Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

rexino

Meh tak toto je to Burtonovo top dielo? Aspoň prvú hodinu som sa absolútne vžil do pozície syna, ktorému prišli tie historky absolútne otravné. Naozaj!!! Kto chce počúvať dedečka, čo aj pri exkremente v záchode začne vyprávať story, ako on zažil poriadny exkrement, ktorý schová všetky ostatné exkrementy, len aby všetkým prišiel zaujímavý. Ok, v druhej polovici som sa celkom vžil do filmu, čo mu nakoniec zrejme vynieslo moje hodnotenie, ale Burton si u mňa 2x nevyšplhol. Neberte to osobne, ja proste fantasy fakt ale naozaj nemusím. Nie len burtonovského typu, ale aj tolkienovskeho a iného typu. Mne proste podivné postavičky a iné veci skôr lezú na nervy, ako by mali vzbudiť niečo iné. Nehovorím, žeby film nevyvolal emóciu, ale určite nie takú silnú, aby som nad tým filmom ďalšie ráno stále premýšľal. To ja považujem v merítku filmu za zásadné. Aby som sa aspoň týždeň zobudil a ešte v posteli si spomenul na ten, fakt že dobrý film. ()

Bozvav

Podivně krásné, ale nějak jsem na to nebyla naložená, musím to zkouknout ještě jednou, než dám konečné vyjádření. určitě se mi líbila hudba. ()

raud

Nádherný povídkový film!Nepřehlédnutelný rukopis Tima Burtona se skvělým hereckým výkonem Ewana McGregora.. ()

Adm.Nelson

Veľa životných múdrostí zabalených do alegorickej podoby s príbehom tak krásne ľudským a hrejivým, že pozeranie jednoducho chutí. Nemôžem sa prikloniť k viacerým, ktorí spomínajú, že ide o "neburtonovský" film, práve naopak, toto je imho presne jeho štýl. A moja výčitka smerujúca k tomu, že film nie je v Top 200vke je už našťastie neaktuálna. Najlepší Burton. 10/10 ()

Voloda737

Pokial som nezhliadol tento film, tak som pristupoval k fantasy žánru trochu s odstupom, ale odteraz to budem robiť presne naopak. Aj keď velký podiel má na tom hlavne výborná réžia... Pekný a poučný film, na ktorý len tak nezabudnem. Burton má zvláštny a zaujímavý spôsob ako zaujať diváka, ktorý mu v tomto prípade vyšiel na 99%. ()

*Colorado

Především výborný film. Jde o trochu optimističtější dílo Tima Burtona, ale rozhodně o jedno z jeho nejlepších (ne-li nejlepší, těžké rozhodnutí). Atmosféra (až pohádkovost), vizuální stránka, hudba Danny Elfmana, herci, prostě všechno na jedničku podtrženou. ()

Mbeast

Jeden z nejkrásnějších filmů jaký jsem kdy viděl. Vtipný, zábavný, dojemný. V mnoha aspektech daleko převyšuje LOTRa. Prostě skvělý výkon Ewana Mcgregora a výborná režie Tima Burtona = TOP 10 ()

tuwanakha

Herecký koncert Ewana McGregora a Alberta Finneye. Bál jsem se, že pro mne bude film příliš "umělecký", ale zbytečně. A s každým prohlédnutím lepší. ()

merigieren

Ve filmu jde o postupné sblížení diváka a hlavního hrdiny, jako prostředek jsou užity vtipné fantasy příběhy vytvářející novou realitu v níž se dá žít. Musím přiznat, že mě ten příběh vtáhnul do sebe a nakonec zapůsobil, jak bylo v autorově plánu a to slzami při šťastně smutném závěru. V mé paměti uvízla vzpomínka snad na pouze jediný film, který mě dokázal takto dostat a to byla Cesta od Felliniho. Ale v porovnání Big Fishe s Cestou je Velká ryba božským výtvorem. Děje se sice lišily, pointa byla stejná, film vás spoutá s jenou postavou a nakonci ji nechá umřít. Asi půjdu přehodnotit svoje top filmy... ()

stansrac

co se týče Burtona je to trochu nečekaný odskok od tématu, který sice po režijní stránce tolik nevyniká, nicméně scénář je překvapivě tak jako obvykle výborný. musím ale říct, že burtona jsem si oblíbil především díky jeho extravagantním depresím a proto i přes kladné hodnocení nepovažuju Velkou rybu za příliš šťastný krok. ()

Mary19

Krásný a citlivý film o člověku, který celý svůj život zasvětil vyprávěním příběhů, ať už skutečných nebo jen lehce poupravených a přibarvených :)... Velice zvláštní atmosféru snímku dokresluje hudba Dannyho Elfmana, nádherné dekorace a vůbec celé vizuální propracování. Herecké výkony není snad ani potřeba hodnotit (Ewan McGregor jako vždy dokonalý), ale za zmínku určitě stojí menší role Steva Buscemiho a Dannyho DeVita... Přiznám se, že tvorbu Tima Burtona nijak zvlášť nevyhledávám, ale tohle se mu vážně moc moc povedlo... 90% ()

JirKrato

Hodně lidí si umí, tak krásně vymýšlet, ale co když někteří z těch velkých lhářů nelžou? Krásná pohádka nejen pro děti. ()

agassi68

Hm, Burtonovi fantáziu uprieť nemožno. No musím porovnávať s Forrestom Gumpom a tu bohužiaľ Velká ryba pokrivkáva. Aj napriek účasti môjho lieblinga Buscemiho.. ()

Romeo5

Vítejte ve světě fantazie, kde průvodce životem je láska bok po boku s čarokrásným a kouzelným světem bez hranic.. Film mě dokonale emočně zpracoval..Nádherné............ ()

Roml

Tak tohle je moc příjemný film, který mám z Burtonovy filmografie asi nejradši. Je nejméně fantastkní, přesto mu fantazie nechybí. Pro charakteristiku tohoto filmu se ale spíš hodí slovo hravost. Burton je prostě hračička. ()

Bohnice05

Pravý život může být šedivý. Je jen na každém z nás jak se k němu postavíme, jak si ho zabarvíme a natřeme. Že fantazírování je zbytečná hloupost? V žádném případě. Ten kdo by tohle tvrdil je u mě hlupák. Fantazie se stává skutečností, když my sami v ni věříme. Je lepší někdy nevidět pravdu. Ano může to vést na zcestí. Co je pravda a co ne? Ale není to náhodou jedno? Je! Když člověk je spokojený tak jak je, nevadí, když se bude ztrácet ve fantazírování. Tenhle film mě zasáhl hluboko. Už dlouho na mě nic tak nezapůsobilo. Všechno ve filmu bylo brilantní! Jsem nesmírně šťastný, že jsem jej viděl. ()

NikaLango

Vlastně jsem o tomhle filmu musela chvíli debatovat, abych pochopila, co přesně mi chybělo k těm pěti hvězdičkám. Ten film mě nadchnul. Je to výborná komedie, s vážným ,krásným a tklivým příběhem a přesto braná s nadhledem..Humor mi přijde téměř montypythonovský, vlastně bych řekla, že tomu nic nechybělo. Jenže k pěti hvězdičkám potřebuji, aby mě daný film nenechal ani pochybovat. Aby ve mě něco zanechal a abych ho ihned chtěla zhlédnout znovu. Tohle není tak úplně ten případ. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney