľvek sa Henry Cavill snaží ho zahrať dobre, niečo je tam proste divné. Geralt ani neplní zákazky, neloví príšery a keď je bojová scéna, tak sa ometá mečom ako keby hral šermiarske divadielko na hrade. A ešte to, že Cavill ide do riti (ani sa mu úprimne nečudujem) zabije už takmer mŕtvy seriál. Ciri, ktorá mi bola nesympatická aj v predošlých sériach je mi tu ešte viacej. Proste absolútne nechápem čo akože toto mladé dievča robí. Nerozumiem ako môže niekto tak sprostý byť "vyvolený". Yennefer je taká že meh. A Marigold, alebo pardon Jaskier (?) je bisexuál... prepáčte mi to, ale čo to kurva je! Prečo je z ničoho nič mastný riťopich? Marigold má byť lámač ženských sŕdc, nie mužských... a ešte Radovid? Akože neviem kto na toto berie nápady. Koniec poslednej časti by som najradšej zapálil a ten popol zabetónoval to zeme. To čo malo byť? VoLaJtE mA FaLkA...bububu poserem sa ty kokos. No je mi z toho fakt zle. ()

warrenur

Prvych pat uvolnenych epizod tretej serie, bolo mimoriadne slabuckych. Siesta do kompenziu priehrstim akcie, dalsia dava priestor Ciri a jej halucinaciam nuz a v tej zaverecnej sa toho opat zhutni prilis vela, aby opat nevyriesila nic, ale "navnadila" na dalsiu seriu. Celkovy dojem az na dve casti je pre mna velkym sklamanim. A podla hodnoteni nie som sam. ()

Kopi1

Jsem si jistej, že kdyby Zaklínače dělalo od začátku HBO, tak by byla kvalita alespoň o 2 úrovně výše. Jakožto velký fanoušek 1. série a oukej 2. série, už mě to zde taky pomalu přestává bavit jak si mění příběh a scénář furt hrozně zaostává. Sice je tu mnohem více věcí z knížek než v minulé sezoně (tam nebylo téměř nic), ale stylem jakým je to odvyprávěno, je občas už na nervy drásající. Pár jednotlivých scén je dobrých, ale většina kolísá a musím přiznat, že buď otravná nebo zbytečná. Co zde např. udělali s Marigoldem v jedný části je snad trestuhodné, Radovid tragickej ve všem, celkově ten casting v těch vedlejších rolích je špatnej (kromě Dijkstry) a Rience hrozně nevyužitej a antiklimatickej. Kontinent mi přijde velkej asi jako Středočeskej kraj, jak se všichni rychle přesouvají. Chudák Henry se musel celou dobu tvářit, že mu ty předělávky v příběhu nevadí, ale vevnitř určitě pomalu umíral. Na tu jeho choreografii akčních scén je ale radost pohledět. Tito tvůrci si ho nezaslouží a je dobře, že od tohoto radši odešel. V příští sezonu už vůbec nevěřím, že bude dobrá, i kdyby byl Liam skvělej, ale kouknu stejně, asi jenom ze zvědavosti už. Dal bych 2 hvězdy, ale pro Henryho dám tu třetí. Není tu žádný díl, který by extra vynikal (bitva o Thanedd kdybych měl vybrat), jenom pouze pár jednotlivých scén, které se povedly. Půjdu si přečíst znovu knihy na zlepšení nálady. ()

ElStupido odpad!

Máme tu další sezónu americké telenovely o vědmákovi Geraldinovi, cikánské kouzelnici Jenifr a jejich adoptované dcerce Džamile. Nemohl jsem se dočkat! Až je zase uvidím, jak se hledají a zachraňují pořád dokola. Ty dvě scény z knížek, co tam dali... mohl jsem si oči vykoukat! Naštěstí je tam oproti knížkám hodně epické akce, třeba když bbw černoška vyčaruje dort a hodí ho na nilfgárďana, nebo když černokněžník Ábrfortz použije zaklínadlo a změní se z bělocha na afghánce. Tolik zajimavych lidi tam bylo! Osud je spojil! všechny. Ale nebézpečny síly se je snaži rozdělit! Fandové her můžou skákat a nadšením si rvát vlasy, když se tam sem tam mihne postava z her, jen aby záhy trapně chcípla. Aspoň zbyde víc času na intrikaření lóže čarodějek s obličeji krásnými jako chodidlo. Každý ví, že tohle jsou ty scény, které dělají zaklínače zaklínačem. Né nějaký albín, mečem se ohánějící, filozofující o nesmrtelnosti chrousta. ()

JamesConnorG

5/10. Sbohem Henry, scela upřímně, tvému odchodu se vůbec nedivím. Mám tenhle seriál rád, mám na něj hezké vzpomínky, ale házení klacku pod nohy fanouškům od tvůrců je už možná příliš. Tahle série se moc nepovedla a to mě rve srdce. ()

Hpatrik

Tvůrci se rozhodli do určité míry ignorovat předlohu, a si jedou vlastní freestyle. První třetina se docela fajn, má to pěknou výpravu, a klidnější tempo tomu svědčí. Pak už to jde od desíti k pěti. Kvalita scénáře je na pováženou, choreografie bojových scén šla od první série taky hodně dolů, příšery jsou příliš digitální a rádoby "efektně" přerostlé, postavy se chovají nelogicky a casting je nekonzistentní. Tvůrcům prostě chybí kvalita/zkušenost/zručnost, a obávám se že to lepší nebude. ()

MarekPlachky

Cavillova labutí píseň. Třetí série stále razantněji prohlubuje neduhy, které sužují seriál už od začátku - postavy fungují pouze jako prodloužená ruka tvůrců bez vlastní agendy, patřičných motivací a smysluplného vývoje; politikaření nedává vůbec smysl; přehnané a monotónní nadávání jako od rádoby drsného 12tiletého typečka, postrach ulice (kromě trpaslíka Yarpena, ten je vtipný jako vždy); elfové, Fringilla Vigo a Cahir spadají do kategorie jedněch z nejhůře napsaných postav v historii Netflixu, příšerný a nelogický vývoj, motivace odlišná každou epizodu a všichni skáčou jako opilý míček na ping pong tam, kde je příběh vyžaduje; nesoudržnost se stanoveným světem z předchozích sérií a mnohem (věřte mi) mnohem  víc. Kdo by taky řekl, že opomíjení důležitých událostí z předchozích sérií, jenž se vyskytují v knihách, bude mít své následky? Navíc si ještě chci zalamentit nad naprostou stupiditou postavy Radovida - ani po všech epizodách nechápu, jestli je to naprostý vypatlanec, nebo naprostý génius, co ze sebe dělá naprostého vypatlance, nebo naprostý vypatlanec, co ze sebe dělá naprostého génia, co ze sebe dělá naprostého vypatlance - a stojím za názorem, že to neví ani samotní tvůrci. Tyto neduhy stojí v popředí celého pádu seriálu, v první sérii se nad nimi dalo mávnout rukou se slovy: "To časem spraví." jenže oni to do teď nespravili. Je to celé monstrózně nekompetentní, až bolestivé, ale stále lepší než 2. série, která, pokud se jedná o mě, nikdy nevznikla. ()

Urukhaj98

Ačkoliv seriálový Zaklínač ještě (nejspíš) nekončí, je myslím na místě malé ohlednutí za všemi dosavadními řadami a důvodem k tomu není samozřejmě nic menšího, než odchod Henryho Cavilla z titulní role zaklínače Geralta z Rivie. To, že ho chápu a vlastně mu i trochu tleskám, teď ponechme stranou. První řada Zaklínače nebyla ani zdaleka dokonalá. Slabší ropočet, nic moc triky (kromě praktických), podivné kostýmy (Nilfgard!!!), ne vždy přesvědčiví herci a jistá pochybná tvůrčí rozhodnutí ohledně adaptování příběhů z knih. Nicméně sázka tvůrců na adaptování prvních Geraltových příběhů (t.j. povídek) nakonec vedla k příjemné rozmanitosti jednotlivých dílů a nepokazila to ani lehce násilná snaha scénaristů naroubovat zápletky jednotlivých povídek na ucelenější děj propletený s dalšími důležitými postavami jako Ciri a Yennefer. Nemálo lidí sice rozhodilo obsazení Cavilla do titulní role, ale mě to naopak od začátku potěšilo, neboť vědomí, že se o to zajímá herec jeho formátu (byť ne z první ligy, ale přesto už měl za sebou nemálo filmových rolí), znamenalo, že má o roli skutečný zájem a nejde mu jen o prachy. Nyní již bývalý představitel Supermana se projevil jako ta nejlepší možná volba, neboť to byl fanboy, který načetl a nahrál vše, co bylo potřeba a Geraltovi vdechl život přesně tak, jak si postava jeho kalibru zasloužila. Moje očekávání v tu chvíli atakovala výšku Věže vlaštovky. No a pak přišla řada druhá. Aby to bylo o to bolestivější, rozhodli se tvůrci začít opět s povídkou a to rovnou jednou z těch nejlepších a nejmilovanějších, která po "zaklínačsku" variuje pohádku o Krásce a Zvířeti. A opět se to povedlo. Člověk nabyl dojmu, že je vše v pořádku a není se čeho bát. Omyl. V následujících epizodách se totiž ze Zaklínače stal pouze vysokorozpočtová cosplay fanfikce, ve které se sice pohybovali slušní herci, ovšem pod vedením absolutně neschopných a diletantských scénaristů, kteří Sapkowskiho předlohu buď nepochopili nebo se záměrně rozhodli jí vykuchat a její zohavenou mrtvolu ještě k tomu pochcat. Nejsem zarytý odpůrce toho, když se adaptace příběhově od předlohy liší, ať už více či méně. Pokud to ale neznemená změnu k horšímu, tak jako tady. Nepomohla ani výrazně lepší vizuální stránka jdoucí ruku v ruce s vyšším rozpočtem. Tohle se prostě posralo a já naprosto chápu, že averze Henryho Cavilla k seriálu začala růst. Nejen on, ale hlavně nemalá část fandomu (včetně mě) byla z druhé řady tak rozčarovaná, že musela showrunnerka Lauren S. Hissrich (pokud se její jméno ještě někdy objeví v souvislosti s adaptací nějaké mé oblíbené předlohy, tak od toho okamžitě dávám ruce pryč) přispěchat s prohlášením, že třetí sezóna se bude předlohy držet mnohem více. A po shlédnutí třetí sezóny mohu prohlásit, že nelhala. Bohužel však v tomto případě platí rčení "příliš málo, příliš pozdě". Strukturou děje se třetí sezóna skutečně celkem pevně drží příběhu čtvrté knihy (neboli druhého románu) ságy o Zaklínači. K čemu to ale je, pokud je zpracování neskutečně líné a nenápadité. Neříkám, že jsem se při sledování Cavillovi poslední štace vyložené nudil, ale když konečně přišly ty zásadní momenty z knížky, které mohly být v jiných tvůrčích rukou něčím absolutně kulervoucím (například souboj s Vilgeforzem nebo Geraltova neshoda s Djikstrovou nohou), jsou však místo toho pouhým "meh". Neříkám, že jsem po druhé řadě čekal nějaké zázraky, ale aspoň trochu se ti diletanti za kamerou snažit mohli. Abych jen nepičoval, akce se držela standardu nastaveného první řadou, takže byla nejen koukatelná, ale místy dokonce vyložené výborná (třeba první setkání Ciri s Potkany je radost sledovat). Jinak je to ale bída. Jiná bída, než ve druhé sezóně, ale pořád bída. Nuže, co dodat. Farewell Henry. Ať se ti daří jinde. Tahle frančíza (s těmito tvůrci) si tě stejně nezasloužila. 5/10 () (méně) (více)

aR3Zz

Těšil jsem se převelice. A tomu odpovídá hodnocení. První díly jsem zřal, další vstřebával a poslední dva toleroval. Opravdu, několik dobrý dílů, ale jinak jen vleklá příprava na další sérii, kterou si pustí opravdu jen zarytí fanoušci. Ale ne knižní předlohy... ()

Torgal

Nečakané kvalitatívne vzchopenie po slabej druhej sérii, ale stále len na úroveň ľahkého priemeru. Tvorcovia našťastie tentokrát krotili vlastnú fantáziu a pevnejšie sa držali predlohy, no filmárskeho umu stále veľa nepobrali, takže adaptovanie známych scén z predlohy je prinajlepšom toporné. Akcia ako taká nevyzerá zle, ale nudných a mimóznych pasáží tu bolo viac než dosť. Napriek tomu by som cítil nádej, že do budúcna sa to môže zlepšiť, no Cavill už opustil potápajúcu sa loď. Bez neho ako Geralta a aj jeho boja s producentkou seriálu o čo najmenšie znásilnenie predlohy tento projekt nemá žiadnu budúcnosť. 5+/10 ()