Rick Janssen (Sam Worthington) slouží jako pilot leteckých sil Hotshot a je vybrán pro vojenský experiment mající za cíl vytvořit lidskou bytost schopnou přežít v drsném prostředí Titanu, měsíce Saturnu. Experiment se zdá být úspěšný, ale objevují se komplikace, vedlejší účinky ohrožující Ricka, jeho rodinu a také lidstvo. (Roztržitý Luke)

spaceboyCZ

Ze zacatku se neskutecne tesite na film a pribeh, protoze tema je naprosto famozni a me osobne nejvic ze vseho zajimal samotny prubeh letu na Titan. Ale nakonec uz nekde v pulce spada film do naproste Cckovosti a predvidatelnosti celeho deje az po samotny konec, kdy se toho, na co jsem se tesil, nedockal. Pritom napad je to tak famozni, dalo se vic zamakat na samotne apokalypticnosti na ukor nudnych rozhovoru a love-fame scen.. ()

SaNcHeZ_cz

Nudná, nepříliš dobře natočená variace na béčková sci-fi z videopůjčovny, která se v druhé půli začne utápět ve fantasmagorických nesmyslech s takovou vervou, že vlastně ztratí pojetí o tom, co vlastně chce sdělit. ()

honajz2

Jsem chtěl dát celou dobu 2*, ale ten konec to totálně zabil. The Titan je strašně nudný film, který sice má zajímavý nápad (nad kterým ale když se zamyslíte, tak vám dojde, že by bylo mnohem jednodušší změnit člověka tak, aby mohl přežít na té zničené Zemi), ale i tak nemá o čem vyprávět, takže je vycpaný tunou rodinných scén, která působí jak z nějakého katalogu a celou tu hodinu čtyřicet je tam strašně málo zajímavých scén. Ano, efekty to má slušný, kamera je pěkná a herci hrají dobře, ale co s tím, když příběh absolutně nefunguje? A ten konec to fakt zabíjí a celkem mě i naštvalo, SPOILER že jsem neviděl cestu vesmírem k Titanu. Místo toho jsem viděl, jak hlavního hrdinu převážejí v nějaké krabici a k tomu všemu ještě někde v letadle a pak najednou bum a už je na Titanu. Jo, a taky moc nevěřím tomu, že milující otec od rodiny by se hnedka nechal podrobit nějakým mutacím jenom proto, aby byl první člověk na Titanu, protože tu svoji rodinu bude pak muset nadobro opustit, ne? Ach jo, to se ten film nepovedl... Lepší 1* ()

Martin741

Spociatkudobry namet neskor potopila reziserska nemohucnost, spatne kulisy a nic moc dialogy. Worthington hrat nevie, tym som si naprosto isty : 30 % ()

bourec

Poměrně podivná záležitost.Pomalej děj,ambientní hudba,akce skoro žádná.A význam toho všeho asi zná jen autor.40%. ()

Streeper

Námět zajímavý, ale celkově to za moc nestojí. Ze začátku to bylo fajn, dobrý nápad jak zachránit lidstvo, prostě si najdeme pár silnějších jedinců a uvidíme, kdo to nakonec přežije. Ale jak tak film ubíhal stávala se z toho děsivá podívaná. Jeden mrtvý za druhým, aby to diváka trochu vylekalo, ale nakonec se nic moc neděje. Upřímně jsem moc nechápala, proč ta mutantka udělala to, co udělala a štve mě, že to tam nebylo vysvětlené. Prostě strašně podprůměrný sci-fi, které nemá co nabídnout. ()

C0r0ner

Chápu, proč se to lidem nebude líbit, ale mně ty netflixovské nápady prostě perfektně sedí a i když jsem si vědom toho, že z hlediska scénáře a dalších věcí to rozhodně není kdovíjaké veledílo, pořád ještě je to něco nového, neokoukaného a zajímavého. 70% ()

Adaamos21

Rozhodně ne takovej průser, jak jsem čekal. Jak už jsem psal u Annihilation s Natálkou Portmanů, je i Titan takovej docela dobrej díl Krajních mezí. ()

PROCESOR

Tak, že se začne pořádně měnit, bylo jasný hned od začátku. A já už se nemohl dočkat. Zpracování za mě bylo v pohodě a klidně bych se do žánru nebál napsat -romantický. Bude to možná pro někoho šok, ale já se u tohohle snímku bavil víc než u oscarový Tváře vody, takže podle toho taky budu hodnotit. A co na to řeknou ostatní je mi šumák. ()

Mrkvič

Dobrá myšlenka, ale mladý nezkušený režisér. Světlé chvilky se ve filmu najdou. A v dobrých rukách by i s nízkým rozpočtem mohl být film zajímavý. Hřebíkem jak noha pro mě byla scéna v závěru, kdy vojáci naráz otočí zbraně. Kdo viděl, jistě bude vědět. Já si hned říkal, že mám před očima díl seriálu kvalit Ulice atd. ()

oveckaoa

V roce 2045 nebo 2048 už si nepamatuji přesně letopočet byla země přelidněná. Hlavouni začali přemýšlet kde by mohly žít další lidé a našly planetu Titan takže si najaly lidi a začaly na nich testovat to, aby na té planetě přežily. Ze začátku dobré, ale pak se z toho stala postupně pohádka pro malé děti (celá armádní základna není schopna zastřelit 1 zmutovance+ konec ve stylu já ho nezastřelím) kopírka Netvora z černé laguny (láska lidské ženy k zmutovanci) nemluvě o tom, že výsledný zmutovanec nápadně připomíná něco co si odskočilo z Promethea jen to má křídla a žábry. O nějaké logice a scénáři radši nepřemýšlet jelikož tady je to snůška nesmyslů od začátku do konce například žena zmutovance je doktorka a přesto jí vůbec nevadí, že do něj pumpují kdejaké sračky a ho to mění budiž kdyby třeba řekly, že ji k tomu nutí nebo, že to dělá pro vyšší dobro, ale ona to tady dělá absolutně bez nátlaku navíc si na konci založí další takový projekt (ať žije etika, logika atd) . Ostatní pokusní králíci postupně umírají, ale zarazí to pouze 1 člověka (co na tom, že z zhruba 10 lidí přežije jen 1 s takovým přístupem na tom Titanu moc lidí nepřežije). 40 procent ()

venison

Chápu dobrý úmysl.. Po filosofické stránce je béčkový filmeček "The Titan" se svou myšlenkou na vyšší úrovni.. Bohužel podání lehce pokulhávalo.. Scénář byl děravý a zaplatovaný až to bolelo nebo to moje mozkové závity dost dobře nepobíraly.. Jako jasný, umím si představit, že zásah do DNA plně vyvinutého jedince dokáže zvýšit fyzické výkony včetně zvýšeného pobytu pod vodou.. Dokáže změnit psychiku.. Další hokusy pokusy asi zvládnou připravit na jiné ovzduší nebo gravitaci, ale že se mu po pár injekcích absolutně změní tvář? Nejsem biolog, ale trošku mi to přijde i na béčko přitažené za vlasy.. Jasně, umím si představit, že by tajný OSN projekt mutoval jedince i přes riziko "úhynu", ale že by si mezi své oběti, které mají nějakou dobu žít daleko ve vesmíru, vybrali hodně zralého chlápka s rodinou, už se mi tolik věřit nechce.. Paradoxně nejlepší herecky zvládnutá a napsaná postava byla žena hlavního hrdiny (Taylor Schilling).. Sama jsem měla ráda, ale od „Avatara" výběrem rolí hodně klesnul.. ()

JohnSmith

Výpravně pěkné, ale jinak nic moc.Ze začátku jsem si říkal, jestli to nebude kopie Interstellaru, ale naštěstí nebyla. Nebo bohužel?jak se to vezme. Nicméně je to strašně utahané, i když to má jen hodinu a půl a je to mix všech možných sci-fi. ()

P1tr

Neskutečně nezajímavě napsaný a ještě hůře natočený film, který naprosto nevhodně zpracovává nadějnou premisu a utápí jí v béčkovém, či možná dokonce i céčkovém zpracování, které se nikdy pořádně nerozjede a čím blíže ke konci, tím směšněji působí. Film má jen lehce přes hodinu a půl a i tak dokáže rychle začít nudit, neboť příběh je velmi řídký a vpřed se posouvá šnečím tempem, které umocňuje nevýrazná a repetitivní hudba. Párkrát tvůrci naznačí zajímavý vývoj, ale potenciál je vždy následně ihned zazděn špatnou volbou a často jsem měl pocit, že dospělý člověk vymyslel dějové východisko a exekuci pak přenechal desetiletému dítěti. Film působí velmi amatérsky a režisér svou práci vůbec nezvládl a dal dohromady vizuálně i dějově laciný film, který žádné aspekty nezkoumá dostatečně detailně a tak jsou sci-fi část i romantická/rodinná linka zpracovány pouze povrchně a nic zajímavého nenabidnou. The Titan je směšným pokusem o seriózní dílo, jehož ambice jsou poměrně jasné, ale ještě jasnější je neúspěšnost v jejich naplňování. Snímek, ve kterém nově vyvinutí Titáni vypadají jako Lebkouni zkrátka nelze brát vážně. ()

iXtr3m3

Jeden z netflixovských lepších počinov. Technicky na úrovni, aj keď sa jedná v podstate len o výpravu a kulisy, ale dokonalé. Sam je sympaťák rovnako ako 9 rokov dozadu v Avatarovi. Jeho premena je síce pomalšia, ako by som čakal, čakal som v podstate "novšiu" verziu Mutanta, ale omyl, toto je úplne o niečom inom. Obeta pre väčšie dobro a reakcie najbližších na tento prerod. Celkom fajn oddychovka. Klamal by som, keby som tvrdil, že som nečakal omnoho viac, ale klamal by som aj to, keby som tvrdil, že som bol vyložene sklamaný, takže lepšie tri hviezdy. ()

KennyNevym

Velký zklamání. Na film jsem se podíval jenom proto, že na mě vybafnul na Netflixu a říkal jsem si: ''To vypadá dobře''. Začne to slibně, cool nápad, člověk čeká co se teda zvrhne a pak se to celý posere. Druhou půlku jsem dokoukal jenom z lenosti sáhnout po ovladači. Jedna hvězda za nápad a druhá za to, že jsem u toho neusnul, což vzhledem k okolnostem je docela úspěch. ()

bruceman7

Nevěděl jsem do čeho jdu, ale popravdě - už podle posteru jsem čekal něco na úrovni. Už kvůli angažování SW. Nicméně můj předpoklad se tedy opravdu nesplnil. Ten film byl totiž o ničem. A to doslova - prostě se tam nic nedělo. To snad ani nemělo žádnou zápletku. Normálně bych třeba ocenil i nějaké efekty, jenže ty tam taky nebyly. No nechtěl jsem tomu věřit. Ztráta času za 2/10 ()