Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva  takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení. Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy na hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. Ale dokáže Song tuto důvěru skutečně oplatit? (Falcon)

Inozuka

Sice je tam inspirace Grand Torinem, ale ve výsledku to není nijak rušivé, protože vyznění filmu je trochu jiné. Na střeše dost překvapilo, jak dokáže střídat žánr a jak mu nedělá problém opouštět dějové linie. Příběh je tak trochu nepředvídatelný, což je dobře. Pana Švehlíka mám rád a zde podává vynikající výkon. Jediné, co mi tam trochu nesedlo, byl pocitově useknutý konec, s titulky jsem měl pocit nedokončeného vypravování. ()

neo93

Druhý celovečerní snímek Jiřího Mádla. Po skvělém debutu Pojedeme k moři, nám přináší další originální film, který má své kvality. Tentokrát nám přibližuje dvojici nesourodých hrdinů, kteří se dílem náhody dostanou do úzkého kontaktu. Bývalý profesor na gymnáziu a někdejší komunista, Antonín Rypar, je starý morous, jenž má rád svůj klid, při kterém si nejraději zapálí nějakou cigaretu na střeše bytovky, ve které bydlí. Když jednoho odpoledne si chce právě na oblíbeném místě zapálit, uvidí na okraji střechy stát vietnamského mladíka Songa, který se právě chystá skočit dolů. Po krátkém rozhovoru se Antonínovi podaří přesvědčit Songa, aby neskákal. Poté, co vyslechne Songa ve svém opuštěném bytě, nabídne mu dočasný azyl, který mladík přijme. A tak začne vztah, dvou odlišných lidí, kteří si k sobě postupně nalézají cestu. Velice citlivé ztvárnění nejen dvou hlavních postav, ale také sociálních a etnických vrstev. Nechybí tomu humor, nadsázka ani určitá dávka napětí. V tomto ohledu skvěle zrežírováno od Mádla. Výtečný výkon podává Alois Švehlík, který pozvedá celý film vysoko nahoru. Řekl bych, že o něco slabší než prvotina Pojedeme k moři, ale i přesto hodně dobrý snímek. Budu se těšit na další film od Jirky Mádla. ()

dawid

Mádl měl za sebou silnej režijní debut, během kariéry herce ustál role, které by jiným zlomily vaz (Gympl, Vejška). Bál jsem se, aby jeho druhej (scenáristickej a režisérskej) počin nebyl trapnej, nepřál bych mu to. Obavy byly liché. Jirka překročil vlastní stín mílovými kroky. Totiž ubalancoval drama a komedii. A... Jsem rád, že hlavní roli dostal z rukou osudu Alois Švehlík. S hlubokou úctou k Janu Třískovi! ()

RAFT

Jirka Mádl a jeho už druhý řežiserský film a že, se mu dobře povedl.Daleko líp než ten první.Kdo tu nejvíc vede ,tak je výborný Švehlík .Po filmu Ženy v běhu další parádní český film v kině.Uvidíme co Mádl natočí příště ,ještě Kotek by mohl něco natočit.Takové to České Gran Torino .75% ()

MasterD

Na střeše je lepší než většina současné české produkce, ať už ve kvalitě scénáře nebo v druhu humoru, ovšem jen humor kvalitní film nedělá a scénář přínosný taky úplně není (bohužel občas jen podporuje rasistické a xenofobní stereotypy, i když to byl asi cíl). Mádl rozhodně jako současný tvůrce v pozadí s herectvím dokáže filmovou produkci uvést blíž současné generaci, ale pro lepší hodnocení tomu prostě ještě něco chybí. Pro tuctovou zábavu asi ok. Byl jsem ovšem mile potěšen, že až na vedlejší role ti čeští divadelní herci příliš nepřehrávali, a tak byl jejich projev docela uvěřitelný (což se třeba nedá říct o úvodní scéně první epizody Singl Lady, kterou jsem hned potom vypnul.) 65% (Film jsem viděl na skupinové projekci, kde se osobně objevil i právě Duy Anh Tran.) ()

Romanstekl

Velika poklona pred Mádlem co se mu podařilo napsat, zrezirovat, natočit. Vykony p.Švehlíka i Duy Anh Tran byly neskutečné, klobouk dolu, ve fimu bylo úplně všechno, diky za něj. ()

Sebastianek1

Na střeše se mi líbilo se vším všudy. Velmi pěkný film. Švehlík výborný, pan Třídka by byl jistě také zajímavý, ale co už naděláme. Pan Švehlík se tole zhostil skvěle a s vietnamským chlapcem jim to hrálo skvěle. Tady bych to viděl na Českého lva určitě. ()

Mkartaylas56

Druhý režijní počin Jirky Mádla a opět skvělý film. Opravdu jsem nadšen, protože z něj prokazatelně vyrostl schopný a na české poměry velmi vynalézavý režisér, jehož nadcházející tvorbu budu od teď bedlivě sledovat a vyhlížet. Zde ve snímku Na střeše se tentokrát zaměřil především na vztah dvou naprosto odlišných lidí, kteří se postupně snaží k sobě najít cestu. Už jen samotný námět mě nalákal, protože právě tyto příběhy bych mohl sledovat neustále. No a i zde jsem dostal přesně to, co jsem chtěl; feel-good dramedy, která mi nejednou vykouzlila úsměv na tváři a zároveň mi přichystala hned několik dojemných momentů, jenž ale nebyly vůbec tlačeny na sílu a i díky tomu zafungovaly tak, jak měly. Ostatně toto platí pro celý film. Působí naprosto přirozeně a ať už za to může režie, či taktéž skvělé herecké výkony dvojice hrdinů, tak je každopádně chválím. Moc mě mrzí, že se film nedočkal žádného ocenění na Českých lvech, protože i když určitě není dokonalý, tak v porovnání se současnou většinovou tvorbou v Česku jde o výrazný nadprůměr a tudíž by si větší uznání určitě zasloužil. 75% ()

PaRi

Neurazí, ale ani nenadchne. Pro mne opět film, který už nemusím vidět po druhý, natožto víckrát. Jak se dělají filmy, na které se můžete dívat znovu a znovu: Kdysi se to u nás umělo (Vesnička středisková, Postřižiny, Nebeští jezdci, S tebou mne baví svět, Obecná škola, Pelíšky a řada dalších). ()

topi80 odpad!

Tak takhle nějak si představuji naprosto zbytečný zdlouhavý film naprosto o ničem, který nezachrání ani jindy spolehlivý Švehlík (který tady ale nemá co hrát). Mádl byl použitelný, když v komediích o tom, jak se dostat holkám do kalhotek, využíval své srandovní obličeje a srandovní hlas. Tyto časy jsou však pryč a je smutné, že se podobní neumětelové dostanou k režii a k prostředkům na natáčení něčeho, co zřejmě mělo být filmem. ()

Amonasr

Naprosto vyfabulovaný a ne příliš věrohodný příběh, ovšem docela mile a vtipně vystavěný. Závěr mě ovšem dostal - to byla skutečná koruna celého snímku. ()

rezzzy

Volná variace na Gran Torino s českým Clintem Eastwoodem, jenž tomu americkému směle konkuruje, jen po našimu. .... tohle je megaroztomilé, královsky jsem se bavila a culila se nad tím jako měsíček nad hnojem :)) Po dlouhé době mi náš film udělal radost. A i když je pro mě kvůli té podobnosti s výše uvedeným snímkem a hercem "Na střeše" v určitém smyslu nepůvodní, tak oceňuju, že se po dlouhé době v českém fondu kinematografie objevilo něco, na co se ráda podívám znovu. Děkuju! ()

niska98

Tak jsem se konečně trochu zasmála u filmu, a taky mi sem tam zatrnulo. Je to krásně čitelné, jen konec vyšel trochu naprázdno. ()

Solverino

Teda to je cypovina, nejdřív je to usínací a nudné a na konci se to trochu rozjede, ale fakt jen trochu... no 2hvězdočky, ale s hodně odřenýma ušima. Spíš jedna (a půl). ()

miki68cz

Koncert, koncert Švehlík. Klobouk dolů pane Mádle, postavil jste legendě pomník. Vietnamec je jen nástrojem hlavní hvězdy filmu. Rok jsem se na tento film bál podívat a nakonec mne nadchnul jako dlouho žádný jiný. Tento film vám vřele doporučuji. ()

Edison Filmhub & Český lev

Edison Filmhub & Český lev

20.02.2020

Edison Filmhub ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií v termínu od 24. 2. do předávání cen 7.3. 2020 promítne všech 17 filmů nominovaných na cenu Český lev. Každý den přehlídky diváci v… (více)

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

15.01.2020

Již 7. března proběhne v pražském Rudolfinu vyhlašování 27. ročníku Českých lvů. Kdo se bude o ceny ucházet? Nejvíce nominací obdržela tragikomedie režiséra Jiřího Havelky Vlastníci. Snímek jich… (více)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes