Nezávisle na záměru tvůrců vznikl pozoruhodný film, který upozorňuje na nebezpečí jednostranné pozitivní adorace mládí a na nepřehlédnutelné přednosti dospělosti. Skotačivé duo Garyho Granta a Ginger Rogersové průkopnicky poukazuje na hrozby plynoucí z dětinštění evropského civilizačního okruhu. Uvolněný smích a radost z nespoutatelnosti jsou přídavkem navíc stejně jako skvěle natočený šimpanzí experiment.(18.2.2017)

Crazy komédia ako zo starých čias... roztržitý vedec pracuje na omladzovacom prostriedku, ktorý paradoxne namieša opica a potom už len sledujeme dočasné mentálne návraty zainteresovaných do detských liet. Je to svieže a milé, niekedy až zbytočne detinské. Okrem situačnej komiky však hrajú prím aj vtipné a duchaplné dialógy, čo považujem za veľké plus.(24.11.2013)

Hodne dobra vopicarna s totalne naspeedovanym Cary Grantem, ktery si hraje na indiany. Je videt, ze tvurcem je Howard Hakws, protoze komedialni tempo je podobne intenzivni jako v jeho drivejsi Leopardi zene, jen Katherine Hepburn vystridala o trosku slabsi Ginger Rogers. Jako bonbonek je tu Marilyn Monroe, ktera zde ale vic, nez nejakou zasadnejsi roli predvedla spis dekolt. Ocividne nejlepsi vedecti mixeri jsou simpanzi. 7/10(5.7.2011)

Nie tak dobré ako napríklad His Girl Friday alebo Ball of Fire ale aj tak výborná komédia. Viac než klasické pecky Howarda Hawksa mi to pripomínalo české pecky Vorlíčka a Macourka. Tie boli možno ešte o chlp zábavnejšie lenže nemali vo filmoch Caryho Granta, Ginger Rogers a Marilyn Monroe. Milé, vtipné, svižné a na svoju dobu originálne. 8/10(13.6.2015)

Bezva rozpustilé, ulítlé, hravé a rozjařené. Cary Grant a Ginger Rogers zahráli "duší desetileté" naprosto dokonale a evidentně si to užili. Nehledejte zde logiku, nějaké extra skvělé silné dialogy či myšlenky - síla této crazy komedie tkví zejména v povedených taškařicích využívajících ideu dospělých, kteří se díky zázračné formulce na čas chovají jako malé děti. A v bravurní ústřední herecké dvojici, která si dokáže "přihrát" a dohromady tvoří parádní komediální duo. Scény, kdy indiánsky pomalovaný C. Grant předvádí bojový tanec se zpěvem, spolu s dětmi křepčí kolem skalpovaného právníka, kdy G. Rogers laškovně tancuje či výská na chodbě hotelu nebo jako malá holčička pláče pro maminku a spousta dalších patří k nezapomenutelným. Já se královsky bavil a nechal se unášet příjemnou svobodomyslností snímku, který vybočuje nad jinými právě svou netradiční volností, jednoduchostí a dětskou hravostí. 4.4(26.2.2013)

• - Piaty a zároveň posledný film, na ktorom spolupracovali Cary Grant a režisér Howard Hawks. (Michal74)

• - Hlas, který během titulků na začátku filmu říká "Not yet, Cary" je hlas režiséra Howarda Hawkse. (facojurka)

• - Film sa mal pôvodne volať Young Business. (AdamCritic)