Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

foundation

velmi pekny film aj ked sa mi zdalo ze v urcitych miestach tomu trochu chybalo..zdalo sa mi to obcas vsetko moc povrchne ale ten koniec to s prehladom vytiahol o triedu vyssie ()

asfalt

Pre Burtona mám veľkú slabosť, ale to hodnotenie určite nie je prehnané. Ten film si 5* určite zaslúži. Po jeho vzhliadnutí sa mi na tvári vyčaril malý úsmev a nútil ma premýšľať, čo bol určite zámer. ()

Shona

Tim Burton byl odjakživa ,,pohádkář" par excellence a ve většině svých filmů to jen dokazuje. Velká ryba s obrem, čarodějnicí, nebo vlkodlakem, není vyjímkou. Zdařilý výběr herců, hudba, i povedený závěr, dělají z tohohle snímku nadprůměrnou záležitost. Jenže až tak velký, jak se tváří, podle mě není. ()

Skleni

Veľmi sa čudujem prečo som tento film zabudol ohodnotiť. Totiž svojou jedinečnosťou a poňatím príbehového sveta je jedinečný. Alebo teda, prepáčte. Burtonovský. Film vo mňe vyvolaj rovnaké pocity ako Sleepy Hollow. Rovnako som precítil svet do posledného stromu, budovy, či vtáka na oblohe. no rovnako som vedel, že nič z toho čo i len tá najmenšia časť nieje reálne. Avšak Tim sa neuchyľuje k sci-fi ako matrix alebo fantas& ako Prattchet. To je tá krása. To čo po tech. stránke. dejovo som spokojný až až. Trochu ma mrzela rozťažnosť deju, ktorá bola miestami zbytočná, ale dalo sa. Totiž hlavným faktom hodnotenia tohto filmu je jeho citový odkaz, ktorý vo vás ostane. A ten stojí zato. 82% ()

yVANs

Nevim kam na to Burton chodi, ale z tech jeho svetu, kde je vsechno udelano tak, jako by skutecnost byla jen pouha demoverze, se me vzdycky do reality vraci tezko. ()

bif

Krásný film, opravdu úžasný, v tomhle filmu je všechno co Forestovi chybělo, má úžasnou hudbu, skvělé obsazení atd. Není to umělotina jako byl Forest, je to pohádkový příběh, který strhne každého kdo se na něj podívá, typický film, který si člověk pustí když je u něj holka a hádaj se jestli horor nebo něco normálního. ()

Jeand´Boa

Velkolepý a silný snímek o mocnosti fantazie a o nezničitelnosti rodinného pouta...obé může být zpochybňováno, nesmí však být zatraceno...Tim Burton předvedl další práci a další vykreslení s pomyslným perem v pevné ruce...nezapomenutelné dějové střípky s emočně silným vyvrcholením...jednoznačně jeden z nejlepších filmů... ()

parabellum

Velká ryba mě překrásně překvapila a zařadím si ji do tria nejoblíbenějších Burtonových filmů. Tento film kloubí krásné poutavé příběhy s vynikajícím neburtonovským zpracováním a ktomu připočítávám přímo srdcevroucí konec (kapesník dostal zabrat). ()

frbulka

Velká ryba. Kolik já si od toho snímku slibovala! Ale opět se zde potvrzuje pravidlo, že Burton točí až na vyjímky filmy, které se ke mně nedostanou. Hlavní myšlenka mi většinou uniká pro velkou škálu vjemů z říše barev, zvuků, postav a lehké střeštěnosti. Na chvíli se vždy objeví, ale pak zase zmizí pod tímto nánosem. Možná to bude proto, že postrádám vnímavost dítěte nebo jsem příliš realistická. A nebo proto, že myšlenka Velké ryby byla přece jen trochu malá a skromná na takovou stopáž, než aby ji mohla dokonale vyplnit. ()

KOOHA

Patřím k těm lidem, kteří nesnášejí filmy Tima Burtona. Z tohohle týpka jsem úplně na palici a o jeho filmy zakopávám na podlaze v mojí koupelně. Už jenom fakt, že alespoň v 70% z nich hraje Johny Depp mi nikdo nevyvrátí že na tom něco smrdí...ale budíž. Z čeho jsem totálně vytočenej a alergickej je hudba v jeho filmech. Dost bylo kydání hnoje na hlavu Tima, asi pro mnoho z vás modlu a peckózního rejžu. Nicméně sám musím uznat, že se mi tento film moc líbil. Koukal jsem na něj poprvé minulý víkend v březnu 2010, tudíž nějakých 7 let po vydání a kouzlo v něm stále bylo. Líbilo se mi to moc. ()

smrtacik

Je zložité opísať tento príbeh o jednej ,,Veľkej rybe“ , ktorá sa ulakomila na zlatý prsteň, každopádne je to príbeh úchvatný, veľmi príjemne pozerateľný a ku koncu veľmi dojímavý. Keď Will svojho otca unáša z nemocnice a on je ľahký ako pierko, stretávajú Karla a ostatní čakajú pri brehu rieky so všetkou tou pompéznosťou, derú sa Vám slzy do očí, keď sa náš starý Edward vracia na miesto kde mu je najlepšie. Tým však Burtom nepovedal posledné slovo a v následnej scéne nám ponúkne ešte také menšie posolstvo, alebo prekvapenie... Samotný príbeh o hľadaní cesty syna k svojmu otcovi je nádherný, veď tieto vzťahy bývajú niekedy zložité, či už ide o nezhody, alebo vzájomnú rivalitu, Burton tento konflikt vídaný aj v dnešnej spoločnosti preniesol na plátno svojským spôsobom a nevyhneme sa ani tomu spomínanému posolstvu, i keď ja osobne som sa dosť aj bavil pri pozeraní, takže aj to bol asi jeho zámer. Tento príbeh by však nebol taký nádherný bez skvelých hercov a režisérovej predstavivosti, s ktorou vdychuje jednotlivým postavám život. Herci sú akoby predurčený pre jednotlivé postavy a výber, či už mladého McGregora alebo starého Finneyho bol trefa do čierneho, veď keď ten starý milý muž ponorený celý vo vani zahlásil: ,,chcel som sa zvlhčiť“, aj ten najzarytejší skeptik sa musel škeriť od ucha k uchu. Čo dodať na koniec? Je to iné ako ostatné filmy, zaradiť do žánru je to tiež ťažké...možno raz vznikne názov žánru pre takéto filmy a to ,,Burtonovské“, charakteristické dobrodružnými a fantazijnými prvkami, ktoré ešte hodiny po skončení filmu budú vo vás rezonovať...Burton od toho nemá určite ďaleko. Je to príbeh, na ktorý sa nezabúda... Hodnotenie: 90% ()

ex.it

Film je pozoruhodný. Nejen svým nápaditým a neočekávaným dějem, ale i myšlenkou a také faktem, že moc "burtonovsky" nevypadá. Pár záběrů ano, ale není to takové to typické ponuré prostředí, jaké Tim Burton dokáže udělat. I přes to je však film svým způsobem jedinečný. Proto nesouhlasím s tvrzením, že je to "obdoba Forresta Gumpa" či "takový Burtonovský Forrest Gump". Ne. Brala jsem to jako sklamání, když jsem si tyto názory četla. Oproti Velké rybě má totiž Forrest Gump jemnost a naivitu skrytou pod samotnou slupkou obyčejného filmu, zatímco tento film je v jádru těžce obyčejný, ale obalený tučnou vrstvou kýče, naivity a snů. Možná se najde dost lidí, kterým se můj názor líbit nebude, avšak stejně tak mě se nelíbí názory jejich a za tím svým si pevně stojím. S Forrestem se jednoduše nedá vůbec tento film srovnávat. ()

pepa3rd

Tímhle filmem jsem proplul tak lehce, že uplynuly dvě hodiny a já nemohl uvěřit, že už je konec. Poutavé vyprávění, kde hranici reality a fantasie stírá vyprávění jednoho obyčejného neobyčejného muže a to takovým způsobem, že už po prvních minutách jste ochotni mu uvěřit cokoliv. Pomalu přestáváte rozlišovat hranici možného a nemožného a soustředíte se jen na příběhy, které vás dokážou naplnit hřejivým pocitem. Proč někomu upírat možnost, prožít si život jako pohádku, obzvlášť, když se ukáže, že i na těch nejneuvěřitelnějších historkách může být pravdy více, než byste kdy byli ochotni připustit. 80 % ()

Ponika

Viděla jsem big fish asi před šesti lety a ani jsem to nedokoukala. Měla jsem tehdy asi nějakou divnou náladu, přišlo mi to jako blbost a jediné, co jsem si z něj pamatovala bylo, jak mu holčička sebrala boty. Nedávno jsem na to ale koukla znovu a byla jsem příjemně překvapená, přišlo mi, že sleduju úplně jiný film. Krásně jsem se u Velké ryby zregenerovala, je to super odpočinkový film. ()

Torgal

Klasický Burtnovský film osídlený podivnými postavičkami a plný neuveriteľných príbehov. Je to vlastne taký Burtonov Forrest Gump. Atmosféra je prekrásna a celkové posolstvo filmu je nádherné a dojemné. Celý záver filmu je veľmi silný a pozdvihuje výsledný dojem veľmi vysoko. Spolu s Ospalou dierou jednoznačne vrchol režisérovej kariéry. 8+/10 ()

levente

První dvě třetiny jsem dýchal s každým filmovým políčkem. Sny roubované do skutečnosti. Takhle by se mělo žít. Jenže čím více prostoru dostal Billy Crudup, tím jsem byl více podrážděnější. Nevěřil jsem mu totiž vůbec nic. Z ničeho najedou vykouzlí něco a to něco má překlenout všechna léta, kdy se choval jako idiot? Ten člověk neumí hrát. Neumí hřát. Neumí zařvat. Škoda. I tak to ale zážitek byl, ne že ne... ()

nurielka

Veľká ryba bola lapená:) ten príbeh bol neobyčajný, absolútne odlišný ako som čakala,ale čakal by niekto niečo iné? Pustí vás to do sveta fantázie, zrazu aj vy máte pocit, že sa z vás môže stať spisovateľ a rozprávač historiek. Veď vymýšľať si dokáže každý, aj malé dieťa. A aj preto som s dojatím sledovala a hltala historku za historkou, smiala sa a mračila, smútila.. a dúfala, že tá fantázia je skutočná. A bola?:) ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney