Vtipný a nonšalantní Samuel (Omar Sy) si užívá bezstarostný život na francouzské Riviéře. Jednoho dne ho však navštíví víkendový flirt Kristin (Clémence Poésy) a oznámí mu, že dítě, které drží v náručí, je jeho. Předá mu holčičku a uteče. Samuel vyráží s malou Glorií do Londýna, kde Kristin marně hledá. Nakonec mu nezbývá nic jiného než si najít práci a ve velkoměstě se usadit. Samuel se okouzlujícím způsobem pouští do výchovy malé Glorie. Během následujících osmi let se ukáže, že je nejen milující, ale i hodně netradiční táta. S humorem se vypořádává s nástrahami každodenního života osamělého Francouze v Londýně. Rodinná idylka se však záhy změní, když se zničehonic před jejich dveřmi objeví Kristin.... (Bohemia MP)

kolly13

Velmi současný, ale zároveň dech ztrácející snímek. Velmi dobrý konec a snaha nepřepálit city. Ale některé logické souvislosti naráží na ostří rozumu a nelze to scénáristovi odpustit. Technicky zvládnuté včetně herců a reálií. Palec nahoru za brnkání na notu "A co bych dělal v dané situaci já?". ()

BarVo

Hodne prehajpované hodnotenie toto, ale mala som si už zvyknúť. Áno, celý film stojí na Omarovi Sy a ten to dáva ľavou zadnou, ale zvyšok je riadny maglajz. Niektoré zvraty je lepšie prehliadnuť, veď je to komédia, netreba to brať zas moc vážne, ale keď sa to nakopí, divák trpí. Inak vcelku pozerateľné až na ten záver, ktorý riadne nasral. Lacné, ešte k tomu to akože true story, to už mi hlava neberie. ()

zigy

spíše pro ženy, ale, musím uznat, že.....dojemný a emotivní film, který Vás v závěru může i rozplakat.....pánové Francouzi to opět dokázali, že CIT v jejich filmech pořád je....Omar Sy je sympoš.... ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

SpicyNugget

Samuel miluje svůj bezdětný a svobodný život. Jednoho dne mu ale do ruky předá žena dítě s tím, že je jeho otec a ať se stará. Ona zdrhne. Samuel se ji dlouho snaží vypátrat, ale nakonec to vzdá a holčičku vychová. Po dlouhých osmi letech se na scéně objeví matka a chce jen jedno - holčičku do své péče… Noo, bylo to drsný. Ze začátku prvky komedie, srandičky. A konec byl neskutečně smutný a opravdu na mě zapůsobil. Uvědomila jsem si, jakou smůlu muži mají, když narazí na jednu takovouhle kravku. Hezký film. ()

PTuranyi

Jednoduchý príbeh nezodpovedného mladíka, ktorý sa nečakane stane otcom a to mu zmení život. Film sa zameriava na vzťah dievčatka s otcom, ktorý jej vytvára rozprávkový život plný zábavy, čo vás vtiahne, aby vás na konci mohol emocionálne vydierať. Dramatickým prvkom je tu návrat matky a jej snaha "uchmatnúť" si dcéru a Gloriina smrteľná srdcová vada. Kvázi vtipná postava producenta je úplne zbytočná a slúži ako akože vtipná kulisa. Výsledok nie je zlý ale napriek tomu rozpačitý. ()

Benjo

Omar je skvělej, Gloria perfektní. Sranda to je. Doják taky. Ale vypravěčsky to je dost nešťastně vystavěný a těžko uvěřitelný...A narozdíl od takových Nedotknutelných je tu ta dynamika komična a tragična hrozně nevyvážená. ()

shinlove

*Píšu v emocích po návratu z kina, tak se omlouvám... Tento film má tak nicotně málo slabých míst (Především zbytečný test otcovství. To má jako běloška ráda jen černochy a střídá je tak často, že neví, s kým počala dítě?!?), že nemohu jinak, než dát plný počet. Omar je prostě přesvědčivý herec a malá Gloria je prostě veselá malá holčička, která vás rozesměje. Příběh tak "běžný" a přesto vyprávěný jinak. Příběh, který mě dojal a vysloužil si u mě místo mezi nejlepšími filmy za posledních 365 dní... 5* ()

MyPupa

Výsledný dojem z filmu je velmi dobrý. Omar Sy je skvělý, Gloria je roztomilá. Silný příběh o životní pravdě, kéž bychom si z něj vzali ponaučení a opravdu ŽILI. U filmu jsem si znovu uvědomil, že se člověk stále za něčím honí, není ochoten vystoupit z hlubokých brázd životních "jistot", než aby podniknul životní dobrodružství a hledal cestu ke štěstí. Začátek filmu se mi trochu táhnul, ani komedie, ani drama, ale pak Vás to dostane do děje a do konce už vše běží dosti rychle. Určitě doporučuji ke shlédnutí. ()

bigmatko

Pre mňa osobne to je film ulepený z ničoho. Omar Sy - dobre ten drží úroveň filmu, ale celý dej je nereálny a postavený na kombinácií nezmyslených udalostí. Záver je cielený na city ale to už film nezachránilo. Je to slabé, nie je to ani moc vtipné a ani dramatické. ()

the_weaver

Utopická a temer gýčovitá brnkačka na city.↵  Tento pokus o prvoplánové citové vydieranie je síce vyčačkaný do najmenšieho detailu, ale za srdce ma nechytil. Príbeh je na úrovni lepšej telenovely a jednotlivé udalosti sú uveriteľné asi ako český/slovenský názov filmu. Je škoda, že Francúzi a Briti sa znížili k takému lacnému dojeniu emócií. Najviac mi však je ľúto tých tatkov, ktorí na to zájdu so svojimi ratolesťami, len aby boli ďalší mesiac bombardovaní ich výčitkami typu: ja chcem tiež celú stenu z lega a vlastné dvere do bytu, prečo nemôžem mať doma šmykľavku zo spálne do bazénika s loptičkami a prečo musím chodiť do školy častejšie než šesť dní do mesiaca, či od tých drzejších: a si ty vôbec môj biologický tatko a prečo nemám aj ja teplého tatka číslo 2 alebo aspoň dve študentky z baru za mamy? Ale veď čo na tom, že udalosti nedávajú zmysel, čo na tom, že film nefunguje, hlavne, že sa z toho sypú peniaze.↵  Treba povedať, že hollywoodsky Pursuit of Happyness s Willom Smithom bol o dosť menej prestrelený a presladený, a pritom to bol lepší film. ()

TOPmoovie

ma to s profi hladiska scenaristicke chyby, ale perfektna kamera a ked vypnete ciastocne rozum a vnimate to ako zena tak fakt super:) ()

pblicek

vtipné, poutavé, zábavné, milé a velmi dobře natočené. Výkony herců mi přišly slabé jen velmi zřídka, ale to je u mé kritické povahy dobré hodnocení. Opět doporučuji. ()

Jarvis555

Po Nedotknuteľných ďalší super výkon Omar Syho. Inak príjemný snímok na jedno pozretie. Nič nepokazí ale ani neprinesie ako oddychovka akurát. 6.5/10 ()

CHYREN

Po delší době za 5 hvězd. Je to syrové připomenutí něčeho, co jsem viděl v reálu dost často. Ano. Není to objektivní zhodnocení díla, není to ani frustrace z toho, že mám život zcela jiný. Že bych chtěl mít podobný. Nechtěl. Ale pokud tohle je něčí sen a opravdu upřímně se snaží mít život naplněný něčím podobným, chvála buď Pane za tyto lidi. Amen. ()

Foxikus

Velice povedený film o dnešní (bohužel) pravdivé realitě a o věcech, který se dneska dějí a stávají. Film sice neskončí úplně šťastně, ale to je právě o tom. Dále bych ocenil skvělé herecké výkony a propracovaný scénář. ()