Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva  takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení. Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy na hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. Ale dokáže Song tuto důvěru skutečně oplatit? (Falcon)

Autogram

Keď si odmyslím, že film by mal vychádzať z reálnej situácie, tak je tento film celkom fajn. Škoda, že príliš odbočuje k jednoduchému humoru, na vážno by som to ocenil asi viac. No a koniec bez konca ma v tomto prípade dosť nepríjemne prekvapil. ()

blackkocour

Jirka Pádl, či nějaký Mádl se musí ještě pár let počkat, než fakt natočí nějakou skvělou agitku, ale na začátek, pro mastného Snowboarďáka, by to asi stačilo. Když začínali začáteční titulky, a kamera stočila pohled na starého a plesnivého voliče KSČM, soupeřící se svojí ranní prostatou, z nějakého důvodu jsem mu fandil a doma křičel útočník střílí na branku, střílí, střílí nadhazuje, počkejte si, pořád střílí a skóruje! Je to tam! Češi vyhráli! Tohle se jednou zapíše do hokejových dějin! Jednou budeme vyset v muzeích! Ách, ten českej duch ve mě pořád siří jak najatej, vždycky si dokážu dělat prdel se starých lidí. No, trochu jsme odbočili z příběhu, takže každopádně, pokud někdy uvidím bambusáka na střeše, jak se pomaličku krůček po krůčku, odhodlaně zabít se z okenní římsy, určitě hned moje první věta nebude Neskákej, máš celý život před sebou! Já vím, že tvůj druh je nakaženej Kouronou, ale to není důvod se zabíjet! Stačí to jen poslat dalšímu větrovákovi a máš postaráno!, ale Tak už kurva skoč, děláš tu průvan! Krásný sledovat jak si zeschlý komouš osočuje bambusáka, a dělá mu otroka. To by nebyl přeci správný Čech, doprdele! Takže za 1.) Filmu by sice prospělo trochu větší otevřenost k postavám, a možná propracovanější story lajnu, a za 2.) Ještě nikdy jsem nebyl nasranej z konce, jak bylo u tohoto případu. Místo poklepání na bradu stařečka, jsem aspoň čekal že mu poklepe na pytel, a začne mu ho kouřit, aby se dostavil aspoň nějaký happyend, ale je mi to u prdele. Nekde sice o žádnou bombu, ale oddychovečka dobrá. Aspoň si Češi dorovnají mezinárodní vztahy, a možná ještě obchodní spolupráci, když tu ti větve dělají takový byznys s nekvalitním zbožím. ()

jefff

Fakt moc pěkný film. Po všech stránkách velmi zručně natočené s dobrým příběhem, skvělým hereckým obsazením a potřebnou dávkou lidskosti. Česká verze Gran Torina Mádlovi sedla, a jak je mi jako osoba navýsost nesympatická, tímhle trefil do černého. Dost dobrá práce, která si nezasloužila divácký nezájem. ()

herr_carter

Jděte už všichni do prdele s tou kritikou, zase je vám to všechno tady malé...kouzelný film s dechberoucím Švehlíkem, kdo dává pod 4 * je zatrpklý a zarytý odpůrce tuzemska, i kdyby hrábě začaly kvést..Mádl na hrad !!...............moje hodnocení = 9 z 10 ()

Soweek

4,5*. Mádl dokazuje, že jeho povedená prvotina nebyla žádná náhoda a svým druhým počinem si upevňuje pozici v české režisérské kinematografii. Film se napřed tváří jako jakási kopie Lepší už to nebude s Nicholsenem, ale naštěstí si velmi rychle najde vlastní cestu. Kdo si zde zaslouží ale opravdový potlesk je pan Švehlík. Lepší herecký výkon jsem v českém filmu opravdu už několik let neviděl. ()

Lukoboss

Snaha J. Mádla napsat a natočit eastwoodovky laděný drama. I snaha se cení a já jsem nesmírně rád, že nám tady roste nová generace filmařů, kteří to u nás zase trochu posunou dál. Bohužel tam (aspoň zatím) něco chybí, není to bez chyby, občas je chování postav poněkud zvláštní, ale věřím tomu, že to Jirka časem vypiluje. Jinak casting se povedl, dokonce bych řekl, že A. Švehlík se do role hodí víc než původně zamýšlenej Tříska... No každopádně žádnej propadák to není a my se můžeme celkem těšit, co z Mádla vypadne příště. ()

JADIM

Film, ktorý odradí prvými minútami, ale priláka svojím zvyškom. Spolunažívanie dvoch zvláštnych, ale hlavne cudzích osôb prinieslo zaujímavé situácie, ktoré boli väčšinou poňaté dramaticky a občas komediálne s tým, že celý film mal komediálny nádych. Príjemný film z bytového prostredia, nesúci sa vo vlastnom a originálnom tempe s bohužiaľ celkom otvoreným koncom, ktorý sa však dal prežiť. 9/10 (Videné 31.3.2020, Originálne znenie) ()

vitekpe

Celkem prijemny film na to, ze byl cesky. Z Madla nakonec mozna bude sikovny filmar, pokud dokaze do budoucna nektere (asi) zbytecne scenky/klise/fraze odstranit. Svehlik starsi zacina pripominat Clinta Eastwooda a tady s tim vietnamcem...proste videli jste uz Gran Torino, ze jo... :))) ()

JamesSi

Oscar Wilde byl chytrej teplouš a Mádl je zase dobrej rejža. Film, který donutí metodické herce šplhat do výšin - doslova. Jen kdyby to skončilo před "návštěvou" tak by to mělo vyšší švih, ale chápu, že bylo nutné ukončit všechny zápletky. 7/10 a musím si najít vietnamskýho uklízeče. ()

Devadesát Dva

Táhne to především Švehlík (v takové té vyzrálé roli konce své kariéry) a taky Mádlův filmařský um, ale je to jen taková drobnokresba, velmi jemné, velmi lehké. Not great, not terrible. V určitých ohledech něco, co už jste tisíckrát viděli, jen v trochu aktuálnějším, současnějším hávu. ()

-Dawe-

Režijně je to jedna z nejlepších věcí, která se u nás za poslední dobu urodila. Ani na chvilku Mádl neztratil moji pozornost a to je u celkem obyčejného filmu o obyčejných věcech obdivuhodné. Konec působí trochu nedotaženě, jakoby někdo ztratil posledních pár stránek scénáře. Škoda... ()

bari68

Ač niekto bude porovnávať ,, Na střeše,, s filmami ako Gran Torino, či Kolja, niet sa čomu diviť, podobenstvo sa tu ponúka. Mádl ale predvádza svoj štýl a jeho rukopis už po druhom filme je jasne patrný. Film má v sebe emócie, vtip aj vlastný šarm. Bavilo to- hlavná devíza. ()

klukluka

Jirku Mádla vnímám jako mimořádně energickýho, živelnýho, veselýho, akčního kluka. Nemyslel bych si, že zrovna z něj vypadne utahanej příběh o starým, nerudným, osamělým chlápkovi, kterej si domů nastěhuje bezprizorního mladýho Vietnamce. Převažujícím pocitem pro mě byla nuda. Nekonečná, nepřerušovaná nuda. S ohledem na zvolené téma mě to vůbec nepřekvapuje. Jenom si říkám, co k tomu toho Jirku vedlo? ()

patrikus

Film by měl být stylizovaný, proč ne? Zvlášť, když se jedná o komedii. Ano, pro někoho to může být jako pohádka (míchá se ve filmu několik žánrů), což ale vůbec nevadí. Přestali jsme si ve filmu hrát, a Jiří Mádl si hraje. Hudební skladatel sice vykradl z Hapkova Štěstí je krásná věc řadu akordů, scenárista nám pokládá dramaturgické otázky, nad kterými ale v zápětí přestaneme přemýšlet, protože se smějeme a bavíme se herci, ale děj filmu přináší stále nové podněty k tomu, abychom jako diváci zapojili. Švehlík určitě filmu neublížil a dožil se své labutí písně (nebyl to rozhodně žádný náhradník za Třísku). Oceňuji casting malých rolí (Jastraban, Lazorčáková, Táborský, Zima). Oceňuji Jirkovu hravost, dětinskost - film má čistou duši. A oceňuji kameru, díky které jsme se takřka v jedné filmové dekoraci nenudili. Viděno na premiéře ve Světozoru 5. 2. Návrat české inteligentní komedie bychom měli podpořit. Běžte do kina. Tenhle film udělali poctiví a inteligentní tvůrci, kteří by nás mohli bavit další řádku let. Pěkné lokace Prahy 2 a Prahy 4. Díky za trafiku na "Synkáči". Jediné, co mě mrzí, že nebyl vztah pana Rypara se Songem dohraný, a dramaticky vyřešený. O vztahu otce a ztraceného syna jsme přece nehráli. Přesto se jedná o nadprůměrný film z tuzemské současné produkce. ()

panWolf

Nemůžu si pomoct, normálně má s českejma filmama problém , poslední , kterej mě fakt pobavil byla Teorie tygra. Jinak marná práce , je to slabota ty český filmy z posledních let. . Proto dávám plnej počet . Omluva panu Mádlovi , kterýho fakt nesnáším, možná po dnešní projekci přehodnotím. A pan Švehlík 1++. Chvilku jsem viděl Nicholsona, chvilku Eastwooda (asi trochu přeháním ,ale jen trochu :-)) ()

Hanys_

S Mádlem se už musí počítat. Na střeše je na tuzemské poměry povedená variace na známé filmy, např na Kolju (starému bručounovi vleze imigrant do života), ale zároveň je Na střeše dost své. Žádné zbytečné tlačení na city, žádné happyendy. ()

Edison Filmhub & Český lev

Edison Filmhub & Český lev

20.02.2020

Edison Filmhub ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií v termínu od 24. 2. do předávání cen 7.3. 2020 promítne všech 17 filmů nominovaných na cenu Český lev. Každý den přehlídky diváci v… (více)

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

15.01.2020

Již 7. března proběhne v pražském Rudolfinu vyhlašování 27. ročníku Českých lvů. Kdo se bude o ceny ucházet? Nejvíce nominací obdržela tragikomedie režiséra Jiřího Havelky Vlastníci. Snímek jich… (více)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes