Obyvatelé městečka Rio Bravo si již delší čas nemohou stěžovat na nedostatek vzrušení. To vyvolávají hlavně bratři Burdetové. Starší Nathan patří k největším rančerům v kraji a drží ochranou ruku nad mladším bratrem Joem. Když Joe zastřelí neozbrojeného člověka, šerif John T. Chance ho zatkne a uvězní. Prokáže tím neobyčejnou odvahu, protože proti Burdetovým lidem stojí ve městě téměř sám. Po boku mu stojí jeho dva pomocníci, věčně opilý Dude a napůl chromý starý Stumpy. Přesto se pokusí postavit několikanásobné přesile... Slavný western natočil klasik amerického filmu režisér Howard Hawks (tvůrce nezapomenutelných snímků Četař York, Zjizvená tvář, Leopardí žena a Červená řeka). V příběhu vyprávějícím o pravém přátelství, smyslu pro čest a spravedlnost, působivým způsobem využil prvky romantiky, zaujme atmosférou a psychologickou kresbou hlavních postav. Sebevědomého, tvrdého šerifa hraje John Wayne, pomocníka Dudea bojujícího také s alkoholem ztvárnil Dean Martin, úlohu přitažlivé mladé hazardní hráčky vytvořila Angie Dickinsonová. (Česká televize)

Ajfist

Film pěkně natočený.Wayne si i v důchodovském věku furt hrál rád na drsňáky Západu a i v tomto filmu už působí dost uschle a i víceméně trapně,prostě je tu vidět,že už má nejlepší léta za sebou,ale na ty čtyři hvězdy to ještě je i když je tento jeho western z těch slabších. ()

Cesty timem

Pro mne není western přímo šálkem mého čaje. Spíše je to vždy hudba a nebo krásné ženy. Hudba dobrá, ale tady hlavně to druhé a jen jedna, ale zato stála za mnoho pohledů (a v závěru v tom korzetu - no pánové) až to zaokrouhlila na 4*. ()

Bogrant

Hawksova odpoveď na v mojich očiach nevýrazné High Noon sa vydarila na výbornú, pretože mala to, čo chýbalo práve westernu s Cooperom - charizmu! Ešte by to chcelo pritvrdiť v prestrelkách a skrátiť zopár dialógov na minimum a bolo by to skvostné. Takto je to ''len'' ďalší vynikajúci starý western, v ktorom najlepšia scéna je tá, kde si chlapci spolu zaspievajú pravú kovbojskú pesničku. ()

Ferguson

Super western, který nám nenásilnou formou ukazuje sílu opravdého přátelství. Představuje nám také sbírku normálních lidí se svými jedinečnými charaktery a to jak se dokážou zachovat v nenormální situaci. ()

Lion438

Na to, abyste tomuto filmu dali plný počet hvězdiček musíte mít hlavně film v originálním znění a znát spoustu zajímavých detailů okolo. Jen bez dabingu totiž vynikne skvělý smích a vůbec celkový výkon kulhavého staříka. To byste se okradli skoro o polovinu zábavy. Stejně tak herecký um Johna Waynea a Deana Martina tolik neupoutá v českém znění. No a když k tomu víte, že Dean Martin ve skutečnosti měl sám pletky s alkoholem, respektive byl zkrátka "always drunk", tak to pro vás má přímo speciální náboj, který nakonec musíte ocenit pěti hvězdami. A to nepočítám scénu, kdy Dean zpívá s Ricky Nelsonem. ()

Vitasex

Podle mě nejlepší western s Johnem Waynem. Asi největší důvod proč jsem jednu chvíli žral westerny, bohužel žádnej další nebyl tak dobrej. Hlavně Dean Martin se mi líbil, to byl správnej kovboj a pistolník. !!! AKTUALIZACE !!! Bohuzel musim dodat po shlednuti westernu S. Leoneho, ze ackoli je tohle paradni film, na Leoneho se nechyta. V sekci americkych westernu je to spica, jenze to zdaleka nejsou ty nejlepsi, takze musim ubrat jednu hvezdu. ()

YoKoKura

Hodnocení: Oproti ostatním filmům s Johnem Waynem je to výborný film. Ale oproti všem ostatním westernům je to dobrý film se zajímavými nápady a rozhovory, ale přeci jen trochu naivní a neuvěřitelný. Přesto dávám vyšší hodnocení, protože jsem se u Rio Bravo bavil. ()

fandorin1

Váhání mezi 3* a 4*. Nevýhodou filmu je přetažená stopáž, verbální humor se příliš opakuje. V kontextu Waynových a Hawksových westernů je dobrá postava Deana Martina. Ale v pozdějším El Doradu podobná zápletka vyznívá snad ještě lépe. Standardně výborná je hudba Dimitri Tiomkina. Ovšem jako odpověď na High Noon prostě Rio Bravo neobstojí. ()

Maskati

Tak to je ta nejklasictější klasika,podtržená skvělou hudbou!Big John se svým dvorním režisérem se parádně předvedli a konkurovat tomu mohou jen ty nejlepší kousky jako Sedm statečných nebo Divoká banda atd.Mužné a střelecké scény vystřídá občas i vhodná romantika,např. společná music v base nemá vůbec chybu.A ta filmová soudržnost hlavních protagonistů muže být dobrým příkladem i pro dnešní kluky,zrovna tak,jako to bralo kdysi nás.... ()

PORTER44

Průměrný western,jedna hvězda navíc za hudební vložku která hodně potěšila,trochu vadí že celý film se odehrává v jedné vesnici,žádný rychlejší pohyb při přestřelce,žádná honička na koni nebo něco podobného,herecky v poho. ()

RUJA

Moc příjemné překvapení, radost to sledovat. Jiskřivý scénář a civilní herecké výkony mě opravdu potěšily. ()