Vtipný a nonšalantní Samuel (Omar Sy) si užívá bezstarostný život na francouzské Riviéře. Jednoho dne ho však navštíví víkendový flirt Kristin (Clémence Poésy) a oznámí mu, že dítě, které drží v náručí, je jeho. Předá mu holčičku a uteče. Samuel vyráží s malou Glorií do Londýna, kde Kristin marně hledá. Nakonec mu nezbývá nic jiného než si najít práci a ve velkoměstě se usadit. Samuel se okouzlujícím způsobem pouští do výchovy malé Glorie. Během následujících osmi let se ukáže, že je nejen milující, ale i hodně netradiční táta. S humorem se vypořádává s nástrahami každodenního života osamělého Francouze v Londýně. Rodinná idylka se však záhy změní, když se zničehonic před jejich dveřmi objeví Kristin.... (Bohemia MP)

kwii

** jen za herectví Omara Sy a té holčičky, ostatní všechno špatně... hlavně scénář, škoda talentu pana Omara Sy pro takovou slátatinu.. ()

eyeskiller

Prijemny film so skvelym Omarom Sy. Filmy tohto zanru su prenho napisane. Zabavne scenky, silne a dramaticke momenty, optimizmus a mnozstvo dalsich prvkov, ktore na divaka posobia aj po zhliadnuti filmu. Film sa snazi vtiahnut divaka, a naservirovat mu posolstvo, ze zivot je o uzivani si ho plnymi duskami. O tom, ako treba travit cas so svojou rodinou, blizkymi. Pekny film. Dobre herecke vykony, kvalitna hudba. Hviezda dole za pociatocnu zapletku, ktora sa ku koncu dost zvlastne rozuzli... Nie uplne tato cast vysla. ()

Sebik.

Výborný herecký výkon Omara Sy, v celku originálny príbeh, neočakávaný smutnejší záver, to bohužiaľ nestačilo i keď je to komédia myslím že väčšinou prevláda dráma. Na komédiu je tu príšerne málo vtipných scien. Film sa hlavne snaží pojednávať na tému rodiny a aké sú dôležité vzťahy medzi rodinou a aké je dôležité aj rodičovstvo, čiže rodina s otcom a matkou a smutnými dopadmi choroby. Z tejto myšlienky sa dalo vyťažiť rozhodne viac a z "komédie" sa mohla stať nadpriemerná dráma. Na nie-málo suchých, nezáživných scien, na to o dosť viac dramatických (na komédiu) momentov to bola vcelku priemerná komedy-drama z ktorej sa mohlo stať niečo viac. Za mňa taký pekný priemer možno nadpriemer. 60%. ()

r3musko

Solídna hra na city. Bohužiaľ sa jej nepodarilo vtiahnuť ma dnu. Niekedy záleží na detailoch, ktoré ovplyvnia celkový dojem. ()

im8

Celé je to takový prapodivný patvar, kde se pod bžundovitým vnějškem snaží ukrýt hlubší příběh, takže celou dobu člověk neví, jestli sleduje bláznivou komedii, drama, nebo co že to vlastně sleduje. Prostě forma a obsah se mi tak nějak míjely. Slzavý závěr tomu všemu nasadil korunu. ()

Blind307

...pekné, uveriteľné a smutné...príbeh s "veľkým" srdcom...isto má nejaké logické chyby, ale kvôli spojlovaniu nebudem rozvádzať...za mňa 4**** celkom zaslúžene... ()

pravda1

Ďalšia kópia ktorá sa mi páči menej ako originál.Tento film je kópiou mexického filmu - Bez návodu - a to že úplne presnou.Nemôžem si pomôcť ale tá mexická verzia ma bavila o 100 percent viac.Som dosť sklamaný pretože som čakal niečo viac a nielen sprosté okopírovanie námetu z inými hercami.Pozrite si radšej originál.................. ()

honza.kuzel

Dostatečně vtipné a dostatečně dramatické s občas i nečekanými zvraty. Celé funkční a věřím, že na většinu lidí silně působící. Omar Sky a Gloria Colston táhnou, Antoine Bertrand jim zdatně sekunduje. Clémence Poésy mě moc nenadchla, což možná měla (pro větší soucítění s matkou chybělo vysvětlení jak trávila poslední roky - to jest asi jediná výtka). ()

Trucker odpad!

Nudná uječená hysterická blbost, kde se neustále telefonuje a odehrává se přihlouplý předvídatelný děj. ()

Exever

Aj ked je Omar Sy naozaj slusny herec a mam ho rad, film je len vlazne priemerny, bez vyraznych struhujucich ci chvilach v napätí. ()

atakua

Remake filmu Bez návodu (Instructions Not Included), který jsem viděla nedávno a který je zpracován 100x lépe, včetně konce. I dva jsou rodina je takový nemastný neslaný. Doporučuji se jako první podívat na Bez návodu, aspoň pokud ujíždíte na filmech, které hrají na city. ()