Pro mě silný průměr. Dost násilné tlačení na pilu při dětinském blbnutí ústředního páru a hluchá místa mi tolik nevadily, Cary hrající si na indiány byl skvělý. Ale příběh se motá dost zmateně kolem elixíru a v podstatě jen pro to, aby postavy měly důvod ho vypít. Jinak je scénář dost děravý. Ale občas zajiskří dobrý vtip a potěšila mladá Marylin Monroe.(17.6.2017)

Tak aj "Což takhle dát si špenát" má svoj predobraz. Klasická "ztřeštená" komédia zo zlatého veku štúdiového systému prekvapí neotrepanou zápletkou a Cary Grantom robiacim si zo seba poriadnu srandu. Možno si ale nakoniec ukradla film pre seba laboratórna opica. Film poteší svojou komediálnou gradáciou. Spočiatku je to úsmevná konverzačka, postupne prechádzajúca až ku záverečným salvám smiechu, to ako sa stupňuje fantasknosť zápletky. Ja rozhodne nepatrím k divákom, smejúcim sa pri komédiách, môj výraz pripomína skôr Bustera Keatona, tu som sa ale na konci neudržal.(1.11.2014)

Bezva rozpustilé, ulítlé, hravé a rozjařené. Cary Grant a Ginger Rogers zahráli "duší desetileté" naprosto dokonale a evidentně si to užili. Nehledejte zde logiku, nějaké extra skvělé silné dialogy či myšlenky - síla této crazy komedie tkví zejména v povedených taškařicích využívajících ideu dospělých, kteří se díky zázračné formulce na čas chovají jako malé děti. A v bravurní ústřední herecké dvojici, která si dokáže "přihrát" a dohromady tvoří parádní komediální duo. Scény, kdy indiánsky pomalovaný C. Grant předvádí bojový tanec se zpěvem, spolu s dětmi křepčí kolem skalpovaného právníka, kdy G. Rogers laškovně tancuje či výská na chodbě hotelu nebo jako malá holčička pláče pro maminku a spousta dalších patří k nezapomenutelným. Já se královsky bavil a nechal se unášet příjemnou svobodomyslností snímku, který vybočuje nad jinými právě svou netradiční volností, jednoduchostí a dětskou hravostí. 4.4(26.2.2013)

Slušná komedie s velmi dobrým hereckým obsazením a několika zábavnými momenty, ale trpící zásadními neduhy infantility některých komedií své doby. Mám tím na mysli, když se lidé mají začít chovat bláznivě - proč se potom chovají jako idioti? A to i v tomto případě, že mají být o několik let mladší, i třeba puberťáci? V tom je scénář napsán vážně špatně a ani jindy skvělá Hawksova režie, ani bezchybný Cary Grant s tím nic neudělají. A to zrovna on se mohl dosyta vyblbnout, zvlášť když si hrál na indiány. Jenže právě neúměrně dlouhé scény, zabírající skoro pětačtyřicet minut uprostřed filmu, které zachycují "bláznění" Granta a Rogersové, byly už jednoduše otravné. À propos, Ginger Rogersová: otravnější herečku jsem dlouho neviděl. Postava, kterou ztvárňovala, měla být sympatická, ale vinou této ne právě znamenité umělkyně byla jako mouchy v létě. Obtěžující. Potěší naopak pohled na Marilyn Monroe, která tu ještě ve svých šestadvaceti nebyla tak tlustá jako později a v plavkách jí to dost seklo; konečně chápu, proč mohla bý sexsymbolem. Abych to zkrátil, jako jednohubka byl Omlazovací prostředek ucházející, sem tam jsem se pobaveně usmíval, ale podobně jako chemická formule ve filmu měla krátkodobé trvání, vyprchá a za čas na ni nezbude žádná výraznější vzpomínka.(3.1.2016)

Crazy komédia ako zo starých čias... roztržitý vedec pracuje na omladzovacom prostriedku, ktorý paradoxne namieša opica a potom už len sledujeme dočasné mentálne návraty zainteresovaných do detských liet. Je to svieže a milé, niekedy až zbytočne detinské. Okrem situačnej komiky však hrajú prím aj vtipné a duchaplné dialógy, čo považujem za veľké plus.(24.11.2013)

• - Hlas, který během titulků na začátku filmu říká "Not yet, Cary" je hlas režiséra Howarda Hawkse. (facojurka)

• - Lois Laurel (Marilyn Monroe) se jmenuje stejně jako dcera komika Stana Laurela, čímž mu tvůrci filmu vzdali poctu. (J.A.K.)

• - Piaty a zároveň posledný film, na ktorom spolupracovali Cary Grant a režisér Howard Hawks. (Michal74)