Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva  takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení. Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy na hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. Ale dokáže Song tuto důvěru skutečně oplatit? (Falcon)

natalanka

Není to špatné, je to dobré, ale dobré je za 3. Na pana Švehlíka je radost koukat jak hraje...určitě stojí za to se kouknout a možná i ještě jednou...:-) ()

swinevenca

Comment proti lidskosti: Švehlík bravurně zkousnul, že byl jen takovej náhradník, když do toho Tříska hodil vidle. Ale Mazliku, ty vole, i když mi přijde hrozně zajímavá volba obrazů k odvyprávění příběhu jednoho důchodce a imigranta, a nejsem odpůrce otevřenejch konců, tady to vypadá, jako by si konce všech linek vzal Tříska do hrobu. Snad si tím Jiřina nenechával otevřený dvířka k pokračování, protože třeba na takovou adopci dítěte registrovaným česko-vietnamským třígeneračním párem by se koukalo ještě hůř než na stařeckou prostatu. ()

Gortyna

Na české poměry je to tematicky nezvyklý film. Dvě hlavní a přitom pozitivní postavy tvoří bývalý komunista a Vietnamec, kteří spolu uzavřou registrované partnerství. V xenofobním českém prostředí, opovrhujícím lesbami a homosexuály, je div, že se někdo do takového filmu vůbec pustil. Výborné herecké výkony - původně obsazený Tříska by byl ještě nerudnější než Švehlík - a některé fórky jako cedulky na vybavení domácnosti dodávají filmu kvalitu. Škoda jen scénáře; na tom chtělo ještě zapracovat. ()

koza3

Těchhle filmů, kde postarší samotář se potká s mladým raubířem jsem viděl spoustu, ale Na střeše měl svoje kouzlo a originální scénář. Líbila se mi hlavní dějová linka i ty doprovodné. Vietnamec je tichý a charismatický, ale má za sebou temnou minulost. Film mě nutil přemýšlet o tom, kdo je klaďas a kdo ne. Silná byla i myšlenka setkání otce a syna, kdy syn má potřebu si odškrtnout, že se potká s otcem než umře, ale myslí vlastně hlavně na svůj klid a vůbec ne na to, co cítí otec. Suma sumárum se mi to moc líbilo a klobouk dolů. ()

blondboss

Toto hodnotenie na čsfd verne zobrazuje moje pocity po zhliadnutí tejto "mádloviny". Už pri Mádlovom debute som bol očarený skvelým pohodovým snímkom a podobné je to aj pri tomto filme. Je to síce menej živé, menej hravé, ale vzhľadom na tému podané s citom, realisticky a hlavne načrtne vzťahy, ktoré nie sú v súčasnosti v žiadnej krajine jednoduché. A to sa mi na tom páčilo, pričom to bolo spravené nenásilnym spôsobom a hlavným postavám som to veril. Za mňa opäť jeden z ďalších lepších českých snímkov. 70 % ()

pafka

Tohle je podareny cesky film se skvelym A.Svehlikem. Umet rozehrat dej a bavit, kdyz se vse odehrava vicemene v jednom byte neni jednoduchy a tady se to fakt povedlo. ()

PamelaJJK

Chybělo málo a dal bych plný počet. Od snímku jsem příliš neočekával a dostavilo se milé překvapení. Nereálnost celé nosné zápletky je jedním z důvodů, proč z kapsy nevytáhnu i tu poslední hvězdu. Také mi vadilo, že některé scény byly samoúčelné, bez jakékoliv návaznosti či důležitosti pro děj samotný. Viz. 2 scény, při kterých má mgr. Rypar v podání skvělého Aloise Švehlíka problémy s močením. Že je profesor Rypar prostatik, není vzhledem k jeho věku nijak překvapivé a pro děj filmu je to nepodstatné, nezajímavé a nedůležité. Škoda. Jinak se jedná o jemné a citlivé drama s humornými prvky, které zaujme od samého počátku. Obsazení je vynikající, kamera též. Hudební doprovod je také hodně fajn. Za mě 4,25 hvězdy. ()

Aniki

No, před Mádlem tedy, klobouk dolů. Film totiž ocení hlavně životem již řádně propraní jedinci, kteří se dokážou přeci jen více ztotožnit s jedním z hlavních hrdinů - Švehlíkem, mám na mysli Lojzu. Scény s přerušovaným močením hovoří za vše. Pan Švehlík mne opravdu dojímá, je vysloveně k pomilování, neskutečně charismatickej sympaťák. Jeho syn mi nikterak nevadí, nicméně k hereckým kvalitám otce si nemůže ani přivonět. Ale generace herců let šedesátých a sedmdesátých už je prostě taková, nepřekonatelná. Příběh sám o sobě je všední, moderní a uvěřitelný, ale nechybí mu též jisté umělecké ambice. Za mne tedy fajn a na to, že se jedná o snímek české produkce, budu hodnotit vysoko, čtyřhvězdí. ()

Dejf4

Na film se dobře dívá, má velmi slušné tempo a herce, kterým vévodí výrazný Alois Švehlík. Dialogy mají hlavu a patu, najdeme zde i několik zábavných scén. Jiří Mádl zkrátka ukázal, že umí. Jen škoda, že nepřidal více odvahy a více ze svých nápadů jako u jeho debutu Pojedeme k moři. Takhle je to "jen" velmi kvalitní sázka na jistotu. 7/10 ()

Galaktus

Byl jsem nadšen. Upřímně si nedovedu představit pana Třísku na místě pana Švehlíka. Poetický film, skvělé záběry na Prahu, uvěřitelný příběh. Vztah dvou lidí není dán jenom genetickým příbuzenstvím. Lidé jsou v základu stejní, dělení na rasy je uměle vytvořený mýtus. ()

r007

Jirka Mádl si hledá režisérskou cestu pomalu, ale jistě. Film je citlivou sondou do duše starého člověka, který je tady tím hlavním hrdinou. Je moc zajímavé sledovat, jak se v tom starém morousovi objeví soucit s neznámým mladíkem a jak se postupně poznávají. Ale řekla bych, že scénář je notně děravý a příště by si ho Jirka neměl psát sám. Moc se mi líbily některé scény...jako ta na střeše, vzkazy a dárky na chodbě, setkání se synem. Škoda jen, že pár dalších rozehraných příběhů na pozadí tak nějak vyšumělo a nedozvěděli jsme se o nich nic dalšího. Myslím, že je to trochu škoda. Asi to byl záměr natočit film opět jako dokument, ale v tomto případě bych radši viděla víc dramatičnosti.Přesto na mě film zapůsobil tak, že nemůžu dát míň než 4 hvězdy Jsem zvědavá kudy se bude ubírat Mádl jako režisér a přeju si, aby u dalšíhofilmu měl hvězdiček pět. ()

fafejt001

POKUD Jirka Mádlů vyzraje , TAK JĚŠTĚ O NĚM USLYŠÍME . Zde jsem jakoby na něco čekal , hlavně ten závěr byl podivný , leč to nepřišlo . Mohlo to být o něco delší a více situací s těma dvěma , plus tá sousedka , mohli jí více využít . No nevadííí , však ono to určitě přijde . Držím palce .Ovšem i tak , na Jirku Mádlů slušnééé . ()

William_Kirk

Česká eastwoodovka. Vynikající Alois Švehlík. Po dlouhé době mohu říci, že se mi opravdu líbil český film. Vtipné i dramatické. Jiří Mádl výborný jako režisér i scénárista. ()

Niloho

Hezký film, Jirka Mádl mne překvapil, že si to sám napsal i zrežíroval - jeho pojetí mne bavilo a vtáhlo mne to do děje. Nenudil jsem se, i když některé scény byly trošku delší a už se to dostávalo na hranici... Ale celkově to myslím zvládl a výsledný produkt se mi líbil a stojí za zhlédnutí... ()

Fun_Thomas

Bože můj, už dlouho jsem se v kině tak nenudil... První půlka ještě docela šla, ale ta druhá byla pro mě utrpením. Ještě že jsem to sledoval v letním kině s Prazdrojem v kelímku po ruce... Konec byl pro mě překvapením, protože jsem se chvilku zadíval na noční oblohu a najednou na plátně naskočily titulky a The End... ()

rigby

Jiří Mádl mě opět potvrdil, že v něm něco je a dovede natočit zajímavý. Možná jednou, protože ani tento pokus ještě nebyl to pravé, čím by se natrvalo zapsal do dějin kinematografie. Nicméně se opět jedná o citlivý příběh natočený s respektem nejen k tématice, ale i k hercům. Všechno stojí na hlavním hrdinovi a Alois Švehlík po celou dobu balancuje na hranici nudy a vážné role, kdy vítězí ta druhá poloha, ale jen o drobný krůček. Bohužel se v příběhu objevuje spousta drobných náznaků, ze kterých by se dalo více vytěžit a vykreslit podoba tohoto hrdiny, ale režisér je nechává jen hodně málo naznačit, takže divákovi se plně nerozvine fantazie a střípek rychle zmizí. To je jedno veliké mínus tohoto jinak velmi podařeného díla. Tak třeba do třetice se to již podaří a Mádl přesvědči i své nejzarytější odpůrce. ()

hony23

Pokus natočit české Gran Torino nedopadl nijak špatně, máme tu mrzutého penzistu, kterého zklamala vlastní rodina a tak si najde zalíbení v migrantovi z Asie. Alois Švehlík dělal maximum, aby se vyrovnal Eastwoodovi, scénář byl však o něco slabší. ()

Edison Filmhub & Český lev

Edison Filmhub & Český lev

20.02.2020

Edison Filmhub ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií v termínu od 24. 2. do předávání cen 7.3. 2020 promítne všech 17 filmů nominovaných na cenu Český lev. Každý den přehlídky diváci v… (více)

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

15.01.2020

Již 7. března proběhne v pražském Rudolfinu vyhlašování 27. ročníku Českých lvů. Kdo se bude o ceny ucházet? Nejvíce nominací obdržela tragikomedie režiséra Jiřího Havelky Vlastníci. Snímek jich… (více)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes