Vtipný a nonšalantní Samuel (Omar Sy) si užívá bezstarostný život na francouzské Riviéře. Jednoho dne ho však navštíví víkendový flirt Kristin (Clémence Poésy) a oznámí mu, že dítě, které drží v náručí, je jeho. Předá mu holčičku a uteče. Samuel vyráží s malou Glorií do Londýna, kde Kristin marně hledá. Nakonec mu nezbývá nic jiného než si najít práci a ve velkoměstě se usadit. Samuel se okouzlujícím způsobem pouští do výchovy malé Glorie. Během následujících osmi let se ukáže, že je nejen milující, ale i hodně netradiční táta. S humorem se vypořádává s nástrahami každodenního života osamělého Francouze v Londýně. Rodinná idylka se však záhy změní, když se zničehonic před jejich dveřmi objeví Kristin.... (Bohemia MP)

Oxytocin

Pokud vystřihnu závěrečný shrnující monolog, který je chytlavý a poučný do života, tak průběh děje na mě působí klasickým klišé, kdy bezstarostný chlap skočí po hlavě do plné zodpovědnosti dospělého života a nutnosti se starat o dítě. O to však nejde. Hlavní je zobrazený příběh, a ten mě tedy nechytl nijak zvlášť za srdce svojí dojemností, humorem a postavami. ()

lineker

Už od půlky filmu bylo jasné, že závěr bude pěkně smutná psychárna a ačkoliv jsem na celou dobu chystal stejně jsem to neustál. Děti a zvířata mně vždy dostanou. ()

xo.

Asi jsem si měla přečíst celý popis, než jsem začla stahovat, nebo se začla vůbec koukat. Nápad dobrý, ale ten, kdo se podílel na tomhle filmu, si byl dobře vědomý toho, že tenhle film byl už natočený - a to pod názvem BEZ NÁVODU, je to mexické drama z roku 2013 a je smutné, že má horší hodnocení, než tenhle film. Ta mexická verze je totiž mnohem lepší. Jsem sice v půlce filmu, ale už vím, jak to skončí, tuším to už od 10. minuty filmu, jistá si jsem od scény, kde Glorie kreslí po zdi... už to dokoukám, ale dávám ° za obsazení hlavního herce... ()

femar

Kdybych nejdříve neviděla Mexický origiál (Bez návodu), asi bych dala 5*. Zde je to takové klidnější, ale tím páden o něco nudnější. ()

Boby93

Krásně živý a hravý francouzský počin, který bravurně táhne Omar Sy. Po Nedotknutelních další drama-komediální skvost z Francie. 90% ()

Rumbambule

Začalo to jako tuctová komedie na téma otec-začátečník. A skončilo to jako netuctové melodrama. Přestože z odborného medicínského hlediska to bylo při nejmenším přitažené za vlasy, jako celek to zabralo - při závěru jsem brečela jako želva. Zdaleka to není to nejlepší, co v posledních letech nabízí francouzská kinematografie. Ani se na to asi nepodívám znovu. Ale rozhodně nelituji času stráveného u obrazovky. ()

Rough

Omar Sy mě neskutečně baví! Naposled jsem si ho takto užil v Nedotkutelných a čekal jsem kdy to zopákne... a přišlo to a mám z toho skvělý pocit. Začátek nám ukazuje jaký bláznivý život bez závazků vede. Z rozjařeného a bláznivého frajírka je ke konci stále ten bláznivý frajírek pouze s chutí vychovat svou dceru, ale odpovědnosti stále moc nepobral... říkal jsem proč to, jenže jakmile se to dozvíte, potřebujete spoustu kapesníčku abyste všechny slzy usušily. Pro mě jeden z nejsilnějších emotivních zážitků roku. ()

cumanelka

Naprosto dokonalý film!! Chystala jsem se na něj už dlouho, ale vždy jsem si našla jiný a tenhle odkládala. Teď jsem ho dokoukala. Prožila jsem si něco podobného, sice ne úplně, jako Glorie, ale je to také o rodině a hlavně otci. Tak proto mě vzal i více, než jiného diváka :) ()

hjvg11

Jediné čo vo mne tento film vyvolal bol neskutočný hnev. Ešte som sa tak pri filme asi nikdy nehneval. Zúrim!!! 2* ()

Mermaidee

Ne-uvěřitelné. Herecké výkony mizerné, hodně silný příběh, který mi snad ale ani na minutu nedovolil, abych se do něj vžila. A to si myslím, že jsem ideální cílovka, připravená na sedačce s kapesníkem. ()

Sejkorka

Tak pro zapamatování, Omar Sy hraje opatrovatele Drisse ve výborném filmu Nedotknutelní. (A Clemence Poesy v Harry Potterovi, to už taková bomba není - myslím tedy tu její roli, nic proti Harrymu). Tenhle film taky není žádná bomba, ale na 4* bohatě stačí. Na závěrečný sedyš je divák připravován, i když není zcela jasné, zda zubatá čeká na Sama nebo Glorii. ()

Nellaron

Film, v ktorom je silnejšia dramatická zložka oproti komediálnej. Omar Sy dokazuje, že nie je len komediant. V roli nečakaného otca musí čeliť novým otcovským výzvam, byrokracii a tým najhorším nočným morám každého rodiča - strach o zdravie dieťaťa. Film hrá na city, ale nedá sa mu uprieť silná téma, s ktorou sa podaktorí rodičia stretávajú aj v reálnom svete. ()

Megahead

Film na jedno pozretie. Celkom zaujímavá myšlienka, že chlapík, ktorý strieda ženy ako ponožky, je patrymen a vôbec nie je zodpovedný je zrazu prinútený okolnosťami postarať sa o svoje dieťa bez matky, ktorá mu ho dala a ušla. Dieťa si následne obľúbi a postupne aj zmení svoj život. No v reále asi ťažko realizovateľné, keďže muž, ktorý nechce mať záväzky a ani povinnosti by len tak ľahko neprijal danú novú životnú úlohu. ()