Šikanovaná a odstrkovaná Yennefer náhodou objeví způsob, jak utéct. Geraltovo pátrání po takzvaném ďáblovi skončí pořádným malérem. Ciri najde bezpečí mezi svými. (Netflix)

Wiikii

Černí elfové vypadají opravdu podivně, né že bych byl rasista, chápu, že chtějí byl rasově neutrální a pokouší se to ukecat tím, že elfové jsou prastará rasa co může být všelijaká, ale co od toho mám čekat? Duhovou plejádu kožních barev od modré po červenou? .... No to je jedno, Marigold má super hlas a herecký výkon je podařený, ale nečekal jsem, že bude vypadat takto. Yennefer je známá, že má mladickou vizáž, ale umí se i mračit, což zatím moc nepoznám, protože je v té době, kdy byla zasažena klatbou. Ciri to je jasně super tvář i když v prvním díle vypadala velmi dospěle, ale teď už vypadala na předpubertální věk. Leč čert rozhodně nedostal tolik prostoru jaký měl dostat, sice "džouk" "Did your mother fuck a snowman?" byl dobrý, ale nedostatečný. Hold jedna hodnina na epizodu nestačí evidentně. ... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

Lenka.Vilka

Mazec! Protože je tohle především o Yennefer, bavila jsem se. Konečně víc čarodějů, elfů a dalších potvůrek. Nebudu psát o posledních pěti minutách, to bylo epic, ale celkově mi zvukový podkres přišel 100 krát lepší než u předchozího dílu. Řekla jsem si, že jeden díl, jeden den. Včera jsem viděla první, teď druhý. Bude těžké nedat hned třetí. Ještě že jsou ty svátky a času je málo! :D ()

Cheeter

Celkově trochu rozpačitost, přidala se tu další příběhová linie, nejspíš i časová. Začátek Yennefer jsem do teď neznal, takže pro mě docela novinka. A Marigold se dost povedl, ukecaný jak by mělo být. ()

Martrix

Sapkowski vymyslel vcelku zajímavý svět, ale co se s ním udělali tvůrci tohoto seriálu, to je tedy mazec. Triky jsou skoro jako z Hvězdné brány, ale nevadilo by mi to. Co mě ale iritovalo hodně, byla neskutečně otravná postava barda a jeho blbý písničky, které totálně zlikvidovaly už tak velmi nevýraznou atmosféru celé epizody. Zatím chybí seriálu špinavost a právě nějaká atmosféra. Yennefer linka byla jako Harry Potter po polski... . Ještě tomu dám šanci, ale zatím zklamání. ()

LasT_Olt

Tak druhým dílem už nám to začíná trochu pokulhávat, nečekal jsem že to příjde tak brzo. Je na tom krásně vidět, jak málo času seriál má. Kdyby to opravdu udělali jako v knihách, a nedávali tak hrozně moc času Yennefer a Cirille, tak by se možná nečtenáři knih dozvěděli, proč je Geralt vlastně v Dol Blathanna, jak správně ulovit sylvána a jak elfové ve skutečnosti trpí. Je to hrooozně moc uspěchané, což je škoda, a také důvod proč se tento seriál nikdy nevyrovná GoT. Jo a ten Geraltův chladný vztah k Marigoldovi je jako co proboha? Vždyť v knihách jsou už na Konci světa nejlepší kámoši... ()

Sabrewulf

O trochu zábavnější než první díl, i když toho Jar Jar Binkse s loutnou si mohli odpustit. Jinak musím v tomto díle pochválit Henry Cavilla, projevil se zde jako velmi schopný komparz, normálně jsou komparzisti na záběru jen pár sekund a on to dotáhl až na pět minut. Vůbec je celkově príma nápad, v počátcích seriálu o Zaklínači, kdy pořád o postavě Zaklínače lautr nic nevím (krom toho, že v prvním díle málem umřel, protože mu vypadl meč a nemohl na něj dosáhnout a tady vzal zakázku, dostal na držku a z konfliktu odešel jako zpráskaný pes), věnovat celý (teprve) druhý díl nové postavě. P.S: Scéna ve stanu při napadení WTF. ()

Remivsremi

Máme tady představení dalších klíčových postav. Jen to vyprávění ve stylu GoT, kdy se každou chvilku sleduje děj jiných postav, je zkratkovité a uspěchané. Klidně by se to dalo rozložit i na délku hodiny a půl. Celkový dojem je však pozitivní. ()

BROKEN_

Slabší než první díl, ale pořád velmi dobré. Yennefer se nám představuje, která bude v příběhu důležitá, ale samozřejmě ti co znají knížky a hry vědí, že je to důležitá postava : ) .Geralt mě pěkně rozesmál. Zatím spokojenost. ()

Mrkvič

Na hodinu až moc děje a celá linie s Yennefer mě moc nebrala. Naopak od zpěváčka jsem moc nečekal a jeho hlášky a písničky jsou zatím moc fajn. No a kozlíkova hláška "tvoje máma tě měla se sněhulákem?", super. A vlastně i myšlenky o národech, hrdosti a výběru menšího zla nebo pocitů křivdy, skvěle navazují na hlavní linii knih. Tenhle seriál může být něčím hodně velikým. A to nejen pro skalní fanoušky předlohy (i her). ()

Eleanor05

Komornější a rozhodně lepší, než první díl. Tentokrát především o Yenně a Tissaie de Vries, který nehráčům a nečtenářům nic moc neřekne, ale rozvíjí a buduje postavy. A ačkoli linie s Geraltem byla odfláknutá a zbytečná, Marigold se docela vyvedl. A děkuju dámám MyAnně Buring a Anye Chalotra, protože ty jediné tam zatím umějí hrát. ()

Sany33

Jedná sa o epizódu kde sa pozeráme na Yennefer a na jej začiatky čoby čarodejníčky. táto etapa jej života nie je v knihách vyobrazená oba sa o nej hovorí a aj preto sa toho autori chytili aby bola táto časť pútavá pre milovníkov knižnej predlohy, lebo sa s tým nemali možnosť stretnúť. Iank sa jedná o veľmi nudnú časť kedy Geralt nájde elfov a Ciri sa stretne s utečencami z Cintry. Spasilo to ale Marigoldove spievanie. 75% ()

ghatos

Upřímně dost zbytečný díl. Mě opravdu ty vedlejší postavy moc nezajímají. Každým závěrem stále více člověk cítil, že to je natahovaný plytký/ukecaný seriálový ojeb, těžící jen ze svého jména. Jdu od toho...46%. ()

Ironfood

Většinu druhého dílu vyplňuje dle mého celkem zbytečná linka "O původu Yennefer", která místy připomíná začátky Harryho Pottera v Bradavicích. Přesto to v podstatě byla ta lepší část dílu. Linka s Ciri se totiž v podstatě nikam neposunuje a v Geraltově lince je povídka "Konec světa" osekaná tak brutálně, že se z toho člověku chce téměř brečet. Především z ní zmizel veškerý humor (k smíchu je tu jen opravdu zoufale nepovedená maska sylvána, jejímž účelem bylo možná to, aby Cavillův ksicht působil relativně méně toporně). Na závěr zazní písnička Toss a coin to a witcher. O té sem někde četl, že se stala velkým internetovým hitem, takže jsem se bláhově domníval, že by nemusela být špatná. Bohužel je to naprosto tuctový popový cajdák. ()

psychoJoa

Tímto dílem už se seriál začíná víc rozjíždět. Yennefer patří mezi moje nejoblíbenější postavy z knih a musím uznat, že se na její další vývoj moc těším! Povídka s čertem/ďáblem je jedna z nejlepších v knize, ale tady mi hrozně vadilo sylvánovo provedení... ale Marigold je třída! ()

Arkanoid

Do seriálu pribudli Marigold A Yennefer, známi z kníh. Marigold je snáď rovnako vtipne otravný ako v knihe. Pri Yennefer uvidíme, čo jej mladosť, ktorej je v knihe venovaný oveľa menší priestor, ako vo filme, prinesie, no sme ušetrení väčších dramatických udalostí. Dej s Ciri sa veľmi nepohol. Najsmiešnejšie vyzerajúci čert/diabol alebo škaredí elfovia, čo mali vyzerať vznešene seriálu veľmi nepomáhajú rovnako ako vyhodenie väčšiny dialógov Geraltovej poviedky. ()