Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Entertainment)

Chrustyn

Další filmová adaptace legendárního rebela, která je nejen úplně zbytečná, ale neskutečně špatná. Nevadí mi moderní reinkarnace skoro zapomenutých postav a nedávný Král Artuš dokázal, že i taková látka může být zajímavá i v dnešní době. Zde ale nefunguje vůbec nic od herců, přes akci až po topornou režii. ()

Eawy

Nemastné, neslané a nudné. Síce je hlavný hrdina sympatický, ale ako Robin Hood málo charizmatický. Charizma chýba popravde všetkým hercom. Záporáci sú málo záporní, Marian ma väčšinu času rozčuľuje a "vzťah" medzi Marian a Robinom ma zanecháva chladnou. Vôbec nevadí zmodernizovanie histórie, či boje,ktoré nedávajú zmysel z hľadiska histórie, ale chýba tomu grády. Všetky zaujímavé akčné scény sú zle zostrihané, prehnaná slow-motion a žiadny naozajstný progress, čo sa týka Robinových schopností. Jeden z najmenej zaujímavých filmov, čo som videla v posledných mesiacoch. 40% ()

MartinezZ

Jindy to běžně nedělám, ale tady musím souhlasit minimálně s celým termius technicus zmíněným Verbalem. Zlatý Scottův/Crowův Robin Hood, zlatý King Arthur !!!. tohle je něco tak tragického, že je to až zarážející. Tady je špatně úplně všechno a mě je vážně líto Leonarda DiCapria, protože ten jak si umí vybírat filmy, ve kterých bude hrát, vážně si neumí vybírat filmy, které bude (spolu)produkovat. --- Kostýmy ukradené z nějakého postapo, asi Hunger Games, křižácká vojenská jednotka, kasino :-o, koleje, talíře, skleněné láhve, vzhled a líčení postav, šarvátka mezi těžkooděnci a rebely... No prostě celé mi to hrozně moc připomínalo Coriolana. Původně historická věc příšerně blbě převedená do nějakého moderna, ale tady si to zároveň hraje na středověk... no hrozná slátanina. Podle závěrečných titulků předpokládám film vznikl na základě nějakého cool dětského komiksu, asi. To už není ani špatný film, jako celek je to prostě už úplně smutné. ()

Gilmour93

Nevadí mi, že má Egerton charisma žumpy pod okny Šerifa z Nottinghamu, nezávidím Foxxovi, že to točil pod vlivem rakije a pominu i fakt, že zloděj Guy Ritchie byl nemilosrdně okraden. Jsem už vnitřně připraven i na dobu, kdy z Marian bude Marián, nicméně nikdy se nepřenesu přes neskutečnou obsahovou tupost a styl, který se v posledních letech snaží podbízet a já upřímně nevím komu. Finále s digitálními plameny připomínající protesty proti zasedání Světové obchodní rady a Snyderovu Třístovku, to byla poslední kapka do mého poháru trpělivosti s touhle slizce anachronickou a mentálně zaostalou modernou. Bathurstův Robča z diskošky bere bohatým i chudým a nikomu nic nedává.. ()

Yoshitsune

Lidi co jako blbnete, tenhle film, musíte brát trochu s nadhledem, byť to zase nijak šíleně ulítlé sci-fi, jak někteří tvrdí. Ty lehké, ale opravdu lehké, náznaky steampunku, sou skoro nepatrné a nejsou ani moc vidět, takže tady nejsou žádné, moderní věci, které by neseděli, do té doby. Navíc film má áčkové herce, kteří hrají výborně a nijak nepřehrávají, či nepůsobí že by tu postavu hráli, že ji musí hrát, dávají do nich emoce a to je podle mně super. Navíc Taron Egerton, tady umí fakt skvělý nasraný ksicht, to sem mu to normálně i věřil. Ben Mendelsohn, je výborný záporák, který má fajn vzpomínky, na dětství a věrně slouží Impériu..........pardon církvi, chtěl sem napsat církvi, no opravdu. Akce je taky povedená a pěkně přehledná, sice nic u čeho bych skákal, tři metry do vzduchu, ale je to solidně natočená akce, nejvíc se mi líbila honička v dolech, ta byla ve všech ohledech perfektní. A jo, je tady místy vidět, ten Batman styl, ale ano abych byl korektní, tak je to spíš ten Arrow styl, ale je to cool, né že ne. A jelikož neni ve filmu, ani jeden Asiat, tak bohužel nemohu dát plný počet, takže silné čtyři hvězdičky musí stačit. ()

• Když se natáčelo v Dubrovníku (Chorvatsko), Jamie Foxx byl na večeři se svými přáteli, když se ke stolu připojili dva opilí místní a začali na něj házet rasové urážky. Přišel vedoucí restaurace, vyhodil muže a zavolal policii. Oba muži skončili ve vězení. Navzdory této jediné negativní události, která ukázala dobro a zlo některých místních lidí, Jamie Foxx nepřekvapivě zveřejňoval na svých sociálních médiích, jak úžasná je země a jak úžasní lidé jsou. (ČSFD)
  • Veľká časť zbraní, oblečenia a techniky, ktorú je možné vidieť vo filme, nebola v stredovekom Anglicku ešte dlhšiu dobu dostupná. (MikaelSVK)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády